Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Afganistano tautų katilas: kas kursto neapykantos ugnį? (25)

Komentarai:

VVER to Visai jau to VVER, 2011 07 05 13:55
Aš žinau tą, tik, kaip minėjau, spėjau autorės suklydimo priežastis.

Beje, turint omeny tai, kad oficialią valdžią Afganistane perėmė beveik tik Šiaurės aljansas, ateity galime pamatyti Talibano ir Hezb-e-Islami bendradarbiavimą, o gal net ir sąjungą, siekiamt panaikinti šitą "neteisybę". O anot kai kurių neoficialių šaltinių, kažkoks bendradarbiavimas jau vyksta.

Visai jau to VVER, 2011 07 05 09:00
Taip, dalinai jie gal ir siejasi, tačiau jokiu būdu negali būti sutapatinami. Šaknys jų atsiradimo skirtingos. Talibanas atsirado tik 1994 kaip radikalaus islamo "studentų"/jaunimo judėjimas, siekiantis įvesti tvarką pagal Sharia to laiko chaotiškoje situacijoje, kuomet praktiškai Afganistane buvo bevaldystė.

VVER Žygeiviui, 2011 07 04 22:38
"O kitaip ir negali būti - be jokios abejonės musulmonai sunitai afganai Pakistane visda palaikys tokius pat musulmonus sunitus afganus Afganistane. ... :)"

...su sąlyga, jei laikysis Pakistano sąlygų.

"JAV, jei nori pasiekti nors šiokią tokią "pergalę", būtent tai ir turėtų daryti."

Kad toks padalinimas turėtų nors minimalią vertę, būtina užtikrinti sienų kontrolę. Turint omeny Afganistano reljefą, to padaryti beveik neįmanoma.Žygeivis - VVER, 2011 07 04 21:02
VVER Žygeiviui, 2011 07 04 18:36

3. Nesutinku. Talibanas gali pasirodyti stiprus, bet iš tikrųjų jame tėra keliasdešimt tūkstančių narių, ir tie yra nemažai priklausomi nuo aprūpinimo bazių Pakistano teritorijoje.

Tik gerai jiem, kad daug Pakistano pareigūnų yra tokie pro-talibanietiški. Priešingu atveju karti jų duonelė būtų šiam negailestingam pasauly :)
-------------------------------------

O kitaip ir negali būti - be jokios abejonės musulmonai sunitai afganai Pakistane visda palaikys tokius pat musulmonus sunitus afganus Afganistane. ... :)

Tiesą sakant, Talibano strateginis planas ir yra sujungti visas afganų žemes į bendrą islamo valstybę, vadovaujamą afganų.

Kaip jau rašiau pasaulinio islamo kalifato įkūrimo įgyvendinimą gali sutrukdyti tik tautinių islamiškų valstybių (tame tarpe ir afganų) įkūrimo idėja.

Pakistane beludžiai jau seniai siekia nepriklausomybės.

Faktiškai Pakistaną ir Afganistaną vertėtų perdalinti į mažiausiai 8 tautines valstybes, tadžikų ir uzbekų gyvenamas žemes sujungiant su Tadžikija ir Uzbekija.

JAV, jei nori pasiekti nors šiokią tokią "pergalę", būtent tai ir turėtų daryti.

VVER Žygeiviui, 2011 07 04 18:36
1. Žinau, tik pajuokaut norėjau :) Ir veikiau ne du, bet tris kartus :)

2. O aš manau, kad KO GERO nežinai žymiai geriau :)

3. Nesutinku. Talibanas gali pasirodyti stiprus, bet iš tikrųjų jame tėra keliasdešimt tūkstančių narių, ir tie yra nemažai priklausomi nuo aprūpinimo bazių Pakistano teritorijoje. Tik gerai jiem, kad daug Pakistano pareigūnų yra tokie pro-talibanietiški. Priešingu atveju karti jų duonelė būtų šiam negailestingam pasauly :)

VVER to Visai jau..., 2011 07 04 18:28
Manau suprantu, kame šaknys tokio suklydimo. Gal čia sumaišytas Talibanas su Hekmatyaro partija. Mat ir tie ir tie turėjo stiprią paramą tarp paštūnų, abu daugiau ar mažiau pripažino vahabizmą, o vėliau, nors ir tapo priešais, bet ne tokiais mirtinais, kaip tarkim talibanas vs tadžikai, uzbekai, o kai kada juos ir vienijo kai kurie bendri interesai (pvz. neapykanta Masudui). Viską sudėjus, gali pasirodyti, kad abu judėjimai labai panašūs(tik Hekmatyaras gal nebuvo toks religinis fanatikas).

Žygeivis, 2011 07 04 15:39
Visai jau..., 2011 07 04 09:51
"Talibanas buvo aktyviausiai prieš komunistinę okupaciją kovojantis judėjimas, todėl 1988 m. pabaigoje pasitraukus okupacinei sovietų kariuomenei jis buvo laikomas svarbiausiu valstybės vienijimo ir atkūrimo veikėju" - ar bent suprantat, kokią nesąmonę čia parašėt???
-------------------

Taip - čia panelė Vaicekauskaitė savo straipsniuke tikrai "nusirašė"... :) :) :)

Visai jau..., 2011 07 04 09:51
"Talibanas buvo aktyviausiai prieš komunistinę okupaciją kovojantis judėjimas, todėl 1988 m. pabaigoje pasitraukus okupacinei sovietų kariuomenei jis buvo laikomas svarbiausiu valstybės vienijimo ir atkūrimo veikėju" - ar bent suprantat, kokią nesąmonę čia parašėt???

Žygeivis - VVER-ui, 2011 07 03 17:46
1. Aš seniai - maždaug jau 50 metų - ne "vaikelis" ir ko gero už tave esu vyresnis maždaug du kartus. :)

2. Kas, kada, kodėl ir kaip sukūrė Talibaną žinau labai puikiai (ko gero žymiai geriau nei tu... :) ).

3. Esmė tame, kad Talibanas jau tapo tokia jėga, kuri jau pajėgi "sutvarkyti" ir savo kūrėjus, ir netgi kūrėjų finansuotojus... - visai nepaisant jų pirminių planų.

VVER Žygeiviui, 2011 07 03 15:27
"Esminė problema JAV ir NATO šiuo metu jau netgi ne Afganistanas, o būtent Pakistanas - vis daugėja požymių rodančių, kad Pakistano armijoje ir saugumo struktūrose kasdien stiprėja Talibaną ir islamistus palaikančiųjų pozicijos."

Vaikeli, galima sakyti, Pakistanas Talibaną SUKŪRĖ, kaip įrankį savo įtakos sferoms plėsti Afganistane ir dar toliau. Pakistanas jau iš pat pradžių buvo labai protalibanietiškas, ir, beje, visai ne dėl jų religingumo, o grynai dėl pragmatinių interesų.

VVER Žygeiviui, 2011 07 03 15:26
"Esminė problema JAV ir NATO šiuo metu jau netgi ne Afganistanas, o būtent Pakistanas - vis daugėja požymių rodančių, kad Pakistano armijoje ir saugumo struktūrose kasdien stiprėja Talibaną ir islamistus palaikančiųjų pozicijos."

Vaikeli, galima sakyti, Pakistanas Talibaną SUKŪRĖ, kaip įrankį savo įtakos sferoms plėsti Afganistane ir dar toliau. Pakistanas jau iš pat pradžių buvo labai protalibanietiškas, ir, beje, visai ne dėl jų religingumo, o grynai dėl pragmatinių interesų.

Žygeivis, 2011 07 03 14:55
Esminė problema JAV ir NATO šiuo metu jau netgi ne Afganistanas, o būtent Pakistanas - vis daugėja požymių rodančių, kad Pakistano armijoje ir saugumo struktūrose kasdien stiprėja Talibaną ir islamistus palaikančiųjų pozicijos.

Paskutinės modžahedų ypatingai sėkmingos operacijos ir Afganistane, ir Pakistane tai labai vaizdžiai pademonstravo - be aktyvios ir plačios pagalbos "iš vidaus" šios operacijos niekaip negalėjo būti įgyvendintos.

JAV kariniai analitikai jau labai rimtai baiminasi, kad Pakistane modžahedai, padedami savo šalininkų spec. tarnybose ir armijoje, gali užgrobti branduolinį ginklą arba branduolinį kurą, kurį panaudotų "nešvarių bombų" gamybai.

VVER Vyteniui, 2011 07 02 23:45
Nu tai aš ir sakiau, kad "alinimo karas" pasireiškia.:) Dėl to ir nelaimi karo jankiai.

Vytenis to VVER, 2011 07 02 23:07
...Tik pamiršai, kad kritusius talibus tuoj keičia pastiprinimas, plūstantis iš Pakistano. Amerikiečiai nekontroliuoja 2400 km ilgio Afganistano-Pakistano sienos. Pakistane talibai turi daug šalininkų, Pakistano vyriausybė nekontroliuoja 100 proc. savo teritorijos. Kovotojų srautai beveik netrukdomai kerta Afganistano-Pakistano sieną ir stoja į mūšius su amerikiečiais ir jų sąjungininkais. Šis faktas eliminuoja JAV pergalės galimybę. Amerikiečiai nesugeba užtikrinti šimtaprocentinės JAV-Meksikos sienos kontrolės. Tai ką galima kalbėt apie jų galimybes užtikrint dviejų valstybių, esančių už tūkstančių kilometrų nuo JAV, sienos kontrolę?

VVER, 2011 07 02 22:11
Kazkoks sovietu kareivis ar karininkas yra pasakes: "Afganu neimanoma nugaleti. Ir ne todel, kad jie butu labai geri kariai, bet del to, kad yra velniskai uzsispyre". Turi jie beveik begaline priesinimosi okupacijoms istorija.

Zygeiviui:
Nesutinku su tavo mintim, kad islamo fundamentalizmas taip lengvai visur laimes. Prisimink Siaures aljanso kova su talibanu 1994-2001.

Vyteniui:
Nu ir kas, kad puole? Kare svarbu islaikyt iniciatyva. Taigi, visalaik tupeti gynyboj gali buti net dar blogesnis variantas. Nes perleisi iniciatyva priesui. O del nuostoliu, tai retam kare iseis ju isvengti. Ir as siuo atveju jankiu nekaltinu. Beje, talibano nuostoliai daug didesni, nei ISAF pajegu. Tad teoriskai jie ta kara galetu ir laimeti, tik "alinimo karo" doktrina pasireskia, veikianti ne ISAF naudai.

Žygeivis - Vyteniui, 2011 07 02 20:58
Amerikiečiai nėra debilai (bent jau ne visi) :) - ir kariauti jų spec. daliniai moka. Tik tai jau nepadės.

Sovietai irgi po kelių metų karo "įsicinkino", bet vis tiek baigėsi šūdinai (ypač kai pas modžahedus atsirado "Stingeriai" ir nebegalėjo aktyviai padėti iš oro).

Antipartizaninio karo taktiką ir techniką dar vokiečiai WW2 metu buvo labai gerai išdirbę, bet ir jiems nepavyko susidoroti su sovietų partizanais.

P.S. Štai tikrai vertas dėmesio straipsnis (bet rusų kalba):

Vyriausybinių/okupacinių pajėgų antipartizaninės kovos taktika (čia iš vokiečių WW2 ir vėlesnės GRU specgrupių patirties)
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=6700

Labai įdomios informacijos yra ir įvairiuose modžahedų saituose, kur jie dalinasi sukaupta kovine patirtimi.Vytenis to Žygeivis, 2011 07 02 20:18
"Akivaizdu, kad NATO ir Vakarai "juodai susimovė""

Pritariu. Neseniai teko matyti pačių amerikiečių sukurtą dokumentinį filmą apie karą Afganistane. Filme buvo pasakojama apie JAV armijos postą pietinėje Afganistano dalyje. Tas postas išties buvo "karštas", t.y. talibai jį apšaudė kiekvieną dieną. Postas buvo kalnuose, jame buvo dislokuota nedidelė JAV karių grupė. Dabar aprašysiu tris filmo epizodus, kurie, mano nuomone, demonstruoja visišką JAV karinės vadovybės nekompententingumą. Epizodai:

1) kartą posto vadas surinko visus karius ir pasakė, kad užteks slapstytis už posto sienų, laikas organizuoti baudžiamąją operaciją. Užduotis paprasta: veržtis gilyn į talibų kontroliuojamas teritorijas ir eliminuoti pakeliui sutiktus talibus. Operacijoje turėjo dalyvauti tik lengvai ginkluota pėstininkų grupė, kurią iš oro rėmė sraigtasparniai. Akivaizdu, kad tokia operacija buvo ne kas kita, o savižudybė. Amerikiečiai, kitaip nei talibai, nieko nežinojo apie vietinio landšafto ypatybes, jie galėjo būti užklupti iš pasalų ir t.t. Užuot saugiai sėdėję savo poste amerikiečiai nusprendė veržtis gilyn į teritorijas, kurios puikiausiai tinka partizaninio karo vedimui. Tai kvailas didvyriškumas. Identiškas puolamojo pobūdžio operacijas Afganistane vedė ir sovietų kariai. Tai jiems baigėsi katastrofa.

2) puolamosios operacijos metu JAV kariai išsisklaidė aukšta žole ir medžiais apaugusioje teritorijoje. Talibai plačiai apėjo amerikiečių karius iš flango, paleido keletą šūvių į jų pusę ir iškart atsitraukė. Rezultatas: vienas JAV karys buvo nukautas. JAV kariai puolė į neviltį, kai kurie net pradėjo verkt dėl žuvusio kovos draugo, o priėjęs karininkas norėdamas paguosti pasakė: "Mirtis buvo greita". Tas, atsiprašant, asilas norėjo pasakyti, kad mirti greitai yra geriau, nei mirti lėtai ir kankinatis. Puiki paguoda... Vietoj eilinio JAV kario aš tam karininkui tiesiai į akis būčiau pasakęs, kad vis dėl to gyventi yra geriau, nei mirti. Kam organizuot idiotiškas puolamasias operacijas, jei iš anksto žinoma, kad priešas turės puikias sąlygas organizuot pasalas?

3) praradę keletą karių ir išleidę dideles sumas pinigų posto išlaikymui amerikiečiai nusprendė išvis panaikint minėtą postą, jie atsitraukė, evakavo savo karius, o anksčiau kontroliuotą teritoriją paliko talibams. Manyčiau, kad toks "kariavimas" amerikiečius prives prie katastrofos, t.y. pralaimėjimo talibams.

Nelaimės nieko NATO Afganistane.Vytenis to Rationalis, 2011 07 02 19:24
Komunizmo apologetikai SSRS (KAIP VALSTYBĖS) egzistavimą pateisino tuo, kad pasaulyje buvo pernelyg daug komunizmo priešų (kapitalistų). Pasak komunistų, norint įtvirtinti komunistinę santvarką, iš pradžių reikia sutriuškinti komunizmo priešus - kapitalistus. SSRS (KAIP VALSTYBĖ) tebuvo įrankis, skirtas kapitalistų triuškinimui. Vėliau - po kapitalizmo žlugimo - SSRS (KAIP VALSTYBĖ) turėjo būti pačių komunistų panaikinta kartu su likusiomis pasaulio valstybėmis. Taip kad SSRS (KAIP VALSTYBĖS) egzistavimas neprieštaravo komunizmo ideologijai.

RationaliS, 2011 07 02 17:31
Žygeivi, pirmiausia norėčiau pasakyti, kad aš nesu komunistas, šios diskusijos yra grynai iš hipotetinės pusės. Čia tik tam, kad būtų aišku. :)

Taip pat verta paminėti, kad TSRS (TSRS, o ne SSRS rašau todėl, kad TSRS yra lietuviškai, o ne todėl, kad esu kažkoks TSRS gerbėjas ar pnš. Čia vėlgi tam, kad būtų aišku) toli gražu nebuvo nei komunistinė valstybė (kas iš esmės yra oksimoronas, nei socialistinė valstybė. Nebuvo komunistinė todėl, kad... TSRS buvo VALSTYBĖ, o komunizme jokių valstybių išvis turėtų nebūt, ir dėl šios priežasties komunizmo TSRS nebuvo. TSRS taip pat nebuvo socialistinė valstybė todėl, kad visos didiausios įmonės turėjo būti valdomos demokratinėmis darbininkų tarybomis, ko TSRS vėlgi nebuvo (ypač turint omeny (realujį) demokratiškumą). Todėl tavo komunizmo vertinimas pagal istorinę perspektyvą yra neteisingas, nes komunizmas istorinėje perspektyvoje egzistavo nebent akmens amžiuoje, o ne TSRS. Čia būtų panašiai, kaip kad nacionalizmą vertinti prilyginus jį nacizmui.

Žygeivis - RationaliS-ui (papildymas), 2011 07 02 15:34
RationaliS, 2011 07 01 20:13
Iš kur žinai, Žygeivi, kad nacionalizmas yra vienintelė ideologija, galinti pakeisti religinį fundamentalizmą? Aš sakyčiau, kad, pavyzdžiui, komunizmas taip pat galėtų pakeisti religinį fundamentalizmą.

Kodėl? Na, pirmiausia todėl, kad komunizmas sustabdytų Centrinės Azijos šalių išnaudojimą didelių valstybių interesų, nes komunizme valstybių net nebūtų... Internacionalinės korporacijos taip pat būtų pažabotos...
---------------------------------

Ypač man patiko tavo mintis, kad "komunizme valstybių net nebūtų"... :)

Sovietija 70 metų vos ne visame pasaulyje "statė komunizmą", bet valstybių taip ir nepanaikino. Atvirkščiai, jų skaičius išaugo kelis kart.

O tu nori, kad musulmonų tautos, kurių nemaža dalis vis dar gyvena viduramžių feodalizme (maždaug kaip Lietuva kokiame 16 amžiuje), staiga "peršoktų" į tavo įsivaizduojamą beklasę, betautę ir bevalstybinę visuomenę? :) :) :)

Ar tu esi buvęs bent jau vienoje musulmonų valstybėje - kad ir Centrinėje Azijoje ar Šiaurės Afrikoje? Ar bendravai su vietiniais žmonėmis - aš net nekalbu apie kokius beraščius dekhanus (o jie sudaro iki 90 procentų tenykščių gyventojų), bet apie baigusius aukštąsias mokyklas - ar bent įšsivaizduoji, ką jie tau atsakytų, išgirdę tavo "komunistines svajones"? :)

Manau, kad labai panašiai, kaip tu dabar, mąstė ir SSSR Politbiurio seneliai, kada sugalvojo įsiveržti į Afganistaną.

O po to lygiai tokią pat nesąmonę iškrėtė ir "tupogolovyje" amerikiečiai - juk daugelio jų supratimas apie aplinkinį pasaulį yra toks debiliškas, kad net sunku įsivaizduoti (žinoma, JAV yra daugybė puikių specialistų, bet į valdžią JAV pakliūna "standartinio mąstymo", "vidutiniai" amerikiečiai, o ne tikri užsienio reikalų žinovai). :) :)

Žygeivis - RationaliS-ui, 2011 07 02 15:18
Komunizmo ideologija žlugo kartu su sovietine sistema - ir būtent absoliutus ekonominis žlugimas visų be išimties "komunistinių" valstybių parodė šios ideologijos absoliutų praktinį negyvybingumą.

Dabar ją gali pakeisti tik labai kardinaliai modifikuota nauja "komunizmo ideologija", tačiau Vakarų pasaulyje tokios iki šiol niekas nesukūrė, nors bandymų buvo daugybė.

O musulmonų pasaulyje senąją komunizmo ideologiją kaip tik jau ir pakeitė "kovojančio ir tradicinio islamo" ideologija, kurioje labai aiškiai akcentuojama visų musulmonų lygybė (ir ne tik prieš dievą, kaip krikščionybėje) bei turtinės lygybės siekis - be to reikia pastebėti, kad tradicinio islamo religinėse dogmose labai aiškiai nurodyti ir "instrumentai", kaip tai pasiekti praktiškai, o religinių dogmų visada laikomasi žymiai tvirčiau nei kokių nors valdžios nurodymų.

Dabartiniai islamistai juk kaip tik ir kaltina musulmonų pasaulio turtuolių "valdantįjį elitą", kad jis pažeidžia šias senąsias islamo dogmas - savo turtais nesidalina su vargingais musulmonais.

Taigi, lieka tik viena ideologija - nacionalizmas, kuri pajėgi konkuruoti su "p[asaulinio džihado" ir "pasaulinio kalifato" sukūrimo idėja, kadangi nacionalizmo ideologija nesikerta su tradicinio islamo esminėmis dogmomis bei realia praktika.

Nacionalizmo ideologija jau seniai įrodė savo gyvybingumą ir reguliariai tai patvirtina besikeičianti pasaulinė geopolitinė situaciją - pastaruosius 100 metų vos ne kasmet vis auga naujų valstybių skaičius, o įvairios daugiatautės imperijos byra kaip kortų nameliai.

pakanka palyginti padėtį, buvusią 1900 metais su dabartine padėtimi, jog labai aiškiai suprastum, kad nacionalizmo ideologija labai sėkmingai įgyvendinama praktikoje.

Priežastis akivaizdi - nacionalizmo ideologija atitinka visų pasaulio Tautų gyvybinius interesus bei "nesikerta" su tų tautų įvairiausiomis religijomis, mentalitetu, socialinio ir ekonominio išsivystymo lygiu bei kitais parametrais. :)

RationaliS, 2011 07 01 20:13
Iš kur žinai, Žygeivi, kad nacionalizmas yra vienintelė ideologija, galinti pakeisti religinį fundamentalizmą? Aš sakyčiau, kad, pavyzdžiui, komunizmas taip pat galėtų pakeisti religinį fundamentalizmą. Kodėl? Na, pirmiausia todėl, kad komunizmas sustabdytų Centrinės Azijos šalių išnaudojimą didelių valstybių interesų, nes komunizme valstybių net nebūtų... Internacionalinės korporacijos taip pat būtų pažabotos... Taip pat tiek komunizmas, tiek nacionalizmas (bent jau toks, kokį jį tu įsivaizduoji) yra utopinės ideologijos - teoriškai galbūt ir įmanomos, tačiau praktiškai sunkiai įsivaizduojamos.

Žygeivis (papildymas), 2011 07 01 15:38
Akivaizdu, kad NATO ir Vakarai "juodai susimovė" - ir ne tik Afganistane, bet ir visame šiame Centrinės Azijos regione: Afganistane, Pakistane, Irake, Irane...

Fundamentalistinio islamo ideologija pagrįstą įvairių šio regiono tautų vis augantį ir stiprėjantį susivienijimą bendrai kovai už "tradicinį islamą" ir prieš kitas religijas (ne tik prieš įvairius krikščionis bei judaistus, bet ir prieš induistus, budistus bei sikhus) galima "neutralizuoti" tik vienu būdu - kita ideologija.

Tokia ideologija dabartiniu metu gali būti tik nacionalizmas - tai yra visų pirma teisė kiekvienai šio regiono tautai susikurti savo nuosavą valstybę kiekvienos tautos istorinėse etninėse žemėse.

Dabar egzistuojančių valstybių ribos niekur nėra atitinkančios etnines ribas. O daug regiono tautų apskritai neturi savo valstybių (pvz., kurdai, beludžiai, chazarai ir kt.).

Todėl reikia visame šiame regione pertvarkyti valstybių sienas ir sukurti kiekvienai atskirai šio regiono tautai jos nuosavą valstybę.

NATO ir JAV pajėgos, kol dar nėra išvestos iš šio regiono, kaip tik tuo ir turėtų labai rimtai ir aktyviai užsiimti - pasitelkdamos mokslininkus, gerai išmanančius šio krašto tautas, jų istoriją, tradicijas, religines sektas bei genčių gyvenamas teritorijas.

Jei to nebus padaryta, ilgalaikės geostrateginės pasekmės bus labai liūdnos - ir visų pirma Vakarams.

Žygeivis, 2011 07 01 15:26
JAV įsiveržė į Afganistaną visai ne dėl kokios nors Al-Kaidos. Tai buvo tik "informacinė priedanga". :)

Strateginis tikslas buvo įkurti karines bazes, iš kurių būtų galima efektyviai kontroliuoti Centrinę Aziją bei Kinijos pietinę dalį.

Savo laiku, būtent to bijodami, SSKP Politbiuro senukai patys davė įsakymą įsiveržti į Afganistaną - taip siekė aplenkti JAV.

Istorija parodė, kad susimovė ir vieni, ir kiti - nors to krašto istoriją ir gyventojų mentalitetą išmanantiems žmonėms tai buvo akivaizdu dar gerokai prieš sovietų agresiją, o tuo labiau prieš JAV ir NATO įsiveržimą... :)[

pb0125, 2011 07 01 11:19
As suprantu kad politikai dandgstosi savo kvailais lozungais ir daro sau naudingus reikalus silpnesnese valstybese, bet netgi ir zurnalistai tokie patys kvaili kaip apmulkinta visuomene ir politikai, kurie mano kad zmones tiki ju paistalais?!
Jau ne vieni ir ne viena karta nagus nudege Afganistane, tai ko kisate nagus?
Is kitos puses, negi niekas nesupranta, kad ta susikta demokratija, kurios kaip po tokios realios nera niekur pasaulyje, netinka visiem is eiles, o jei ir tinka, tai tauta turetu subresti jai. Vakaru pasaulis iki demokratijos ejo bemaz 2 tukst. metu, o musulmonai, kurie dar pagal vakaru pasauli tebegyvena viduramziuose ir dar neturi zalio supratimo apie tokia valdymo forma, nenori jos ne matyti ir suprasti - tuomet gaunasi Anarchija. Isivaizduokite, kad kokia vakaru valstybe dabar kas mesteltu staiga pusamzi i prieki ir pasakytu kad jus gyvensite dabar taip. Taigi kiltu didziausias pasipiktinimas, tai ko gi jus norite is viduramziuose gyvenanciu arabu, ar netgi akmens amziuje gyvenanciu afrikieciu?
griztant prie politiku, tai kad jie iesko pasipelnymo saltinio prisidengdami graziomis idejomis, tai niekam nenaujiena.
Isvada viena, pasipelnet is nesubrendusiu tautu ir dziaukites (afrika, azija ir t.t.), na su Afganistanu nepasiseke, tad ir nekiskit nagu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (105)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras