Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Kodėl Rusija priešinasi JAV PRG sistemos plėtrai Europoje? (20)

Komentarai:

VVER Juzui, 2011 09 30 13:07
Tingiu ginčytis, bet galiu pasakyti, kad jum reikėtų išsiugdyti objektyvesnį mąstymą, ir negalvoti, kad žmones galima skirstyti pagal jų ale "favoritizmą". Aš asmeniškai tikėjaus normalios diskusijos, bet čia žiūriu, kad prieš mane specialiai yra nukreipta kažokia dezinformacija, kad aš iš pradžių palaikau breiviką, paskui jau palaikau rusiją, idomu, kas toliau? :) Ir jeigu jau taip nereikia jokių ginkluotės apribojimo sutarčių, tegul JAV savo politika ir veiksmais įrodo, kad gali būti patikimas partneris. Nes pvz. pasibaigus šaltajam karui, buvo susitarimas nedaryt nato plėtros į buvusias varšuvos pakto šalis ir nestatyt jose karinių nato bazių. Pirmas susitarimas jau sulaužytas, antrasis jau laužomas, ir dar turi įžulumo sakyt, kad čia pati rusija kalta ir pati turi pateikt kažkokias pseudo garantijas. Kadangi esi arba vsd agentas, arba žmogelis, kurio galvoj dar šaltasis karas nesibaige, taj pasakysiu tau (arba ir vienas, ir kitas :)), kad norint sėkmingų derybų, abi pusės turi būti pasirengusios padaryti nuolaidų, o ne stengtis viena kitą kaip galima geriau apgauti.

A, 2011 09 29 23:30
Juzas, tai pala, o kodėl tada "partnerė" NATO nesutiko jog galima naudotis būtu Rusijos radarų stotimis, arba tokią pat galią turėtu ir nuolatinis "raketų kambaryje" būnantis Rusijos atstovas? Juk gi ne Rusija leis raketas, ir vargu ar paleidus branduolinę raketą į kokią Vokietiją, Rusija blokuotu pagalbą...
Kitas dalykas, visa ta europos priešraketinė apsauga bus pajungta ne NATO, o JAV prezidento kabinetui. Tad dar vienas klausimas, kodėl JAV reikia prastūminėti savo idėją? Ar kokia Vokietija ar Prancūzija, o gal UK garsiai pareiškė jog jaučia didelę grėsmę ir prašo juos apsaygoti?

Prašau, atsakykit. Man daug panašiau jog visa sistema skirta blokuoti Rusijos galimą atsakymą karo atveju (jei toks negalimas, kodėl pvz JAV visame pasaulyje išdėsčiusi savo dalinius ir laiko juos nuolatinėje parengtyje?). Ir kaip jau minėta, tai iššūkis Rusijai, kurį turi ji priimti, jei nori išlaikyti bent šiokį tokį vaidmenį pasaulio politikoje (ar ne dėl to JAV aktyviai lindo į Irako, Jugoslavijos, Afganistano, Irako, Libijos reikalus). Na, o priėmimas iššūkio tikrai nepadarys pasaulio saugesnio, vien pats faktas kad viena skuba kurti raketas numušančias sistemas (tokių, kokias turi tik kelios iš 200 pasaulio valstybių), kita turi skubėti kurti kažką pramušančio.

Juzas VVER, 2011 09 29 22:51
Kartoju klausimą- Kodėl Vokietijos nejaudina Prancūzijos branduolinis ir kitoks karinis potencialas? Nežinote atsakymo? Padėsiu. Su partneriu, kuris savo polika ir veiksmais įrodė, kad jis vertas pasitikėjimo tartis dėl ginkluotės ribojimo nereikia. Juolab kai žinai kad netaip tolimoje perspektyvoje gali tekti rūpintis savo saugumu kartu. Jūs, ir kiti jankifobai, skaičiuojate savas raketas, bombas ir kitokį šlamštą, bijodami, kad Vakarų palaikomi vien morališkai valdžią paims normalūs žmonės. Jūs bijote Vakarų demokratijos, bet mėgstate naudotis jų sukurta gerove. Savo favoritę Rusiją statote į apgailėtiną "atmorozkų" rikiuotę. Nejaugi nesuvokiate kad neduodate savo šaliai to kuo patys su malonumu naudojatės? Jūs niekinate jos tautas, nors vaidinate jų gynėjus. Neprisimenate kaip tokia liga ir politika vadinasi? Ate.

VVER Juzui, 2011 09 29 20:44
Ir dar, manyčiau, jūs nuvertinat Rusiją, manydamas, kad su ja čia nereikia tartis. Jau vien jos pasitraukimas iš eksportinių raketų apribojimo sutarties galėtų visam NATO oi kaip gyvenimą apkartinti.

VVER Juzui, 2011 09 29 20:41
Priešingai, negu jūs manot, aš nemyliu nei branduolinio, nei konvencinio karo, ir jeigu tik turėčiau galimybę,daryčiau viską, kad jų būtų išvengta, jei jiems vykti nėra pirmos būtinybės. Šiuo atveju, JAV Europoi gali dislokuot sistemą, kuri potencialiai gali paskatinti naujas ginklavimosi varžybas (čia geriausiu atveju). Ji veikia kaip destabilizuojantis veiksys. Ar nemanot, kad tokį veiksnį vardan pasaulio saugumo derėtų jei ne pašalinti, tai bent sutvarkyti, kad visos puses būtų patenkintos (čia turiu omeny nato ir ksso)?
O kas dėl Breiviko, tai ne, ne iš mano aplinkos. Nes aš asmeniškai nemanau, kad vaikų žudymas yra prasmingas dalykas.

Juzas VVER, 2011 09 29 16:24
"Pasaulis laukia kada pagysit nuo paranojos, o jūs darot energetinį spaudimą"
Nu aš asmeniškai niekam jokio spaudimo nedarau. Nesu toks įtakingas

--------------------------------------

reiškia visa tavo komentaruose bujojanti priešpriešos ir ginklavimosi apologetika nėra kaimyninių valstybių šiurpinimo užduoties vykdymas, tai tik meilės baranduolinio karo menui išraiška? Tikrai sunkus atvejis. Brevikas, kartais, ne iš jūsų aplinkos?

VVER Juzui, 2011 09 28 22:39
"Jos to nedarė kai Rusijos ar Kinijos armijos buvo bejėgės prieš jų galią, kokiais sumetimais jos panorėtų tai daryti dabar ar vėliau?"
Nes jos turėjo branduolinį ginklą, o geros PRG dar nebuvo tada.

"Rusija didžiuojasi esanti civilizuota valstybė, neturinti priešų, bet pasirengimą tokiam smūgiui deklaravo, kaip ir tu skaičiuoja ar užteks raketų atsakomajam smūgiui. Jeigu skaičiuoja, reiškia jį planuoja. Tai arba paranoja arba šantažas."

Čia dvigubų standartų mąstymas.

"Prieš reikalaujant garantijų, kad PRG nebus nukreipta prieš Rusiją derėtų pasiūlyti savas- Gruzijai, Baltijos šalims, Ukrainai- visiems kurie visuomenės įvardijami kaip Rusijos nedraugai, iš dalies ir todėl įtariai žiūri į Rusiją. Kodėl jų nėra?"

Nes Gruzija, Ukraina ir Baltijos šalys neturi savo PRG sistemų.

"JAV buvo Rusijos sąjungininkė dvejuose pasauliniuose karuose, bet neapykanta joms tiesiog persungti visi "patriotiniai" pasisakymai spaudoje, valstybė, lygiai aštuntajame dešimtmetyje grąsinama raketų dislokacija Kaliningrade, lyg ten jų nebūtų."

Jeigu tokia jau sąjungininkė, ko visą pirmą šalto karo pusę rengė neautorizuotus žvalgybinius skrydžius virš SSRS teritorijos? Dėl Kaliningrado, vėlgi, tai yra suvereni teritorija, ir ten, jei tas neprieštarauja kokiem susitarimam, galima dislokuoti ką nori ir kiek nori, nors ir topolių-m diviziją.

"Pasaulis laukia kada pagysit nuo paranojos, o jūs darot energetinį spaudimą"
Nu aš asmeniškai niekam jokio spaudimo nedarau. Nesu toks įtakingas :)

"Gal galėtumet pranešti kokių pergalių pasiekėt šiuose frontuose, gal jūsų tikri ar tariami priešai tapo jūsų draugais, pasaulis ir Rusija tapo saugesni, kaip tai pagerino rusiečių gyvenimą. Nežinai?"

Nu, mano kuklia nuomone, pažeistas pasaulio jėgų balansas tikrai nedaro jo saugesnio.

"Tada savo neandartališkus pamastymus perkelk į atatinkamo intelekto ir mastymo skaitytojų portalą."

Neandertalietiškus? Nu dar gerai, kad ne homo-habilietiškus :)

Juzas VVER, 2011 09 28 21:00
neaišku, ar tu neskaitei mano komentaro, ar jo nesupratai. Tavo tekstas rodo, kad pats esi vienas iš tų kurie tebegyvena šaltojo karo amžiuje. Tik visiškas mulkis gali manyti, kad Rusiją puls JAV arba NATO, demokratiniai Vakarai. Jos to nedarė kai Rusijos ar Kinijos armijos buvo bejėgės prieš jų galią, kokiais sumetimais jos panorėtų tai daryti dabar ar vėliau? Manote, kad jas valdo idiotai? Demokratinei šaliai nepriimtinas ne šimtų o VIENOS raketos atsakomasis ar prevencinis smūgis. Jam gali ryžtis tokie "otmorozkai" kaip Kimas, Čiavas, Achmedzadas ir panašūs "draugai", kurie dėl valdžios ir baimės atsakyti už savo darbelius pasirengę supleškinti pasaulį. Tavo skaičiavimai -iš tokių idiotų arsenalo. Rusija didžiuojasi esanti civilizuota valstybė, neturinti priešų, bet pasirengimą tokiam smūgiui deklaravo, kaip ir tu skaičiuoja ar užteks raketų atsakomajam smūgiui. Jeigu skaičiuoja, reiškia jį planuoja. Tai arba paranoja arba šantažas. Tada nereikia stebėtis PRG kūrimu. Prieš reikalaujant garantijų, kad PRG nebus nukreipta prieš Rusiją derėtų pasiūlyti savas- Gruzijai, Baltijos šalims, Ukrainai- visiems kurie visuomenės įvardijami kaip Rusijos nedraugai, iš dalies ir todėl įtariai žiūri į Rusiją. Kodėl jų nėra? Vokietija kažkodėl nesijaudina dėl Prancūzijos, su kuria reguliariai kariavo, raketų. JAV buvo Rusijos sąjungininkė dvejuose pasauliniuose karuose, bet neapykanta joms tiesiog persungti visi "patriotiniai" pasisakymai spaudoje, valstybė, lygiai aštuntajame dešimtmetyje grąsinama raketų dislokacija Kaliningrade, lyg ten jų nebūtų. Pasaulis laukia kada pagysit nuo paranojos, o jūs darot energetinį spaudimą. Gal galėtumet pranešti kokių pergalių pasiekėt šiuose frontuose, gal jūsų tikri ar tariami priešai tapo jūsų draugais, pasaulis ir Rusija tapo saugesni, kaip tai pagerino rusiečių gyvenimą. Nežinai? Tada savo neandartališkus pamastymus perkelk į atatinkamo intelekto ir mastymo skaitytojų portalą.

VVER Juzui, 2011 09 28 18:19
Supranti, BMD Europoi branduolinio karo riziką PADIDINA. Matai, logika tokia, kad dbr daug šalių gaun balistines raketas, ir koks Iranas galėtų kelti kitom šalim grėsmę. Tad gali JAV savo teritorijoj dislokuot beveik ką tik nori, nieks jų dėl to neklibina, visa problema ta, kad šita sistema dislokuojama Europoi, kas kelia riziką rusam, kad jų raketos taps neefektyvios, ir bus pažeistas jėgų balansas. Jei nori sužinoti kuo sistemos dislokavimas Europoi efektyvesnis prieš tarpkontines raketas už dislokavimą pačiose JAV, skaityk mano antrą komentarą.

VVER SS-Mannui, 2011 09 28 18:10
Gali būti, tikriausiai pasenusi mano informacija :)

Juzas, 2011 09 27 12:54

Šantažo politikos apologetai pompuoja tariamą branduolinio karo su JAV galimybę, bando pervesti normalų politinį dialogą į pergalės branduoliniame kare ir jo užkardymo techninių problemų lygį, formuoti santykius pagal "Bremeno muzikantų" logiką (nepodchodi a to zariežem). Tą beprotystę dar SSRS ir JAV pasmerkė ir perėjo prie apipusių sutarimu dar prieš 30 metų. Dabar bandoma ją atgaivinti, tikintis, kad Vakarai pasidalins technologijomis iš baimės. Net čia kai kurie komentatoriai su supelijusia informacija apie karines galias nagrinėja pergalės techninę galimybę ir tikimybę. Rusijos valdantieji, lygiai Š.Korėja ar Iranas, šantažuoja Vakarus. Jiems nesvarbu, kad priešpriešos akinimo politika nesuderinama su deklaruotos moedrnizacijos siekiais, jie puoselėja "apsuptos tvirtovės" psicholgiją visuomenėje , kad išsaugoti valdžią. Senas kaip pasaulis nevykėlių valdžioje metodas.

SS-Mann, 2011 09 26 11:25
VVER nerkai, 2011 09 25 17:51

Šiaip tai jie turi nemažai AEGIS kreiserių (ar ne 18),specialiai modifikuotų numušinėt balistinėm raketom.
--------------------------------------------------------
`RIM-161 Standard Missile 3.` raketomis ginkluoti 5 `Ticonderoga` tipo kreiseriai ir 16 `Arleigh Burke ` tipo naikintojai (esk.mininkai).VVER Vyteniui, 2011 09 25 17:55
Ne ne pigiau. Žvelgiant geopolitiškai, tiesiog ateit ir viską subombarduot gali turėti labai nekokias ilgalaikes pasekmes. Tuo labiau, daugybę kartų pasitvirtino faktas, kad tik oro pajėgom karo laimėti neįmanoma, o tokio bambardavimo atveju jis tikrai kiltų.

VVER nerkai, 2011 09 25 17:51
"kaip jie reguotu jai kuboj rusai s-400 dislokuotu"

Ogi niekaip nereaguotų. S-400 geriausiu atveju tiktų tik prieš vidutinio nuotolio balistines raketas, ji nėra skirta numušinėt tarpžemyninėm.

"na bet ta ju prg nuo padvodkiu vistiek neapsaugos rusai tai supranta del to ir stato borei klases laivus"

Čia priklauso nuo to kiek jankiai finansuos savo PRG sistemą. Šiaip tai jie turi nemažai AEGIS kreiserių (ar ne 18), specialiai modifikuotų numušinėt balistinėm raketom. Nesu tikras, kiek jų antiraketos būtų efektyvios prieš bulavą, tačiau vien jūrinės prg buvimas kvestionuoja podvodkes, kaip panacėją.

nerka werui, 2011 09 25 16:03
kad jankiai cia su savo prg ne nuo irano ginsis tai kaip rusai sako ir' kaniu paniatna' bet as ju nesuprantu ko jie kitam zemyne sumaisti kelia ko jie kubai embargo neatsaukia kaip jie reguotu jai kuboj rusai s-400 dislokuotu .,, na bet ta ju prg nuo padvodkiu vistiek neapsaugos rusai tai supranta del to ir stato borei klases laivus

Vytenis, 2011 09 25 15:15
Klausimas jankofilams:JAV oficialiai deklaruoja,kad PRG yra nukreipta prieš Iraną.PRG neva apsaugos JAV nuo galimos Irano atakos.Bet ar nepigiau amerikiečiams būtų vietoj PRG kūrimo užsiimt prevenciniu smūgiu,t.y. netikėtu antskrydžiu sunaikint visus Irano branduolinius objektus,karines bazes?

VVER, 2011 09 25 14:45
Kadangi matau, kad autorius techniškuose dalykuose yra ganėtinai diletantiškas, pasistengsiu atsakyti kodėl Rusija priešinasi JAV PRG sistemos plėtrai Europoje.

Reikalas tame, kad PRG sistema, jei dislokuota toli nuo potencialių branduolinių taikinių vietos (JAV) suteikia galimybę numušinėti balistines raketas joms dar neišskleidus visų savo kovinių galvučių (MIRVs arba Multiple Independant Reentry Vehicles) ir masalinių galvučių. Tai gerokai padidina PRG sistemos ekonominį efektyvumą (reikia daug mažiau antiraketų sustabdyti branduolinei atakai). Jeigu pasiekiama tarkim 50 procentų pataikymo tikimybė, tai tereikia 2 kart daugiau antiraketų, nei Rusijos balistinių raketų skaičius, ir galima pasakyti, kad jų grėsmė neutralizuojama. Kadangi tokios antiraketos, kaip SM-3 yra labai brangios, bet vistiek kainuoja mažiau, nei balistinės, tai PRG dislokavimas ekonomine prasme tampa pagrįstas. Kalbama, kad būktai ką čia keli gaudytuvai padarys branduoliniam arsenalui, bet klausimas, o kokia sutartis, ar įsipareigojimas reguliuos tų gaudytuvų skaičių? Tipo jų bus 10, bet kas jankiam uždraus jų dislokuoti šimtą? Arba tūkstantį? Arba penkis tūkstančius? Tai va. Aišku, visokie VU doktorantai gali skiesti apie įtakos zonas, svaresnį kažkieno balsą, etc. bet iš tikrųjų prg sistema Europoje yra pasaulio galios svertų keitėjas pasaulyje, taip pat priartinanti pasaulinio branduolinio karo grėsmę. Todėl manau, kad Rusijos priešinimasis tam yra daugiau nei pagrįstas.

VVER nerkai, 2011 09 25 14:22
S-300p/ps sistemos iš tikrųjų yra pasenusios. Dabar kūrimo fazėj yra sistema vytiaz, kuri turėtų jas pakeisti. O va naujesnės S-300PM yra dar geros. O kas dėl S-400, tai aš nesutinku, kad jinai yra pralenkus laiką, iš tikrųjų tai yra gili S-300PM modernizacija, nieko labai stebuklingo ten iš tikrųjų nėra.

Andrius nerkai, 2011 09 24 20:23
Jokia pasaulio priešlėktuvinė sistema negali prilygti S-400, nei šūvio atstumu, nei aptikimo atstumu ar tuo labiau tuo, kokius taikinius ji gali naikinti. S-300P, yra dar pakankamai gera, tačiau Rusija turi ir žymiai geresnių sistemų, todėl jos gamybą stabdo. S-300F, S-300V, S-300PM, S-300PMS ir kitos modofikacijos smarkiai skiriasi, nuo S-300P ir jokiu būdu nėra pasenę, tai puikios sistemos, kurių bijo amerikiečiai, todėl ir labai nenori, kad šias sistemas nusipirktų Iranas ir Sirija.

nerka autoriui, 2011 09 24 07:26
s-300 sakai pasene,... si sistema pagal australu specialistu vertinimus viena geriausiu pasaulije o tu sakai pasenus, gal del to kad yra s-400 kuri pralenkus laika beja gal isvardintum uzsienietiskas oro gynybos sistemas kuriu parametrai lenkia s-300 as tokiu nelabai zinau

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras