Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Nori taikos – ruoškis karui ir ginkluokis? (19)

Komentarai:

RationaliS, 2011 06 17 23:45
Andriau, apie kokias diskusijas tu kalbi? Čia jokių diskusijų nėra. Tiesiog žmonės ateina, parašo savo nuomonę, kuri, anot pačių, yra neabejotinai "teisinga", o visi kiti, kurie yra ne tokios nuomonės, iškart yra papirkti Briuselio, Maskvos, t.t., t.t., t.t.

Nam, žinoma, čia taikoma ne visiems, tačiau nemažai daliai tai tikrai.

Andrius, 2011 06 17 17:10
Tiesiog jau pradeda nervinti, kuomet nediskutuojama apie straipsnį, o apie tai kas geresnis, JAV ar Rusija. Pastaruoju metu tai labai išpopuliarėjo.

LN to Andrius, 2011 06 17 12:55
Aš tik atsakiau į nerkos klausimą, o jei tau nepatinka, tai gali neskaityti komentarų.

Andrius, 2011 06 17 01:07
Kaip ir sakiau, Jak-130 Libijoje nebuvo, pirmi du lėktuvai turėjo būti pristatyti 2011 metais, tačiau metų pradžioje prasidėjus sukilimui Rusija atšaukė ginkluotės pristatymus į šią šalį.
Tačiau įdomiausia situacija klostosi tarp Indijos ir Pakistano, tiek vieni tiek kiti kasmet vis didina karinius biudžetus ir ginkluotės importą. Indai tuojau turės viršgarsines raketas BraMos, bei lėktuvnešį, perspektyvoje 5 kartos naikintuvą, Pakistanas irgi neatsilieka, stiprina savo povandeninį laivyną, aviaciją ir t.t. Žinant šių valstybių nusistatymą viena kitos atžvilgiu, galima tikėtis įdomių įvykių ateityje.

Andrius to L N, 2011 06 17 00:53
Jei nori padiskutuot tomis savo beprasmiškomis ir seniai nusibodusiomis temomis, tai eik po kitu kokiu straipsniu su panašia tema ir diskutuok, čia straipsnis apie prekybą ginkluote.

L N to nerka, 2011 06 16 23:06
Tu pažiūrėk į Europą, ta dalis, kuri po 2 pasaulinio karo pateko į SSRS įtaka kaip gyvena dabar ir kaip gyvena kita Europos dalis, kuri nebuvo patekus į SSRS įtaką. Akivaizdžiai matome, kad kur įžengė rusiškas kerzas, ten valstybės blogai gyvena. Pvz, Vokietija iki dabar nesugeba suvienodinti rytinės ir vakarinės dalies ekonominių skirtumų, o tai yra todėl, kad rytinė dalis buvo SSRS įtakoje.
Tu man geriau pasakyk valstybę esančią ar buvusią paskutinius 50-100 metų Rusijos įtakoje, kuri dabar gyvena gerai?
Rusija yra valstybė, kuri neskleidža progreso, jos įtakoje valstybės tik išsigimsta. Jei ne SSRS, tai Lietuva dbr būtų ekonomiškai pajėgesnė.
O tau demokratija nepatinka, tai reiškia toleruoji korupcija, kai toleruoji korupcija, tai bet koks valstybės progresas sustoja ir net pradeda regresuoti.

Lukosenka, 2011 06 16 22:32
Š. Korėja socializmo viršūnė! Kuba osum! Baltarusija tuoj grius.Vietnamas ir visai nieko. :))Lukosenka to nerka, 2011 06 16 22:27
o kiek karių žuvo per tą karą ir šį?

nesuprantu kaip galima garbinti tą suknistą nominklaturinę kultūra, kuri dabar Lietuvoje taip akivaizdžiai išsišaknijus. Sugadinti žmonės ir dar kiek kartų po. be to, nenuostabu, tai ssrs palikimas, nes dar, kuri po sovietinė valstybė gerai gyvena? neskaitant, kad pas mus mažiausiai girtuoklių iš Europos atvaro, negaunam tų pajamų iš jų (pvz. Estija), bei nesam strategiškai patrauklus didelėms korporacijoms (Slovėnija).
dėl JAV: Japonija, Pietų Korėja, Vokietija, etc... o Š. Afrikoje kiek metų JAV statitiniai išbuvo?nerka to LN, 2011 06 16 21:26
Nurodyk man bent viena valstybe i kurios vidaus reikalus isikiso JAV ir nuo to jos gyventoju pragyvenimo lygis pakilo, arba kuriai saliai JAV intervencija dave naudos, isskyrus pacia JAV. Pvz:
as tau galiu pasakyti,kad SSSR issikisimas dave nauda svetimom valstybem. Egiptui,del Asansuano uztvankos. Angolai,del sukileliu. Sirijai,del Izraelio agresijos ir beje susirask internete ka suvietu sajunga pastate Afganistane per savo 10m. kara. Tuo paciu tai palygink ka sugriove NATO ir ka jie pastate. Manau tau viskas paaiskes,kas yra demokratija ir kas yra korpokratija, ir kas socializmas. Juo labiau,kad paskutiniu metu mes gyvename soc valstybej,ir didziuojemes pajamom kurias mum atsiuncia emigrantai.

Vytenis, 2011 06 16 20:21
"Daugiausia ginkluotės Vokietija parduoda NATO valstybėms. Didžiausių Vokietijos klienčių sąraše pirmauja Turkija, Graikija ir Pietų Afrikos Respublika".
--------------------
Graikai tikri juokdariai. Įdomu, iš kur jie gauna pinigų ginkluotės pirkimui. Mano spėjimas: graikai išleidžia obligacijų emisiją, obligacijas superka privatūs investuotojai (spėju, nemažą dalį šių investuotojų sudaro pačios Vokietijos piliečiai), iš gautų pinigų graikai perka ginkluotę. Kai ateis metas išpirkti obligacijas, graikai sakys: "Atsiprašom, dabar mes nemokūs, obligacijas išpirksim gal po kokių 5-10 metų...".

Žygeivis - RationaliS-ui, 2011 06 16 14:43
Tai manai, kad JAV ir Rusijos imperiją valdo protiniai ligoniai? :)

"Visai neagresyvi" JAV įsiveržė į Iraką ir Afganistaną, o dabar ir į Libiją bei Jemeną...

"Ypač taiki" Rusijos imperija jau beveik 20 metų kariauja Šiaurės Kaukaze, įsiveržė į Gruziją... Iki šiol laiko savo kariuomenę okupuotoje Rumunijos dalyje - Padniestrėje.

RationaliS, 2011 06 16 13:25
Nesistebėk, Docente. Juk neveltui protiniai ligoniai vidutiniškai būna bene agresyviausi. Ne išimtis ir čia.

Žygeivis -Docentui, 2011 06 16 11:50
Imperijos ir yra imperijos...

Docentas, 2011 06 16 06:45
Vėl jūsd teršiate eterį savo kraštutinėmis pozicijomis. O pagalvokite, ar nėra pozityvo JAV ir buv.SSRS, dabar Rusijoje? Žinoma, yra. Amerika - laisvės ir demokratijos pavyzdys (to niekas nepaneigs ten apsilankęs ir gyvenęs, kaip aš), Rusija - savo paprastumu, natūralumu ir nuoširdumu (paprastų rusų). Kita vertus, pas jas abi yra agresijos ir "didžiojo brolio" sindromo...

Andrius to L N, 2011 06 16 01:08
JAV pati agresyviausia valstybė pasaulyje, kuriai nusispjaut į tarptautinę teisę, tad tai, kad apie JAV atsiliepiama neigiamai nėra nieko keisto. Pastaruosius 10 metų iš JAV nėra jokio pozityvo, tik vis gilėjanti krizė ir didėjantis agresyvumas.

L N to nerka, 2011 06 16 00:06
Perskaičius tavo komentarą matosi 2 tendencijos: 1)neigiamai atsiliepti apie JAV; 2) išaukštinti SSRS. Tai manau tau galva praplauta dar labiau nei jaunimui...

nerka, 2011 06 15 17:38
korporacijom ypac jav p...ui ,kad zuvo afrikoi 100 vaiku jiem svarbiau 100 dol,.. is tos zuties gautas pelnas viskas tuo ir pasakyta ,..CCCP buvo kiti prioritetai ir siekei , bet musu jaunimo galvos praplautos, o istorija visi kaip prostitute varto

Žygeivis, 2011 06 15 15:56
Gamtinių resursų mažėja, maisto kainos kyla ir įtampa pasaulyje vis auga...

Panašu, kad artėja WW4...

Andrius, 2011 06 15 12:15
Viena klaidelė: "Pernai Libija nupirko šešis transporto kovinius lėktuvus „Jak-130“, kurie sukonstruoti Jakovlevo konstruktorių biure kartu su italų kompanija „Aermacchi“, o surenkami gamykloje „Sokol“ Nižnij Novgorode. Nežinia, kiek šis pirkinys padėjo M. Gaddafiui pasipriešinti tarptautinėms pajėgoms..." - Jak-130, ne transporto kovinis, o mokomasis-kovinis lėktuvas. Juo ruošiami lakūnai. Ir kiek žinau Libijai jie nebuvo pristatyti, o kontraktas nutrauktas, bent tarp paskelbtų duomenų apie Libijos karines oro pajėgas, jie niekur nefiguravo.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras