Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Krizės Europos Sąjungoje: griauna ar kuria? (8)

Komentarai:

Gediminas, 2011 11 06 16:05
Geras straipsnis, daug kas paaiskejo.

RationaliS, 2011 11 02 11:00
Labai tinkamas pasakymas, kad yra 2 keliai. Sutinku su tuo, kad ne viskas yra vien tik balta ar juoda.

"Jei aklai įsikabinę nacionalinės valdžios savarankiškumo mažėjimą laikysime pasikėsinimu į mūsų tapatybę – integraciją tikriausiai teks vertinti neigiamai." - manau, norint išsaugoti tapatybę, galima savarankiškumą pakeisti kultūros ir kalbos puoselėjimu. Jei mūsų valstybėje kultūra, kalba ir pagarba šiems dalykams bus stiprūs, viskas bus gerai.

Domas, 2011 10 29 10:16
Kas mūsų nenužudo - padaro stipresniais.
Na, įdomu, kaip čia su euru pagsis.Jei autorius sako, kad ES jau "autopoetiška", tai, pavyzdžiui, ar tas pats galioja ir europietiško identiteto kurybos atžvilgiu? Ar čia vienodėjimas apskritai iki galo eis? ar turi savo ribą?


Lukas, 2011 10 26 23:52
Puikus straipsnis!

Autorius, 2011 10 25 15:19
Visiškai sutinku su WM. Bet kuri krizė turi du kelius - teigiamą ir neigiamą. Manau, surasime ir atvejų kai pokrizinėje situacijoje ryškūs abu aspektai.
Paprasčiausiai tokiai dialektikai pilnai pristatyti neužteks dvigubo ar net trigubo dabartinio straipsnio turinio. O to straipsnyje ir nebuvo siekta.
Šiuo atveju svarbus krizės teigiamas (vienijimo) aspektas kaip pats savaime. Tik, klausimas, ar jis visiems teigiamas?

WM, 2011 10 25 14:22
Sutinku su straipsnio mntimis, taip pat su teigiamais krizių aspektais, tačiau yra vienas bet. Neminimi neigimi padariniai (aišku jie yra ir to niekas neneigia), tačiau visada yra tikimybė, kad jie nusvers teigiamas savybes. Kalbu konkrečiai apie radikalių politinių jėgų iškilimą. Geriausias to pavyzdys - Vokietyja po pirmo pas. karo. O ir dabar matomas panašių jėgų populiarumo padidėjimas, lieka tik tikėtis, kad laikinas :)

Zmogus, 2011 10 25 00:30
Saunuoliai Europa taip ir toliau turi vienytis. Tikekimies, kad po sitos krizes tapsime labiau integravesi ir stipresni.

nuomone, 2011 10 24 22:08
Europieciai svaisto pinigus ant socialines sistemos ir kelia per mazus reikalavimus tiek sau, tiek kitiems.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1254)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (302)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (342)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (653)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (170)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras