Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kalnų Karabachas: įšaldytas konfliktas gali įkaisti (6)

Komentarai:

Žygeivis - VVER-ui, 2011 07 18 01:36
Pagyvensim - pamatysim. :)

VVER, 2011 07 15 18:20
to SS-Mann

Turkija ir Iranas duos moralinę paramą, bet smarkiai abejoju ar velsis į konfliktą. Jiems patiems tai nebūtų labai naudinga.

Žygeiviui:
"Galiu pasakyti tik tiek, kad realiam karui nėra pasirengęs nei Azerbaidžanas, nei tuo labiau Armėnija."

Turint omeny abiejų šalių karinius biudžetus, mano nuomone, jie galėtų pradėti tą karą nors ir tuoj pat.


Beje, tėra labai maža tikimybė, kad kils karas tarp Azerbaidžano ir Armėnijos. Pagrindinė grėsmė šiuo metu yra tik Kalnų Karabachui. Nes Armėnija yra CSTO narė, ir kilus grėsmei jai į karą įsitrauks Rusija, o jau tada galės azerai į akmens amžių grįžti :) Ir kodėl į visą šitą nesąmonę turėtų veltis Turkija? Kaip tik nemanau, kad jie imsis ko nors daugiau negu diplomatijos. Nes:
1. Laimėt jiems nepavyktų.
2. Karo metu patirta ekonominė žala nusvertų bet kokią naudą kurią jie ir taip gautų, tik jei labai pasisektų.
3. Atviras turkų stojimas prieš armėnus paskatintų pastaruosius remti ginkluote kurdus, o tada jau paaštėtų neramumai pačioj Turkijoj.

Dabar dėl Izraelio.
Nu man tai truputį juokinga, kad pagalvojai, kad taip gali būti įmanoma. Izraelis neturi jokių svertų, nei ekonominių, nei politinių, kad galėtų kažką pakeisti. Karas tarp Turkijos ir Irano, tai vapše nusišnekėjimas. Laimėti būtų nė vienai pusei neįmanoma. Geras pavyzdys- Irako Irano karas. Kariavo tūkstantinės armijos 8 metus, milijonas žuvo, o kai baigėsi, pasirodė, kad net jokių teritorinių pokyčių neįvyko :)
Ir kodėl tai turint omeny manai, kad šalys dabar turės aukoti galvas vien tam, kad patenkintų Izraelį? :) Arba net ne Izraelį, bet Azerbaidžaną. Matai, politikams nafta gal ir vertinga, bet manau jų pačių kėdės vertingesnės :)


Žygeivis (papildymas), 2011 07 11 14:23
Yra dar vienas labai rimtas "žaidėjas", kurį komentatoriai ir analitikai "pamiršta" - Izraelis.

Šiuo metu Izraelio situacija yra labai sudėtinga - jam ne tik didelė problema bei "galvos skausmas" artėjantis Palestinos nepriklausomybės paskelbimas, bet ir kardinaliai pasikeitusi politinė padėtis aplinkinėse musulmonų šalyse.

Taip pat ir tai, kad Turkija tampa vis aršesne geopolitine Izraelio priešininke (nepamirškite, kad dabartinė Izraelio teritorija ilgą laiką priklausė osmanų (Otomanų) imperijai, o Turkija vis ryžtingiau pareiškia apie savo augančią regioninę reikšmę).

Iranas, buvęs pagrindine Izraelio problema, dabar jau iš dalies "nustumtas" į šoną. Vis tik Irano atominės energetikos vystymas, visai realus atominio ginklo sukūrimas per ateinančius 2-3 metus, bei tolimo veikimo raketų nuolatiniai bandymai, tebėra visiškai akivaizdus pavojus Izraeliui.

Išvada - Izraeliui būtų labai naudinga įvelti į rimtą konfliktą (ypač karinį) Turkiją ir Iraną, supriešinus juos tarpusavyje.

Juk Irane yra keli milijonai azerbaidžaniečių (faktiškai tų pačių turkų azerų), reguliariai bandančių atsiskirti nuo Irano.

Turkai be to yra sunitai, o iraniečiai (persai) yra šiitai.

Taigi, sumaniai "sumušus kaktomis" Iraną su Turkija, laimėtų visų pirma Izraelis.

Labai gali būti, kad toks geopolitinis "projektas" dabar ir bandomas įgyvendinti, pasinaudojant Kalnų Karabacho (Arcacho) "korta" bei "gundant" Azerbaidžano valdžią imtis realių karinių veiksmų.

Žygeivis, 2011 07 11 14:10
Galiu pasakyti tik tiek, kad realiam karui nėra pasirengęs nei Azerbaidžanas, nei tuo labiau Armėnija.

Be to yra ir kiti "žaidėjai": Rusija ir Iranas iš esmės palaiko Armėniją, o Turkija - Azerbaidžaną. Ir jei kiltų karas tarp Azerbaidžano ir Armėnijos, jis labai greit gali peraugti į stambų regioninį karą.

Todėl vyksta tai, kas ir turi vykti - propagandinės kampanijos ir abipusiai "gąsdinimai".

Žinoma, gali įvykti ir neplanuotas konfliktas - koks nors menkas pasienio susišaudymas gali visai netikėtai visoms pusėms staiga peraugti į rimtą, plataus masto, karą.

SS-Mann, 2011 07 11 13:26
autoriui

Straipsnis įdomus, bet pasigedau Turkijos bei Irano (tiesioginių kaimynių)galimų veiksmų analizės.

Docentas, 2011 07 11 07:36
ar jau šitas apleistas kampelis reikalauja tiek daug dėmesio, kad neseniai buvo rašyta "Kodėl stringa Kalnų Karabacho derybos?"? Juk yra temų kitokių...pvz man būtų įdomu apie Lenkijos ir Rusijos santykius

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (306)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (658)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras