Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Ko nori Maskva už pagalbą euro zonai (12)

Komentarai:

.........., 2011 11 27 00:20
http://gyvenimas.delfi.lt/leisure/dvi-savaites-taksi-po-siaures-kaukaza.d?id=51911065

VVER Linui, 2011 11 22 20:56
Taip. Ir taip, Putins su Medvedevu ir rūpinasi tais pilečiais rūpinasi (arba bent jau stengiasi rūpintis). Ir man įdomu kodel jie to neturėtų daryti? Tuo labiau, kad yra labai gerai žinomas faktas, kad korumpuotos, tik savo interesais besirūpinančios valdžios neišsilaiko labai ilgai. Ir aš labai abejoju, kad dabartinė Rusijos valdžia to norėtų.

Linas, 2011 11 22 02:14
Man tas "užtikrinti savo piliečių gerovę" kažkaip nei šiaip nei taip skamba. Ar apie rusų gerovės užtikrinimą kalbam. Čia Putinas ar Medvedevas tai piliečiais rūpinasi.. ar abu? Matyt ir dujų kainos tokios aukštos.. dėl tos rusų gerovės.

VVER, 2011 11 20 20:47
Aš manyčiau, kad paskatos rusam duoti paskolas pirmiausia susijusios su ekonominiais jų interesais. Pvz. mainais į paskolas europiečiai investuos į rusų ekonomiką, taip pat palankiau reaguos į galimus prekybinius susitarimus. Ir kaip čia kažkas sako: kokie tie tikrieji rusų kėslai? Ogi tokie pat kaip ir visų valstybių- užtikrinti savo piliečių gerovę.

RationaliS, 2011 11 20 16:08
Tomui. Antirusiški straipsniai patys savaime neturėtų būti gėris ar siekiamybė. Objektyvūs straipsniai,kita vertus, turėtų. Nesakau, kad būtent šis straipsnis neobjektyvus, tiesiog prieštarauju tokiam mąstymui, kad kuo daugiau antirusiškų straipsnių, nesvarbu, objektyvių ar ne, tuo geriau.

E, 2011 11 20 02:08
Manau, kad publikacija puikiai apžvelgia galimą Rusijos užsienio politiką žvelgiant iš politinio realizmo spektro. Būtų naivu teigti ir argumentuoti, kad Rusijos interesas Euro krizejė yra paremtas liberaliomis idėjomis.
Mano nuomone, straipsnis yra nei kiek anti-rusiškas nei pro-vakarietiškas. Tik atspindintis ir pabrėžiantis politinį realizmą ir globalią anarchiją.

Tomas, 2011 11 19 23:11
O kas blogai, kad daug antirusiškų straipsnių? Nuo to tik geriau

RationaliS, 2011 11 19 22:34
Na taip - kieno pinigai, to ir muzika...

Vytenis, 2011 11 19 22:00
Visi pažiūrėkite į kairėje (apačioje) esantį stulpelį pavadinimu "Mus remia". Tarp rėmėjų yra JAV ambasada Vilniuje!!! Tai va kodėl čia tiek daug antirusiškų straipsnių...

RationaliS, 2011 11 18 22:16
Rusijoje yra apie 140 milijonų, ne milijardų, gyventojų.

ANyway, šis straipsnis tiksliai nusako Rusijos kėslus. Tačiau ar kada norsdidžiosios valstybės elgėsi kitaip? T.y., ar kada didžiosios valstybės nesiekė savų interesų (bent jau ilgalaike prasme)? Tad nemanau, kad čia kas nors keisto... Viskas logiška.

Rimvydas, 2011 11 18 15:44
Man visada yra labai keista kai Rusija yra daroma ekonominiu gigantu. Rusija yra neabejotinai labai įtakinga energetinių resursų atžvilgiu (visgi, dabartinis masinis ES kompanijų kreipimasis į Stoholmo arbitražą dėl dujų kainų rodo, kad Europoje Ruija nėra kažkos neliečiamas strateginis partneris galintis diktuoti nesamoningas kainas)+Rusija yra politinis gigantas (tai veikiausiai yra Istorijos padarinys, branduolinis arsenalas ir pan.).
Visgi teigti, kad Rusija (140 mlrd. gyventojų, 1,9 trln USD BVP)yra ekonominė supergalybė ir dabar gelbės Europą yra naivu, todėl ir iš to kylančios baimės yra perdėtos (žinoma, kad Rusija kažkokiame formate gali tapti donoru, bet esmės tai nepakeis, nes Rusija negali prisidėti ženkliai).

Zmogus, 2011 11 18 13:06
Sutinku su autoriumi sis zaidimas su Rusija labai pavojingas! Manau reiketu ieskoti kitu keliu.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1187)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (256)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (315)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (582)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (147)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras