Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Danija įskėlė nepasitikėjimo Šengenu kibirkštį (41)

Komentarai:

VVER, 2011 07 21 04:17
Tačiau vis dėl to tokie staigūs posūkiai šalies strategijoje nėra naudingi, todėl geriau jau jų būtų vengti ir Lietuvos atveju, likti Europos Sąjungoj, stengiantis pasiekti kuo didesnę įmanomą naudą.

VVER, 2011 07 21 04:14
Dėl stojimo/išstojimo Europos Sąjungoj.

Iš tikrųjų abu variantai yra savaip geri, ir savaip blogi. Trūkumus jau išvardino Lodorius. O privalumai būtų:

1. Laisvas muitų nustatymas, skatinant gamybą, o ne vartojimą.
2. Laisvė vykdyti savarankišką užsienio politiką.
3. Sąlyginio neutralumo užtikrinimas, leisiantis su visom kaimynėm vystyti draugiškus kiek įmanoma ryšius.

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 07 20 20:29
Pakartoju:

Нас - как и всегда в таких случаях - рассудит история... :)

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 20 07:31
Komentaras del Lietuviu kalbos velgi ne i tema... Jus ne mano Lietuviu kalbos mokytojas...
Siaip mes cia bandome diskutuoti, diskusijos metu pateikiant kokia hipoteze arba asmenine prognoze, reikia pateikti argumentus, kodel situacija arba prognoze turetu vystytis taip ar anaip. Gerbiamasis gi nepateikia jokiu rimtu argumentu, arba pateikti argumentai buna abejotini arba pavirsutiniski, neislaikantys kritikos tokiu megeju kokie mes cia esam, as jau nebesneku jei kur pakliutumet i akademines visuomenes kritikos akirati, akmens ant akmens nepaliktu...

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 07 19 23:13
Jums vertėtų geriau pasimokyti lietuvių kalbą. :)

"Sutikti arba nesutikti su kieno nors nuomone" ir "susitaikyti ar nesusitaikyti" yra visai skirtingi dalykai...

Объясьню по русски - с моим субъективным мнением вы, конечно, не согласитесь и моим прогнозам не поверите, но нас - как и всегда в таких случаях - рассудит история... :)

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 19 19:52
Cia ne mes nesusitaikem, cia jus nesusitaiket...Žygeivis - Lodoriui ir GRU pasekėjui, 2011 07 19 19:24
Aš labai aiškiai išdėsčiau, kas ir kaip įvyks - mano subjektyvia nuomone. :)

Jūs, be abejo, su tuo nesutinkate ir tuo netikite.

Taigi, mūsų ginčą išspręs istorija - kaip išsprendžia ir visus panašius ginčus.

Beje, kai maždaug 1989 m. viduryje aš keliuose savo kūriniuose, - raštuose, nusiųstuose kai kuriems to meto aukštiems SSSR veikėjams, parašiau, kad labai greitai SSSR subyrės ir tai sustabdyti jau neįmanoma, todėl svarbiausia yra išvengti masinio kraujo praliejimo, iš manęs taip pat daug kas tada šaipėsi, o mūsų institutą kuravęs KGB pulkininkas apskritai net nebandė mane rimtai "profilaktuoti", tik irgi faktiškai pasijuokė bei gana mandagiai paprašė, kad aš daugiau tokių raštų nerašyčiau - tokia neįtikinama jam atrodė mano prognozė...). :)

P.S. Beje, ekonominė gerovė ir gyventojų skaičiai, kaip rodo įvairių pasaulio tautų ir valstybių istorija, dažnai labai staigiai pasikeičia. :)

Lodorius to Žygeivis, 2011 07 19 18:55
Aciu uz issamu atsakyma. Taciau visiskai nesutinku su juo.
Jus teigiat, jog subyrejus RF ir ES, Lietuva butu naudinga, o as esu isitikines, jog tai salygotu visiska Lietuvos valstybingumo zlugima.
1) Lietuva netektu milziniskos rinkos 500+140mln. Kadangi zlugus valstybems juose nebutu stabilumo ir automatiskai nukristu pragyvenimo lygis bei vartojimas.
2) Zlugus ES, ko gero didzioji dalis europos investiciju griztu atgal i Europa. Taigi, Lietuva netektu LABAI daug darbu vietu.
3) Zlugus ES, emigracija is Lietuvos padidetu, kadangi netgi ir zlugus ES, Vakaru Europoje gyvenimo lygis isliks aukstesnis, tuo metu kai Lietuvos laukia ekonominis krachas, bei darbo vietu mazejimas del uzsienio investiciju trukumo.
4) ES zlugimas, paskatins nestabiluma beveik visoje Europoje. Ko gero, lenkai pasistengs destabilizuoti Lietuva ir atsiimti Vilniaus krasta. Lietuva beabejo neturi resursu karui su Lenkija.
5) Be Europos investiciju Lietuva negales modernizuoti savo ekonomikos bei infrastrukuros. Pvz: dabar planuojame statyti AE, europinis gelezinkelis, duju terminalas.
6) Zlugus RF, i Lietuva negaletu butu transportuojamos dujos del chaoso Rusijos viduje. Taigi, didzioji dalis Lietuvos gyvenotoju liktu be sildymo.

Beje, kaip jus isivaizduojate Rusijos zlugimas? Nuo Rusijos blogiausiu atveju atskils Kaukazas.
Bashkirija, Tatarstanas , Mordovija - negales sukurti nepriklausomybes del labai paprastu priezasciu, sios valstybes is visu pusiu apsuktos rusu gyvenamomis teritorijomis.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 19 17:31
"Bet kokios tokios tolimos prognozės yra visiškas absurdas." - tai kaip jus galit teigti kad rusai isnyks, o lietuviai klestes! Kas be ko Rusijoje gimstamumas jau skatinamas, LT dar to net nesimato!


"O ir 2,5 milijono irgi yra labai nemenkas skaičius, palyginus su kitomis pasaulio valstybėmis bei tautomis" - palyginus pvz su rusais (~138mln, dar atmetus postsovietine erdve) ar su tais paciais lenkais ~ 38 mljn. JUS JUOKINGAS

"Pagrindinis teigiamas faktorius - į Lietuvą grįš nemažai emigravusiųjų, ypač jaunimo, kadangi dėl ekonominės-finansinės krizės subyrėjusios ES valstybėse nebebus darbo vietų, o svetimšalius atleis pirmiausia" - O LIETUVOJE TAI JAU TIEK DAUG DARBO BUS KAD NET NEBUS KAM DIRBTI??? JUS KA IS MEDZIO ISKRITES???

Dar neblogas juokas su lenkais ir baltarusiais...AIKSU jie juk lietuviai. Is esmes i mano viena klausima atsaket! Neisvarysi juk ju is Lietuvos, BET cia juk akivaizdziai kaip sakoma "vartotes"...

Primenat profffiesoriaus Lanzbergio sapaliojimus, as apie viena, jus ten kazka ne i tema, arba tema keiciat!

Yra tik vienas pastebejimas, jei jusu sapnuose RF subiretu ka jus darysit su Karaliauciuje gyvenanciais rusai??? Pasakysit kad jie PRUSAI???? Ar koncentracijos stovyklas statysit???
Bet galiausiai nei i viena is mano uzduotu klausimu JUS atsakyti ir negalejot, nes nei vienam is ju nera numatytas nors koks priimtinas sprendimas, siu klausimu isspresti siai dienai niekas negali - Depopuliacija, Emigracija, Kulturinis nuosmukis, Valdzios stoka... Siai dienai Lietuva NETURI jokiu sansu islikti ilgalaikeje perspektyvoje, nes posukio taskas ivyko kai Jogaila pardave Lietuva!
Kas liecia rusus, viskas ju rankose, nes i tuos pacius klausimus kuriuos uzdaviau, yra "kazkokie" atsakymai, arba bent jau planai! Tas pastebejimas tauta ir liaudis pas rusus, yra LABAI svarbus, nes tauta atmestu daugeli "maisytu" rusakalbiu, teigdami jog jie nevisaverciai! (jus nacistines idejos artimesnes, cia nesiplesiu) Sis "liaudies" plano igyvendinimas leidzia daryti kulturine, religine ekspansija kas deda pamatus Rusijos ateiciai! (Lenkai ta pati daro LT, ES ta pati daro Europoje).

P. S. Visi Lietuvos miestu procentiniai duomenys yra nieko neverti, jei mokat matematika. Visas lietuviu skaicius sumazejo, o kur ten kas persikrauste, nieko nereiskia... Turetumet suprasti...kam rasiti nieko nevertus ir klaidinancius faktus?
Ogi tam kad nors kiek "issivartyti" is komplikuotos diskusijos... Deja nepavyksta...
P. S. S. Laukiam Kinijos puolimo, ES ir RF subyrejimo... IR Lietuvos stebuklingo atgimimo LDK teritorijoseŽygeivis - Lodoriui, 2011 07 19 16:15
Lodorius to Žygeivis, 2011 07 18 21:57

Ok. Jus ne karta minejote, jog Lietuva turi sugrazinti Karaliauciu bei Siaurine Lenkijos dali.

1) Kas apgyvendins sias teritorijas, juk net dabartineje Lietuvoje vyksta depopuliacija?
---------------------

Apgyvendins lietuviai.

Tam be abejo reikės imtis paskatinančių finansinių priemonių (ir gimstamumo skatinimui, ir persikėlimo skatinimui) - žinoma, dabartinė korumpuotų vagių valdžia Lietuvoje iki to laiko turės būti pakeista.

Iš esmės istorija rodo, kad tokie klausimai priklauso nuo valdžios tinkamų sprendimų.

Pvz., Vilniuje 20 amžiaus pradžioje buvo 7 procentai lietuvių, o 1916 m. tik 2 procentai lietuvių - dabar arti 60 procentų.

Kaune 20 amžiaus pradžioje lietuvių buvo tik 3 procentai - dabar 93 procentai (ir tai neabejotinas "Smetoninės" Lietuvos pasiekimas bei nuopelnas).

2)" Kokios perspektyvos Lietuvos egzistavimui jei pognuozuojama jog Lietuvoje po 50 metu tebus 2,5 mln zmoniu? " (GRU pasekejas).

Bet kokios tokios tolimos prognozės yra visiškas absurdas.

Užtenka pasižiūrėti kaip išsipildė įvairios panašios prognozės, sukurtos įvairioms šalims prieš 150, 100, 50 metų. :)

Veikiančių šią statistiką faktorių yra tiek daug, jog niekas kol kas negali numatyti net didžiąją jų dalį, jau nekalbant apie tai, kad galima būtų prognozuoti visų jų kompleksinį poveikį (žinau tai puikiai, nes kaip tik tokioje srityje daug metų dirbau).

Taigi, ką nors numatyti galima tik su tam tikra - ir labai menka - tikimybe. O realybė gali būti visai kitokia - į abi puses.

O ir 2,5 milijono irgi yra labai nemenkas skaičius, palyginus su kitomis pasaulio valstybėmis bei tautomis.

Žymiai svarbiau yra apsaugoti Lietuvą nuo bet kokios masinės svetimšalių imigracijos.

3) Kokius teigiamus padarinius Lietuvos ekonomikai tures ES subyrejimas ?

Pagrindinis teigiamas faktorius - į Lietuvą grįš nemažai emigravusiųjų, ypač jaunimo, kadangi dėl ekonominės-finansinės krizės subyrėjusios ES valstybėse nebebus darbo vietų, o svetimšalius atleis pirmiausia.

P.S. Neįmanoma sutvarkyti Valstybės ekonomiką, jei nėra jaunų žmonių, kurie tai darytų.

Be to esama vagių valdžia tuoj pat bus likviduota, nes praras savo pagrindinę atramą. Ir Lietuva gaus šansą susitvarkyti taip, kaip naudinga Lietuvių Tautai, o ne Jievrosojuzo komisarams.

Beje, atkreipkite dėmesį, kad aš kalbu apie Jievrosojuzą, o ne NATO - šį karinį bloką būtina stiprinti, ir Lietuvai vertėtų jame aktyvinti savo dalyvavimą.

4) Kokius teigiamus padarinius Lietuvos ekonomikai bei politiniam stabilumui tures RF subyrejimas?

Visų pirma Lietuva gaus realų šansą susigrąžinti pietinę Mažosios Lietuvos dalį, kartu su visa Kuršių nerija, pajūrio juosta ir uostais.

Dabar ir Jievrosojuzo, ir Lietuvos valdžios sprendimai yra labai įtakojami Rusijos imperijos interesų, kurie iš esmės prieštarauja Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės interesams.

Subyrėjus Rusijos imperijai, išnyks ir šis spaudimas Lietuvos valdžiai bei Lietuvos kaimynėms.

Taip pat neabejoju, jog byrant Rusijos imperijai mums pavyks gauti KGB ir GRU archyvus (taip, kaip tai pavyko padaryti - nors ir tik dalinai - byrant SSSR), ir po to išvalyti Lietuvą nuo čia esančios jų įtakos agentūros.

Visa tai be abejo padidins politinį stabilumą Lietuvoje ir mūsų naujos ("pojievsosojuzinės"), tikrai lietuviškos, valdžios tvirtumą.

5) (Asmeninis klausymas) Kokiame mieste jus gyvenate? Nes labai idomiai nuskambejo teiginys, jog lietuviai nesimaise su slavais. Labai puikus, tokio maisymosi pavyzdys yra kosmopolitiskas Vilnius.

Aš išaugau Vilniuje, ten mokiausi, dirbau. Dabar gyvenu Ignalinoje.

Mano pakankamai išsami biografija čia :)
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?t=2887

Lietuviai nei Vilniuje, nei kitur niekada masiškai "nesiženijo" su slavais.

Tai nepaneigiamas faktas, kuriuo savo laiku buvo labai nepatenkinti SSKP ideologai, ir dažnai šią "problemą" svarstydavo tiek Maskvoje, tiek ir Vilniuje (gaila, kad ir Lietuvoje Kompartijos archyvai, kaip ir KGB archyvai, tebėra "uždaryti" ir jų viešai neskelbia - ten daug labai įdomios informacijos šiais klausimais).

Dabartiniai slavakalbiai - vadinamieji "lenkai" ir baltarusiai - didžiąja savo dalimi yra palikuonys nutautėjusių lietuvių, jotvingių ir sėlių, tačiau ne kažkokio tai masinio maišymosi su ateiviais slavais pasekmė.

Įvairūs tyrimai rodo, kad tai įvyko visų pirma dėka krikšto bei katalikų ir pravoslavų bažnyčių darytos ypač aktyvios įtakos, o taip pat Lietuvos Imperijos lietuvių kilmės valdžios sluoksnio palaipsnio masinio perėjimo į lenkų kalbą, kuria buvo kalbama Lenkijos valdovo dvare.

Iš esmės tai pasekmė Jogailos išdavystės, jam nužudžius Kęstutį, ir po to susidėjus su Lenkija bei "gavus iš jos" krikštą, o kartu ir lenkų kunigus.

Istorinėje Rytų Lietuvoje (dabartinėje Baltarusijos teritorijoje iki pat dabartinės Maskvos, Kursko ir Briansko) lygiai tokie pat procesai vyko jau gerokai seniau, maždaug nuo 9-11 amžiaus - po to, kai šias teritorijas užgrobė slavų "družinos" ir valdantysis elitas kalbėjo slaviškai.

O kokia kalbą vartoja valdantysis "elitas", tokia kalba pamažu įsivyrauja ir visoje jo valdomoje teritorijoje. Taip buvo ne kartą pasaulio istorijoje.

Krikštas (pravoslavija) šį vietinių lietuvių, galindų bei jotvingių slavėjimo procesą ir čia ypač sustiprino bei neleido šioms teritorijoms "atlietuvėti", kada 13-14 amžiuose besiplečianti Lietuvos Valstybė susigrąžino senąsias lietuvių žemes - deja, bet lietuvių kunigaikščiai ir jų kariausnos kartu su pravoslavišku krikštu bei nauju vardu, pamažu perimdavo ir "pravoslavišką" kalbą (lygiai taip 10 amžiuje suslavėjo ir germanai variagai - normanai, užgrobę Kijevo žemes, kada iš Bizantijos priėmė pravoslavišką krikštą bei bulgarų šventikus).

P.S. Faktas - Kokia kalba kalba valdantysis "elitas", tokia kalba pamažu įsivyrauja ir visoje valstybėje. Taip buvo ne kartą pasaulio istorijoje.

Nemažai amžių egzistavęs Lietuvos miestų "kosmopolitizmas" dabar (ir apskritai nuo pat Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo 1918 m.) labai sparčiai nyksta (ypač tai akivaizdu palyginus su tautine miestų padėtimi, buvusia 20 amžiaus pradžioje).

Na o Vilniuje padėtis dabar būtų tokia pati, kaip ir Kaune bei Panevėžyje, Šiauliuose, jei ne Pilsudskio-Ginioto išdavystė ir Lenkijos 1920 m. įvykdyta Vilniaus okupacija.

Klaipėdoje irgi priežastis ta pati - tik šiuo atveju tai ilgaamžė Vokietijos okupacija bei visų vietinių lietuvių sunaikinimas arba emigracija į Vokietiją WW2 gale.

Žygeivis - Andriui, 2011 07 19 15:08
Iš kur tu ištraukei, kad aš "myliu JAV"? :) :) :)

Šita imperija nieko ne geresnė už kitas Pasaulinio Blogio imperijas, pvz, Kinijos, Rusijos ar Indijos.

Tiesą sakant, didžiausia problema yra su Kinijos imperija. Geriausia būtų, jei ji susikirstų su Rusijos imperija ir viena kitą pribaigtų. :)

Taigi, atsižvelgiant į dabartines JAV galimybes, būtina ją tinkamai panaudoti griaunant ir likviduojant kitas imperijas, o po to likviduoti ir ją (vis stiprėjantis ispanakalbių ir angliakalbių konfliktas tai sėkmingai ir atliks).

Bet kol kas JAV reikia panaudoti pribaigiant Rusijos ir Kinijos imperijas. Kaip teisingai pastebėjo Zadornovas, amerikiečiai yra labai buki ir todėl juos lengva pastumti tinkama kryptimi, tereikia tam tikros tinkamos motyvacijos. :)Andrius, 2011 07 18 22:55
Žygeivis vėl bajerius skaldo.:D Vyruti tavo mylimos JAV rugpjūčio 2 d. laukia defoltas, tad geriau, čia nelaidok, nei Rusijos, nei ES, o melskis, kad respublikonai ir demokratai susitartų padidinti JAV skolos limitą, dar pusantro trilijono dolerių, o po pusės metų dar tiek pat, ir dar tiek pat.:D ir šalia tokių skaičių, tiek Graikija, tiek Italija atrodo juokingai...

Lodorius to Žygeivis, 2011 07 18 21:57
Ok. Jus ne karta minejote, jog Lietuva turi sugrazinti Karaliauciu bei Siaurine Lenkijos dali.
1) Kas apgyvendins sias teritorijas, juk net dabartineje Lietuvoje vyksta depopuliacija?
2)" Kokios perspektyvos Lietuvos egzistavimui jei pognuozuojama jog Lietuvoje po 50 metu tebus 2,5 mln zmoniu? " (GRU pasekejas).
3) Kokius teigiamus padarinius Lietuvos ekonomikai tures ES subyrejimas ?
4) Kokius teigiamus padarinius Lietuvos ekonomikai bei politiniam stabilumui tures RF subyrejimas?
5) (Asmeninis klausymas) Kokiame mieste jus gyvenate? Nes labai idomiai nuskambejo teiginys, jog lietuviai nesimaise su slavais. Labai puikus, tokio maisymosi pavyzdys yra kosmopolitiskas Vilnius.

Žygeivis - Lodoriui, 2011 07 18 19:44
Jei norite aiškių atsakymų, tai ir suformuluokite aiškiai, punktais, jums rūpimus klausimus, nes p. "GRU pasekėjas" čia tiek prirašė savo minčių, jog sunku suvokti, kur yra rimtas, vertas dėmesio, klausimas, o kur jo paties apmąstymai... :)

Lodorius to Žygeivis, 2011 07 18 16:22
Jus taip ir neatsakete i GRU pasekejo uzduotus klausymus. Labai idomu butu isgirsti jusu nuomone tais klausymais.

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 07 18 15:14
Akivaizdu, kad jūs nesuvokiate, ką reiškia terminas "nacionalizmas" jo istorine, europine prasme (o ne rusiška-sovietine, sukurta imperinių ir sovietinių propagandistų specialiai Rusijos imperijos "vidiniam" naudojimui).

Beje, ar skiriate žodžius: "tauta" ir "liaudis", nes, sakykime, rusų kalboje(ir anglų kalboje, kaip ir kitose imperinio mentaliteto tautose) tokio skirtumo apskritai nėra - yra vienas žodis "народ", į kurį verčiami abu visiškai skirtingą prasmę turintys lietuviški žodžiai: "tauta" ir "liaudis".

Užtat labai juokingai skamba, kai slavakalbėse šeimose išaugę parašo "Lietuvos tauta", o ne "Lietuvos liaudis".

Tauta gali būti tik lietuvių, o ne Lietuvos (tai yra valstybės arba šalies).

Lygiai taip pat liaudis gali būti tik Lietuvos, o ne lietuvių. :)

Taip pat nėra tokio dalyko kaip "Lietuvos nacionalizmas" ir netgi terminas "lietuvių nacionalizmas" nėra tikslus, nes nacionalizmas yra bendratautinė sąvoka. :)

Yra apskritai nacionalizmo ideologija, kurios pamatinis principas - kiekviena tauta, tam kad išliktų pati ir išsaugotų savo kalbą bei kultūrą, turi susikurti savo atskirą valstybę savo istorinėje etninėje žemėje.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 18 14:01
Noreti galit daug ko, bet kaip pats zinot, situacija vystosi butent globalizacijos ir integracijos keliu! Visi vienijasi ir tampa stipresni, o sumlkus junginiai bus pajungti arba isnyks nelygioje konkurencineje kovoje. Del nacionalizmo - jis egzistuos, bet didesnuose junginiuose, kaip "rusiskas" nacionalizmas, Europietiskas arba Amerikietiskas, islamiskas pagaliau... Tokie smulkus dariniai kaip Lietuviskas nacionalizmas, kaip del manes, tegu buna, bet kiek tokiu zmoniu yra? 1, siai dienai, turbut pats busit. Kokios perspektyvos Lietuvos egzistavimui jei pognuozuojama jog Lietuvoje po 50 metu tebus 2,5 mln zmoniu? Kaip lietuviai sugebes susidoroti su imigracija??? Kur Lietuvos nacionalizmas gali plestis? Kaip? Jus siulot NET atmesti Lietuvoje gyvenancius lenkus, baltarusius, ukrainiecius, rusus? Ir kiek nacionalistu lieka??? Visi sie atmeti zmones patenka po "rusisko" nacionalizmo ir ekspansijos itaka per talevizija, kultura, muzika, religija! Rusija (taip pat ir ES) daro itaka aplinkinems valstybems, asimiliuoja jas - Ukraina, Baltarusija, Kazakstanas! Kam Lietuva daro itaka? Ar lietuviai vykdo ekspansija? NET lenkai ir tie turi planu Vilniaus kraste, Baltarusijoje! Tai apie koki Lietuvos islikima galima kalbeti ilgalaikeje perspektyvoje, jei Lietuvos valdzia nevykdo kulturines ekspansines politikos, ir NET nebando issaugoti lietuviu tautos! Paprastas pavyzdys - Maslow poreikiu piramide aiskiai apibudina, jog zmones pasirupina ekonominiais buitiniais pamatais, o po to gali mastyti apie aukstesnius poreikius - kaip patriotiskumas ir nacionalizmas! O tie ekonominiai pamatai siai dienai Lietuvoje neegzistuoja! Taip kad nenusisnekekite apie savo nacionalizma, nes pats turbut gaunat puikia alga, ir snekat apie tokius dalykus, kas 99% tautos nusisvilpt...

Žygeivis - Mariui (papildymas), 2011 07 18 01:30
Marius:

"Vienintelis man patrauklus scenarijus - ES susitvarkymas (integracija, net jei ir paaukojant "maziukus", jau karta europieciai parode jog moka integruotis - JAV), Rusijos vidiniu problemu issprendimas, tvirta, vienalyte valstybe. Visu siu triju junginiu suartejimas, saziningas bendradarbiavimas."
-----------------------------

Tai yra akivaizdi utopija - sukinkyti į vieną vežimą Krylovo pasakėčios herojus, kurių interesai iš esmės skiriasi.

Ir visi tai jau seniai supranta - pažvelkite į realius santykius tarp JAV ir Prancūzijos, arba tarp JAV ir Rusijos imperijos. :)

Jokios vieningos Europos irgi nėra ir nebus. Tai visiškai akivaizdu pažvelgus į esamą situaciją - kai laivas skęsta visi gelbėjasi kaip kas gali.

Beje, ir pats parašėte: "Zmones is prigimties yra egoistai."

Žymiai realesnis yra kitas scenarijus: tuščios Rusijos imperijos erdvės bus pasidalintos jos stipriųjų ir gausių kaimynų (Rytuose - tos pačios JAV, Japonijos, Kinijos imperijos, Arktyje prisidės ir Kanada,...).

Gerokai papuvusi Rusijos imperija jau seniai būtų sudorota, jei ne branduoliniai jos ginklai.

Taigi, ją sutvarkys kitaip - visų pirma iš vidaus, kaip ir SSSR. Nebent Kinija neišlaikys vidinio spaudimo ir puls.

Na o Vakarų problema irgi akivaizdi - tai masinė imigracija iš Afrikos ir Azijos, kurią "suvirškinti" Vakarų Europa jau seniai yra nepajėgi.

Mūsų laimei mes kol kas nesame ekonomiškai patrauklūs ir mūsų dar neužplūdo milijonai alkanų musulmonų bei kinų.

Jau kažkada rašiau, kada dabartinė padėtis Europoje primena padėtį, buvusią Romos imperijos žlugimo laikais 4-5 amžiuose.

Ne be reikalo teigiama, kad istorija sukasi spirale. :)


Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 07 18 01:01
Esu nacionalistas.

Ir todėl esu prieš bet kokį masinį rasinį ar tautinį maišymąsi, nes tai neišvengiamai sunaikina esamą vietinę kultūrą ir sukelia masinius neramumus, o po to ir tarpusavio skerdynes.

Taip visada buvo, yra ir bus - pasaulio istorija tai kasdien patvirtina.

"Taikus tautų ir rasių maišymasis" yra absoliuti utopija - niekada niekas pasaulio istorijoje savo noru ir taikiai "nesusimaišė".

P.S. Aš pats tvirtai įsitikinęs, kad visos tautos ir rasės lygios savo prigimtiniais gabumais, tačiau jų kultūrinis ir ekonominis lygis įvairiose pasaulio vietose labai stipriai varijuoja.

Ir tai sudaro objektyvias prielaidas įvairiems antimoksliniams tautų "lygio" vertinimams, kurie vis tik plačiai paplitę kiekvienoje tautoje.

Kaip tik todėl lietuviai savo "masinėje sąmonėje" visada iš aukšto žiūrėjo į Rytus. Tai faktas. Ir būtent todėl nesimaišė su ten gyvenusiais (išskyrus pavienius atvejus), nes tai buvo gėdinga ir visai neprestižiška.

Deja, dabar būtent lietuviai tapo "rytiečiais" atžvilgiu Vakaruose gyvenančių.

Ir dabar lietuviai žymiai mieliau maišosi su "kultūringais vakariečiais", kurie savo ruožtu iš aukšto žiūri į mus dar nuo senovės Graikijos ir Romos imperijos laikų. :)

Žygeivis - Mariui, 2011 07 18 00:48
Mūsų esminiai tikslai akivaizdžiai skiriasi - jums rūpi asmeniškai gerai gyventi, man - kad gyventų ir neišnyktų visos tautos bei jų kalbos, ir, žinoma, Lietuvių Tauta bei Lietuvių kalba jų tarpe.

Kaip tik todėl aš ir esu nacionalistas, o jūs - akivaizdus kosmopolitas.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 17 21:16
Na ka as galiu pridurti... Griaukit ES vietos Rytu bloke visada atsiras pasimetusiai aveliai!
Siaip man uzkliuvo fraze -
"mes buvome "elitas" atžvilgiu įvairių laukinių slavų-azijatų, ir todėl lietuviai nebėgo savo noru į visokius SSSR užkampius, ir "nesiženijo" su visokiais slavais-tuirkais" - atsiduoda rasizmu ir sovinizmu! Ar tik nebusit nacis???Marius, 2011 07 17 20:03
Labas, Zygeivi. Kokia nauda is Rusijos ir ES subyrejimo? Zmoniu zemeje yra per daug. Zmones linke vartoti. Jei visi dabar cia gyvenantys pasiektu statistinio lietuvio lygi - lauktu dinozauru likimas. 20/80 taisykle idealiai veikia. Vadinasi sulauzyti jos negalime. Esame tarp tu 20%. Tavo trokstamas subyrejimas teoriskai gali pakeisti situacija. JAV viena neatsilaikys. Zmones is prigimties yra egoistai. Jei nesusitvarkysime savo kieme - bus "batai". Vienintelis man patrauklus scenarijus - ES susitvarkymas (integracija, net jei ir paaukojant "maziukus", jau karta europieciai parode jog moka integruotis - JAV), Rusijos vidiniu problemu issprendimas, tvirta, vienalyte valstybe. Visu siu triju junginiu suartejimas, saziningas bendradarbiavimas. Sie zmones gali gyventi gerai, be abejones dusindami kitus. Kito varianto nera. Aukosime kitus del savo geroves. Apie tokia kaip Lietuva - savarankiska valstybe - net neverta kalbeti. Dziaukimes, kad esame priimti i busima seima. Nesvarbu kokia kalba kalbesime. Svarbu jog kalbesime.

Žygeivis - Rimvydui, 2011 07 17 18:56
1. Aš labai aiškiai skiriu savo norus nuo realybės - kaip tik todėl visada mąstau apie tai, kokie būtent realūs veiksniai gali padėti įgyvendinti man rūpimus planus. :)

2. Dėl Jievrosojuzo būsimo likimo patariu paskaityti kad ir šį straipsniuką:

Ar Graikijos bankrotas būtų Europos Sąjungos žlugimo pradžia?

http://www.balsas.lt/News/print/547022

2011.07.17 17:39

3. Dėl Rusijos imperijos likimo - kaip tik šiuo metu klausau pokalbį per žydų RTVi kanalą tarp Rogozino (Rusijos atstovo prie NATO) ir vedančios laidą žydukės.

Taigi, Rogozinas mato Rusijos imperijoje lygiai tas pačias problemas kaip ir aš. Ir lygina esamą padėtį su padėtimi buvusia SSSR.

Tik jis, be abejo, ieško kelių kaip išsaugoti Rusijos imperiją, o aš - atvirkščiai. :)

P.S. Visada labai svarbu rasti tinkamas idėjas - ir visai nesvarbu kas, kur ir kaip jas paskelbė.

Rimvydas, 2011 07 17 15:13
Zygeivi,

Del kulturos niekas nesigincija, jinai yra labai svarbi, man irgi visai nemiela, kai lietuviu vaikams pradedami duoti vardai Kevinas, Melani ir pan., nes jie matote bus pasaulio gyventojai...
Bet is principo nenoriu su tavimi gincytis del kitu klausimu, nes kalbi nesamones, politika ypač globalus reikalai yra sudetingi konjunturiniai dalykai, atskiriems klausimams zmones gyvenima pasvencia, o tu atvarai i foruma itikejes savo tiesom, suvarai kelis punktelius ir viskas, atseit taip jau ir bus.
Nera apie ka kalbeti kai tarp Sovietu sajungos ir ES dedamas lygybes zenklas, tai akivaizdziai rodo, kad nera zalio supratimo apie ka kalbama.
As irgi galiu pasakyti - viskas sudas, rytoj Rusijos nebebus, su kinais pasienyje arbata gersim, ES imperija (nors aisku vel gi nesuprasti, kad tai absoliuciai ne imperija dar reikia sugebeti) bus subyrėjusi, o vengarai kariaus su Kanada =DD
Kazkokio adekvatumo noretusi, o ne paistalu.

Žygeivis - GRU pasekėjui, 2011 07 17 14:37
Bandai paaiškinti, kad vergams viena vergovė gali būti geresnė už kitą?

Nes mat vienas vergvaldys buvo "juodai" prasigėręs ir visiškai "tupas"? O dabartinis vergvaldys žymiai gudresnis ir tik retkarčiais žolę parūko? :)

O mano nuomone geriausia, kada apskritai nėra nei vergų, nei vergvaldžių, o tie, kas bando tokią vergovinę sistemą sukurti ir įtvirtinti, yra sukilusios Tautos išgaudomi ir pakabinami ant žibintų... :)

Žygeivis - Rimvydui, 2011 07 17 14:23
1. Tu propaguoji pasaulinių elgetų ir išlaikytinių "filosofiją".

Tačiau nei viena pasaulio Tauta ir Valstybė taip mąstydama neišgyveno - visos jos degradavo ir prasigėrė.

2. Dėl "trečdalio" Lietuvos biudžeto:

- kažkodėl niekada neskelbiama, kiek Lietuva jau prarado, "įstojusi" į Jievrosojuzą", ir grynai finansiškai (pradedant AE uždarymo pasekmėmis ir baigiant prarastais muitais už tranzitą bei vis augančiais mokesčiais į Jievrosojuzo biudžetą, jų komisarų armijos išlaikymui).

Esminis ypatingai objektyvus faktas - peržvelk Lietuvos Valstybės skolų augimo dinamiką: kai tik Lietuva buvo inkorporuota į Jievrosojuzą, skolų kreivė ėmė augti kelis ir net keliolika kartų stačiau ir dabar skolos jau siekia 35 milijardus litų (jei ne daugiau, nes ši informacija visais įmanomais būdais "pagražinama" ir slepiama.

Tačiau korumpuota Lietuvos valdžia šių duomenų viešai ir plačiai Lietuvių Tautai negarsina - nebent retkarčiais ką nors parašo "Respublika".

3. Vis tik nepamirškime, jog svarbiausia kiekvienai Tautai ir jos Valstybei yra išsaugoti savo kalbą ir kultūrą, o ne materialinės gėrybės. Be jų galima išgyventi ir istorija tai daug kartų patvirtino.

O jei prarasime savo kalbą ir kultūrą, prarasime viską.

Ir tik absoliutūs išsigimę mankurtai gali aiškinti, kad jiems svarbu tik tai, kad būtų geriau gyventi kur nors Seišeliuose ar Andoroje, o Lietuvių Tautos ir Lietuvių Tautos Valstybės išnykimas jiems visai nerūpi.

Deja, tokių mankurtų visi daugėja - ir tai taip pat rodo Tautos ir Valstybės degradavimo lygio augimą.

Ir kuo toliau, tuo aiškiau, jog šį vis augantį degradavimą gali sustabdyti tik labai ryžtingos ir kardinalios priemonės.


Rimvydui, 2011 07 17 13:05
Rimvydai,

Kai tepeme slides is Sovietu sajungus ta pati kartojo ir rusai: jus be musu - zlugsite, jus per mazi, nieko neturite, jokiu resursu, mes jums daveme pinigu, pastateme gamyklas, elektrine, sunkiaja pramone suskureme, praktiskai pastateme kelis vidutio dydzio miestus aplink pramones centrus... Mes jums sukureme Lietuva, - sake jie.

Bet nieko panasaus nenutiko, mes nezlugome be Sovietu sajungos. Tik gaila, kad begdami nuo vilko antmeskos uzsokome.

ES yra zymiai blogesne nei SSRS. Iki siol rytu Europa negali atsikvoseti po sovietinio eksperimento, bet Esurosojuzo eksperimentas vakaru Europai kainuos dar daugiau, gal net visisku dvasiniu ir fiziniu sunaikinimu.


Rimvydas, 2011 07 17 10:01
Siaip tai siulyciau isidemeti, kad is ES gaunami pinigai sudaro trecdali Lietuvos biudzeto. Tai va galim pamastyti, kur butumeme be to (o dar + atskiri fonadai ir t.t., o dar + eksportas ir pan., o dar + regioniniai projektai, kuriu viena Lietuva niekada neivykdytu (geležinkeliai, energetika ir t.t.). Bet ziuriu cia kai kurie gyvenate fantaziju pasaulyje, o mastote taip lyg stangas kilnotumete, zinoma yra problemu su kulturos ar tautiškumo plovimu, taciau tai pastebi visa Europa (ka reiskia krastutines desines iskilimas, pripazinimas, kad daugiakulturinis projektas zlugo ir t.t.). Lietuva is ES subyrejimo pralostu labiausiai, vat tai yra vienintelis faktas, kuri galima konstatuoti, o ne kazkokias nesamones sapalioti (nepyk Zygeivi, bet tu lunatikas, gyvenantis kazkokioje paralelineje tikroveje ir rasantis is jos laiskus).

www, 2011 07 17 00:14
Kuo greiciau Eurosojuzas zlugs, tuo geriau ir Lietuvai, ir Europai. Kai subyres sita degradu kurta totalitarine "sajunga" (jokia tai net ne sajunga, kaip ir SSRS), reikes isgaudyti ir nubausti visus sitos aferos strategus ir projektuotojus. Zodziu, reikia tiketis geriauio - kad Lietuva ir Europa issivaduos is sito prakeikto masonisko elito jungo. Amen.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2011 07 16 23:11
Gerbiamasis, jei jau rasot, tai stenkites rasyti nuosekliai! Jusu komentaro 2 ir 3 punktai aiskiai vianas kitam priestarauja. ES puikiai supranta, jog pletimasis ja prazudys, del to atsisakyta Ukrainos o tuo labiau Turkijos narystes! Bet punktas nr. 3 aiskiai apraso scenariju kurio metu isliks stipriausi, o tai yra susuvienije ir galingi blokai! Vokietijos skolinimas kitoms salims neatnesa vien blogi vokieciams, o suteikia netgi LABAI stipriu politiniu svertu sajungos viduje, taip kad integracija vyks pagal Vokietijos ir kitu kreditoriu dudele. Kas del Lietuvos ir punkto numeris 1, 100% sutinku, ir siai dienai galiu tik pasakyti - xa xa... Ir siaip geras "bajeris" - ka tik pripazinot kad prie komunistu buvo geriau!


Žygeivis, 2011 07 16 19:37
1. Jievrosojuzas yra Absoliutus Blogis Lietuvių kalbai, Lietuvių Tautai ir Nepriklausomai Lietuvių Tautos Valstybei.

Tai buvo aišku nedaugeliui dar prieš "stojant" į Jievrososjuzą, o dabar tai jau akivaizdu ir absoliučiai daugumai Lietuvių.

P.S. Jau visiškai akivaizdu, kad Jievrosojuzas yra žymiai didesnis blogis Lietuvių kalbai ir Lietuvių Tautai nei subyrėjęs Sovietų sojuzas, kadangi tada mes buvome "elitas" atžvilgiu įvairių laukinių slavų-azijatų, ir todėl lietuviai nebėgo savo noru į visokius SSSR užkampius, ir "nesiženijo" su visokiais slavais-tuirkais.

2. Jievrosojuzas subyrės dėl akivaizdaus mentalitetų skirtumo ir to iššaukto požiūrio į taupų arba netaupų gyvenimą.

Pietinių Jievrosojuzo valstybių valdžios ir gyventojai taupyti nelinkę, o išlaidauja labai smagiai.

Tą patį, beje, daro ir korumpuotos naujųjų posovietinių Jievrosojuzo valstybių valdžios.

Vokietija jau susivienijo ir jai nebėra prasmės (o ji ir nepajėgi) išlaikyti pusę Europos.

Taigi, geriausiu atveju Jievrosojuze liks grupė tvirčiausių ekonomiškai valstybių, realiai valdomų Vokietijos.

Visos kitos bus įvairias būdais "išspirtos".

Tiesą sakant, iš esmės taip yra ir dabar - pvz., palyginkite išmokas Vakarų Europos ūkininkams su išmokomis mūsų ūkininkams.

3. Pasaulinis karas bus - ir tai susiję visai ne su Jievrosojuzo išlikimu.

Pagrindinė priežastis: vis spartėjantis pasaulinis klimato atšilimas ir įvairialypės to pasekmės; dabartinės pasaulinės valiutos - JAV dolerio - būsimas klaikus nuvertėjimas dėl jo milžiniškos emisijos; įvairių maisto, vandens, gamtinių bei energetinių resursų stoka ir pastoviai auganti kaina; bei sparčiai artėjanti pasaulinė ekonomikos krizė ir stagnacija; ir galų gale viso to iššauktas būsimas įvairių pasaulio resursų "persidalijimas", kuris, be abejo, bus paremtas visų pirma įvairių valstybių ir jų blokų karine jėga.

Iš tikrųjų vyks pasaulinė kova dėl išlikimo - visų pirma dėl to dėl to, kas kontroliuos ir valdys gyvybinius resursus - tiek pasaulinius, tiek regioninius.

AS to GRU pasekejas, 2011 07 16 18:45
Protingos pacio mintis pilnai pritariu, kad subyrejus ES ekonomiskai (gal net ir politiskai) silpnesnem europos valstybem bus pragaras.

dol, 2011 07 16 09:32
ir visa tai vyksta europoj, nes doleris griuna. tad norima sugriaut ir eura, kad santykinai geresniu atrodytu doleriukas. skaldyk ir valdyk ateina is jav, o mes uzkimbam ant sio kalbiuko

GRU pasekejas to A, 2011 07 15 23:17
"nieko tragisko nebus" - kaip cia suprasti? Bus sakes jei sugrius! Ekonomikai sakes - jei kas dar issilakys, tai stiprios ekonomiskai salys (Vokietija, Prancuzija, Olandija pvz) o visom kitom mazom salim, kurios gerbiamasis sakot, kad nepasirasys busimos ES valstybes kurimui, bus SAKES, pavalgyti netures uz ka nusipirkti. Taip kad ES valstybes kurimas juda kuo puikiausiai, ka pasakys graikams pasirasyti, ta vargseliai ir pasirasys, nes jei ne - tures atiduoti pinigus rytoj, o kaip suprantama, skoloj visa europa sedi ir niekas nieko neatiduos. Taip kad manau ES valstybe bus kuriama, europieciu mentalitetas kuriamas taip pat - paklausus lietuvio emigranto is kur jis yra kokioj Italijoj, jis atsakys jog yra is UK. Paklausus Italo Tailande is kur jis yra - atsakys is Europos. Ant gaminiu parasyta gaminama ES ar Europoje. Taip kad mentaliteto klausimai sprendziami irgi gan sklandziai.

A, 2011 07 15 22:44
Kad ES subyrės tai faktas, tik nieko tragiško nebus, tiesiog kaip šiuolaikinė šeima, susipyks ir išsiskirstys, nes kol ES projektas buvo paremtas vien pinigais, visom, ypač silpnesnėm valstybėm tiko, tačiau dabar eurobiurokratai bando šią sąjungą paversti valstybę, tad tik laiko klausimas, dėl kokio mažmožio visi neberas sutarimo. O galimų konfliktinių situacijų daug daugiau, nei aprašytoji, tai ir bendra politika, ir konstitucija, ir karinės pajėgos, galų gale europietiško indetiteto kūrimas (kas pats savaime yra nesąmonė)

VVER to AS, 2011 07 15 22:19
Tai ir nesubyres ES, nepergyvenk. Tik cia yra keletas anarchistu, praeitu amzium gyvenanciu, kuriem visur karai ir valstybiu griuvimai vaidenasi :)

AS, 2011 07 15 20:50
Zmones atsipeikekit, ka darot norit sugiriaut tokia potencialiai galinga sajunga (gal net valstybe). Ar norit, kad vel Europoj karai prasidetu? Vel brolis zudytu broli? Ir zinokit, kad susikaldzius karo tarp Europos valstybiu gresme zymiai isaugs, o ju pasekmes bus zymiai skaudesnes nei pries tai vykusiu!

VVER, 2011 07 15 18:46
Nesutinku, kad ES greitai subyrės. Pasidomėkit, kodėl jinai išvis buvo įkurta, ir kas buvo to iniciatoriai, manau, tada viską suprasit.

Žygeivis - RationaliS-ui, 2011 07 15 17:12
Kaip matau, neprieštarauji mano pasisakymo esmei - Jievrosojuzo subyrėjimas jau akivaizdžiai neišvengiamas. :)

Beje, Italijos skola yra jau 1500 milijardų eurų, o Graikijos (kurią visi "linksniuoja") "tik" 200 milijardų eurų.

Na o Lietuvos skola kol kas "visai nedidelė" - tik apie 10 milijardų eurų... :)

Apie Airijos, Islandijos, Ispanijos, Portugalijos ir kitos "smulkmės" skolas patylėsiu...

P.S. Tik įdomu, kodėl šių skaičių kažkodėl neskelbia mūsų "objektyvioji" žiniasklaida - tik visokius "procentus nuo procentų".

RationaliS, 2011 07 15 15:30
Kažkaip tikėjaus, kad tu, Žygeivi, pasisakysi pirmas. :D

Na, o dabar laukiam atsako kaip "Europos Socialistinių Respublikų Sąjunga" (ESRS) yra blogietis :D :D

Žygeivis, 2011 07 15 14:32
Visiškai akivaizdu, kad naujoji Absoliutaus Blogio Imperija - "multikultūrinis ir kosmopolitinis Jievrosojuzas" braška "per visas siūles".

Reikia tikėtis, kad greitai sutruks ir subyrės galutinai. :)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras