Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  „Iskander“ užkariauja vis didesnes teritorijas (13)

Komentarai:

......, 2011 11 27 00:19
http://gyvenimas.delfi.lt/leisure/dvi-savaites-taksi-po-siaures-kaukaza.d?id=51911065

paskaitykit

Vytenis, 2011 11 25 23:54
Faktai:

1) Rusai Baltijos jūros dugne tiesė dujotiekį į Vokietiją, nors pigiau buvo tiesti sausuma per Baltijos šalis ir Lenkiją.

2) Amerikiečiai Europoje kontstruoja PRG, nukreiptą prieš Iraną, nors pigiau būtų tiesiog sunaikinti grėsmės šaltinį - Irano branduolinius objektus.

Abiem atvejais prakeikta geopolitika nusveria ekonominius sumetimus. Rusai ir amerikiečiai savo veiksmais tik destabilizuoja planetą. Gaila, kad nėra Trečios jėgos, kuri tuos išsišokėlius pastatytų į vietą.

GRU pasekejas to L N, 2011 11 25 19:51
NATO nuzude 1000 zmoniu? is kur tokie faktai? Irako kare civiliu zuvo nuo 200 000 iki 600 000, skaiciai skiriasi, niekas neskaiciavo, bus kaip sakoma - LEMONAS. Tai ar tam mljn zmoniu reikalinga ta demokratija? Ir ar taip jau jie BLOGAI gyveno, kad del kazkokios isivaizduojamos demokratijos gavo bomba ant galvos...
BET argi Bushas nera diktatorius jei jie pries JT valia isiverze i Iraka ir nuzude mljn zmoniu? Man jis irgi toks pats nusikaltelis kaip tau Sadamas.
Be to Lybijoje buvo mandatas tik neskraidymo zonai, o ne visuotinei intervencijai, o isejo bespredelas kai kadafi nulinciavo vidury gatves... Kadafis tai bala nemate... bet kartu su juo zuvo vos ne puse jo gimines,a nukai ir t.t.
Nezinaun kaip tau,bet man kazkaip visa si istorija su arabu pavasariu atrodo kazkaip dirbtinai, kad kazkas kazka tampo uz virvuciu, o tie arabai kaip is medzio iskrite. Visiems aisku, kad Sirijai jau sakes, tiketina, kad po JAV prezidento rinkimu, ateis Irano eile, kas toliau...? Kur baigsim? Nenuostabu kad rusai i kelnes deda del tos PRGS...
P. S. siaip labai neblogas yra E komentaras. Kas bus LT kai Briuselis bandys prastumti istatymus, pvz kaip kad vyriausybes tures siusti budzeto planus i Briuseli kad juos ten patvirtinu?! Argi tai ne tiesioginis suvereniteto suvarzymas, naujo jungo ivedimas? Patriotai - SUKLUSKIT

E, 2011 11 25 19:33
JTO turi ganetinai tvirta teorini pagrinda, taciau tai yra neveikli organizacija, nesugebanti uzpildyti globalios politines scenos anarchijos vakumo. Manau Waltz buvo teisus argumentuodamas, kad neuztenka tureti vien hierarchijos ir taisykliu norint tureti balansuota politine erdve(ir apskritai) reikia ir tureti jega, kuri galetu užtikrinti primesti esama hierarchija, taciau JTO to neturi ir, mano nuomone, netures. Tad, jeigu ir JTO diktuotu bendravimo salygas, ji neturetu jegos užtikrinti, kad kas nors laikysis tu salygu.

E, 2011 11 25 19:16
Informacijos trūkumas - pranašumas Sirijai būtų, jeigu pasipriešinimas iš tiesų yra didelis. Kadangi Vakarai nežino, kokio dydžio pasipriešinimas tad ir neskuba imtis veiksmų.

Žinoma, yra ir kita konflikto pusė, pavyzdžiui, kas yra tie "revoliucionieriai". Tarkim, fikcinėje Lietuvoje gerai organizuoti anarchistai užpultų valstybines institucijas ir reikalautų valdžios atsistatidinimo. Šiem išpuoliam numalšinti valdžia pasinaudotų jėgą. Na, o štai informaciją galima perteikti užsienio partneriam ir pateikti taip, kad fikcinės Lietuvos valdžios pasišalinimo nori visas Lietuvos liaudis, tačiau realybėje tai tik gerai organizuoti anarchistai.

Ar tokioje fikcinėje situacijoje užsienio intervencija būtų legali?


L N to GRU pasekejas, 2011 11 25 17:39
Na aš apie Siriją girdėjau per OHT kanalą, kuris yra Baltarusiškas. Be to kalbėjo ne kas kitas kaip Lukašenka. Tai vargu, kad šitai galima pavadinti vakarietiškos žiniasklaidos smegenų plovimu :D
Kalbant apie info tikrumą tai taip, jei nesam dbr Sirijoje tai info gaunasm iš žiniasklaidos, tiek tu, tiek aš. Bet peržvelgus įvairios nuomonės šaltinius galima susidaryti įspudį kas ten vyksta. Pvz. jei jau arabų lyga ir Rusija ragina Siriją nustot smurtaut tai ten tikrai bardakas.
O jei hipotetiškai Lietuva būtų totalitarinė valstybė ir imperatoriui užeitų kažkas ir jis pradėtų savo tautą naikinti, tai tu irig būtum prieš tai, kad JTO įsikištų?
Jei NATO nužudo 1 000 žmonių tai blogai, o jei diktatorius nužudo 100 000 tai viskas tvarkoj. Idomi logika...

GRU pasekejas to kazkokiam juokdariui, 2011 11 25 15:54
O tai tu manai kad pas tave policija veikia pagal istatymus??? Ar susikirtus su seimunu jis neliks nubaustas? AR uzlipes kokiam nomenklaturininkui/mafijozui ant kojos "nebusi pakastas", prajuokinai... Esme tame, kad sedi giliai sulindes, greicio nevirsiji, lemputes masinoj keiti reguliariai, tai tau ir atrodo kad visas ok, ir niekas taves nejudina... siaubas...
P. S. As noreciau kad tarptautinio bendradarbiavimo salygas diktuotu JUNGTINES TAUTOS!!!

GRU pasekejui, 2011 11 25 15:44
o tu noretum, kad tarptautinio "bendradarbiavimo" sąlygas diktuotų Achmedižas,Kimčenyras, Gadafis, Alkajeda? Tau patiktų kad šalyje tvarką darytų daktarai, o ne pagal įstatymus veikianti policija?

GRU pasekejas to L N, 2011 11 25 13:43
L N o tu gal Sirijoj buvai? gal zinai kas ten dedasi? as pvz nelabai, nes per vienus ziniu kanalus rodo viena, o per kitus visiskai priesinga info! Tai vadinasi informacinis karas, ir jei taip manai ka sakai, vadinasi tau vakaru ziniasklaida praplove smegenis gan neblogai...
O kas del Lybijos, neaisku kas ten buvo, bet tiktai ne demokratiskas tautos sukilimas, kurio metu Kataro, JAV, Prancuzijos, UK ir dar neaisku kieno spec pajegos sutryne i miltus Libijos karines pajegas... Ir cia neskraidymo zona... Dabar tas farsas del PRGS Europoje man apskritai nesuprantamas??? Gintis nuo Irano??? Na kas per nesamone, po Sirijos jie juk subombins Irana... Iranui liko nedaugiau triju metu... Ot demokratija!


L N to Ramunas A, 2011 11 25 00:55
"NATO ruosiasi okupuoti Rusija, kaip okupavo ir Lietuva"
Tu čia rimtai taip galvoji?
Genocidas Libijoje. O tai Sirijoje turbūt viskas tvarkoj? Reiškia, kad kai Assadas žudo savus tai viskas gerai ?

Ramunas A, 2011 11 24 21:08
Jus pasiziurekite kokius socialoginius klausimus idejo geopolitika.lt redakcija, kurie yra nukreipti tik i NATO okupacinio karo ir vykdomo genocido Libijoje pateisinima.

Ramunas A, 2011 11 24 21:05
Ceslovas Iskauskas geresnius straipsnius rasydavo tarybiniais laikais. Dabar jis visiskai nesupranta kas vyksta tarptautiniuose santykiuose. Sionistu sukurta smogiamoji karine organizacija NATO ruosiasi okupuoti Rusija, kaip okupavo ir Lietuva, tad rusams belieka tik gintis. Man geda, kad lietuviai parsiduoda JAV sionistams.

nerka, 2011 11 24 17:53
rusai ginasi o kas tame blogo

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras