Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kodėl stringa Kalnų Karabacho derybos? (35)

Komentarai:

VVER Žygeiviui, 2011 07 04 22:52
Dėkui :)Žygeivis - VVER (papildymas dėl Kuršo kolonijų), 2011 07 04 22:21
Surinkau įvairią informaciją čia:

Skyrius:
Livonijos, Kuršo kunigaikštystės, Lietuvos, Latvijos ir Estijos bendra istorija
http://lndp.lt/diskusijos/viewforum.php?f=47

Tema:
Lietuvos imperijos vasalo Kuršo kunigaikštystės kolonijos Afrikoje ir Karibuose 17 amžiuje
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6805

Žygeivis - VVER, 2011 07 04 21:32
VVER Žygeiviui, 2011 07 04 18:54
Ir kad kuršiai taip toli kolonijų turėjo, tai oho, nežinojau. Gal galėtum kokią nuorodą duoti?
-------------------------------------------

1. Ne kuršiai, o Kuršo kunigaikštystė, tuo metu realiai valdoma Livonijos ordino palikuonių, ir buvusi tuo metu Lietuvos imperijos lenu.

Kuršo kunigaikštija, nors ir trumpai, XVII a. turėjo kolonijas.

Iškiliausias Kuršo kunigaikštis Jokūbas Ketleris (1642–1682) 1651 m. įkūrė pirmąją savo koloniją Afrikos vakaruose.

Šv. Andriejaus saloje (Isla de Andrea) Gambijos upės žiotyse pastatė bastioninę tvirtovę, kuri buvo pavadintą kunigaikščio garbei - Fort Jacob (dab. James Island, 2003 m. sala įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą), upės šiauriniame krante - Fort Jillifree (dab. Jufureh), o Banjul saloje – Fort Bayona (dab. St. Mary’s Island), kuris davė pradžią dabartinei Gambijos sostinei Banjul.

1654 m. Ketleris, gavęs dovanų iš savo krikštatėvio Anglijos Karaliaus Jokūbo I Tobago salą Karibų jūroje, įkūrė dar vieną koloniją, pavadintą „Naujuoju Kuršu“.

2. Kuršo kolonijos
http://lt.wikipedia.org/wiki/Kur%C5%A1o_kolonijos

Naujasis Kuršas
http://lt.wikipedia.org/wiki/Naujasis_Kur%C5%A1as

Istorija apie Lietuvos užjūrio kolonijas
Liutauras Ulevičius

www.DELFI.lt
2005 birželio mėn. 22 d. 09:46

http://www.delfi.lt/news/daily/comments/article.php?id=6946637

Lietuvių kalba yra nebloga knyga:

Algirdas Gustaitis. Tobago salos paslaptis.1995.

(tai trilogijos 2 dalis)
---------------

KARIBŲ JŪROJE. Trilogijos 1 dalis. 35 nuotraukos, 10 žemėlapių, 27 atspaudai. Klaipėda, 1994.

TOBAGO SALOS PASLAPTIS. Trilogijos II dalis. Istorinė-geografinė knyga. 22 nuotraukos, 54 žemėlapiai, 43 brėžiniai. Klaipėda, 1995.

VELNIO SALA, AMAZONĖS UPĖ IR BRAZILIJA. Trilogijos III dalis. 151 nuotrauka, 29 žemėlapiai, 54 atspaudai. Klaipėda, 1996.


VVER Žygeiviui, 2011 07 04 18:54
Nelabai suprantu Žygeivi, iš kur tokios informacijos pasirinkai. Iš Kryžiaus žygių, tik pirmą galima pavadinti sėkmingu. Visi kiti daugiau mažiau baigėsi nesėkmėmis. Ir sėkmingiausiai arabams, turkams priešinosi būtent centralizuotos valstybės (prisimink Frankų imperiją, sulaikiusią arabų žygį į Europą). Ir technologinė pažanga Europoj ryškiausiai pasireškė jau vėlyvesniais visuramžiais, kai baigėsi feodalinio susiskaldymo era (nors neneigiu, kad ir anksčiau bent šioks toks progresas buvo). Geras būtų pavyzdys: kaip manai, kuri valstybė 19a. buvo pažangesnė ir galingesnė, Vokietijos Sąjunga, ar Vokietijos imperija? Manau atsakymas akivaizdus :)

Ir kad kuršiai taip toli kolonijų turėjo, tai oho, nežinojau. Gal galėtum kokią nuorodą duoti?

Žygeivis, 2011 07 03 15:16
Jei išsamiau panagrinėsime įvairių išradimų istoriją, tai paaiškės, kad juos sukūrė visai ne imperijose gyvenę žmonės, o įvairiausiose smulkiose valstybėlėse.

Centralizuotos imperijos tuos išradimus tik įsidiegdavo ir išplatindavo, kartais ir išvystydavo.

Bet visa tai, kaip rodo, istorija, vykdavo tik imperijų įkūrimo pradžioje tam tikrą laikotarpį, kol jos nebūdavo griežtai centralizuotos ir efektyviai kontroliuojamos centrinės valdžios (faktiškai visos imperijos iš pradžių būdavo feodalinė daugiapakopė smulkių valstybėlių ir lenų sistema - pasižiūrėkite, pvz., kaip formavosi Lietuvos imperija).

O po to, augant centralizacijai, neišvengiamai ateidavo "stabilizacijos" laikotarpis, ir tada, kaip taisyklė, jau jokie nauji išradimai nebebūdavo įdiegiami ir išplatinami.

Čia bandoma aiškinti, kad Europa buvo technologiškai atsilikusi viduramžiais. Taip - buvo, ir tai pasekmė to, kad Romos imperiją užgrobę barbarai gana ilgą laiką jos sukauptus iš įvairių užkariautų civilizacijų pasiekimus tik naikino, o nieko naujo nekūrė.

Tačiau jau 10-11 amžiuose Europoje prasidėjo staigus technologinis persilaužimas, ypač kada europiečiai kryžiaus karų metu susidūrė su Rytų civilizacijomis.

Ir rezultatas akivaizdus - europiečiai, su savo begaliniu feodaliniu susiskaldymu, sugebėjo atremti ir Arabų imperijos, ir Mongolų imperijos, ir Osmanų (turkų) imperijos masinius antpuolius.

O labai greit europiečiai ir jų mažytės valstybėlės pačios pradėjo labai aktyvius kolonizacinius žygius visame pasaulyje.

Tuo pat metu visos mano išvardintos senoios ir garsiosios to meto imperijos "stagnavosi" ir tapo lengvu grobiu būtent europiečiams.

Pvz., pasižiūrėkite kokias milžiniškas kolonijas įsigijo tuo metu visai mažiukai Nyderlandai.

Netgi tuometinė Lietuvos Valstybės feodalinė provincija - Kuršo kunigaikštystė - sugebėjo įsigyti kolonijas Afrikoje: Gambijoje ir Senegale, tačiau vėliau jas iškeitė į Tobagą ir dar kažkokias salas Antiluose. :)

RationaliS, 2011 07 03 12:24
Mantas teisus. Pavyzdžiui, pagrinde naudojamus skaičius Vakarai gavo iš arabų, ir pnš.

Mantas, 2011 07 03 09:24
"Ir kaip pvz su Romos Imperijos pazanga ir pasiekimais, kas net siais laikais akcentuojama jog dave pradzia vakaru civilizacijai!"

Romėnai davė pagrindą teisės tradicijai, kuri iki šioj tęsiama, o graikai filosofinei minčiai. Nereikia suabsoliutinti, kad viską gavom iš Romos

VVER to GRU pasekejas, 2011 07 03 00:43
Aš galiu pasistengti atsakyti.

"O tai kokia pazanga imperijos turejo Etiopijos pazangai?"

Na vienas iš pasiekimų tas, kad Etiopija per Afrikos kolonizaciją 19a. sugebėjo išsaugot nepriklausomybę.

"Ir kaip pvz su Romos Imperijos pazanga ir pasiekimais, kas net siais laikais akcentuojama jog dave pradzia vakaru civilizacijai!"

Buvo romėnų pažanga, bet aš manau, kad jie daugiau perėmė iš kitų kultūrų, nei patys sukūrė.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 02 23:13
O tai kokia pazanga imperijos turejo Etiopijos pazangai? Ir kaip pvz su Romos Imperijos pazanga ir pasiekimais, kas net siais laikais akcentuojama jog dave pradzia vakaru civilizacijai! Visi jusu teiginiai yra nesamones!

VVER Žygeiviui, 2011 07 02 21:30
Mano ziniomis feodaline Europa buvo labai atsilikus. Ir tik jau paskui, kai prasidejo centralizuotu valstybiu kurimas, pradejo vytis, uztikrine savo vidini stabiluma, kai tuo tarpu arabu salys ir Kinija eme skilt ir grimzti i anarchija.

O dar del Amerikos indenu "atsilikimo". Kai konkistadorai izenge i acteku sostine Tenoctitlana, vienas ju pasake mazdaug taip: "esu buves ir Venecijoj, ir Konstantinopoly, bet dar nebuvau mates miesto, tokio pat grazaus kaip Tenoctitlanas. Net emiau manyti, ar tik nesapnuoju". Kazkaip toks liudijimas neprimena atsilikusios salies miesto, ar ne? :)

VVER Žygeiviui, 2011 07 02 21:21
"Pvz., mažai kas susimąsto, kodėl visi didžiausi išradimai ir atradimai viduramžiais buvo sukurti ir atrasti būtent į daugybę smulkių valstybėlių susiskaldžiusioje feodalinėje viduramžių Europoje, o ne to paties meto milžiniškose imperijose su jų begaliniais resursais (Kinijos, Arabų kalifato, Osmanų (tiurkų) imperijoje, Mongolų imperijoje, galų gale viduramžių Lietuvos imperijoje, taip pat to meto Afrikos (mažai kas žino, kad Afrikoje irgi buvo kelios milžiniškos vietinės negrų imperijos) ir abiejų Amerikų imperijose (actekų, majų, inkų)"


KAAAAAAAAAA? Taigi viduramziais butent susiskaldziusi Europa buvo laikoma neissivysciusia! Arabu salys garsejo savo mokslo lygiu toj pacioj Europoj. O Kinijos imperija buvo ko gero tuo metu pazangiausia pasaulio valstybe(buvo suskaiciuota, kad viduramziais 80 proc. pasaulio gamybos produkcijos ejo is Kinijos. Neteko girdeti, kad kinai isrado knygu spausdinima, seismografa, sketi, degtukus, karuti, popierinius pinigus, paraka? Buvo zinomas Kinijoj zaidimas isukant sraigtini sukuti, ir jis pakildavo i ora. Tas buvo 2000 METU PRIES DA VINCI ! Europos salys feodalinio susiskaldymo metais kaip tik buvo silpnos. O gal as kazko nezinau? Tai pasakyk man tada, ka tais laikais Europos salys isrado, nes as nu kiek atminti beitempciau, nieko reiksmingo cia negaleciau pasakyt.

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 07 02 21:09
GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 02 17:08
"(mažai kas žino, kad Afrikoje irgi buvo kelios milžiniškos vietinės negrų imperijos)"

Aisku ked nezino, tik jums sitie faktai yra zinomi! Afrikoje progreso nebuvo nes ten atseit buvo IMPERINIS rezimas... Na kaip skelsit tai is kedes galima isvirsti...
-----------------------

Kol iš kėdės neišvirtai, ką pasakysi, pvz., apie Kiniją arba Arabų kalifatą, arba Mogolų imperiją (Indijoje)? :)

Juk kaip tik būtent čia buvo daugybė pačių naujausių technologijų sukurta ir išvystyta, o po to beviltiškos stagnacijos šimtmečiai.

Pvz., kaip kinai savo sukurtą milžinišką laivyną po kelių ekspedicijų tiesiog supūdė.

O ir Rusijos imperija niekada "nežibėjo" - ką gaudavo, tai iš kitų, o savų išradimų - kaip ir sovietmečiu - dažniausiai taip ir neįdiegdavo.

P.S. Afrikos negrų imperijos irgi, be abejo, prisidėjo prie šio žemyno atsilikimo (beje, tos imperijos vėliau labai aktyviai dalyvavo vergų prekyboje su europiečiais, ir tai taip pat nepridėjo "civilizacinių pranašumų" Afrikai).

VVER to GRU pasekejas, 2011 07 02 21:01
"Tai kaip cia dabar??? Rusija ir JAV jau nebe imperijos???"

Žinoma, kad ne. Rusija ir JAV yra federacinės respublikos.


"tai kaip cia dbr? Jei nebutu saltojo karo interneto nebutu? Tai kokio cia svorio argumentas? Ir kuo gi cia tada giriates? Rimtas argumentas, ka jau cia"

Nesiimu spręsti, kas būtų jeigu būtų, bet sakau, kad interneto kūrimą paskatino branduolinio karo grėsmė- vienas iš šaltojo karo požymių.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 02 17:08
"(mažai kas žino, kad Afrikoje irgi buvo kelios milžiniškos vietinės negrų imperijos)"

Aisku ked nezino, tik jums sitie faktai yra zinomi! Afrikoje progreso nebuvo nes ten atseit buvo IMPERINIS rezimas... Na kaip skelsit tai is kedes galima isvirsti...

Žygeivis, 2011 07 02 15:59
VVER to GRU pasekejas, 2011 07 02 10:36

.....žmonių susiskirstymas į tautas ir valstybes turi vieną privalumą: skatina tarpvalstybinę konkurenciją, ir tuo pačiu, progresą.

Pavyzdžiui, tu naudojies internetu, ir už tai dėkok šaltajam karui ir ginklavimosi varžyboms:) Palydovinė televizija irgi šių varžytinių nuopelnas.

O jei tarkim visi gyventų vienoj didžiulėj valstybėj, spėju, kad žmonija netgi imtų regresuoti.
-------------------------------------

Čia VVER labai teisingai pastebėjai.

Imperijos visada stengiasi palaikyti "stabilumą", įskaitant ir bet kokių naujų idėjų, ir net techninių naujovių, vengimą. Ir tik išorinė grėsmė priverčia jas tas naujoves įdiegti.

Kaip tik todėl ir šiuo požiūriu nacionalizmo ideologija yra pažangi, nes skatina tarptautinę konkurenciją. :)

Pvz., mažai kas susimąsto, kodėl visi didžiausi išradimai ir atradimai viduramžiais buvo sukurti ir atrasti būtent į daugybę smulkių valstybėlių susiskaldžiusioje feodalinėje viduramžių Europoje, o ne to paties meto milžiniškose imperijose su jų begaliniais resursais (Kinijos, Arabų kalifato, Osmanų (tiurkų) imperijoje, Mongolų imperijoje, galų gale viduramžių Lietuvos imperijoje, taip pat to meto Afrikos (mažai kas žino, kad Afrikoje irgi buvo kelios milžiniškos vietinės negrų imperijos) ir abiejų Amerikų imperijose (actekų, majų, inkų).

P.S. Beje, esu šia tema jau rašęs keletą straipsnių.

Plačiau čia:

Žygeivis - kodėl aš esu nacionalistas-patriotas-tautininkas?
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=4817

GRU pasekejas to VVER, 2011 07 02 15:13
Tai kaip cia dabar??? Rusija ir JAV jau nebe imperijos???

"Nes šaltojo karo metais, Jav organizacija DARPA" - tai kaip cia dbr? Jei nebutu saltojo karo interneto nebutu? Tai kokio cia svorio argumentas? Ir kuo gi cia tada giriates? Rimtas argumentas, ka jau cia

VVER to GRU pasekejas, 2011 07 02 14:44
"Atsipeikek zmogau, ka tu cia sneki nesamones! Pasauline imperija - laiko klausimas!"

Pasaulyje jau buvo daugybė "pasaulinių imperijų". Bet visos jos kažkodėl žlugo.


"Paziurejes placiau - kosmoso issisavinimo klausimais, poziuris keiciasi is karto. Kokia tautine valstybe sugebes issisavinti kosmosa???"

Rusija, Jav, Kinija jau dabar įsisavina, ir dar daug šalių, žadančių tai padaryti, pvz. Indija.

"Ir cia tai bajeris - zmonija imtu regresuoti, ir prie ko cia saltasis karas prie interneto? Tai dbr jei nebutu komunistu nebutu interneto?"

Taip, nebūtų :) Nes šaltojo karo metais, Jav organizacija DARPA (man atrodo taip vadinasi) sukūrė sistemą, kuri žmonėms padėtų komunikuoti branduolinio karo atveju. Šią sistemą dabartiniais laikais žinai kaip internetą.

"Vienu zodziu tingiu gincytis... "

Suprantama. Jeigu aš argumentų neturėčiau, irgi "tingėčiau ginčytis" :)

GRU pasekejas to VVER, 2011 07 02 13:55
Atsipeikek zmogau, ka tu cia sneki nesamones! Pasauline imperija - laiko klausimas! Tu sneki apie mazas valstybeles, ziuri siaurai! Paziurejes placiau - kosmoso issisavinimo klausimais, poziuris keiciasi is karto. Kokia tautine valstybe sugebes issisavinti kosmosa??? Ir cia tai bajeris - zmonija imtu regresuoti, ir prie ko cia saltasis karas prie interneto? Tai dbr jei nebutu komunistu nebutu interneto? Vienu zodziu tingiu gincytis...

VVER to GRU pasekejas, 2011 07 02 10:36
Rytojus priklauso imperijoms? Bet, žinot, yra posakis: visos imperijos kada nors sužlunga :) Tad daugybės smulkių valstybėlių (vos ne kaip feodalizmo laikais) mes tikrai nepamatysim, bet Jungtinių pasaulio valstijų irgi tikėtis neverta. Be to, žmonių susiskirstymas į tautas ir valstybes turi vieną privalumą: skatina tarpvalstybinę konkurenciją, ir tuo pačiu, progresą. Pavyzdžiui, tu naudojies internetu, ir už tai dėkok šaltajam karui ir ginklavimosi varžyboms:) Palydovinė televizija irgi šių varžytinių nuopelnas. O jei tarkim visi gyventų vienoj didžiulėj valstybėj, spėju, kad žmonija netgi imtų regresuoti.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 02 00:17
Jus sukeliat juoka. Dirbat 30 metu, ir kur rezultatai? Tik nepradekit cia skiesti apie SSRS suzlugdymo nuopelnus! Kaip cia iseina kur Jusu darbo vaisiai, jei is vienos sajungos Lietuva pakliuvo i kita imperialistu sajunga? Kaip cia iseina, kaip buvo lietuviu tauta naikinama taip ir liko! Emigracija, nedarbas, skurdas! Kur rezultatai? Tai kaip jus dirbat, Jus tik juoka sukeliat! Globalizacija ir centralizaciaj vyksta toliau, stipresni pajungia silpnesius - vat ka as noriu pasakyti, rytojus priklauso imperijoms!

VVER, 2011 07 01 19:36
O dabar dėl Karabacho.

Daugelį metų yra išlaikomas status quo. Manau, abejom šalim tokia padėtis nelabai patinka. Tad gali būti, kad jom trūks kantrybė, ir galim sulaukt dar vieno karo. Šiuo atveju, Azerbaidžanas yra patogioje padėtyje, nes dabar stipriai perginkluoja savo armiją iš pajamų už naftą (Armėnija sau negali tokios prabangos leisti). Tada gali pasikartoti Osetijos karo scenarijus. Autoritarinis, mažai su kuom besiskaitantis prezidentas, jausdamas visišką savo armijos pranašumą, skelbia karą silpnesnei šaliai, tikėdamasis gauti lengvų bonusų. Pastebėjau, kad didžiausią strateginę reikšmę hipotetiniam fronte turėtų ne Karabachas, bet pietų Armėnija. Kadangi azerai ją užėmę turėtų bendrą sieną su Turkija, galėtų susijungti su Nachičevane, ir dar eliminuoti Armėnijos sieną su Iranu, ko gero pačia proarmėniškiausia besiribojančia šalim. Pati Armėnija dabar yra gana pavojingoj padėty, nes įsiterpia tarp šalių, Turkijos ir Azerbaidžano, kuriom labai nepatinka jos geografinė padėtis.

VVER Žygeiviui, 2011 07 01 19:15
Ir dar mane naiviu vadini? :)

Gerai, tarkim turkus remia europiečiai, amerikiečiai. Ir kuo jie parems? Vienintelis dalykas, kuris jiems šioj situacijoj galėtų bent truputį padėti yra F-22 Raptor lėktuvas, kurių jankiai dar net neeksportuoja. Visais kitais atvejais gali juos remt kas tik nori ir kiek tik nori, karo (o dar puolamojo) jie niekaip nelaimės. Priešingai negu gali manyti, rusų armija nėra tokia atsilikusi, kad negalėtų tų juodabarzdžių sutvarkyt :)

Ir kodėl manai, kad rusų "imperiją" reikia kuo greičiau likviduot? Kam ji trukdo? Bent jau man asmeniškai tai tikrai netrukdo :)

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 07 01 18:44
GRU pasekejas, 2011 07 01 00:46
As nesneku apie si straipsni, kalbu apskritai. Teigiat jog imperijos nevertos egzistuoti, neturi gyvybingumo, paremtos melu ir prievarta!

Tai kaip cia iseina dbr, kad jusu priemones yra tokios pacios kaip ir nieksu imperialistu? Kad jusu tautiskumo aukstinimas paremtas tokiomis paciomis priemonemis - apgavystes, melas ir propaganda!
--------------------------

O ar aš kur nors kada nors rašiau, kad esu kažkoks "pacifistas-idealistas", arba kaip sako mūsų priešai, visokie kosmopolitai-imperininkai, "patriotas-idiotas"? :) :) :)

Aš esu absoliutus realistas ir praktikas (dirbu šį darbą jau 30 metų).

Ir todėl labai puikiai žinau, kaip pasiekti mums rūpimus tikslus ir kokias priemones bei metodus tam naudoti - beje, likviduojant SSSR, Jugoslaviją, Čekoslovakiją, o ir kitose pasaulio vietose, mes įgijome labai vertingą praktinę patirtį.

Apskritai, ponas GRU pasekėjau, mes kalbame apie visai skirtingus dalykus - aš apie pasaulinius geopolitinius nacionalistų tikslus ir priemones bei metodus tiems tikslams pasiekti, o jūs apie kažkokį neaiškų "moralinį kokio nors komunizmo (ar nacionalizmo) statytojo kodeksą"...

Ir apie kokias apgavystes ar melą čia aiškinate?

Mūsų tikslas yra labai aiškus ir visiškai atvirai bei viešai deklaruojamas: galutinai likviduoti visas daugiatautes imperijas ir įkurti jų vietoje tautines valstybes.

Ir priemones bei metodus šiam tikslui pasiekti naudosime būtent tuos, kurie jau pasiteisino realiame praktiniame gyvenime, buvo patys efektyviausi ir, žinoma, pigiausi, nes mūsų resursai, skirtingai nei kosmopolitų ir imperininkų, yra daug kartų mažesni.

O propaganda būtent ir yra vienas iš pačių efektyviausių ir pigiausių metodų naikinant imperijas.

Pagrindinė pigiausia priemonė propagandos skleidimui šiuolaikiniame pasaulyje - internetas (ir, žinoma, visos kitos žiniasklaidos priemonės, bet jomis pasinaudoti - pvz., palydovine TV - daug sudėtingiau ir labai brangu).

Beje, propaganda paremta melu (tai yra "juodoji propaganda"), šiais visuotinio informuotumo laikais yra visai neveiksminga. Juk bet kokį melą, paskelbtą internete, tuoj pat kas nors "išryškins" ir pateiks teisingus duomenis. :)

Ir toks "šaltinis" daugiau jau nieko nebedomins.

Todėl propaganda turi būti ir tiksli, ir teisinga, taip pat informatyvi, savalaikė ir paremta įvairiais vietiniais (regioniniais) šaltiniais "iš pirmų rankų" - nes ji pati efektyviausia.

P.S. Vargu ar jūs žinote, bet, pvz., kovojančių islamistų svetainių rusų kalba yra apie 15 (bent jau tiek aš esu suregistravęs), tačiau pati veiksmingiausia (ir todėl labiausiai nekenčiama Rusijos imperialistų bei šovinistų) yra "Kavkaz Center".

Kaip tik todėl, kad joje iš labai plataus pasaulinio informacijos srauto (ypač iš regioninio) labai operatyviai atrenkama ypač aktuali islamistams informacija, ir pateikiamos įvairių vietinių šaltinių tekstų ištraukos, nurodant internetinius adresus (todėl kiekvienas gali pats juos patikrinti ir paskaityti plačiau).

Čia daug kas "iš lubų" aiškina, kad "Kavkaz Center" yra melaginga ir sąmoningai netiksli, tačiau per eilę metų dar nei karto nepagavau jų meluojant, o juk jų nurodytus šaltinius visada patikrinu.

Kaip tik todėl manau, kad "Kavkaz Center" yra labai geras puikaus propagandinio saito (svetainės) pavyzdys, ir mums vertėtų iš jų pasimokyti (aš, beje, tą ir darau). :)

Lietuviškos neblogos propagandinės svetainės (tik nelabai neaišku, ką jie iš tikrųjų propaguoja? - anarchiją, sekso mažumas su visais jų iškrypimus ar kokį naujo tipo komunizmą), būtų Anarchija.lt.

Nors jie mano komentarus reguliariai ištrina, kadangi su manimi profesionaliai diskutuoti jie akivaizdžiai per silpni, tačiau pagirsiu šios svetainės tikruosius kūrėjus dėl kitų priežasčių. :)

Jie reguliariai pateikia tikrai daug įdomios ir verstinės iš įvairių šaltinių informacijos - tiesa, gana dažnai su anarchizmu labai menkai susijusios.

Akivaizdu, kad šiai svetainei "padeda" gana rimta profesionalų grupė, tik vietiniai "moderatoriai" yra labai žemo lygio.

Žygeivis - VVER, 2011 07 01 17:54
Koks tu naivuolis? :)

Argi aš kur nors bent jau užsiminiau apie tai, kad kas nors klaus turkų, azerų arba rusų nuomonės (galima pagalvoti, jog jie, įsiverždami ir užgrobdami daugybės kitų tautų žemes, klausė jų nuomonės)?

Aiškiai parašiau, kad tai būtų geopolitiškai ypatingai naudinga Izraeliui, Europai ir JAV. Taigi, tik šios šalys ir gali bei turi tuo užsiimti.

Ir žinoma, kad tokius "perstumdymus" įmanoma atlikti tik parėmus juos labai realia ir veiksminga karine jėga - lygiai taip, kaip po WW2 iš Centrinės Europos teritorijų buvo išvyti vokiečiai, aš jau nekalbu apie lenkų, ukrainiečių, lietuvių "perkėlinėjimus", atliktus sovietų.

Laikas pamiršti visokius jau seniai (dar 1990 m.) atgyvenusius "Helsinkio susitarimus" (WW2 išdavą) - jėgų balansas pasaulyje jau seniai ir kardinaliai pasikeitė, ir niekas jų jau nebepaiso - nei Vakarai Balkanuose, nei Rusija - Užkaukazėje, nei Kinija - Tibete (aš jau nekalbu apie visokius Karabachus-Arcachus).

Žinoma, be jokios abejonės iki to laiko tiesiog gyvybiškai būtina galutinai likviduoti Rusijos imperijos likučius - europinėje Rusijos dalyje sukuriant tautinę Rusų valstybę (į kurią, be abejo, neįeis Rytų Europos finų ir tiurkų tautų valstybės).

Taip pat turės būti atlikti sienų "perstumdymai" ir Rusijos pasieniuose su Baltarusija (visų pirma Smolensko sritis grąžinta Baltarusijai) bei Ukraina. Taip pat bus grąžintos žemės, pagrobtos iš Suomijos, Estijos ir Latvijos, o Pietinė Mažosios Lietuvos dalis grąžinta Lietuvai.VVER Žygeiviui, 2011 07 01 12:11
To tavo tiurku kaganato įkūrimas vakarų sibire neįmanomas dėl kelių priežasčių:
1. Turkija nepajėgi nei ekonomiškai tai padaryti, nei karine prasme(jau net neminint Rusijos atominio arsenalo)
2. Turkiją ir tas teritorijas skiria didžiulė buferinė zona, kurią pereiti būtų praktiškai neįmanoma.
3. Bent bandymas imtis kažkokių agresyvių veiksmų palieka amžiams sugadintus tarpvalstybinius santykius. Turkija dabar gauna pajamų nemažai iš rusų turistų, perka gamtinių dujų iš rusų, perka ginkluotės iš rusų, ir dar rusai jiems stato atominę elektrinę. Taigi dabar turkai dėl Žygeivio fantazijų turės viso to netekti? :)
Nepyk bet tavo tokie "planavimai" prasilenkia su sveika logika. Čia būtų tas pats, kas sakyti, kad lietuviai irgi užgrobs baltarusiją, ukrainą, ir atkurs LDK :D Manau, pats supranti, kad tai būtų neįmanoma.Lukas, 2011 07 01 01:16
O metodai visur vienodi - lygiai kaip ir atominių bombų veikimo principas.

nu čia tai jau visiška nesamonė, ka norite matyti tą ir rašote.

GRU pasekejas, 2011 07 01 00:46
As nesneku apie si straipsni, kalbu apskritai. Teigiat jog imperijos nevertos egzistuoti, neturi gyvibingumo, paremtos melu ir prievarta! Tai kaip cia iseina dbr, kad jusu priemones yra tokios pacios kaip ir nieksu imperialistu? Kad jusu tautiskumo aukstinimas paremtas tokiomis paciomis priemonemis - apgavystes, melas ir propaganda!

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 06 30 23:40
O kodėl aš nuo jų turėčiau skirtis? :)

Juk čia kalbame ne apie kažkokias moralines kategorijas, o apie metodus, naudojamus informaciniame kare. O metodai visur vienodi - lygiai kaip ir atominių bombų veikimo principas.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 06 30 17:06
Tai kuo skiriates nuo imperijos saukliu, propagandos ir melo skleideju?

Žygeivis -GRU pasekėjui, 2011 06 30 15:00
Kavkaz Center vertas ypatingo dėmesio būtent todėl, kad pateikia alternatyvią informaciją, kurią įvairūs "oficiozai" visapusiškai slepia.

Dėl subjektyvumo prognozėse - be jokios abejonės ji egzistuioja. Be to visada ir visur.

Būtent todėl prognozes ir atlieka labai įvairių pažiūrų žmonės, ir tada labai rimtose įstaigose (toli gražu ne Lietuvoje) sudaromas bendras "prognozių bankas".

P.S. Aš, žinoma, skelbiu savo subjektyvias prognozes - o kiti, jei nori, gali skelbti saviškes. :)

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 06 30 14:52
Problema tik tame, kad darydamas savo prognozes neesat objektyvus, ir vadovaujates savo simpatijomis! Tie geri, anie blogi, bus va taip nes taip MAN geriau ar MAN taip atrodo. Del objektyvumo tai pateikiat tokio tvirtumo faktus kaip as galeciau is Delfi jums cituoti. Viskas aisku yra resursai, bet pats puikiai zinot, jog PROFESIONALAS neskatys rimtu saltiniu Delfi ar siuo atveju Kavkazcenter

Žygeivis - GRU pasekėjui, (papildymas), 2011 06 30 13:51
Atskleisiu "paslaptį" - viena iš mano veiklos sričių ir yra įvairių "ypatingų, nestandartinių" geopolitinių situacijų "projektavimas", atsižvelgiant į įvairias jau egzistuojančias objektyvias priežastis bei įvairių "pusių" besikertančius interesus.

Realiame gyvenime ir ypač geopolitikoje būtina iš anksto numatyti ne tik visiems įprastas, standartines, "vidurkines" situacijas bei įvairių pusių "ėjimus", bet ir labai įvairius "ekstremalius nukrypimus", įvertinant jų tikimybines charakteristikas.

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 06 30 13:29
Tai, kas šiandien laikoma visiška nesąmone, rytoj gali tapti realybe. :)

Pavyzdžių istorijoje gana daug.

Pvz., kas galėjo pagalvoti 3 ir net 4 amžiuose, kad jau labai greit Romos imperija žlugs, o Vakarų Romos imperiją užgrobs laukiniai barbarai?

P.S. Pasaulyje neišvengiamai artėja labai kardinalių geopolitinių pertvarkymų metas.

Ir tai susiję su objektyviomis priežastimis - visų pirma su klimato kaita ir to iššauktomis įvairiomis pasaulinę reikšmę turinčiomis pasekmėmis (sukilimai Šiaurės Afrikoje viena iš jau akivaizdžiai matomų pasekmių).

Lygiai dėl tokios priežasties prasidėjo didysis tautų kraustymasis 4 amžiuje, sunaikinęs Romos imperiją, vėliau 7 amžiuje (kurio dėka išplito slavai), dar vėliau jau 9 amžiuje (vikingų žygiai, iššaukti bado Skandinavijoje bei tiurkų invazija - įskaitant ir į tą pačią Mažąją Aziją), dar vėliau keli panašūs "persistumdymai" dėl klimato pokyčių iššaukto nederliaus įvyko ir 2 tūkstantmetyje.

GRU pasekejas, 2011 06 30 01:47
Uzmirsai prideti - ir visi gyveno ilgai ir laimingai!!!
As tik nesuprantu, kaip negeda rasyti tokias nesamones? Giriates kad va ta pazystat, ten buvot, su Lanzbergiu kazka ten veiket, atseit rimtas zmogus... Bet taip is salies paziurejus - pensininkas skiedziantis nesamones... Nenoriu izeisti... net gincytis nematau prasmes... tik vat noriu primiti, minejau, jog turetume nenusileisti iki Delfi komentatoriu lygio, bet ziuriu nepavyks...

Žygeivis, 2011 06 30 00:11
Geopolitinių ateities pertvarkymų Mažojoje Azijoje ir Užkaukazėje rekomenduotinas scenarijus (fantastinis, o gal ir ne)... :)

Europos, JAV ir Izraelio ilgalaikių geopolitiniu interesų požiūriu pats optimaliausias variantas būtų sugrąžinti visus musulmonus turkus ir jų atmainą - azerius - į jų istorinę tėvynę Vakarų Sibire ir Pietiniame Urale, atkuriant ten senovės Tiurkų kaganatą.

Ten jie pakeistų jau bebaigiančius išnykti nuo prasigėrimo ir narkomanijos rusų kolonistus, o vėliau būtų pajėgūs sustabdyti kinų invaziją į Europą - taptų galingu "buferiu", kada kinai užims Tolimuosius Rytus ir Rytų Sibirą, nes dabartiniai negausūs rusų kolonistai to tikrai nepajėgs padaryti.

Na o vakarų pusėje Tiurkų kaganatas būtų rimta jėga, tvirtai "prilaikanti" rusus nuo eilinio bandymo atkurti savo prarastą imperiją.

Bizantiją (Konstantinopolį - dabartinį Stambulą) ir didelę dalį Mažosios Azijos tada susigrąžintų Graikija, o rytinę dalį būtų galima prijungti prie Kurdistano Valstybės (suvienijus visas kurdų gyvenamas žemes dabartinėje Turkijoje, Irake, Sirijoje, Irane), šiaurinę - grąžinti Armėnijai.

Turkijos ir tiurkų "infiltratą" Kaukaze - Azerbaidžaną - pasidalintų vietinės autochtoninės tautos - indoeuropiečiai (armėnai, tatai, talyšai) bei Kaukazo tautos - pagal savo istorines-etnines ribas, buvusias iki tiurkų invazijos.

Po tokių pertvarkymų NATO daugiau nebegrėstų skilimas dėl nuolatinių Graikijos ir Turkijos susirėmimų, Kinija, besiverždama į Europą, atsiremtų į tvirtą tiurkų "pagalvę", o kurdai irgi apsiramintų, galų gale sukūrę savo valstybę.

Ir visi būtų daugiau mažiau ramūs bei patenkinti... :)

P.S. Beje, šiuo pertvarkymu labiausiai turėtų būti suinteresuotas Izraelis, kadangi Turkija vis aršiau skelbia antiizraeliškas nuotaikas. O greitai gali pereiti ir prie realių veiksmų.

Įdomu, ką darys JAV ir NATO, kai prasidės karas tarp Izraelio ir Turkijos? :)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras