Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vladimiras Socoras. Naujas veidas Gruzijos politikoje

2011 10 18

Gruzijos milijardierius Bidzina Ivanišvilis paskelbė apie savo ketinimus tapti Gruzijos politikos lyderiu. Anksčiau jis buvo tarsi atsiskyrėlis, tačiau Rusijoje sugebėjo susikrauti didžiulius turtus dažnai miglotomis aplinkybėmis. Per tuos metus jis sąmoningai vengė tiek Rusijos, tiek Gruzijos žiniasklaidos ir nerodė jokio susidomėjimo politika, bet netikėtai praėjusią savaitę atsidūrė dėmesio centre dėl savo pranešimo apie įsiliejimą į Gruzijos opoziciją. B. Ivanišvilis siūlo suformuoti vieningą opozicinį judėjimą, sudarytą iš įvairių mažų grupelių, o to judėjimo lyderis būtų jis pats. Milijardierius labai pasitiki savimi ir ketina laimėti 2012 m. gegužės parlamento rinkimus. Be to, jo planuose yra 2013-ųjų metų prezidento rinkimai.

B. Ivanišvilis yra iki šiol turtingiausias žmogus Gruzijoje. Savo politinius planus jis išdėsto dviejuose dokumentuose. Tai tarsi atviri padriko ir kartais pasakojamojo stiliaus laiškai, kuriuose gausu pasikartojimų ir prieštaravimų sau pačiam. Jie skiriasi nuo kitų opozicijos lyderių pareiškimų, nes B. Ivanišvilis nevartoja minią sužadinančios retorikos, bet kaip tik didžiuojasi savo turtais ir įžvalgumu bei sumanumu versle.

Pagrindinės B. Ivanišvilio idėjos yra:

1. Skriaudos ir skundai. B. Ivanišvilis kaltina prezidentą apgaule laimėjus 2008 m. rinkimus ir vadovavimu Brežnevo stiliumi. Milijardierius kaltina vyriausybę nesugebėjimu vykdyti ekonominės politikos. O štai jis galėtų sugriauti galios monopolį ir elito korupciją. Eidamas į politiką B. Ivanišvilis tikisi išgelbėti savo žlungančią valstybę. Šie kaltinimai prieštarauja Vakarų stebėtojų įvertinimui, kad 2008 m. rinkimai buvo teisingi (M. Saakašvilis laimėjo per pirmąjį turą, surinkęs 53 proc.). Politikos naujokas ignoruoja tokius valdžios pasiekimus kaip vis pozityvesnė Gruzijos ekonomikos, verslo ir kovos su korupcija situacija.

2. Vidaus politikos tikslai. Tai dėmesys 2012 m. gegužės rinkimams, kuriuose siekiama laimėti parlamentinę daugumą. Taip pat pakeisti vyriausybę ir užtikrinti, kad dabartinis Gruzijos prezidentas M. Saakašvilis, 2013 m. pasibaigus prezidento kadencijai, netaptų premjeru. „Aš pažadu Gruzijos žmonėms, kad įgysiu politinę galią. Ir aš tikrai tai padarysiu. Aš užtikrinsiu visų Gruzijos žmonių gerovę ir klestėjimą“, – žada B. Ivanišvilis.

3. Strategija ir taktika. B. Ivanišvilis greitai suformuos naują politinę partiją, surengs jos steigiamąjį suvažiavimą bei suvienys priimtinas opozicines jėgas su savo partija. Milijardierius siekia laimėti absoliučią daugumą per 2012 m. gegužės parlamento rinkimus ir pakeisti konstituciją – iš prezidentinės į visavertę parlamentinę respubliką. B. Ivanišvilis asmeniškai koordinuos visus šiuos procesus. Jis planuoja gauti premjero arba seimo pirmininko postus (o tai yra įtakingiausios pozicijos parlamentinėje respublikoje), bet jose politikos naujokas dirbtų dvejus ar trejus metus, o vėliau pasitrauktų.

4. Politiniai sąjungininkai. Iš daugybės opozicijos grupelių B. Ivanišvilis išsirinktų sau priimtinas ir palankias.

5. Žiniasklaida ir komunikacija. B. Ivanišvilis skelbia, kad yra pasirengęs įsigyti bet kurį televizijos kanalą tris kartus didesne negu rinkos kaina, o šis pasitarnautų jo valdomos opozicijos rinkimų kampanijai iki, jo įsitikinimu, sėkmingų rinkimų. Po dvejų metų kanalas būtų grąžintas ankstesniam savininkui už simbolinį vieną dolerį. Be to, B. Ivanišvilis ketina sukurti tokį informavimo centrą, kuris vienytų televizijos ir radijo kanalus, laikraščius ir internetinius tinklalapius. Tokią žiniasklaidą jis remtų finansiškai, priimtų iš kitur atleistus žurnalistus. Galiausiai B. Ivanišvilis garantuotų tų žurnalistų, kurie prisidėtų prie jo kampanijos, teisę į redakcinę nepriklausomybę.

Pagal 2011 m. spalio 14 d. „Eurasia Daily Monitor“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (35)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (101)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras