Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Energetika
 
  Baltijos atominė elektrinė Kaliningrado srityje: neaiškios perspektyvos be eksporto rinkų (5)

Komentarai:

eli, 2012 04 18 09:53
jokiu atominiu!!! neuzteko cernobilio? juk zinom kad nieko amzino nera!!!! Tik keista kas kisa pagalius i ratus del atsinaujinanciu saltiniu,ir dar neparengti finansavimai,keista jum ne?

VVER, 2011 09 15 22:37
BAE projektas iš tikrųjų skirtas pirmiausia vidaus rinkai, tik paskui eksportui. Labai daug žmonių mano, kad yra atvirkščiai, bet iš tikrųjų taip nėra

Žygeivis, 2011 09 08 17:56
Tegu stato (tik, žinoma, būtina griežtai prižiūrėti, kad nechaltūrintų, kaip ten visada "rusų" daroma per statybas) - juk vis tiek atiteks Lietuvai kartu su visa pietine Mažosios Lietuvos dalimi... :)

Rimvydas, 2011 09 06 17:28
"Be to, Baltijos šalys siekia integruoti savo tinklus į Europos elektros energijos sistemą. Vadinasi, šios šalys turės atsisakyti Rusijos energijos sistemos, ir Kaliningrado eksklavas liks energetiškai užblokuotas."
Bet ir fantazijos ir negalvojimo tai tikrai šiuose dviejuose sakiniuose apstu. "Bus uzblokuotas" nu kaip jinai gali būti uzblokuota, aisku, kad nebus Kaliningradas uzblokuotas - tranzitinė linija is Rusijos i Kaliningrada neabejotinai isliks. Kaip cia atrodytu? Paemem ir uzblokavom (o kur tranzito sutartys, tarptautines sutartys, ES ir Lietuvos isipareigojimai Kaliningradui, kaip unikaliai sričiai ES ribose?)... Mes atsijungsim nuo IPS/UPS sistemos, o ne sunaikinsim ją...

nerka, 2011 09 06 15:49
geras straipsnis, o kad politizuota ta statyba seniai aisku tik as manau. kad elektra kam parduot rusai ras nes jie pigiau ja pasiulyti gali nei konkurentai,,. o mes tai tik del politikos nepirksim, bet ne visi tokie kaip lietuviai

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (38)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (107)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras