Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Silpnoji Rusijos ginklų prekybos pusė (10)

Komentarai:

Andrius, 2011 11 13 20:15
Indai mėgsta į Rusišką ginkluotę instaliuot savas valdyo sistemas, jie skundėsi, dėl taikymosi, gali būti, kad tai pačių sistemos streikuoja. Pvz ir Su-30 MKI Indai deda nemažai savo detalių.
Va kame tikrai yra problema yra ginkluotės modernizavimas ir aptarnavimas po pardavimo. Nors ir ęia yra postumio, ypač Indijoje, kur Su-30 modernizacija vyks. Pvz. "vertalioty Rasii" parduodami sraigtasparnius lotynų amerikoje iškarto kuria techninius centrus valstybėse, tai pavyzdys, kuriuo turėtų sekti ir kitos kompanijos.
Kas liečia S-400, ilgo nuotolio raketa turi būti priimta 2012 metais.


VVER, 2011 11 12 19:24
"Čia rimtas klausimas ar taip apie Rusiją nieko ir neišmokot?"
Nu lyg ir rimtas. O ta Rusija kuom skirias nuo kitų valstybių? :)
Ir reikalas tame, kad daugelyje pasaulio armijų (rusų-taip pat) tik priemus naują ginkluotes rūšį, šalia visąlaik pristatoma ir gamyklos techninių specialistų, kurie aiškinasi, ar yra kokių trūkumų, ką reikėtų dar patobulinti, etc. Tai visiškai normali praktika, kuri beje, visiškai savęs nesieja su kažkokiu prestižu ir panašiais PR dalykais.
O pats BM-30 Smerch Rusijos armijoj kiek žinau, turi tikrai gerą reputaciją, kaip tikrai grėsminga ir efektyvi artilerijos sistema. Atrodo, kad jinai netgi nežada būti pakeista, tik tobulinama, sukuriant moduliacinę vamzdžių tvirtinimo sistemą.

Tad kartoju klausimą. Smerchiais rusai labai patenkinti, Indijoj kažkokie diplomatai šaukia, kad nekokybiška. Tad kas čia teisesnis? :)

Rimvydas, 2011 11 12 18:16
Taip pat užduokit sau klausimą, kodel indai čia taip skundžias del atseit kokybes, tuo tarpu apie analogiškas sistemas pačios Rusijos ginkluotose pajėgose negirdėti panašių nusiskundimų :) Reiškia gali būti, kad pagrindinė problema- ne pats ginklas, bet babajus, kuris jį naudoja:)

Čia rimtas klausimas ar taip apie Rusiją nieko ir neišmokot?

VVER SS-Mannui, 2011 11 12 15:52
Dėkui :)
Nu gerai, žiūrim, ką turim:)
"Indian Army officials say have problems with their firing system. The Army is also having difficulties obtaining spare parts for the Russian-built weapons.A Russian diplomat here said the firing system problems occur only in isolated cases, and noted that the Army had tested the weapons before bringing them into service."
Nežinau ,kaip jum, bet man čia panašu, kad problema galėjo kilti dėl netinkamos priežiūros. Buvo, pvz. panašus atvejis , kai indai "supūdė" pusę savo R-77 raketų, patalpindami jas netinkamuose angaruose.
Taip pat užduokit sau klausimą, kodel indai čia taip skundžias del atseit kokybes, tuo tarpu apie analogiškas sistemas pačios Rusijos ginkluotose pajėgose negirdėti panašių nusiskundimų :) Reiškia gali būti, kad pagrindinė problema- ne pats ginklas, bet babajus, kuris jį naudoja:)

SS-Mann, 2011 11 12 12:14
2 VVER

Del Smerchiaus. Norečiau pamatyt nuoradą, kur čia yra parašyta, kad skundžias del kokybes. Aš taj buvau tik straipsniuką matęs, kad tipo yra tik kažkokios problemos su atsarginių dalių pardavimu (kad ir ką tas galetų reikšti)
--------------------------------------------
http://www.defensenews.com/story.php?i=8208294&c=EUR&s=LAN

VVER Joniui, 2011 11 12 11:34
Kodel atsisako, taj daug priežasčių gali būti, viena iš jų- tipo "diversifikuoti ginkluotes tiekejus". O Mig-35 tikrai geras lektuvas, ir aš nu tikrai nelabai jau žinočiau, kuo jis jau taip blogesnis smarkiai už taifuną ir rafale (netgi AESA radarą jau turi).

Del Smerchiaus. Norečiau pamatyt nuoradą, kur čia yra parašyta, kad skundžias del kokybes. Aš taj buvau tik straipsniuką matęs, kad tipo yra tik kažkokios problemos su atsarginių dalių pardavimu (kad ir ką tas galetų reikšti).

Del S-400. Kaip suprast "minimaliame aukščių ir nuotolių diapazone"? Ar jum 200-250 km nuotolis ir 27 km aukštis yra minimalu? O dabar kūrimo o gal jau testavimo fazej yra nauja raketa 40N6, kuri duos 40km o gal ir dar didesnį aukštį ir 400 km nuotolį. O jų nedaug tera del to, kad jas išvis gamint pradejo neseniai, ir jų kaina labai didele, tad ko čia stebetis? O jų gamint sovietų tempais nera būtinybes, nes rusai dar turi labai daug senesnių S-300 sistemų, kurios irgi įgelt gali:)

Del S-500. Nu ir kas, kad brėžiniuose? Taigi jos kūrimas visai neseniai tebuvo paskelbtas, reikia laiko gi viskam suprojektuoti, išbandyti ir taip toliau.

Del pavadinimų. Taj jei kur suklydau, nesidrovekit mane pataisyti.
Ir aš nelaikau saves nei rusų ginklų nei amerikiečių ginklų nei niekieno specialistu. Jei koks žmogus už mane žino daugiau, tai visad su džiaugsmu išklausysiu jo nuomonę (tik jam dar reikes aną įrodyti, pvz. tokie argumentai kaip "o kodel indija neperka?" man netinka:))


Jonis to VVER, 2011 11 12 00:52
Vaikine, kaip manai, kodėl Indija atsisako pirkti tavo išgirtus rusiškus naikintuvus, kodėl reiškia pretenzijas dėl salvinės ugnies sistemų “Smerč” kokybės, kodėl tavo išgirti S-400 kol kas gali veikti tik minimaliame aukščių ir nuotolių diapazone ir jų tėra tik keli divizionai – prie Maskvos ir Tolimuosiuose Rytuose, o S-500 egzistuoja tik brėžiniuose ir maketuose. Turbūt tam yra kažkokia priežastis. Be to, jei laikai save rusų ginkluotės specialistu, tai pirmiausiai išmok teisingai užrašyti tos ginkluotės pavadinimus.

VVER, 2011 11 11 21:48
Propagandinis straipsnis. Žinoma, yra ten tikrai korupcijos ir už gaminamą seną ginkluotę dažnai užprašoma nevisai realių kainų. Tačiau del tipo prastejančios kokybes, tai neišmanymo pavyzdys. Nu aš tai dbrtiniais laikais nežinau NE VIENO pavyzdžio, kad nepakankama kokybe būtų kažkokia neištaisoma problema. Dar daugiau, iki šiol yra sukurta tokių modernių sistemų, kad rusai jiems uždejo jau seniai taikytą eksporto draudimą, pvz. sistemoms S-400. Kad ginkluotes kokybe auga, galima labai vaizdziai pailiustruoti nepaprastai gerais ginklais, sukurtais net ne sovietų laikais, tokiais kaip Jars balistine raketa, Su-35 naikintuvas (beje, daugelio, taip pat ir mano nuomone, geriausias 4 kartos naikintuvas pasaulyje), superine pansir-s1 SHORAD sistema, tas pats S-400, BUK-M2 ( ko gero, vienintele pasaulyje visutinio nuotolio SAM sistema, galinti numušineti balistines raketas). Beje, čia mano visos parašytos sitemos, jau yra Rusijos ginkluotosiose pajėgose, aš jau nekalbu, apie dar tik kuriamą arba testuojamą ginkluotę, yra ir tokių dar :)
Taip kad autoriau- nerekomenduočiau jums lįsti į tokias sritis, kuriose nieko nenusimanot :)

Andrius, 2011 11 11 09:59
Labai silpnokas straipsnis....

Rimvydas, 2011 11 11 09:27
Gal jau galima apie Rusijos ginklus nebekalbėti? Apie kokią kokybišką ginkluotės kūrimą gali kalbėti valstybė, kuri sugeneruoja 1,5 trln. USD nominalų BVP (+ iš išteklių apie 40 proc.?). Neveltui, kad raketos dievui į langus skraido, kosminių zondų krentant laukiame ir t.t. Nu, neturi jie išteklių geriems produktams, neturi...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (451)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (63)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (166)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras