Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  JAV prezidento rinkimų kampanija įsibėgėja: optimizmo maža (30)

Komentarai:

GRU pasekejas to Docentas, 2011 11 08 22:40
Juokingas tu Docente!!! Laikaisi praeities smeklu, o reikia judeti i prieki! Dar kazkokiu jegos panaudojimu gazdini... nejuokink, Lietuva apskritai prakiso visus svarbesnius karus per pastaruosius 400 metu! Jei ne rusu ir lenku pertynes seniai lietuviai butu isnyke...
Kas be ko, skaiciua straipsi apie Nord Stream atidaryma - pacituosiu vieno paprasto zmogaus komentara (iskarto atsiprasau uz necenzura, bet tai gan gerai atspindi esme)
"Supuvusi, pašvinkusi demokratijos šmėkla blaškosi po Europą. Per 20 metų jau užaugo landzberginių priekvaišų karta kuri neturi žalio supratimo, kad Lietuva pati KALTA KAD NORDSTRYM eina pro šalį. Rusija siūlė prisidėti prie tiesimo ir būtų atvesta šaka iki Lietuvos. Deja supistiems patriotams vagims patogiau VOGTI IŠ SAVO tautos ir kaltinti Rusiją!"
Tas pats ir su gerbiamuoju, jau gyvenimas pragyventas, liko issigalvotas pasidydziavimas uz kazkokius nuopelnus, tai dbr geriau as visa Lietuva i kapus nusitempsiu, pasukausiu apie demokratijos pazeidimus Rusijoje, ir tegu mano vaikai moka uz dujas brangiau, koks man skirtumas... va toks mastymas, ka ten ta tauta... vat cia mes tuo ir skiriames, kad kai kas ziuri i prieki, o kai kas atgal...
Ir ner cia ko tiems rusams priesintis... vis tiek nupirks jie visa ta Lietuva... laiko klausimas

Docentas tu aaa, 2011 11 08 06:46
O aš nematau galimybės taikstytis ir taikytis su tokiais, kaip kai kurie čia - su stalinizmo ir sovietijos garbintojais, kurių ko gero nejutę savo esybe...Aš jau garbesnio amžiaus negu čia nelietuviškai rašantys jaunuoliai, todėl reikalaučiau pagarbos - ne man, o tiems, kas kovojo už Lietuvos laisvę, galų gale - kurie žuvo per Sausio 13-ąją. Kitaip jeigu jiems sovietija tokia miela, tai jie negerbia ir mūsų aukų...Koks gali būti su tokiais taikymasis? Jie progai pasitaikius tikrai atgrežtų ginklą prieš Lietuvą...Išvestas iš kantrybės vienam pasiūliau susitikti "už kampo", tai tas erelis dėjo į kulnus...

aaa, 2011 11 07 22:21
paskaicius komentarus galiu tik viena dalyka pasakyti:yra cia dvieju tipu zmones,kuriems patinka vakarai,amerika,europa ir is vis demokratija ir kita dalis kuri myli rusija,kinija,megsta praeiti,gerbia buvusia sovietu sajunga....ir taip cia kiekviena diena,metai is metu vyksta pestynes,vieni kitus gatavi suesti.gal yra kokia galimybe sioms pusems susitaikyti?ranka vienas kitam paspausti?negerai visa likusi gyvenima praleisti besipesant.su artejanciom sventem visus!

GRU paskejas to E, 2011 11 07 18:57
As siaip neneigiu jokiu cia pateiktu faktu, jo, nebuvo gerai, bet ir nebuvo taip blogai kaip cia Docentas spiegia. Kitas LABAI svarbus dalykas, kad cia siaip vyksta mazytis nesusipratimas, nes lyginamas sendieninis pragyvenimo lygis ES su 1970-1980 metu SSRS? Nesazininga kaip ir... As tik noriu pabrezti, kad reikejo rinktis kitoki kelia, nereikejo griauti to ka rusai LT pastate, nes dbr isejo taip, kad viska sugriove, pardave, Ignalina uzdare, ir liko tik su graziu ziodziu demokratija, kuri yra tik isivaizduojamas mitas... Geras pavyzdys buvo praita savaite, kai graikijos prezidentas pareiske kad bus referendumas del pagalbos paketo, kad neparduotu savo salies i vergove!!! Kuo baigesi? Uzciaupe vargsa greitai, taip kad vergaus graikai ILGAI! Ir kur cia demokratija? Tas pats su Lietuva! Visi sneka apie ES investicijas, kaip nematau as tu fabriku ir investiciju, taip nematau...

E to Andrius, 2011 11 07 18:31
Daug klausimų kelia Jūsų teiginys apie Lietuvos BVP. Kaip Lietuvos BVP planinėje ekonomikoje (iki ~1980) galėjo būti didesnis negu šių dienų? Ar galėtumėte pagrįsti savo teiginį informatyvia statistika?
Nes jeigu atsiverstume Eurostat, tiek Lietuvos statistikas, nuo 1993-95-2009(Senesnių, kokybiškų statistikų trūkumas) matytume aiškų ir didelį BVP didėjimą atsiplėšus nuo Sovietų Sąjungos(Ko ir buvo galima tikėtis, atverti tiltai į Vakarų rinką, skatintų eksportą ir BVP augimą.)

Pragyvenimo lygis tikrai nebuvo aukštesnis, o kokybė tai ypatingai. Jeigu visi turi galimybę įsidarbinti ir prasimaitinti vargiai ar tai yra gero gyvenimo rodiklis. Yra plačiai žinoma, kad produktų ir aptarnavimo lygis Sovietų Sąjungoje buvo katastrofiškas - tai yra rodiklis. Paslaugų ir produktų kokybė atspindi ir gyvenimo kokybę.

Gera gyvenimo kokybė ir aukštas pragyvenimo lygis buvo tik tiems, kurie laviravo korupcijos keliais arba tiems "mužikams" kuriems gyvenime daugiau nieko nereikėjo apart, užsidirbti ir pavalgyti.

Tiems, kuriems reikėjo daugiau negu pavalgyti ir užsidirbti, dalyvavo "Baltijos Kelias". Nes tik JIEMS laisvė, buvo svarbiau už socialinį vegetavimą. Žodžio laisvė, laisvė nevaržomai judėti ir t.t.

Tačiau čia atsiveria įdomus paradoskas. Pasirodo, šių dienų lietuviams svarbiau materialinės gėrybės, nei tauriosios gyvenimiškosios vertybės, kurios buvo taip puoselėtos Sovietmečiu. Tūkstančiai lietuvių yra pasiryžę "vergauti" kapitalistinėse Vakarų valstybėse dėl jų.
__________________________________________________________
Sovietai daugiau atėmė negu JAV davė.

Žiūrint iš ekonominio ir politinio spektro matosi, kad sovietai daugiau padarė žalos. Tačiau, dėl kultūrinės ir socialinės "žalos" galima dar pasiginčyti.

Tiesa, jeigu visiems būtų buvę taip gerai prie sovietų, niekas nebūtų kovoje dėl laisvės, o ir Kalanta šiandiena būtų gyvas.

Docentas Andriui ir GRU pasekėjui, 2011 11 07 15:15
Tikrai Dauno sindromu atsiduoda tokie teiginiai: "Chebra, reikia pripažint, kad:
1. Lietuviai SSRS gyveno geriau, nei dabar..." Gal mane niekino, kad negalėjau dešros nuspirkti, žirnelių ar majonezo? Kad N.metams eilėj reikėjo šampano laukti? kad anegdoto apie Brežnevą negalėjau garsiai sakyti, bo supakuos ? Ar tada aš gyvenau geriau? Gal jūs ir gyvenote - motinos įsčiose, todėl ir šnekat, kad man net kraujas užverda...

GRU paskejas to As, 2011 11 07 12:54
Na gal del 99% perlenkiau, cia is inercijos, bet nuotakos artimiausiu laiku manau keisis... kai visi tie prabalsave isvaziuos i UK ar vokietija uzdarbiauti...

GRU pasekejas to Vytrenis, 2011 11 07 12:49
BET jei zinai kas yra Maslow poreikiu hierarchija (pasiziurek bendram isprusimui), suprasi, kad duona yra daug svarbiau uz demokratijos mita!
Man Maskva nieko nezadejo, as Maskvai nevergauju, vergauju Volstrytui, dirbu del kazkokiu skaiciuku saskaitoje, ir ziuriu ekonomines zinias kad cia va tuoj ims ir sugalvos dar kokia afera...
Kas be ko, kaip turejai paskaityti, as sneku PRAITUOJU laiku, reikejo pasilikti, dbr man asmeniskai LABAI gerai ES. As tik konstatuoju fakta, kad naryste ES Lietuvos TAUTAI padare daug didesne zala nei SSRS. Valstybe gal gyvuos dar kuri laika, bet visi isvaziuos, ir kaip pats supranti tauta yra valstybes pagrindas, o ne atvirksciai!
"Netarnausiu aš rusams vien dėl to,kad jie man gardesnį duonos gabalą siūlo" - gali tarnauti amerikonams is idejos, as siaip uz betkokias paslaugas mokesti imu...


Andrius, 2011 11 07 08:13
Chebra, reikia pripažint, kad:
1. Lietuviai SSRS gyveno geriau, nei dabar, BVP buvo didesnis, pragyvenimo lygis aukštesnis, gyventojų daugiau, nei dabar.
2. Rusai mums davė nepalyginamai daugiau, nei amerikonai ir ES kartu paėmus.
"Neseniai čia skaičiau buvo padaryta apklausa lietuvos gyventojų, joje 86,4 procento apklaustūjų pasakė, kad Rusiją kaip valstybę vertina neigiamai, o 70,3 teigė, kad Lietuvos vieta turėtų būti provakarietiškose organizacijose tokiose kaip NATO ir ES." - Kas čia per nerišli sapalionė, mokykloj niekas sakinio sudarinėt neišmokė? Tu gal nuorodėlę turi?
Nesivelsiu į tokias diskusijas, bet norėčiau nuraminti JAV padlaižius, Rusijai jokio spaudimo nebus, vsio, JAV era baigėsi, skola didesnė, nei BVP, bedarbystė, skylės biudžete, tiek federaliniam, tiek valstijų, ginybos biudžetas mažinamas. Amerikonams daug labiau dabar rūpi Afanistanas, o kas bus, jei drūk Rusija uždraus gabent krovinius per savo teritoriją į afganą, ar paprašys nešdintis iš savo karinių bazių Kirgizijoj? Tuo labiau, kad santykiai su Pakistanu sugadinti, kaip turi būt, tuo tarpu, kai Rusija su Pakistanu santykius pastaruoju metu labai pagerino.
Toliau Iranas, ką su juo? Be Rusijos niekaip nesusidėrėsi, Veto, JTO ir po visų JAV pastangų. O dar jei neduok dieve Izraelio Natanjahu ant smegenų užplauks ir pakariaut užsimanys, tai Rusija jiems tada apskritai mažiausiai rūpės. Nežinia, kaip dar su Sirija bus.
NVS jau Obamos Rusijai atiduota, kovot čia nėra prasmės, visdar norisi, tačiau ištekliai nebeleidžia.
Pasižiekit kokia partija Latvijoj rinkimus laimėjo, nors rusai pilietybės neturi, bet vistiek laimi. Nors kas čia keisto? Nejau dar yra norinčių toliau integruotis į ES? Kokia prasmė, gyvenimo lygis vistiek nekyla, eurą vestis nėra prasmės, nes nežinia, kaip ten dar su juo bus. Tai kur link tada judėt?

Vytenis GRU pasekėjui, 2011 11 06 20:02
Suverenitetas yra nepalyginamai svarbesnis už kasdienių fizinių poreikių tenkinimą.Netarnausiu aš rusams vien dėl to,kad jie man gardesnį duonos gabalą siūlo.Gal gali papasakot,ką asmeniškai tau Maskva gero padarė?Iš kur kilo tavo noras Kremliui vergauti?

GRU pasiekėjui As, 2011 11 06 16:32
Žmogau nenusišnekėk dėl tų 99%. Lietuva totaliai antirusiška valstybė, pasižiūrėk kokios partijos pastoviai laimi rinkimus (vien provakarietiškos) prorusiškom su Paleckiu ir Prunskiene paktiškai čia nėr ką veikt. Neseniai čia skaičiau buvo padaryta apklausa lietuvos gyventojų, joje 86,4 procento apklaustūjų pasakė, kad Rusiją kaip valstybę vertina neigiamai, o 70,3 teigė, kad Lietuvos vieta turėtų būti provakarietiškose organizacijose tokiose kaip NATO ir ES.

GRU atsirado net juokas ima iš tavo kalbų.

GRU pasekejas to Docentas, 2011 11 06 14:40
"Susitikciau as ji" :DDDD na Docente cia jau stogas:DD pradedi sneketi kaip pacaniukas... jei rimtai pasakyciau vieta ir laika sparingui apsisysiotum!!! Jau nebeturi ka pasakyti, tai gazdini susidorojimu... zemas lygis... GEDA
Tai jei tu toks protingas, tu ne siaip snekek apibendrintais terminais, koks as blogas, kaip mane musti reikia, o tu man koki fakta pasakyk, kuris parodytu kad Lietuva progresavo. As nezinau kaip ten pas gerbiamaji su matematika, bet Sovietmeciu buvo tautos kulturinis pakilimas, ekonominis progresas, Lietuviu skaicius didejo - Nepriklausomybes laikais kaip ir viskas atvirksciai? Jau maziau nei 3 mln, kulturine krize ir t.t.
Paprasciausiu tautieciu paklausk ka jie mano apie Lietuva, ir kada geriau buvo! 99% likusiu lietuviu garbina SSRS... Niekam ta tavo laisve nereikalinga jei nera uz ka valgyti vaikams nupirkti...

Docentas to GRU, 2011 11 06 08:35
Verta dėmesio prorusiško trubadūro citata: "paprasciausiai matematika, paimk ir pasiziurek i skaicius, kaip augo lietuviu populiacija sovietmeciu, ekonomikos, gamybos, miestu ir siaip progresas, ir galesi tada kazka sakyti... O jei Gorbociovas koki ryta butu ryte atsibudes su Stalino poziuriais i tvarka, butum Sibire medzius kirtes koki desimtmeti su Zygeiviu kartu!". Tiesiog stebiuosi, ar dar daug tokių apdurnintų sovietinės propagangos? Jam tremtys ir žudymaiu matai nieko nereiškia. Reikia dėkoti Gorbiui, kad į Sibirą tūkstančių neišsiuntė... Ką gi, dėkui Maskvai - motulei Rusijai ir tėveliui Kremliui, kad dar šimto tūkstančių nekaltų lietuvių nepaklojo...
Judas tas GRU daugiau nieko...Susitikčiau aš jį...Bet jo ieškoti, tikriausiai, kaip sienų tėpliotojo Solomono...


Pasikiskiakopusteliaudamas, 2011 11 06 02:07
Ronas Polas paskutine viltis JAV issivaduoti nuo korporaciju ir banku priespaudos, kurie yra paverge jav piliecius ir baigia pavergti visa likusi pasauli.Like kandidatai tera wall Streeto diversantai, kaip ir tas nigeris obama , kuris tik graziai sneka, o paskui viska daro taip kaip jam yra liepiama is virsaus, taigi paskutinis jav prezidentas buvo JFK, o visa kita po jo, tik leliu teatras.P.S. Galas JAV militarizmui , nes jei ne, tai greit sulauksim 3 pasaulinio :|

GRU pasekejas to E ir Docentui, 2011 11 05 23:51
+ E uz gera komentara! Docentui ---, nes jis besmegenis!
Lietuvai reikejo likti Sovietu sajungoje, nes tada LT butu (o ji ten ir buvo) viena pazangiausiu respubliku, toliau melztu pinigus is Maskvos, gautu visas investicijas, lietuviai niekur neemigruotu, kurtu seimas Lietuvoje, zmones galvotu apie ateiti Lietuvoje, butu imigracija i Lietuva!!! Dbr gi, atvirksciai, LT periferija, kaimas, emigracija, investiciju stoka, MORALINE TAUTOS KRIZE! Butumem like, daugiau tolko butu buve... Ir tik docente nereikia - paprasciausiai matematika, paimk ir pasiziurek i skaicius, kaip augo lietuviu populiacija sovietmeciu, ekonomikos, gamybos, miestu ir siaip progresas, ir galesi tada kazka sakyti... O jei Gorbociovas koki ryta butu ryte atsibudes su Stalino poziuriais i tvarka, butum Sibire medzius kirtes koki desimtmeti su Zygeiviu kartu!
Kas del E, tai aplodismentu vertas komentaras! Rusija netaps pasaulio galybe, ir dveiju centru kaip kad saltojo karo metais mes jau neregesim, iskils keletas, JAV susilpnes, nes jau dbr braska per siules... turesim kokius 5-6 geopolitinius centrus, kurie tarpusavyje konkuruos, kaip JAV, Eurazijos ir Europos sajungos, kinija, indija, brazilija, gal kada kas is islamo pasaulio. Dabartinis amerikos pasisakojimas tik pratesia geopolitines katastrofos agonija ir itakos praradima...E to Vytenis, 2011 11 05 19:52
Sutarkim. Pastaruosius ~20 metu vyksta/vyko JAV hegemonija, uz kurios sturvalo pilotavo JAV neo-konservatoriai.

Vietnamo karas, tiek pat kiek Kubos krize ir Afganistanas buvo saltojo karo konfliktai.

Teigdami, kad jankiai yra bailiu bailiai yra truputeli is pirsto lauztas teiginys. Pastaruosius 100metu JAV siunte savo karius, ginti savo ir kitu interesus simtus kilometru nuo savo zemes. Pagalvok kiek reikia tureti morales, kad kovoti skirtingose pasaulio vietose uz ideja, kuria palaiko tavo valdzia?
Be abejones nepamirskite, kad tiek Afgano karas tiek Vietnamo buvo Guerrilla Warfare.

JAV "bailiai" negalejo atidengti ugnies i Sovietu "humanitarinius" laivus, tai butu sukele treciaji pasaulini kara. Lygiai tokia pati situacija ir su Kubos krize. Saltojo karo metu vyko nuozmi dvikova del itakos sferu. Nei viena vasltybe nei Rusija nei JAV nebuvo bailiai. Rusija patyre milzinisku nuostoliu Afganu kare, tai suvirpino visa klibancia Sovietu Sajunga, analogiska situacija ir Vietname.
Nepamirskite konfliktai vyko ne Europoje, o tokiuose laukuose kur Guerrilla Warfare yra pati geriausia taktika.

Tiek Sovietai, tiek Amerikieciai nesugeba susitvarkyti Afganistane. Vis delto karas vyksta pries ideja, o ne konkretu priesa.

Mano nuomone, vieninteliai bailiai esame mes. Nesugebedami vykdyti ir kurti nuosavios politikos mes ja kopijuojame ir blaskomes tarp dvieju frontu, mastydami kad yra tik vienas pasirinkimas.

Pasisakau uz radikalu santykiu perkrovima su Rusija. Tai yra racionaliausias sprendimas norint uztikrinti saugia ir turtinga ateiti.

P.S. Rusija nera superjega globalioje scenoje, ir vargiai ar ji tokia dar bus.. JAV nera suinteresuota Rusais. Prastai imituojama demokratija, skyleta zvalgyba ir socialiniai-kulturiniai pasikeitimai drasko Rusija.
JAV labiau suinteresuota islaikyti savo hegemonija, tad tiketina, kad JAV kis pagalius i Kinijos ratus, negu i Rusijos.

Vytenis - Zmogui, 2011 11 05 19:05
Tai kad jankiai ir per "įprastą" (konvencinį) karą savo bailumą rodo. Neseniai mačiau dokumentinį filmą apie karą Vietname. Sovietų laivai, prikrauti ginklų, netrukdomai švartavosi Šiaurės Vietnamo uostuose, o vėliau tie ginklai buvo naudojami prieš amerikiečių karius. Nors jankių karo laivų kapitonai žinojo, kad sovietai savo laivuose gabena ginklus, vis tiek jiems leido netrukdomai plaukioti po Vietnamo teritorinius vandenis. Iš pradžių laivais sovietai vietnamiečiams tiekė raketas, kurios be vargo numušdavo aukštai skrendančius jankių naikintuvus. Paskui jankiai ėmė gudrauti - naikintuvais stengėsi skristi kuo žemiau - sovietų raketos buvo bejėgės prieš žemai skrendančius naikintuvus. Maskva suprato problemą, SSRS poligonuose buvo išbandyta nauja raketa, kuri galėjo numušti naikintuvus bet kuriame aukštyje. Naujosios raketos vėl laivais buvo tiekiamos į Vietnamą, jankių karo laivų kapitonai nieko nedarė, kad sutrukdytų sovietų laivams. Ir per savo bailumą gavo jie malkų Vietnamo kare. Jankiai gali tik prieš tokias silpnas valstybes kaip Irakas, Afganistanas, Libija ar Somalis kovoti. Jei kuriam nors iš jų lėkvtuvnešių būtų įsakyta ruoštis atakuot Pekiną, tai to lėktuvnešio kapitonas iš pradžių iš baimės nusivemtų per laivo bortą, o paskui turbūt siųstų Vašingtoną ant trijų raidžių ir atsisakytų vykdyt įsakymą (tikimybė paskęsti Geltonojoj jūroj būtų daug didesnė, nei Viduržemio jūroj ar Persijos įlankoj, nes kinai žino, kaip reikia skandinti lėktuvnešius). Kai reikia kariaut prieš silpną priešą, jankiai drąsiai jaučiasi. Kai reikia pakovot prieš stiprų, jankių drąsa išgaruoja.

nerka, 2011 11 05 15:47
jankiam dekot visiskai ner uz ka, islandai ,, tie drasesni,,,bet lietuvio toks mentalitetas jis kai sakalas. vieniem sik... laize i maskva su desrom leke tik is to da naudos buvo kelius ligonines sovietai finansavo ,, dabar jankiam be muilo lenda ir jaunimui savo smegenis plauna kokie rusai zverys kaip mus enge, tik nepasako kad tas vyko tik stalino laikais o paskui viskas normaliai gyvenom geriau nei rusai ir kitos tautos sovietu sajungoj.tik nesuprantu kokia jankiai dabar mum nauda duoda uz ta ciulp... viljamso afera ar tie kalejimai,o gal ta buso banali fraze vilniui istarta ;musu priesai jusu priesai; ir visi vos nenualpo cia lietuviai savo bukuma parode busas juk kiekvienoj bananu valstybej ta kartoja o kiek tame tiesos parode gruzijos variantas verta pamastyt ar ne docente,., dar deja riektu pasakyt kad gru pasekejas teisus. butu sssr valdes toks kaip pvz; andropovas mes savo laisves nematytum

E to Docentas, 2011 11 05 15:03
Neketinu ginti GRU pasekejo, taciau reikia ivertinti ir tai, kad tiek Jelcino tiek Gorbaciovo(netiesiogiai) vedama politika is tikro ir privede tam tikru aspektu Lietuva prie nepriklausomybes.

Bet dekoti tikrai nevertetu siems politikams.

Docentas, 2011 11 05 08:33
Nu laikas ir man įsijungti į diskusiją, nes GRU pasekėjas nusišnekėjo. Tiesa, keičiam jos kryptį: ar tikrai lietuviai turi dėkoti B.Jelcinui ir ypač Gorbačiovui? Juk jis stengėsi atkalbėti Vilniuje nuo nepriklausomybės, o tą sausio 13-ąją saldžiai miegojo... Atsirado, mat, Lietuvos nepriklausomybės šalininkas...GRU tiesiog gal tada dar nebuvo gimęs...

GRU pasekejas to Zmogus, 2011 11 04 23:08
O prie ko cia jankiams dekoti kad Lietuva nepriklausoma? As kaip ir maniau reiktu dekoti Gorbaciovui ir Jelcinui...

Zmogus, 2011 11 04 21:59
Vyteni skirk vieną 2 dalykus partizaninį karą su fanatikais bei įprastąjį tokių dalykų negalima lygint. Ir beto su Rusai jokio karo ir nebūtų, o tiesiog kova tarp žvalgybų.
Ir beto tiem patiem jankiam turi dėkot, kad dabar Lietuva nepriklausoma todėl prašom juos gerbt.

Vytenis, 2011 11 04 20:22
Jankiai net talibų Afganistane nesugeba pastatyti į vietą.Tai kaip jie statys rusus?

Vytenis, 2011 11 04 20:14
Jankiai net talibų Afganistane nesugeba pastatyti į vietą.Tai kaip jie statys rusus?

GRU pasiekėjui, 2011 11 04 13:18
Su ja visai nesiskaitydama ir per žvalgybinius karus bei politinę įtaką mažindama "barbarų imperijos" - sušikto rusyno įtaką tiek postsovietinėje erdvėje, tiek pasaulyje ir taip padarydama pasaulį geriasniu

GRU pasekejas to Anonimas, 2011 11 03 23:09
"Aš asmeniskai uz respublikonų kandidatus, jie pastatys Rusiją į jei skirtą vietą"

Idomu kaip...

Anonimas, 2011 11 02 16:27
Straipsnis panašus į Amerikos spaudoje švytinčius. Daug kalbų apie Perry, Romney, Bachmann - kandidatus, kurie mažai kuo skiriasi nuo vienas kito ir nuo Obamos. Vienintelis žmogus, kurio pasaulėžiūra išsiskiria iš tos maišalynės dėl savo idėjų yra Ronas Paulas. Nesvarbu, kad pagal visas apklausas jis yra trečias pagal populiarumą, o nusileidžia tik Perry ir Romney. Nesvarbu, kad lenkia jis ir Bachmann ir tą patį Cain, apie kurį čia tiek daug rašyta. Spaudai jis nulis, tačiau jo reitingai tik kyla. Matyt, yra priežastis?

Anonimas, 2011 11 02 16:10
Aš asmeniskai uz respublikonų kandidatus, jie pastatys Rusiją į jei skirtą vietą!

Me, 2011 11 02 15:03
non, Paul Ron...

E, 2011 11 02 15:00
Ron Paul?

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras