Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  JAV siekia karinio dalyvavimo Gruzijoje (22)

Komentarai:

Lietuviui, 2011 10 27 20:30
Nesusiprateli tikekis, kad ne zlugs, nes jei taip nutiks Rusija vel bandys isisiautet rytu europoj. Mastyk biski zmogeli :)

Lietuvis, 2011 10 27 20:21
Tikiuosi amerika zlugs is mazosios raides amerika nes didziosios ji neverta duok dieve padek geriems amerikos zmonems bet viasa ju vadovybe tegu velnias pasiima kankint !

Vytenis Andriui, 2011 10 24 18:56
Klysti.Amerikiečiai niekada nesiliaus įgyvendinti svarbiausio savo užsienio politikos tikslo-išlaikyti dominuojančias pozicijas pasaulyje.Vien dėl laikinų ekonominių problemų šio tikslo nebus atsisakyta.JAV reikia Gruzijoje dislokuoti savo karinę bazę,nes ji savaime užkerta kelią padėties stabilizavimui Kaukazo regione.Amerikiečiams naudinga pilt žibalą i ugnį,nes tokiu būdu verčia savo varžovę-Rusiją eikvoti brangius išteklius siekiant galutinai įtvirtinti savo hegemoniją Kaukaze.JAV nuo savo didžiųjų konkurenčių skiriasi tuo,kad JAV neturi vidinių priešų,kurie keltų pavojų teritoriniam vientisumui.Rusija turi problemas Kaukaze,Kinija-Tibete,musulmonų gyvenamose teritorijose,Taivane.Amerikiečiai naudojasi visomis progomis,kurios leidžia eskaluoti vidinius Rusijos,Kinijos konfliktus.

Andrius, 2011 10 24 14:54
Vaikai, gal pagaliau suvoksit, kad niekas ten jokių karinių bazių dislokuoti net nežada, amerikonams dabar ne tai galvoj, jiems dabar reikia savo ekonomiką gelbėt, o ne ubagus šelpti. Rusija jau nėra pagrindinė JAV varžovė, protingiausia būtų vest taikų dialogą su Rusija, palikt ramybėje visas posovietines respublikas, nes kitaip Rusai, Kinai ir Musulmonai juos padarys per visus galus.
Pati Gruzija yra ubagų kraštas, remiamas JAV, jie neturi, nei ekonomikos, nei normalaus švietimo, nieko. Pasibaigs Saachasvilio kadencija, tada bus galima pamiršti apie tokias nesąmones. Rusija nesitraukia iš regiono ir būtent Rusija sprendžia kieno karinės bazės regione gali būti, o kieno negali.
Docentai, Rusija karines pratybas vykdo vos ne kiekvieną dieną, argumentas, kad 2008 vasarą Rusijoje vyko pratybos ir tipo, karinės pajėgos pasiliko P.Osetijoje, yra durniaus argumentas, nes niekas neįrodė, kad Rusijos daliniai būtų buvę P.Osetijoje, išskyrus taikdarių du batalionus, kur jie ir turėjo būti. Gruzinai pradėjo, buvo netikę ir pralaimėjo, viskas labai paprasta. JAV kuri turėjo galimybes įsikišti į konfliktą nepriėmė jokių priemonių sustabdyti konfliktą, tai reiškia, kad nebuvo suinteresuota tuo, o demokratų vyriausybė tuo labiau nėra suinteresuota, parama Gruzijai arba galimu konfliktu su Gruzija.

žinoma, 2011 10 24 11:13
Ir, kad JAV daug kur lenda man iš dalies patinka, nes taip bent jau kažkiek yra palaikoma vakarietiška agenda ir stabdoma barbarų imperija - Rusynas, ipač kai ten neužilgo griš naujasis senasis jos diktatorius Putinžmogis.

žinoma, 2011 10 24 11:10
Geriausia, kad Gruzija butu nepriklausoma, bet jei tektų rinktis JAV yra žymiai geriau nei ta barbarų irštva - Rusija.

2 ibrahimas, 2011 10 23 22:42
geriau jankis nei rusas.

Vytenis, 2011 10 23 20:54
JAV siekia apsupti Rusiją iš visų pusių savo karinėmis bazėmis. Gruzija amerikiečiams tėra tik įrankis, skirtas jų geopolitinių tikslų įgyvendinimui. Visi, kurie čia palaiko Gruziją, tegul gerai pagalvoja ir prisimena, ką veikė JAV armija, kai rusai veržėsi į Pietų Osetiją ir Abchaziją. Pentagonas nepadėjo Gruzijai kovoti su rusų pajėgomis. Amerikiečiai tik kalbėjo, kalbėjo, kalbėjo, malė liežuviu, bet realiai nepadarė nieko, kas padėtų gruzinų kariuomenei priešintis rusų antpuoliui. Jei gruzinai gerai pagalvotų (deja, jie to padaryti negali, nes iš prigimties yra karštakošiai), tai suprastų, kad Gruzija yra tik eilinis pėstininkas geopolitinėje šachmatų lentoje. O tai reiškia, kad Gruzijai nevalia pasitikėti stipriomis valstybėmis ir leisti joms savo teritorijoje kurti karines bazes. Vietoj Tbilisio aš ant trijų raidžių siųsčiau tiek rusus, tiek amerikiečius.

ibrahimas, 2011 10 23 00:40
Jankiai savo purvina snuki kis visur.

Jonis Docentui, 2011 10 22 23:49
Gerb. p. Docente, pirmiausia atidžiai pasiskaityk,ką aš rašau, o tik paskui svaidykis nepagrįstais kaltinimais.

A, 2011 10 22 19:51
Docentas , o tai kad yrant SSRS Gruzija kariavo su P. Osetija ir Abchazija, ką tai rodo? Gal pasakysi jog jau tada Rusijos armija buvo įveikta didvyriško Gruzijos kariuomenės? :D

Docentas Joniui, 2011 10 22 13:46
Ką tada tu vadini okupacija? Rusų pajėgos 2008 m. vasarą vykdė pratybas Kaukazo regione ir sąmoningai liko ten, neva abchazų ir P.Osetų paprašytos, nes žinojo, kad Gruzija taip nepaliks. Vadinasi, ir Lietuvos rusai neokupavo, 1940 m., nes "liaudis vieningai prašė" sovietų pagalbos artėjant nacių puolimui...??? Baik tu čia sovietinę propagandą dubliavęs...

Jonis to Andrius-2, 2011 10 21 19:46
Andriau, pasiskaityk kad ir visiškai neseną http://www.ej.ru/?a=note&id=11409 Ten rašo rimtas mokslininkas - ekonomistas, bet Rusijos realybė aprašyta gana vaizdžiai.

Jonis to Andrius, 2011 10 21 16:40
Andriau, iš kur ištraukei tą nesąmonę, kad, cituoju tave, "visų pirma Abchazija ir Pietų Osetija de facto yra nepriklausomos valstybės ir ne okupuotos". Pagalvok blaiviau, vaikine.

Irmantas Andriui, 2011 10 21 11:44
"tiesiog juokinga, visų pirma Abchazija ir Pirtų Osetija de facto yra nepriklausomos valstybės ir ne okupuotos"

De jure okupuotos

VVER, 2011 10 20 23:02
Kas dėl "tarptautinių" pajėgų, tai negalima neprisiminti KFOR, kuri turėjo užtikrinti taiką, bet atrodo, mieliau tarnavo albanų interesams. Kokia garantija, kad čia situacija nepasikartos?
Beje, dar vienas juokingas dalykas tas, kad saakašvilis būktaitaip siekia taikos, abhazų ir osetinų tautas vadina broliškomis, tačiau tuo pat metu prieš jas taiko EKONOMINĘ BLOKADĄ! :) nu gal čia toks kaukaziečių mąstymas savitas, bet aš tokios logikos nelabai suprantu :)
Ir kažkas čia sakė, kad reikia spausti Rusiją dėl įtakos. Tai žinokit, jau ir spaudžia, ir dar taip smarkiai, kad jau patys nuo savo svorio lūžta :)

Andrius, 2011 10 20 11:20
"Pavyzdžiui, tarptautinei bendrijai siūloma toleruoti tarptautinių pajėgų dalyvavimą okupuotose Gruzijos teritorijose, tai yra Abchazijoje ir Pietų Osetijoje. Kai čia nebeliks Rusijos kontingento (jos kareivių skaičius iškart po Rusijos agresijos prieš Gruziją 2008-ųjų rugpjūtį buvo išaugęs iki 9 tūkst.), regiono saugumą garantuos neutralios tarptautinės pajėgos, dirbsiančios kartu su vietos valdžia." - tiesiog juokinga, visų pirma Abchazija ir Pirtų Osetija de facto yra nepriklausomos valstybės ir ne okupuotos. Antra 2008 metų įvykiai buvo Gruzijos agresija prieš P.Osetiją ir JTO taigdarius, o ne Rusijos agresija prieš Gruziją. O juokingiausia tokie pasiūlymai, įvesti tarptautines pajėgas, kai Rusijos kariuomenės nebebus. Jūsų žiniai Rusija ir Abchazija pasirašiusios sutartį pagal kurią Rusijos karinės bazės Gudautoje bus 49 metus, su galimybe pratęsti šį terminą, tai apie tokius siūlymus galit pamiršti.
Gruzijos prisijungimas prie NATO yra fantazija vien dėl to, kad tokios valstybės, kaip Prancūzija ar Vokietija niekada neleis to padaryti. Buvo bijoma priimti Baltijos valstybes į NATO, dėl Rusijos pozicijos, tai apie tokios atsilikusios valstybės, esančios strategiškai svarbiame Rusijai regione, galima tik svajoti.

Andrius, 2011 10 20 11:11
Ir kas čia ką spaudžia? Jau 2008 metais bandė paspausti, tai gruzinam labai ne kaip baigėsi ir amerikonams nelabai kaip baigės, ti nereikia čia turėt fantazijų. JAV ekonomika buksuoja, skolos spaudžia, greitu laiku jos interesai pradės ribotis ir kaukazai jiems nelabai rūpės. O Gruzija turėtų suprasti, kad nuo Rusijos jie niekada nepabėgs.


Docentas, 2011 10 19 22:02
vėl tu nerka su savo beargumentiniu filosofavimu lendi... nusibodai ir paieškok kitų saitų...

nerka, 2011 10 19 19:05
spauskit.,, tik idomu kam tas spaudimas naudingas,, rusui ta gruzija nerupi o va paprastam gruzinui nuo tos itampos ir spaudimo tik blogiau

Docentas, 2011 10 19 16:06
Taip, Vadimai, tai spauskim, bet su protu. Kita verttus, o kuo gi Lietuvėlė spaus? Mes neturime svertų. Belieka ES, kuri svarbiausiais momentais tyli ("Nord Stream", naftotiekis "Družba"...). O juk dar ateina III raundas V.Putino...

Vadim, 2011 10 19 14:35
Labai gerai. Reikia spausti Rusiją, kad ji prarastų kuo daugiau savo įtakos (žinoma atsargiai). Seniai jau pasaulį reikia išgydyti nuo šios blogio imperijos.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras