Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Rinkimai Abchazijoje – lojalumo Rusijai varžytynės (5)

Komentarai:

nerka docentui, 2011 09 04 20:55
tu tikrai sulauksi rytoj sapne paprasys prie dzordzijos prisijunkt abchazai su osetinais, ir kartu varys kase kraut rusams......juokas nuo tavo paistalu ima

Žygeivis, 2011 09 01 13:50
Abchazai (apsny) turi neabejotiną ir absoliučią teisę į savo nuosavą valstybę savo istorinėse etninėse žemėse (tik, žinoma, Kodoro tarpeklio dalį - svanų etnines-istorines žemes - privalo grąžinti Svanetijai).

O Rusijos imperijai subyrėjus Abchazija išsivaduos ir nuo šito "vyresnio brolio" "opiekos" - juk rusų abchazai nekenčia ne mažiau nei gruzinų (ne be reikalo išsivaduojamojo karo metu kartu su gruzinais iš Abchazijos pabėgo ir dauguma rusų - nes ir vietiniai abchazai, ir jiems aktyviai padėję čečėnai bei kiti Kaukazo tautų konfederacijos kariai šaudė rusus ne mažiau aršiai nei gruzinus).

P.S.1. Gruzijai irgi vertėtų susiprasti ir nebevaidinti "miniimperijos" - tai nieko gero Gruzijai neduos, o tik bus amžinas įtampos židinys, jei Gruzija, subyrėjus Rusijos imperijai, vėl pajėgs užgrobti Abchaziją (o ir kitos Kaukazo tautos, giminingos abchazams, taps Gruzijos priešais).

P.S.2. Štai vadinamoji "Pietų Osetija" yra neabejotina gruzinų istorinė-etninė žemė ir ją Gruzija privalo susigrąžinti bei išvyti Rusijos imperijos į čia atkeltus įvairiataučius kolonistus.

L N, 2011 09 01 13:05
Aš manau kad abchazai po kurio laiko nusivils rusais, bet ir pas gruzinus grįžti nenorės.

A, 2011 09 01 12:32
Docentas, taip savo laiku manė ir Lenkai, nuvers litvinai tą savo Smetoną ir sugrįš į savo istorinę Žescpospolitą, kur tradicijos gyvuoja, kur istorija alsuoja nuo pat 13 amžiaus, kur visi bendrai prieš užgrobėjus sukilimus rengė... Realybėje mes nenorėjome ir nenorime jungtis su lenkais, bet kodėl staiga nori jungti abchazus su gruzinais? Dėl ISTORIJOS?

Docentas, 2011 08 31 19:23
ateis laikas, kai abchazai - gruzinų broliai - prašysis gražinami atgal į Gruzijos sudėtį, nes rusai juos visai užknis, ir Suchumis seniai nebus jų sostinė...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras