Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Lietuvai  pritrūko saugumo?

2011 11 15

„Regione iš esmės galimi vietiniai ginkluoti konfliktai“, – pasakė Lietuvos gynybos ministrė  Rasa Juknevičienė per lapkričio 2 d. Seime vykusią diskusiją apie nacionalinio saugumo strategiją. Diskusiją surengė Atlanto sutarties Lietuvos bendrija (LATA). „Lietuva – NATO narė ir jei [valstybės] kaimynės vertina NATO kaip potencialią priešininkę, tai Lietuvą – kaip būsimą priešę“, – R. Juknevičienės žodžius pacitavo „IA Regnum“.

Be karinio pavojaus, kuris įvardytas tik kaip galimas, Baltijos regione, pasak Lietuvos gynybos ministrės, yra ir kitų grėsmių.

R. Juknevičienė įsitikinusi, kad „Lietuva dvidešimt metų gyvena ideologinio ir informacinio karo centre“. Šis karas vyksta per TV ir internetą, neigiamai veikia šalies gyventojų pasaulėžiūrą.  R. Juknevičienė paminėjo, kad Lietuvoje veikia kelios TV bendrovės, kurios bando primesti svetimų valstybių ideologiją. Per internetą skleidžiamas „nepasitikėjimas Lietuvos ateitimi, jos strateginių projektų įgyvendinimu“.  R. Juknevičienė pripažino, kad Lietuvos galimybės užkirsti kelią tokiam spaudimui kol kas nepakankamos.

Apie informacinį karą prieš Lietuvą nemažai kalbėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas. Lapkričio 10 d. NGSK spaudos tarnyba pranešė „IA Regnum“, kad per įvykusį posėdį A. Anušauskas pasiūlė ir komiteto nariai pritarė Lietuvos specialiųjų tarnybų padalinių finansavimo padidinimui, kitaip „nebūtų galima reikalauti efektyviai atlikti prievoles užtikrinant piliečių ir valstybės saugumą“.

Pagal 2011 m. lapkričio 9 ir 13 d. „IA Regnum“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras