Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Kremliaus tandemas vėl kuria intrigą (58)

Komentarai:

robinson, 2013 11 19 16:39
Mes galime suteikti paskolas veikti pigaus tarifą
asmenys ir
visuomenės nariai, kuriems reikia lėšų atsiskaityti sąskaitas, mes
pasiūlyti
didelių paskolų, kurios galite tikėtis. Jūsų paskolos
taikymas
rašykite mums per gmail. Janesmithrobinson@gmail.com
Suinteresuoti kandidatai skolininkas užpildyti žemiau pateiktą formą
Skolininkams INFORMACIJA *
* Vardas, pavardė: ......................
* Lytis * .............................
* Šalis ..........................
* Valstybės: ............................
* Šalis: ..............................
* Telefono numeris: .............
* Telefonas: ..........................
* Kiekis reikia kaip paskola: ..........
* Paskolos trukmė: ..................
* Metinis pajamos: ..................
* Garantija: ................. .
* Apmokėjimas: kas mėnesį ar metus
Ačiū ir God bless
rašykite mums janesmithrobinson@gmail.com
laikyti
Frankas leo

Rodrigo Luli, 2013 09 10 08:02
Sveiki,

Norėdami tinkamai pristatyti save, aš esu ponas RODRIGO Luli privatus kreditorius i apdalinti paskolą 3% palūkanų norma. Tai finansinė galimybė ne jūsų durų žingsnis, taikyti šiandien ir gauti savo greitą paskolą. Yra daug iš ten ieško finansinių galimybių ar pagalbos visame vietų, ir dar dar jie negali gauti vieną. Bet tai finansinė galimybė į jūsų durų žingsnis ir kaip toks, jūs negalite sau
praleisti šią progą. Ši paslauga teikia tiek privatūs asmenys, įmonės, verslo vyrams ir moterims.Paskolos suma galima svyruoja nuo bet kurioje jūsų pasirinktoje sumą Daugiau informacijos
susisiekite su mumis elektroniniu paštu: rodrigoluliloanfirm@yahoo.com

Paraiška kreditui gauti UŽPILDYTI IR GRĄŽINTI.

Vardas, pavardė ....................................

Asmeniniai Telefono numeris ............................

Šalis ...........................................

Adresas ......................................

Valstybės ..............................

Amžius .............................................

Ar jūs taikyti anksčiau? .......................

Šeimyninė padėtis .................................

Paskolos suma reikalinga, nes paskolos .....................................

Paskolos trukmė .................................

Pareigos ....................................

Mėnesio pajamos .............................


Pripažįstant šiuos duomenis, mes atsiųsime jums mūsų žodžius kartu su grąžinimo grafiką ir, jei sutinkate su sąlygomis, jūs stovite gauti savo paskolos per 24 valandas. Tai priklauso nuo Jūsų rimtumą ir skubos gaunant paskolą.
Aš mielai laukiame Jūsų greitą atsakymą,

Pagarbiai,

J. Rodrigo Luli.

VVER Docentui, 2011 07 04 18:16
Gerai, tikrai gali būti, kad blogas mano požiūris. Kaltas. Bet Docente, pats esi nė biški ne geresnis. Įdomiausia, kad aš to, laikydamasis elementaraus kultūringumo, gal net nepastebėčiau, bet nemanau toleruoti to tavo visiškai beprasmiško drabstymosi purvais. Ir dar keiksmų.


Ir jei jau taip nori skaitytojus nuo kažko apsaugoti, siūlyčiau pradėti nuo savęs.

Docentas abVVERui, 2011 07 03 20:13
Atleisk, mielasis, pasaikarščiavau... Turbut taip norėjau, kad atsakyčiau? Nieko panašaus. Jūsų ten seiliojimaisi dėl blogo gyvenimo ir tipo "racionalūs" pasiūlymai verti Kodėlčiaus išmonės, tuščias š... malimas ir puikavimasis prieš kitus tipo va aš tai žinau...Padorus portalas neimtų iš jūsų nė eilutės...
Aš nediskutuoju iš esmės, dėl str., nes pirmiausiai noriu skaitytojus apsaugoti nuo š..malių...

VVER Docentui, 2011 07 01 11:50
Priešingai nei manai, aš nepriskiriu savęs prie tokių dejuotojų, bet yra Lietuvoj tokių nemažai. Bet kas įdomiausia, atsiranda visokių docentų, kurie tokią "gyvenseną" lyg ir kritikuoja, bet patys nieko konstruktyvesnio taip ir neparašo. Aš, pavyzdžiui, niekur pas tave neradau ko nors informatyvaus, vien tik kritika, ir dar necenzūrinių žodžių pridėjai :) Taigi, čia dar didelis klausimas, kam čia "pliurpalynės sidromas" :)

Žygeivis (diskusijos apibendrinimas), 2011 06 30 16:29
Prieš 70 metų – 1941 m. birželio 23 d. – Didysis Lietuvių Tautos Sukilimas atkūrė Lietuvos Valstybės Nepriklausomybę, kurią sunaikino grobikai bolševikai.

Tai buvo antrasis Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimas 20 amžiuje.

Tai, kad nepriklausomybė gyvavo tik kelias dienas, yra ne sukilėlių kaltė, o tarptautinės geopolitinės padėties pasekmė.

Pirmasis (1918 m. vasario 16 d.) ir trečiasis (1990 m. kovo 11 d.) Nepriklausomybės atkūrimai galėjo baigtis lygiai taip pat, kaip ir antrasis (1941 m. birželio 23 d.), jei tarptautinė padėtis būtų rutuliojusiusi kiek kitaip.

Bet esmė yra tame, kad Lietuvių Tauta sukilo ir Nepriklausomybė buvo atkurta.

Be to šio sukilimo metu (skirtingai nei 1990 m.) buvo išnaikinta didžioji dalis Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės priešų bei išdavikų, nuėjusių tarnauti bolševikams, kada jie užgrobė Lietuvą, todėl partizaninio karo metu Lietuvių partizanai išsilaikė net iki 1965 m.

Deja, 1990-1993 m. mes neišvalėme Lietuvą nuo sovietmečiu prisidauginusių “raudonskūrių šiukšlių” ir tiesiog vagių – ir dabar jau 20 metų “srebiame” šios fatališkos klaidos pasekmes.

Todėl dabar mums ir vėl – jau ketvirtą kartą per 100 metų – teks atkurti ir vėl prarastą Lietuvos Valstybės Nepriklausomybę, taip neapdairiai parduotą už alų ir skalbimo miltelius “jievrosojuzo” komisarams bei mūsiškiams oligarchams.

Turime ruoštis Nepriklausomybės Atkūrimui ir nebekartoti 1990 m. klaidų.

Žygeivis - Docentui, 2011 06 30 15:48
Prieš 3 metus kartu su tuo metu vos keliais bendraminčiais iš įvairių politinių ir neformalių organizacijų įkūrėme LTC - Lietuvių Tautinį Centrą.

Per tuos tris metus organizacija žymiai išaugo, sustiprėjo ir mūsų įtaka - ypač jaunimo tarpe - Lietuvoje auga reguliariai.

Tai ypač vaizdžiai matyti Kovo 11 vis didėjančiose eisenose.

Mūsų priešai puikiai supranta, kad neišvengiamai ateis diena, kai mes nušluosime visus juos - pastaruosius 20 metų valdžioje sėdinčius korumpuotų kyšininkų klanus (visų "spalvų" ir "atspalvių"), todėl reguliariai bando mums sutrukdyti, kelia bylas ir kitais būdais trukdo mūsų veiklą.

Bet tai bergždžios pastangos - mes vis tiek nugalėsime.

Docentas abVVERui, 2011 06 30 06:57
Nepergyvenk - nekamuoja. O jūsų dviejų ar trijų virusas užkrėtė jau daugelį portalų ir diagnozuoju sunkią jų ligą - pliurpalynės sindromas. Nieko naujo, tik - ach, kaip sunku gyventi, ach kokios problemos, ach nieko gero toj Lietuvoj, ach emigrantų daug, ach...Nu, pederastija daugiau nieko.

VVER Docentui, 2011 06 30 01:15
Turint omeny tavo isterija del tokiu niekniekiu, imu manyti, ar tik tamstos koks nevisavertiškumo kompleksas nekamuoja? :)

Žygeivis - Docentui, 2011 06 30 00:07
Mano kontrpasiūlymas jums - parašykite straipsnį apie gerą gyvenimą Lietuvoje. :)

O po to perskaitykite jį kiekvienam išvykstančiam iš Lietuvos emigrantui.

P.S. Padėtį Lietuvoje mes jau daug metų bandome pakeisti. Šią nelygią kovą su korumpuotų politikų ir jų klapčiukų klanu kol kas pralaimime.

Deja, 1990-1993 m. mes neišvalėme Lietuvą nuo sovietmečiu prisidauginusių "raudonskūrių šiukšlių" ir tiesiog vagių - ir dabar jau 20 metų "srebiame" šios fatališkos klaidos pasekmes.

Bet esu tikras, kad taip ilgai nesitęs. :)

VVER Docentui, 2011 06 29 23:16
Nežinau, ką čia prisigalvoji, bet aš kiek žiūriu, niekur nerašau apie blogą gyvenimą Lietuvoj. Jis gali būti ir labai geras, jeigu tik turėsi pakankamai žinių tokį susikurti.

Docentas VVERui ir Žygeviui, 2011 06 29 22:00
Jums paproteguosiu: rašykit, o Geo, būkit mielas, priimkkit protingas mintis, gal šie du vyrai(?) jomis trykšta, nors neatrodo, klysta į lankas, o pyktis mano natūralus, juk tiek skiedalo pilate apie blogą gyvenimą Lietuvoj...

VVER Docentui, 2011 06 29 17:26
Vaje, ir iš kur pas tave tiek pykčio susikaupę? :)

Ir straipsnį kokį aš gal ir parašyčiau, bet visa bėda, kad nelabai moku:)

Docentas, 2011 06 29 06:53
Skaitau atsikėlęs anksti blaivia galva šitų dviejų p...ų sapaliojimus ir dejones ir nesuprantu: vyrai kalba ar ...na tie, žinote..."Sistema supuvusi morališkai"... Taigi gydykit sistemą, kas jums neleidžia, per rinkimus, per aktyvią politiką, o čia dejuoti, atleiskit, panelių, kurioms nulaužė nagą, reikalas. O be to visai į lankas nuklydot nuo pagrindinės straipsnio temos. Jeigu jau tokie "pasaulio pertvarkytojai", tai parašykit į Geo rimtą problematinį straipsnį, a?

VVER Žygeiviui, 2011 06 28 21:04
"Ši sistema jau pernelyg supuvusi morališkai ir valdžioje sėdintiems (visų "spalvų" ir "atspalvių", nes jie visi priklausomi nuo pačių kelių oligarchų pinigų) jau seniai nėra jokios "politinės valios" ją pakeisti."

Bet jei, kaip tu sakai, sistema supuvusi morališkai, tai ji ne tik neturės politinės valios save pakeisti, bet taip pat ir save išsaugoti, kas suteikia viltį, kad gal ir įmanoma kažką pakeisti:)

O jei tokiu atveju "supuvimas" baigsis ir bus imtąsi atitinkamo efektyvumo kontrveiksmų (greičiausiai nelabai legalių), tai aš įsivaizduoju, kad valdžios politika ne tokia jau supuvusi, bet labiau nusikaltėliška, ir nežinia kam tarnaujanti.

Žygeivis - VVER, 2011 06 28 19:38
Deja, panašu, kad susiformavusią (tiksliau, gana kryptingai suformuotą) sistemą pakeisti normaliomis priemonėmis jau nepavyks - nėra kam, nes tai padaryti gali tik turintys realią valdžią, o į ją pakliūti gali tik tie, kas tai sistemai dirba. :(

Ši sistema jau pernelyg supuvusi morališkai ir valdžioje sėdintiems (visų "spalvų" ir "atspalvių", nes jie visi priklausomi nuo pačių kelių oligarchų pinigų) jau seniai nėra jokios "politinės valios" ją pakeisti.

Juk sistemos keitimas reikštų jų pačių "nuėjimą" nuo valdžios ir nuo pinigų, o to niekas iš jų savanoriškai neleis (pasižiūrėkite, pvz., kaip vyksta kova dėl Vilniaus valdžios - sąjungas sudaro bet kas su bet kuo, kas tik pasiūlo didesnę kainą).

Taigi, degradacija tęsis tol, kol sistema visiškai degraduos, ir žlugs ne tik morališkai, bet ir ekonomiškai.

Ir tada įvyks kas nors panašaus kaip Tunise ar Libijoje.

VVER Žygeiviui, 2011 06 28 19:16
Hm, tai aš lyg ir ir maniau, kad panaši situacija yra, bet gal ne tokio masto. Tai kaip manai, kad reikia daryti, kad būtų galima pakeisti tokią sistemą? O kadangi mes nenorim suirutės tai gal yra ir daugiau kokių būdų, ne tik tas "tiesioginis" valdžios nuvertimas- revoliucija?

Žygeivis - VVER, 2011 06 28 16:25
Daug kartų dalyvavau įvairiuose rinkimuose - ir savivaldybių,ir Seimo - buvau ir kandidatu, ir apygardos rinkiminės komisijos nariu, atsakingu už spaudos stebėseną ir rinkimų priežiūrą, tvarkiau dokumentus ir respublikinėje rinkiminėje komisijoje.

Taigi, šį darbą žinau ir "iš vidaus". :)

Išvada tokia - iki maždaug 1996 m. daugiausia klastodavo skaičiuojant balsus apylinkėse (ir biuletenius gadindavo, ir "pataisydavo", ir tiesiog neteisingai suskaičiuodavo).

Vėliau eilę metų įvairaus lygio klastojimai - tiek apylinkėse, tiek ir apygardose, ir netgi aukščiau buvo gerokai "apraminti" - ypač kai pagavo ir nubaudė keletą tokių "iniciatorių", plačiai tai pagarsindami.

Tačiau pastaruosius keletą rinkimų padėtis ir vėl blogėja - teisinis nihilizmas vis auga visuose lygiuose.

Vis tik, žinoma, esminė problema buvo ir tebėra nelygiateisės sąlygos įvairioms politinėms jėgoms dalyvauti rinkimuose.

Tyčia įstatymiškai ir poįstatyminiais aktais sukurta tokia padėtis, jog išankstinį pranašumą ir labai milžinišką - gauna vadinamosios "didžiosios parlamentinės partijos".

Jas remia ir valdiškais pinigais (milijonais), ir įvairūs "rėmėjai" dosniai jas "nemokamai šeria", ir TV bei radijuje jie reguliariai matomi.

O spaudoje juos "už ačiū" - o iš tikro - už milžiniškus pinigus (valdiškus, beje)juos reklamuoja, kaip "priedą" prie kokių nors kvailų straipsnelių, kaip gerai gyvena lietuviai arba kokių nors informacijų.

Dirbau rajoninio laikraščio redaktoriumi ir su šia sistema puikiai susipažinau.

Tarkime, sudarėme sutartį su ŽŪM, kad spausdinsime jų pateikiamą informaciją apie žemės ūkio reikalus.

Tačiau iš karto gavome vieną privalomą sąlygą - kartu su oficialia medžiaga būtinai privalome įdėti Prunskienės portretą ir trumpą komentarą (visą tai atsiųsdavo kartu su oficialia medžiaga).

Kartą tiesiog netilpo ir neįdėjome - ir sutartį tuoj pat nutraukė.

O juk tokią medžiagą siuntinėjo per visas 60 savivaldybių ir per visus rajoninius laikraščius (aš jau nekalbu apie respublikinius).

Ir taip "daro savo reklamą" daugybė įvairiausių ministerijų bei Seimo nariai ar frakcijos. Kasmet tam išleidžiami keli milijonai "valdiškų" litų.

Va tokia reali padėtis...

VVER Žygeiviui, 2011 06 27 22:03
Na taip, viskas teisingai, nieko aš čia jau nebepasiginčysiu :)

Bet terminas "balsų pirkimas" bent jau mūsų Klaipėdos rajone tai, dar labai švelnus išsireiškimas:) Pvz. dabartiniai Savivaldybių rinkimai tai beveik įgavo absurdo mastą. Įsivaizduok, viena partija (pirštais nerodysiu), ne tik praeiviam dalino litų, kad už juos balsuotų, bet dar suorganizavo autobusų ir privežė iš pakampių visokių bomžų, ir dar jiem davė "instrukcijas", kaip "teisingai" balsuoti:) O baisiausia net ne tokia "agitacija", bet tai, kad atrodo tokia padėtis mažai kam rūpi. Va tokia situacija tai jau verčia mane nerimauti, juk yra patarlė: žuvis pradeda pūti nuo galvos". Šiuo atveju bepūvanti valdžioj esanti biurokratija gali ir Lietuvą su savim pasiimti :( Ar ne?

Žygeivis - VVER, 2011 06 27 19:15
Manau, kad tu arba labai dar jaunas, arba labai naivus, arba tokiu apsimeti... :)

Kaip savo laiku atvirai pasakė Stalinas: "Nesvarbu, kas balsuoja - svarbu, kas balsus skaičiuoja"...

Dabar tokie grubūs balsų skaičiavimo kląstojimai kaip 1990-1998 m. gana reti (bent jau mažai ką pagauna, nors "balsų pirkimo" skandalai vyksta per kiekvienus rinkimus), tačiau esmė yra kitose "detalėse" - tai visų pirma "turto cenzas" (partijų rinkiminiai užstatai) ir klaikiai besiskiriančios rinkiminės kampanijos finansavimo galimybės.

Vieni rinkimams išleidžia dešimtis milijonų, o kiti - vos keletą tūkstančių gali sukrapštyti iš savo menkų algų ir pensijų.

O specifinis Lietuvos turtuolių sluoksnis buvo kuriamas labai kryptingai ir nuosekliai - pradedant dar 1987 m., kada Kompartijos Politbiuro leidimu tik komjaunimo kooperatyvams buvo leista įvežti ir prekiauti kompjuterine technika, išvežti spalvotuosius metalus ir pan. Kolūkiuose buvo sukurti vadinamieji "valstiečių ūkiai", kur "ūkininkais" realiai galėjo tapti tik vietinė kolchozų ir sochozų bei kompartijos nomenklatūra, kuriai buvo veltui dalinama technika ir kt., ir - svarbiausia - geriausi žemės sklypai.

Sekantis žingsnis - 1988-92 m. sukurta tokia turto "perskirstymo" sistema - "čekinė prichvatizacija", kad visi turtai butų sukaupti tik tam tikrų pažiūrų žmonių grupės rankose - būtent tų, kurie ir sovietmečiu "vadovavo", tai yra faktiškai valdė valstybines įmones, gamyklas, kolchozus, sovchozus...

Būtent todėl nebuvo atlikta normali turto restitucija, grąžinant turtą buvusiems savininkams ar jų palikuonims, o buvo sukurta "nekilnojamo turto kilnojimo tvarka" ir "išpirkimas ne rinkos kaina".

Taip tą turtą "bekilnojant"ir "išperkant" visą patį brangiausią turtą vėl "susikilnojo" tas pats buvusios sovietinės nomenklatūros sluoksnis (ir tie, kas prie to sluoksnio prisiglaudė).

O visa tai yra padarinys "dainuojančios", o ne tikros revoliucijos, kurios metu nebuvo sunaikinti bent jau aktyviausi sovietiniai kolaborantai, o jų turtas nebuvo konfiskuotas - kaip būtų įvykę tikros revoliucijos metu.

Todėl šis "naujųjų turtuolių" sluoksnis ir tebevaldo Lietuvą jau virš 20 metų.

Jie tik retkarčiais tarpusavyje pasistumdo dėl "kėdžių" ir "pyrago dalybų".VVER Žygeiviui, 2011 06 27 17:20
Žmonės išsirenka, mano nuomone, tokią valdžią kokios nori. Jei jau Lietuvą valdo tie "liberalraudonieji", tai gal jūsų idėjos žmonėms nėra priimtinos.

Žygeivis - VVER, 2011 06 27 17:02
Ginčijamės dėl to, kokia politinė jėga jau 20 metų valdo Lietuvą - "persidažę liberalraudonieji" (LSDP plius "konservatoriai") ar nacionalistai-tautininkai- patriotai... :)

VVER Žygeiviui, 2011 06 26 23:35
:D Paskaičiau biški ir noriu paklausti: tai apie ką konkrečiai jūs ten ginčijatės? :)

VVER Žygeiviui, 2011 06 26 23:29
"Beje, beskaitydamas tavo pasisakymus net nustebau - tu mąstai lygiai taip pat, kaip ir mano forume labai aktyviai besireiškiantis toks Tikras lietuvis... :)

Judu galėtumėte būti "politiniais dvyniais". :)

P.S. Pasižiūrėk palyginimui mano ir Tikro lietuvio diskusiją temoje:

Dr. Rūta Gajauskaitė. Didvyriai
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6679"

Nu žinai kaip sakoma: yra tikima, kad kažkur pasaulyje gyvena tavo identiškas dvynys. Gal čia ta pati situacija? :)


VVER Žygeiviui, 2011 06 26 23:26
Leisk tave truputį pataisyti: už valstybę atsako ją valdantys asmenys IR jos piliečiai. Tad pvz. sėdėti ir verkšlenti kokie maži atlyginimai, ir kokia bloga valdžia, nes juos pavagia, galima, bet ar tai ką nors gero duos? :) Aš rekomenduočiau tokį požiūrį: nori daugiau uždirbti, kelk kvalifikaciją, arba pradėk verslą. Man atrodo, kad ši nuostata jau ima įsigalėti lietuvių visuomenėj, bet dar labai daug tokių kurie mano, kad valdžia turi išsimokslinimą duoti, darbą duoti, o gal ir pietus išvirti:) Aš tik norėjau pasakyti, kad piliečiai demokratinėj visuomenėj tikrai gali daryti didžiulę įtaką valdymui ne tik per atstovaujamąją valdžią, bet ir, pavyzdžiui, per nevyriausybines organizacijas ir susirinkimus.
Ir taip, Lietuvos valdžia ne be trūkumų, bet taip imti ir ją nuversti pavojinga, nes dėl to šalyje kils neramumai, kuriais dargi gali pasinaudoti visokios radikalios grupuotės, su savo tikslais ir interesais. Arba užsienio valstybės, tokios kaip Lenkija.

Žygeivis - VVER (papildymas), 2011 06 26 23:08
Beje, beskaitydamas tavo pasisakymus net nustebau - tu mąstai lygiai taip pat, kaip ir mano forume labai aktyviai besireiškiantis toks Tikras lietuvis... :)

Judu galėtumėte būti "politiniais dvyniais". :)

P.S. Pasižiūrėk palyginimui mano ir Tikro lietuvio diskusiją temoje:

Dr. Rūta Gajauskaitė. Didvyriai
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6679

Žygeivis - VVER, 2011 06 26 22:59
"Nekabink makaronų"... :)

Už valstybę visada atsako ją valdantys asmenys.

Tai labai puikiai suprato ir sovietų "vadai", ir Vokietijos, ir JAV, ir Anglijos, ir Prancūzijos, ir Kinijos, ir Rusijos...

Prisimink, pvz., de Golį, Hitlerį, Staliną, Čerčilį, Ruzveltą ar "dvigalvį" Putiną-Medvedevą - ką sprendė šių valstybių tautos?

Kardinalius sprendimus visada priimdavo tie, kas sėdėjo tuo metu valdžioje.

Tauta gali valdžią tik pakeisti - arba taikiu keliu, arba ginkluotu.

Deja, dabar gyvename tokiame istoriniame laikotarpyje ir tokioje geopolitinėje tarptautinėje situacijoje, kai nei vienu, nei kitu būdu šią, mus jau 20 metų valdančią, liberal-kosmopolitinę "persidažiusių raudonųjų", kyšininkų-vagių valdžią pakeisti neįmanoma.

Bent jau kol kas. :)

VVER Žygeiviui, 2011 06 26 18:36
"Tu, kaip ir daugelis panašių asmenų, niekaip nesugeba atskirti tikrų nacionalistų nuo visokių "konservatorių", kurie keikia Rusiją ir tuo pat metu lenda į Vakarų užpakalį."

Tai kad dabar labai sunku rasti tų skirtumų :) Labai jau jūs panašūs :)


Ir dar kartą kartoju: nėra tas jievrosojūzas toks blogas kaip manai. Privalumų tikrai yra ir reikia stengtis, kad tave aplenktų trūkumai. Pažvelk į Estiją, į kurią dabar daug kas siūlo lygiuotis. Irgi toj pačioj organizacijoj, bet kažko negirdžiu ten verkšlenimų, kad oj mus pavergs.Aišku, grėsmės yra tos pačios, bet estai nesėdi rankų sudėję ir neverkšlena, o dirba, kad išspaustų iš esamos situacijos kuo daugiau naudos. Panašiai daro ir rusai beje, apie kuriuos tu vis pranašauji, kad jie jau ryt poryt subyrės. Aš manau, kad turint omeny Lietuvos gyventojų skaičių, teritorijos dydį, geografinę padėtį, pramonės lygį, mes galėtume nesunkiai tą Estiją užnugary palikti... jei tik to norėtume ir gerai suimtume save į rankas. Ir nereikia viso blogio užkrauti ant valdžios. Toks požiūris, kad viską valdžia turi suteikti, kad visą atsakomybę iš paties žmogaus perimtų, tai tik tipiškas sovietinis mąstymas. Vaje, Žygeivi, aš tai galvojau, kad tu nepritari sovietų ideologijai :)

Žygeivis (papildymas), 2011 06 26 16:17
Štai ištrauka iš mano duoto interviu dar 2004 m. vasario 3 d. (buvo atspausdinta rajoniniame laikraštyje, o vėliau ir internete pasirodė):

- Kaip jūs manote, ar, įstojus į Europos Sąjungą, nebus tokių pačių problemų, kaip Sovietų Sąjungoje?

- Ne manau, o esu įsitikinęs, kad bus žymiai blogiau, negu buvo Sovietų Sąjungoje.

- Prašome argumentuoti jūsų atsakymą.

- Lietuvos istorija akivaizdžiai įrodo, jog lietuviai praranda savo kalbą ir etninę kultūrą, susidūrę su Vakarų įtakomis. Praeityje tai buvo germanizavimas ir polonizavimas, dėl kurių lietuviai prarado savo (ir kitų baltų ) etnines žemes: didžiąją dalį Mažosios Lietuvos, Palenkę (buvusią Galindiją), beveik visas jotvingių gyventas žemes, visą Prūsiją, beveik visą Rytų Lietuvą.

Buvusių lietuvių palikuonys šiuo metu yra tapę lenkais ir vokiečiais. Mokslininkai yra apskaičiavę, kad vien tik Mažosios Lietuvos lietuvių, jeigu jie nebūtų nutautėję, palikuonių būtų apie šešis milijonus. Dar daugiau yra lenkų, kurių protėviai buvo lietuviai, prūsai, jotvingiai ir galindai. Iš kitos pusės, surusėjusių lietuvių yra labai mažai. Tai daugiausia 1863 m, sukilimo dalyvių ir Pirmojo pasaulinio karo pabėgėlių, likusių Rusijoje, palikuonys.

- O kaip jūs manote, kodėl taip atsitiko?

- Nuo Romos imperijos laikų Vakarų Europa buvo ekonomiškai žymiai geriau išsivysčiusi, todėl natūralu, kad Lietuvos elitas (aukštuomenė) stengėsi pamėgdžioti Vakarų diduomenę, perimdama ne tik ginklus, aprangą, papuošalus, bet ir papročius bei kalbą. Diduomenės pėdomis sekė ir jų pavaldiniai, kadangi tai buvo naudinga ir ekonomiškai, ir prestižo požiūriu.

Manau, jog mirtiną smūgį lietuvybei sudavė prievartinis krikščionybės įvedimas, fiziškai sunaikinant dvasinį Lietuvių Tautos elitą – krivius ir vaidilutes bei juos parėmusius bajorus.

Ne veltui dvidešimtame amžiuje Lietuvos Valstybę atkūrė ne elito (diduomenės ir bajorų), o valstiečių palikuonys, išsaugoję lietuvių kalbą. Atvirkščiai - sulenkėjusių bajorų palikuonis Pilsudskis ne tik atkūrė Lenkijos valstybę ir kariuomenę, bet ir pasiuntė kitą sulenkėjusį bajorų palikuonį Želigovskį užkariauti Lietuvą. Analogiški procesai vyksta ir dabar.

Naujasis Lietuvos elitas, išaugęs iš prichvatizacijos metu praturtėjusios sovietinės ir Sąjūdžio nomenklatūros bei banditų, sugebėjusių legalizuoti nešvarų kapitalą, savo atžalas siunčia mokytis į Vakarų prestižinius universitetus.

Manau, kad taip šiuo metu yra aktyviai sodinamos sėklos, iš kurių ateityje išaugs nauji pilsudskiai ir želigovskiai. Deja, išvažiuoja ne tik naujieji turtuoliai. Statistika rodo, kad jau dabar apie trys šimtai tūkstančių lietuvių yra išvykę uždarbiauti į Vakarus, o ten gimę jų vaikai jau sunkiai kalba lietuviškai.

Akivaizdu, kad šitas procesas, įjungus Lietuvą į Vakarų Europos ekonominę erdvę, dar labiau paspartės. Tuo labiau, kad Seime jau parengta Lietuvos Konstitucijos pataisa, kuri įtvirtins visų ES teisės aktų viršenybę virš Lietuvos įstatymų ir pačios Konstitucijos.

- Kaip manote, kokių priemonių reiktų imtis, kad Lietuva nebūtų nutautinta?

- Problema labai sudėtinga. Nutautėjimą gali sustabdyti tik visas kompleksas gerai apgalvotų ir valstybiniu mastu įgyvendintų priemonių. Aš manau, jog nutautėjimo procesą labiausiai skatina ekonominės priežastys. Vadinasi, nutautėjimą galima sustabdyti irgi tik ekonominėmis priemonėmis.

Pavyzdžiui, masinės informacijos priemonės, visų pirma televizija (visos be išimties Lietuvos televizijos stotys), labai aktyviai propaguoja anglų kalbos vartojimą viešajame Lietuvos gyvenime. Netgi tokiame lietuviškame konkurse, kaip „Dainų dainelė“, vis dažniau skamba dainos anglų kalba.

Šį procesą įmanoma sustabdyti tik vienu būdu: apmokestinti TV stotis ir kitas masinės informacijos priemones mokesčiais, kurių dydis būtų tiesiogiai priklausomas nuo užsienio kalbų vartojimo (išskyrus laidas, skirtas Lietuvos tautinėms mažumoms, vedamoms jų gimtąja kalba).

Analogiškai būtina apmokestinti visus Lietuvoje veikiančius ūkio subjektus. Jeigu jie pageidauja savo iškabose, dokumentacijoje, skelbimuose, spaudoje, konferencijose ir kt. vartoti ne lietuvių kalbą, tai privalo už tai mokėti pakankamai didelius mokesčius (aišku, tai neturėtų būti taikoma Lietuvos tautinių mažumų visuomeninėms-kultūrinėms organizacijoms).

Surinktus iš šių mokesčių pinigus reikėtų skirti specialiam Lietuvių kalbos ir kultūros išsaugojimo fondui. Tarp kitko, panašios ekonominės priemonės yra taikomos Prancūzijoje, kurioje labai aršiai kovojama su anglų kalbos invazija.

- Dėkojame už išsamų interviu. Tikėkimės, kad lietuvių kalba ir tauta neišnyks, o sulauks dvidešimt antro amžiaus (bent jo pradžios).

Žygeivis - VVER-ui, 2011 06 26 16:10
Tu, kaip ir daugelis panašių asmenų, niekaip nesugeba atskirti tikrų nacionalistų nuo visokių "konservatorių", kurie keikia Rusiją ir tuo pat metu lenda į Vakarų užpakalį.

P.S. Taip, į NATO mes buvome priversti įstoti, nes kitaip dabar būtume tokioje situacijoje kaip Gruzija.

O štai į Jievrosojuzą mus jau prievarta grūste įgrūdo tie patys "persidažę raudonieji" - tiek sulindę į LDDP (dabar jau LSDP), tiek ir į "kubilinius konservus", tiek ir visokie "auštrevičiniai liberalai".

Juk juos valdo pinigas ir noras savo prisivogtus kapitalus saugiai investuoti Vakaruose, o Lietuvybė jiems paskutinėje vietoje, ar net ir blogiau.


VVER Žygeiviui, 2011 06 25 22:38
Ir nėra čia ta Europos Sąjunga tokia bloga kaip manai. Juk ES parama labai padėjo žemės ūkiui pvz. O dėl visokių kitokių dalykų, kur žalą atnešė, tam yra derybos, kurių metu reikėjo išsireikalauti sau palankių sąlygų. Pavyzdžiui, atominės elektrinės neuždaryti, leisti bent trumpam muitus palikti importui. Bet tikriausiai lietuvių vyriausybėj tuo metu buvo pilna visokių Žygeivių, kurie sakė: "oj būtinai reikia į ES įstoti, kitaip mus rusai praris :)". Todėl tikriausiai ir sutiko su visom sąlygom, tokiom kaip uždarymas energijos šaltinio, duodančio mums ar ne 87 ar kiek ten procentų elektros (jau net nebeprisimenu:), ar visišku savarankiškumo praradimu tranzito klausimais. Va Žygeivi, iš tikrųjų dižiausią grėsmę Lietuvai, o ir visam pasauliui kelia ne Kinija ir ne islamistai, o toks kaip tavo subjektyvumas.

VVER Žygeiviui, 2011 06 25 22:19
Na taip. Taigi dabar didžiausias klausimas: ką galime padaryti, kad neleistume tokiai įvykių eigai toliau plėtotis? O be to, nėra ta Lietuvos padėtis tokia jau katastrofiška: daug geresnė negu pvz. Baltarusijos.

Žygeivis - VVER-ui, 2011 06 25 22:13
Dėl "jievrosojuzo" - visada tvirtinau (dar gerokai iki vadinamojo "Lietuvos įstojimo"), kad tai yra naujos "europinės imperijos" projektas, kuris pačia savo esme yra negyvybingas ir pasmerktas.

Tačiau kol jis galutinai "mirs", Lietuvių Tautai ir Lietuvos Valstybei bus padaryta milžiniška žala, daug didesnė nei padarė Sovietų sąjunga.

Ką šiuo metu jau puikiai mato visi, kieno akys atmerktos...

Pasipelnė (ir labai nemenkai) iš Lietuvos "narystės" jievrosojuze tik įvairios transnacionalinės užsienio korporacijos, skandinavų bankai, krūvelė žydų milijonierių ir milijardierių (ypač iš Rusijos, JAV ir Izraelio) ir vietinių korumpuotų valdininkų bei vagių-"verslininkų" tandemas.

O Lietuva ir Lietuvių Tauta prarado savo aktyviausią ir darbingiausią visuomenės dalį, buvo sunaikintas žemės ūkis ir didelė dalis pramonės bei atominė energetika, o "Mažeikių naftą" bei degalinių tinklus atidavė keliems žydams už "ačiū", ir dar už tai jiems primokėjo.

Todėl dabar Lietuvos skolos siekia jau virš 30 milijardų (o gal ir dar daugiau), o tolimesnė perspektyva akivaizdi - defoltas ir bankrotas...

O tai reiškia, kad pensininkams jau gana greit nebebus iš ko mokėti pensijų, mokytojams, gydytojams, kitiems valstybės ir savivaldybių tarnautojams nebus iš ko mokėti algas, jei tik negausime naujų paskolų.

O juk jau dabar vien tik už procentus, už jau anksčiau paimtas paskolas, turime mokėti virš milijardo litų kasmet - gausiai šeriame užsieninius bankus...

VVER to Žygeivis - RationaliS-ui, 2011 06 25 20:10
Gali būti. Bet, bent jau mano nuomone, kai tik dar idėja užgimė apie vieningą Europą, pagrindinis dalykas buvosukurti tokią hierarchiją: Prancūzija, Vokietija (buvo gal ir D.Britanija, bet atrodo, dėl savo "sotaus gyvenimo" jau iškrito)- tai šalys gamintojos, su visa pramone ir fabrikais, ir kita kategorija- šalys vartotojos, kurios PERKA gamintojų produkciją. Taigi, tavo minimo ekonominių dėsnių pritaikymo skirtingo mentaliteto šalims ne tik nėra, jo ir nesistengiama įdiegti. Dabartinis Graikijos ir kitų tinginių gelbėjimas man atrodo, kaip pastangos išlaikyti tokią sistemą. Kuo tas baigsis- nesiimu spėlioti, bet jei jau žlugs ES, tai visuomenės sukrėtimas bus labai žymus. Gi kokią mum Lietuvoj propagandą varė apie "Europos tautų šeimą". Kas gi bus jei vieną dieną mum ims ir paskelbs, kad ta šeima pasirodo nedaug kuo skyrės nuo SSRS?

VVER Žygeiviui, 2011 06 25 19:52
Oi susimaišiau, norėjau pasakyt, duoklę ėmė.

VVER Žygeiviui, 2011 06 25 19:48
Gerai, subjektyvūs mano "plepalai". O kurio žmogaus tokie nėra? :)

Ir šiaip Maskvos kunigaikštystės mongolai totoriai nevaldė, tik duoklę mokėjo.

Dabartinė Rusija neturi ideologijos? Netiesa. O jei tarkim ir būtų, ar supranti, kad Rusijoj 80 su viršum procentų gyventojų yra rusai? Paaiškink, kokia jiem prasmė turėti dvi ar tris Rusijas? Jokios. O dėl likusių 20. Manau, konstitucija jų draudžia taip nepriklausomybę skelbt. Reiškia, jei kas paskelbė, tai pažeidė pagrindinį šalies įstatymą. Todėl Rusija turi pilna teisę pasiųst MVD, prireikus vidaus kariuomenę, išvaikyt visus "laisvės kovotojus" o jų vadus pasodint į belangę.
Ir ar žinai, Žygeivi, dėl ko kyla revoliucijos? Labai retai (jei išvis būna) dėl demokratijos trūkumo, ideologijos nebuvimo. Dažniausiai, dėl sunkių gyvenimo sąlygų ar gresiančio bado. Rusijos imperija subyrėjo, nes dėl karo grėsė badas. SSRS subyrėjo, dėl sunkių sąlygų, visokių deficitų, ir biški tolimesnėj perspektyvoj taip pat grėsė badas. O kas dabar Rusijoj? Ekonomika auga, korupcijos lygis (pamažu) mažėja, skolos minimalios, prekybos balansas- teigiamas, benzino yra, maisto pakankamai. Tai kodėl rusai turėtų čia sukilti ir tuo pačiu, visus šiuos pliusus nubraukti? Būtų tiesiog kvaila. Aš tavo vietoj tiesą sakant labiau nerimaučiau ne dėl to, kad "imperija" subyrės, bet priešingai, kad ims plėstis :) Atsimink, kylanti Rusijos ekonominė ir politinė galia, KSSO, Muitų Sąjunga, ir daugelio buvusių SSRS respublikų politinio identiteto nesuradimas šiam reiškiniui oi kaip padeda :)


Žygeivis - RationaliS-ui, 2011 06 25 16:29
RationaliS, 2011 06 24 23:01
Na, taip, pagyvensime - pamatysime. Bet aš tikrai nenorėčiau, kad ES sugriūtų.
------------------------------

Čia gali iliuzijų neturėti - sugrius. :)

Ekonomikoje veikiančių dėsnių dar niekas niekada neįveikė. O šie dėsniai "juodai sukabinti" su įvairių žmonių visuomenių skirtingu mentalitetu.

Tai reiškia, kad neįmanoma vienoje "sistemoje" išlaikyti tokių skirtingų mentalitetų tautas ir jų valstybes, kaip dabar yra ES.

Išsilaikyti kažkokioje "krūvoje" galės nebent tam tikra grupė valstybių su vyraujančiu istorinio "protestantiškojo mentaliteto" visuomenėmis, nes kitos - "katalikiško" ir "pravoslaviško" mentaliteto visuomenės - tiesiog nėra linkusios griežtai taupyti, nevogti ir dirbti ypač sąžiningai...

Todėl Vokietija ir dar kelios smulkesnės Šiaurės Europos valstybės tiesiog nepajėgios dar eilę metų "šerti" korumpuotas ir masiškai vagiančias kitų mentalitetų valstybes.

Atskira kalba apie masinę imigraciją - ir "musulmonišką", ir "katalikišką" bei "pravoslavišką" į "protestantiškojo" mentaliteto visuomenes.

Juk ta masinė imigracija ne tik sukelia įvairias labai rimtas tautines - kalbines - religines - rasines problemas, bet ir palengva keičia visų vietinių visuomenių istorinį "protestantiškąjį" mentalitetą.

O tai geruoju nesibaigs.Žygeivis - VVER-ui, 2011 06 25 16:10
Į tavo, sukilusiomis emocijomis "pagrįstus", plepalus nematau prasmės išsamiai atsakinėti. :)

Tik patikslinsiu šią tavo mintį:

-----------------------------
Nu tai ir tręšta jau kokius 800 metų:) Ir spardė ją jau daug kas. Spardė spardė, daug kas nuo to spardymo ir kojas išsisukinėjo ir į grabelį atgulė:) Bet jinai per visus 800 metų kažkodėl kaip nebyra, taip nebyra:) Tai kaip čia yra?
-----------------------------

Visų pirma priminsiu, kad Rusija apskritai iš mongolų- totorių jungo išsilaisvino tik 16 amžiuje, o tikra imperija tapo tik dar po poros šimtų metų.

Pirmasis imperijos padalinimas įvyko 1918-1922 m. - ir tik nauja ideologija (bolševizmas) išgelbėjo ją nuo visiško sugriuvimo. Bolševikai vėl sulipdė iš gabalų dalį imperijos.

Antrasis imperijos padalinimas įvyko 1991 m., kada galutinai žlugo bolševizmo ideologija, keliasdešimt metų "cementavusi" imperiją.

Na o dabar artėja neišvengiamas galutinis - trečias - imperijos padalinimas, kadangi imperijos likučiai apskritai nebeturi ją vienijančios bendros ideologijos.

Šiuo metu tai yra tik krūva teritorinių darinių, susietų beviltiškai korumpuota, Maskvoje sėdinčiųjų palaikoma, diktatūrine tvarka.

Tačiau ši tvarka trukdo vystyti ekonomiką ir tai akivaizdžiai matosi.

Ką nors pakeisti irgi neįmanoma:

- demokratizacija imperiją tuoj pat likviduotų, nes turtingųjų regionų "elitas", pasinaudojęs laisve, nedelsdamas perimtų į savo rankas visas regiono teikiamas pajamas, o ne perdavinėtų jas Maskvai.

- įvesti "ypač kietą" diktatūrą - tokią kaip Kinijoje - Maskva irgi nepajėgi, nes būtų masinė "atatranka". Kartą "paleidus vadžias", jas vėl užveržti nebeįmanoma be masinių represijų ir milijonų nugalabytųjų.

Todėl Maskvos valdžia bando "vadžias" veržti palaipsniui, iš lėto - bet tai irgi sukelia pasipriešinimą, o kapitalai bėga iš Rusijos imperijos milžiniškais kiekiais.

Faktiškai tai padėtis be išeities - tokią imperiją išsaugoti yra neįmanoma, ypač atsižvelgiant į tai, kad imperija yra labai stipriai priklausoma nuo užsienio - ir JAV, ir Kinijos, ir ES... (aš jau nekalbu apie tai, kad visi pagrindiniai valdančiojo "elito" turtai sukaupti visai ne Rusijoje, o įvairiuose užsieniuose).

Mes matome akivaizdžią pūnančios imperijos agoniją.

O likusį pasaulį, kaip ir 1991 m., jaudina tik tai, kad nekiltų branduolinis karas tarp būsimų imperijos atplaišų, ir kad branduoliniai, bakteriologiniai ir cheminiai ginklai nepatektų į kokių nors teroristų ar naujųjų nestabilios psichikos asmenų valdomų režimų rankas.

VVER Žygeiviui, 2011 06 25 00:16

"Diktatūrinė imperija - kiek ji "besidažytų" - ir liks imperija.

Tol, kol galutinai sutriuš ir subyrės nuo savo pačios svorio (ypač jei kas nors dar tą trūnėsį smagiai paspirs). :)"

Nu tai ir tręšta jau kokius 800 metų:) Ir spardė ją jau daug kas. Spardė spardė, daug kas nuo to spardymo ir kojas išsisukinėjo ir į grabelį atgulė:) Bet jinai per visus 800 metų kažkodėl kaip nebyra, taip nebyra:) Tai kaip čia yra?

VVER Žygeiviui, 2011 06 25 00:06
"Vadinamieji "komunistai" ir žirinovskiniai nuo pat pradžių dirba tam pačiam Kremliui. :)

Juk tam jie ir buvo įkurti."

Prašyčiau pateikti įrodymų, kad jie tarnauja kremliui. Kol nepateiksi, nepatikėsiu.
O įrodymų, kad NEtarnauja kremliui, tai žinau. Imkim patį paprasčiausią faktą, kad Putinas buvo Jelcino "įpėdinis"(taip pastarasis pats paskelbė). O Ziuganovas su Jelcinu buvo dideli priešai (atsiminkim, kad 1996 komuniaga vos prezidentu netapo). Tai matai, koks putinas protingas, dar kai kgb tarnavo, viską iškart numatė, "sukūrė", prastūmė Ziuganovą, kad tas peštųsi su dešiniaisiais, ir kad tie patys dešinieji jį į prezidentus pakviestų:). Koks minties įžvalgumas:) Ir kaip dar putinas pasaulio nevaldo:) Išvis, dabartinė komunistų partija jau egzistavo 1991, kai VR partijos dar nė kvapo nebuvo, ir Jelcinas dar daug įtakos neturėjo. Tai tu man gerbiamasis paaiškink, kaip marionetinę partiją gali kurti tas kas neegzistuoja? :) Gal čia koks Iliuminati veikia ar dar kas?:)

Ir aš asmeniškai visai nesigailiu tavo vadinamųjų "tikrųjų liberalų". Visai jie ne liberalai, o anarchistai :)


"Pasaulio istorija rodo, kad pačios turtingiausios žiurkės visada pirmos pabėga iš skęstančio laivo (nes jos turi daugiau patikimos informacijos). :)

O iš Rusijos imperijos nuo pereitų metų liepos masiškai išvežami kapitalai - ir būtent pačių turtingiausiųjų "rusų".

Kalbama apie išvežtas sumas, jog jos siekia jau arti 100 milijardų dolerių, nors tikslius skaičius vargu ar kas žino net ir Rusijos Minfine. :)"Žinoma, žinoma, tuojau žiūrėk kiniečiai paskelbs invaziją į sibirą vaduoti savo brolių čiukčių :) Kiniečių hakeriai tuojau užhakins rusų primityvius kompus, kad branduolinių raketų paleist negalėtų. O su rusų armija nebus problemų, jie bus kiniečių armijos dydžio ir galios taip sužavėti, kad net atsisakys kariauti:) Tiesą sakant, netgi prisidės išvaduojant šalį nuo kremliaus jungo:) Tai va visa rusija bus išvaduota, tuo pačiu galima ir Europą ir Jav išvaduoti nuo kruvinų kapitalistų čiuptuvų. Tai va kaip bus, labai greitai visas pasaulis dėkos kiniečiam už jų nesavanaudišką kovą už viso pasaulio teisinguma ir laisvę ir su džiaugsmo ašaromis akyse giedos ditirambus jų amžinajam vadui Mao Dzedunui :)
Argi ne taip bus, Žygeivi? :)


RationaliS, 2011 06 24 23:01
Na, taip, pagyvensime - pamatysime. Bet aš tikrai nenorėčiau, kad ES sugriūtų. Mūsų, lietuvių, charakteris perdaug ciniškas, bjaurus ir pagedęs, kad gyventi VIEN tik kartu su lietuviais. Kiekvienas išvykęs patvirtins, kad mes - labai ciniška, pikta visuomenė.

Žygeivis (papildymas), 2011 06 24 22:54
Pasaulio istorija rodo, kad pačios turtingiausios žiurkės visada pirmos pabėga iš skęstančio laivo (nes jos turi daugiau patikimos informacijos). :)

O iš Rusijos imperijos nuo pereitų metų liepos masiškai išvežami kapitalai - ir būtent pačių turtingiausiųjų "rusų".

Kalbama apie išvežtas sumas, jog jos siekia jau arti 100 milijardų dolerių, nors tikslius skaičius vargu ar kas žino net ir Rusijos Minfine. :)

Žygeivis - RationaliS-ui, 2011 06 24 22:44
Na aš juk ne koks Mordechajus... :) :) :)

Taigi, mano prognozės gali ir pasitvirtinti. Vienu žodžiu, gana greit sužinosime. :)

RationaliS, 2011 06 24 22:41
t.t.*

RationaliS, 2011 06 24 22:40
Žygeivi, tu savo tokiu prognozavimu ir "ateities žinojimu" primeni Karlą Marksą: jis taip pat kalbėjo apie neišvengiamą kapitalizmo žūtį, apie tai, kad greitai bus pasaulinė revoliucija ir t.y. ir, beje, savo teoriją pakankamai neblogai pagrindė..., tačiau ji vistiek nepasitvirtino... Daug nesitikiu ir iš tavo prognozuojamos ateities. :D

Žygeivis - VVER, 2011 06 24 22:33
Vadinamieji "komunistai" ir žirinovskiniai nuo pat pradžių dirba tam pačiam Kremliui. :)

Juk tam jie ir buvo įkurti.

O štai viso kitos kompartijos (o jų Rusijoje dar bent 2 ar net 3) neregistruojamos ir rinkimuose joms dalyvauti neleidžiama, nes ten susirinkę "ekstremistai"... :)

Tas pats ir su tikrais, o ne žydų kagėbistų vadovaujamais, rusų nacionalistais. Jiems kelias į rinkimus irgi uždarytas.

Dabar jau tyčia kurią naują "dešinę", "liberalų" partiją, vadovaujamą milijardieriaus, kuris jau dabar vadinamas Putino marionete ir neturi jokio palaikymo liaudyje.

O štai tikrųjų liberalų, kurių Kremlius valdyti nepajėgs - "PARNAS" partijos - jokiu būdu "neprileidžia", nes šitų bijo.

Visiškai akivaizdu, kad visa ta "persidažiusioje" Rusijos imperijoje vaidinama demokratija yra tik "pokazucha" - lygiai tokia pati, kokia buvo Sovietijos užgrobtose Centrinės Europos valstybėse, kada jų "komunizavimo" pradžioje buvo leista veikti keletui įvairių partijų. Bet visi jų vadovai ir net nariai buvo saugumo kruopščiai "prafiltruojami", o pavojingesnius tiesiog likviduodavo.

Diktatūrinė imperija - kiek ji "besidažytų" - ir liks imperija.

Tol, kol galutinai sutriuš ir subyrės nuo savo pačios svorio (ypač jei kas nors dar tą trūnėsį smagiai paspirs). :)

VVER Žygeiviui, 2011 06 24 20:54
"Jei vilką šunimi pavadinsi, jis vis tiek būdoje nesėdės, o miške lakstys ir avis pjaus... :)"

Ir vis dėlto, vilkas kažkaip sugebėjo į šunį evoliucionuoti, ar ne ? :)

"Ne "valdiškų" partijų neregistruoja, nes jų bijo - tai akivaizdu... :)

P.S. Jei nebijotų - įregistruotų ir leistų rinkimuose dalyvauti. Ir kada tokia "nesisteminė partija" surinktų kokį 0,005 procento balsų, viešai išjuoktų...

Tačiau bijo, kad gali surinkti ir žymiai daugiau..."


Tai tu Žygeivi paaiškink man neišmanėliui, kaip tada kitos "nevaldiškos" partijos tokios kaip komunistai, liberaldemokratai buvo įregistruotos? Kaip tada jų VR nebijo? O ir per rinkimus surenka jos daug daugiau, negu 0,005 procento balsų...

Žygeivis, 2011 06 24 19:03
Ne "valdiškų" partijų neregistruoja, nes jų bijo - tai akivaizdu... :)

P.S. Jei nebijotų - įregistruotų ir leistų rinkimuose dalyvauti. Ir kada tokia "nesisteminė partija" surinktų kokį 0,005 procento balsų, viešai išjuoktų...

Tačiau bijo, kad gali surinkti ir žymiai daugiau...

Žygeivis, 2011 06 24 19:00

VVER Žygeiviui, 2011 06 24 01:38
Visų pirma, Rusija ne imperija, o federacija :)
-----------------------------------------------

Jei vilką šunimi pavadinsi, jis vis tiek būdoje nesėdės, o miške lakstys ir avis pjaus... :)

VVER to GRU pasekejas, 2011 06 24 16:17
O koks skirtumas? Juk gali ten bet kas kandidatuot, jei tik turi liaudies palaikymą. O jei turi liaudies palaikymą, reiškia turi tinkamą ir priimtiną programą, o nuo to tik patiem žmonėm geriau :) Dar vienas geras dalykas, kad saviškiai nebegalės taip laisvai prie lovio pampti ir į aukštus postus tūpti. Nes tada žmonės sakys prezidentui: "jei savo pavaldinių nesuvaldai, tai tada nėra ką tau veikt kremliui, o vadovą mes ir kitą išsirinkti galim". Tai vadinama valdžios atskaitingumu piliečiams. Mano nuomone, nėra jokio skirtumo, ar prezidentu bus Putinas, ar Medvedevas, ar dar koks Boryšnikovas, svarbu, kad korumpuotom kiaulėm nepasiduotų, šalies užsieniečiam neišdalintų, ir ekonominį lygį keltų.

TN, 2011 06 24 14:29
As asmeniskai uz Dititriju, nes jai ateis Putinas vel garantuotai suagresyves Rusijos retorika vel ji bandys kazka visam pasauliui irodyti ir pan. Tuo tarpu Medvedjavas sali turetu labiau modernizuoti, padaryti panasiasne i normalias pasaulio demokratijas ir pakelti jos ekonomika.

GRU pasekejas to VVER, 2011 06 24 13:41
Idomus pamastymas, ir tiesa sakant visko gali buti. Bet ir labai rizikingas, nes suteiktu sansu visokiems kitiems kandidatams pakliuti i antra tura. Be to daug kainuoja, ir cia sunku planuoti, be to Putinas jau pakankamai senas, ir jei Medvedevas eis i prezidentus, tai vargu ar Putinui dar bus sansas, tuo tarpu Medvedevui tik 46. Tai manau paprasciausiai eis Putinas, kaip visi ir tikisi.

VVER to GB, 2011 06 24 02:26
Nežinau aš ten tų niuansų, bet kažkaip manau, kad į rinkimus 2012-ais eis ir Putinas ir Medvedevas. Daug gero tokia komponuotė atneštų:
1. Bent dalinai užčiauptų tuos vilkolakius, kurie ištisai šaukia, kad Rusijoj nėra demokratijos.
2. Padidintų rinkėjų aktyvumą.
3. Padidintų prezidento populiarumą, nes imtų tikėti, kad jis neturi jiem būti nuleistas "iš viršaus", o patys gali išsirinkti.
4. Skatintų sveiką politinę konkurenciją, kuri, dar svarbiau, tarnautų ir kitiems politiniams veikėjams bei ateities kartoms, kaip pavyzdys.
5. Gal ir kliedesys, bet dar manau, kad tūlo ruskio pasamonėj atgaivintų tikėjimą demokratija ir įstatymo valdžios viršenybe prieš "galios centrų" valdžią (kam pamatas manau iš tiesų buvo padėtas dar anksčiau,2008 metais, kai Putinas atsisakė keist Konstituciją, ir eit 3-ią kadenciją).
Bet, nežinau, kaip čia bus. Nesu aš joks apžvalgininkas, gal čia tik nesąmones rašau :)VVER Vandai, 2011 06 24 01:59
Ne tik, kad nesirita žemyn, bet ir kyla :) Apie 4,8 procento šiemet, jei neklystu. O dėl energetinių resursų, tai pajamos už juos sudaro nemažą biudžeto dalį, kiek tiksliai, nežinau, bet energetiniai resursai sudaro apie 27 procentus Rusijos BVP per metus. Kitiem dalykam- likę 73 procentai. Nemaži, bet nekatastrofiški skaičiai, sakyčiau. Galim prisiminti ir pasaulinę ekonomikos krizę. Naftos kainos sumažėjo nuo 147 iki 40 dolerių už barelį, apie 70 procentų. Rezultatas, ekonomika smuko kietokai. Bet sukauptos valiutos atsargos lėmė, kad ekonomika rusų nežlugo, jie nepasidarė sau didelio biudžeto deficito (Rusija tiesą sakant, net pati duoda nemažai įmokų tarptautiniam valiutos fondui), ir, dideliam kai kurių asmenų nusivylimui, nė vienas autonominis regionas net nepaskelbė nepriklausomybės :D Taigi, reziumuojant, galiu pasakyt, kad Rusija artimiausiu metu dar nesubyrės :)

VVER Žygeiviui, 2011 06 24 01:38
Visų pirma, Rusija ne imperija, o federacija :)
Visų antra, kodėl patys rusai turėtų tos opozicijos gailėtis? Tikra opozicija ta, kuri neleidžia valdžiai per daug įsismaginti, pateikia savo pasiūlymus, kad būtų geriau valstybei. Yra Rusijoj tokia opozicija. Bet jai nepriklauso ten tie visokie kasparovai etc. Jų tikslas- ne gerinti gyvenimą, o kelti šalyje chaosą su visokiom "rūstybės dienom" ir panašiom nesąmonėm. Laimei, kol kas mažai kas tokius remia ten. Lietuvoj analogiškas atvejis būtų Paleckis. Tai argi, tavo nuomone, tokią "opoziciją" galima rimtai vertinti? :)

Žygeivis - GB, 2011 06 23 15:56
Rusijos imperijoje nėra ir negali būti jokio demokratėjimo, nes tokiu atveju imperija tuoj pat subyrėtų. :)

P.S. Beje, ką tik Rusijos valdžia atsisakė įregistruoti partiją "PARNAS", kurią įkūrė keletas opozicinių organizacijų ir jų lyderiai...

Nors ši partija akivaizdžiai neturi jokių šansų laimėti rinkimuose nors keletą vietų, bet vis tiek Rusijos valdžia bijo rizikuoti. :)

Vanda, 2011 06 23 07:03
O aš norėčiau išsamesnio straipsnio, ar tikrai Rusijos ekonomika ritasi žemyn ir nesugriūna tik todėl, kad turi daug energetinių resursų. Būkit geri, užsakykit straipsnį apie Rusijos ekonomikos padėtį...Gali būti ir subjektuvus...

GB, 2011 06 23 00:38
Labai norėtųsi išgirsti, kokie Rusijoje vyksta paslinkiai politinių partijų demokratėjimo linkme, nors ir per plauką. Tikriausiai, Dūmos rinkimus laimės "Vieningoji Rusija", bet kas bus antroji? ar tai turės kokios nors reikšmės? Dar labai įdomu būtų sužinoti, kaip Rusijos žmonės pasitiki prezidentu, Dūma, savivalda ir tt.
Kadangi neturiu laiko ieškoti šios informacijos, tai skaitau apžvalgininkų straipsnius šia tema (nors kartais jie būna labai subjektyvūs...)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras