Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Rusija
 
  Rusija – sunkiai imituojama demokratija (9)

Komentarai:

....., 2011 11 27 00:17
http://gyvenimas.delfi.lt/leisure/dvi-savaites-taksi-po-siaures-kaukaza.d?id=51911065
paskaitykit

Faust, 2011 10 28 11:32
to "Andrius, 2011 10 24 14:55"

Jokių faktų tu nepateikei. Tu mėtaisi teiginiais kurie neparemti faktais. Arba teiginį pateiki kaip kokią aksiomą: "Na, kad Rusijoje valdžia rūpinasi gyventojais yra savaime aišku."
Tu geriau man paaiškinik kur aš kliedžiu? Tiek rusai, tiek norvegai turtingi gamtiniais ištekliais. Tad kodėl ruso ir norvego buitis taip skirias?

WM to Andrius, 2011 10 25 14:18
Gazprom negavo pelno už pardavimą vietos rinkoje, tas gal ir tiesa. Tačiau gazprom labiau išimtis - išskirtinis reiškinys nei taisyklė. Jie pelną gauna iš užsienio rinkų ir juo finansuoja plėtrą, amortizacines išlaidas, direktorių ,,mersus" ir pan. Daugelyje šalių to nėra ir negali būti, nes tokio tipo paslaugas teikiančios bendrovės veikia TIK lokaliai (kaip Lietuvos energija ir pan.) taigi 99% neįmanoma Lietuvoje turėti tokios valstybinės įmonės (neminint aišku MN atvejo, nes ten galima daug spekuliacijų) kuri pelną gautų tik iš užsienio rinkų, o vietinėje galėtų veiktų už savikainą ar net žemiau jos.

Andrius, 2011 10 24 14:55
Faustai, tai gal gali argumentuoti ir paneigti mano faktus, o ne kliedėti?

Faust, 2011 10 21 13:45
to "Andrius, 2011 10 20 20:53"

Iš kur tu ištraukei tokius dalykus apie Rusiją? Jei tai būtų bent puse tiesos, tai rusai gyventu neblogiau nei Norvegai.

Andrius, 2011 10 20 20:53
"Iš ko laužtas tavo teiginys, kad Rusijoje valdžiai į žmones ne nusispjaut?
Aš manau, kad Lietuvoje yra žymiai geriau, vien dėl to, kad valdžia yra stebima, kritikuojama, gali būti neperrinkta ir nėra nebaudžiama.
Be to ką vien sako faktai, kad Čečėnijoje balsuoja virš 100% gyvenotojų. va čia tai palaikymas!" - Na, kad Rusijoje valdžia rūpinasi gyventojais yra savaime aišku. Rusijoje išvystyta socialinės apsaugos sistema, valstybinės kompanijos dirba už savikainą suteikdamos komunalines paslaugas valstybės gyventojams, pvz Gazprom nuo 2000 metų iki 2011 nei karto negavo pelno už dujas parduotas valstybės teritorijoje. Aktyviai kovojama su bedarbyste, demografinėmis problemomis, išeinant iš krizės visų pirma buvo atsižvelgiama į žmonių interesus, pensijos nebuvo mažinamos, o net didinamos, gelbėjamos bankrutuojančios gamyklos ir išsaugoma darbo vietos ir t.t. O Lietuvoje viskas vyko atvirkščiai, niekas negailėjų milijonų konsultantams, dėl atominės elektrinės uždarymo, tačiau pensijas nukarpė.
Rusijoje valdžia taip pat yra kritikuojama ir ne mažiau, nei Lietuvoje, nėra nebaudžiama, ir tikrai gali būti neperrinkta. Tik reikalas tame, kad tauta remia vieningąją Rusiją ir V.Putiną.
Kaukazas yra išskirtinis regionas, ten gali visko nutikti, bet tai, tik regioninis reiškinys, kaip ir sakiau rinkimai yra pripažystami, kaip demokratiški, o šiais metais demokratiškumu galima neabejoti, juk ESBO pirmininkauja Lietuva.:)

Andriau, 2011 10 20 18:40
Iš ko laužtas tavo teiginys, kad Rusijoje valdžiai į žmones ne nusispjaut?
Aš manau, kad Lietuvoje yra žymiai geriau, vien dėl to, kad valdžia yra stebima, kritikuojama, gali būti neperrinkta ir nėra nebaudžiama.
Be to ką vien sako faktai, kad Čečėnijoje balsuoja virš 100% gyvenotojų. va čia tai palaikymas!

Jonis Andriui, 2011 10 19 23:17
Liberalai nepopuliarūs Rusijoje todėl, kad ten yra labai daug tokių, kaip Andrius

Andrius autoriui, 2011 10 18 13:21
Niekaip negaliu suprasti, kas yra tokio blogo, kad tauta remia ir palaiko valdžios kursą, bent kokiu atvėju, tai yra nepalyginamai geriau su tuo, kas dabar yra Lietuvoje, kuomet valdžiai yra nusispjauti į rinkėjus, o tauta visiškai nepalaiko valdžios. Niekas neabejoja Putino sugryžimu, nes jį ir palaiko, neveltui jo reitingai yra tokie aukšti.
Putino ir Medvedevo susitarimas nėra autoritarizmo bruožas, tai buvo "Vieningosios Rusijos" sprendimas, nes būtent partija kelia kandidatus į Prezidentus, du tokie stiprūs kandidatai, nuo vienos partijos, būtų tik padidinę kitų kandidatų šansus.
Seku Rusijos žiniasklaidą ir televiziją ir ten matau, ne tik vieningąją Rusiją, bet ir visas kitas partijas, pradedant komunistais ir baigiant "Jabloko". Kartais pasižiurėk laidą "Paiedinok", kuri Rusijoje yra labai populiari, pastaruoju metu ten vyksta labai aktyvūs priešrinkiminiai debatai.
Norėčiau bent kokių įrodymų, kad "Pravoe dielo", buvo sukurta kremliaus, nes nematau jokių tai patvirtinančių faktų. Tokius žmones, kaip Jachamada ar Gozmanas laikyti laikyti kremliaus Tuo labiau nematau faktų, kad "spravedlivaja Rasija", būtų kremliaus įrankis, tada įdomu, kodėl prieš pat rinkimus jie išmetė iš senato Mironovą ir taip realiai sustiprino komunisų, kaip kairiojo flango politinės jėgos padėtį?
Rinkimų rezultatai irgi atskira tema, negalima atmesti, kad kai kuriuose regionuose rezultatai galėjo būti klastojami, tačiau, ESBO rinkimus Rusijoje laiko demokratiškais, tai labai svarbus faktas, nuo kurio ir reikia pradėti. Tačiau regionai yra regionai net ir lietuvoje kaimo apylinkėse įvairių atsitikimų atsitinka, tačiau tai mizeris, masinio klastojimo nebūna, nei Lietuvoje, nei Rusijoje, rinkimų komisijas taip pat prižiūri tarptautinės organizacijos.
Tokį straipsnį parašyt yra labai lengva, papraščiausiai parašai, kad viskas jau nuspręsta, viskas aišku ir nereikia nieko tirti ar ieškoti priežastingumo. Pvz, kodėl liberalai yra tokie nepopuliarūs Rusijoje, juk galima pažiūrėti iš istorinės perspektyvos ir pan. Taip, kad labai varganas straipsniukas, geopolitikos lygio.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1258)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (657)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras