Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Afganistanas ir Pakistanas – ir draugai, ir priešai (28)

Komentarai:

E, 2011 12 08 19:00
Prieš tai teigėte, apie ideologijų atsiradimus, išnykimus ir kitas socialines tendencijas išsirutuliojasias per pastaruosius šimtą metų. Dabar teigi, kad akademinis pasaulis neturi tvirtų, realių ryšių su empyriškuoju? Jeigu tu kalbi, apie burtininkus ir kitus magus, kurie sugeba numatyti geopolitinius, politinius ir socialinius pasikeitimus, be analizių ir teorijų interpretacijos, kurios yra sukurtos ir paremtos empiriškais įrodymais, tai tada atleisk. Visa mūsų sukurta, globali sistema, paremta daug maž pozityvizmu arba antipozityvumu yra nereikalinga, nes pasaulyje racionalūs sprendimai ir mąstymai yra absurdiški. Yra paslaptingos jėgos, sugebančios veikti realybę kitaip.

Teorija nesugebės pasakyti ir išburti kas bus ateityje, ji gali tik paaiškinti, kodėl vieni ar kiti procesai ir kodėl jie įvyksta(Socialinių-politikos mokslų srityje). Jeigu tu savo iliuzijas ar pranašystes sugebi remti publicistiniais straipsniais ar kitais antriniais šaltiniais, tai tada atleiskite gerbiamasis. Jeigu apsimetate esant kompetetingu, išprususiu žmogumi, tai ir diskutuokime ir argumentuokime kaip intelektualai, remadmiesi racionaliais, akademiniais šaltiniais. O ne burtais ir magijomis. Iš mano perspektyvos aš abskritai jaučiu, kad jum realiai neteko čiupinėti pačios grynos politikos ar jos analizės.

Nes jeigu mes pripažįstame, kad valstybės(ne visos) yra racionalūs aktoriai tarptautinėje scenoje, mes turime suprasti taip, kad atėjęs į valdžia aktorius, tarkim Obama, turi su savo komanda nupaišyti užiesnio politika, kuri bus vedama jo kadencijos metu. Dėl to, kad politika bus vedama skirtinguose lygmenimis ir ji turi buti vedama tam tikrose remuose. Taigi jeigu Obama ir JAV yra racionalūs aktoriai, taip kaip ir kitos valstybės. Reikia brėžti užsienio politika, bet reikia žinoti kaip kiti aktoriai reaguos į tą politiką tam tikromis situacijomis. Dėl to yra remiamasi, akademinėmis analizėmis ir teorijomis. Taigi jeigu viena racionali valstybė taip elgiasi, taip ir kitos racionalios valstybės elgiasi. Taigi vėl, reiškia, kad politika yra vedama racionalių aktorių.

Šioje situacijoje, nėra vietos, paslaptingiems aktoriams (nebent aktoriams kurie siekia įbrukti savo įdėją) ar magijos burtams. Tai iškur dėl dievo meilės, jūs traukiat savo iliuzijas ir analizes, kuris taip įtaikiai atrodo nepraustiems protams

Žygeivis - E, 2011 12 08 16:34
Prieš klausinėdamas tokius naivius klausimus, geriau pabandyk prisiminti, kokie "teoretikai/akademikai" numatė Sovietų imperijos subyrėjimą 1991 m.?

Arba Irano islamo revoliuciją 1979 m.?

Arba šiemetinį "arabų pavasarį"? :) :) :)

P.S. Ne teoretikai-akademikai tokius dalykus "numato", o visai kiti asmenys... :)

Teoretikai (ir mokslų daktarai, ir akademikai) kuria įvairias teorijas, pvz. "valdomo chaoso" arba fraktalų teorijas, tačiau jas įgyvendina "praktikai" (ir turintys įvairius mokslinius vardus bei laipsnius, ir jų neturintys)... :)

E, 2011 12 06 20:27
Iš kur Jūs tokių fantazijų traukiat? Ir apskritai, kas gi iš tikro įtakoja Jūsų politinių santykių interpretaciją? Kokie teoretikai/akademikai?

Žygeivis, 2011 12 06 19:44
E, 2011 12 06 15:06
Sukūrėme ne valstybines ir tarpvalstybines institucijas, sukūrėme tarptautinę teisę, tačiau, kaip konfliktai, buvo, taip ir yra. Rodos, visos priemonės yra užkirsti kelią, konfliktam, bet kodėl jie tada vis veržiasi?
-----------------------------------

Atsakymas elementarus - nei aš, nei tu, nei apskritai nors vienas Lietuvis nedalyvavome kuriant tą vadinamąją "tarptautinę teisę".

Ją po WW2 sukūrė krūvelė nugalėjusių kare valstybių politikų, už kurių nugarų stovėjo grupė stambiųjų pasaulinių korporacijų ir jas valdantys keli šimtai asmenų, persisunkusių kosmopolitizmo dvasia.

Todėl niekam pasaulyje, išskyrus gal būt tik grupelę naivių kosmopolitinių idiotų, ši "tarptautinė teisė" neįdomi ir niekas ja nesivadovauja, kai tik turi tokią galimybę.

Na o pastaruosius 20 metų ją pamiršo ir pats "politikos elitas", kadangi ir vėl pasikeitė realus pasaulinių jėgų santykis.

E, 2011 12 06 15:06
Labai, įdomu, kokie čia tavo tie "milijardai" kovoja dėl suvereniteto išlikimo? Galbūt dėl "laisvės" idėjos ir kovoja, bet suvereniteto? Baikit, juk puikiai žinote, kad moderniuose tarptautiniuose santykiuose, suverenitetas yra reliatyvus.

Tapatybė yra socialinė konstrukcija, kuri sąveikauja su realiu, materiniu pasauliu, tik per mūsų individualią interpretaciją. Būtent dėl puikios idėjos pritaikymo Religija sugebėjo pažaboti tokią milžiniška politinę jėgą, per pastaruosius mūsų egzsitencijos amžius. Dėl šios idėjos, pasiaukojo tūkstančiai, ar net milijonai. Ir grįžtant, atgal, mes suvokiame, kad tai buvo bergždžia. Kovoti, dėl kažko, kas turi menkus ryšius su materiniu pasauliu? Ar verta, kovoti, ir ginčytis, lieti kraują ir kurti valstijas dėl tokių idėjų?

Aš kaip tik manau, kad mes lipame ant to grėblio, ne vieną ir ne antrą kartą. Sukūrėme ne valstybines ir tarpvalstybines institucijas, sukūrėme tarptautinę teisę, tačiau, kaip konfliktai, buvo, taip ir yra. Rodos, visos priemonės yra užkirsti kelią, konfliktam, bet kodėl jie tada vis veržiasi?


Žygeivis - E, 2011 12 04 17:23
E, 2011 12 02 18:00
Tokio dalyko kaip tautinė tapatybė iš viso nėra. Suverenitetas irgi neegzistuoja. O Jūs, mat, norite statyti pamatus ant iliuzijos.
---------------------------------------

Jei tai būtų tik "iliuzija", tai pasaulio tautos apskritai neegzistuotų, o milijardai žmonių dėl jų išlikimo nekovotų ir nesiaukotų.

Beje, pripažinkite, kad ir visos religijos yra paremtos absoliučiomis (o ne tariamomis) iliuzijomis, tačiau būtent jos jau tūkstančius metų yra pačių įvairiausių politinių, socialinių, ekonominių ir kultūrinių, netgi mokslinių pokyčių žmonijos istorijoje viena iš pačių svarbiausių varomųjų jėgų.

---------------------
E, 2011 12 02 18:00
Nesvarbu, kokia ideologija ir kaip ji buvo sunaikinta, tai šiuo metu nereliatyvu.
--------------------

Žmonių mąstymui ir jų daugiau mažiau racionaliai priimamiems sprendimams tai netgi labai svarbu - juk tik kvailiai "lipa ant to paties grėblio" dar kartą, o dauguma žmonių toli gražu nėra kvailiai. :)

O ir jūsų paslėpta forma propaguojamas nihilizmas, beje, irgi yra viena iš pasaulinių ideologijų, ypač paplintanti įprastos tvarkos rimtos destabilizacijos laikotarpiais... :)


ome > E, 2011 12 04 13:47
Liberalizmas jau save nuzude, juolabiau kad liberastinis suniveliavimas prie gero irgi nepriveda. Ruoskites socializmui.

tam, kuris E pasivdinęs, 2011 12 03 22:56
E sako: "Ar tu būsi Rusas, ar Latvis ar Lietuvis, mes visi esame subatominiame lygmenyje identiški. Mus radikaliai skiria tik, socialinis, kultūrinis ir intelektualinis fonas. Sukurtas ir nupieštas laiko ir idėjų."

tame ir esmė, kad esame tos pačios rūšies, bet nesame vienodi savo būdu ir pan., iš to ir kyla priešiškumai.

E, 2011 12 02 18:06
Yra iš tikro begalo šlykštu ir graudu girdėti, kaip yra engiami žmonės, kurie yra kitos rasės ar kitokio tikėjimo ar seksualinio potraukio. Tai absoliučiai primityvu. Pats didžiausias nusikaltimas žmonijai yra gebėjimas pateisinti, bet kokį smurtą ar nepykanta ar veiksma idėja. Tai yra tragedija. Nuo bažnyčios laikų iki modernaus amžiaus..

Ar tu būsi Rusas, ar Latvis ar Lietuvis, mes visi esame subatominiame lygmenyje identiški. Mus radikaliai skiria tik, socialinis, kultūrinis ir intelektualinis fonas. Sukurtas ir nupieštas laiko ir idėjų.
Mano tiesiog protu yra nesuvokiama, kaip aklai galima iškelti ideologiją ar idėja, tokią kaip nacionalizmas(šiuo metu labai gražiai pakeistas pavadinimas į "patriotizmas")aukščiai žmogaus.E, 2011 12 02 18:00
Matau bandai, išvesti paralelę tarp "Independence Day" tipo filmų ir Liberalizmo teorijos. Puiku, utopija ne?
Aš nemanau, kad reikia nežemiškos jėgos įsikišimo norint pilnai įtvirtinti Liberalizmo teoriją, reikia atsikratyti tokių neracionalių, radikalų, kurie socialinę konstrukcija iškelia aukščiau visko. Kova su vėjo malūnais..

Nesvarbu, kokia ideologija ir kaip ji buvo sunaikinta, tai šiuo metu nereliatyvu. Per pastaruosius šimtą metų, buvo milijonai palaidoti vardant idejos. Gal jau užteks?

Tokio dalyko kaip tautinė tapatybė iš viso nėra. Suverenitetas irgi neegzsituoja. O Jūs, mat, norite statyti pamatus ant iliuzijos.

Įdomu yra tai, kad jeigu abu šie dalykai tėra tik konstrukcija, kodėl mes vis dar liejame krauja ir rašalą jas bandydami pateisinti ir įtvirtinti? Tai yra dėl tokių aktorių, kurie siekia susikurti savo realybę įtvirtindami idėją, kuri yra realiai sociališkai sukonstruota. Tokias idėjas griebia, neracionalūs aktoriai ir veikėjai, kurie siekia sukurti utopija, pagrįsta savanaudiškumu ir jū vizija. Kaip būtų gaila, tokiomis utopinėmis vizijomis daug kas tiki..

Man iš tiesų yra gaila visų tų vaškinių intelektų, kuriuos tau tikriausiai pavyko, kaip kažkas minėjo, "atversti". Šaudydamas istorinius faktus ir apibrėžimus.

Žygeivis, 2011 12 02 15:24
eko gero, 2011 12 02 00:33
Zygeivi, nejau dar nepastbejai, kad tik keli juoka ir svaistai laika?? Idomu butu suzinot, kiek "atvertei" zmoniu per gan ilga rasinejimo i komentarus "karjera"..
------------------------------

Jei tik švaistau laiką, tai kam gi tu reaguoji taip jautriai? Ir, apskritai, kam tuščiai klausinėji? :)

O dėl "atvertimo", tai tu pats žmonių ir pasiklausk - pvz., per Kovo 11 d. Patriotines eitynes... :)

Štai net ir "lygių galimybių" pederastai jau bando pavogti mūsų tradicinę vietą ir laiką... :) :) :)

Tik viena menka "smulkmena" - iki Kovo 11 dar nemažai vandens nubėgs, o per tą laiką daug kas gali pasikeisti ir Lietuvoje, ir Europoje, ir visame pasaulyje...

Mano nuojauta man sako, kad ateis "Revoliucijų pavasaris" ir į Europą, o ne tik arabų kraštuose "vaikštinės"... :)

Todėl visai nenustebsiu, jei "raudonai žydrųjų" vagių valdžia per tą laiką jau bus išsiųsta "šunims šėko pjauti", kartu su visais "lygių galimybių" pederastais ir pedofilais... :) :) :)

Nieko gero, 2011 12 02 00:33
Zygeivi, nejau dar nepastbejai, kad tik keli juoka ir svaistai laika?? Idomu butu suzinot, kiek "atvertei" zmoniu per gan ilga rasinejimo i komentarus "karjera"...

ome > Zygeiviui, 2011 12 01 22:10
Bendras priesas yra, tik jis metafiziniam lygmenyje, manau bus greit ivardintas, aciu Zygeivi uz issamius atsakymus, iki kitu susitikimu internetineje erdveje :)

Žygeivis - ome, 2011 12 01 14:03
Žmonės vienijasi tada, kai mato aiškų bendrą visiems jiems priešą.

Todėl ir "pasaulinis patriotizmas" gali atsirasti tik tada, jei Žemę užgrobs kokie nors ateiviai. :)

Dėl kitų Žemės ir Žmonijos ateities scenarijų:

Istorija parodė, kad vienos ideologijos plitimą gali sustabdyti ir ją įveikti tik kita ideologija.

Tačiau pagrindinės 20 amžiuje vyravusios ideologijos - "komunizmas" ir "imperinis kapitalizmas (pasaulinė globali valstybė)", gėdingai žlugo - visų pirma ekonominiu požiūriu parodė savo negyvybingumą. Žmonės jomis masiškai nusivylė.

Kitos dvi 20 amžiaus ideologijos - fašizmas bei nacizmas - žlugo ne ekonomiškai, o buvo sunaikintos karine jėga. Todėl šios ideologijos ir vėl gali atgimti, tikintis kad šį kartą karinė jėga bus jų pusėje (visų pirma tokiose žlungančiose imperijose kaip Rusija, o ateityje ir JAV, Kinijoje, Indijoje...).

Dabar nemažoje pasaulio dalyje įsigali ir vis labiau plečiasi "islamiškojo imperializmo (pasaulinio kalifato)" ideologija, o senosios "tradicinės" 20 amžiaus ideologijos nepajėgios ją įveikti. Karinė jėga taip pat pasirodė esanti neefektyvi -atvirkščiai, islamo pasaulis tik dar labiau suradikalėjo ir vis aktyviau vykdo ekspansiją netgi į tradiciškai neislamiškas valstybes (pvz., JAV).

Todėl kaip atsakas kyla "pasaulinės krikščioniškos", "pasaulinės budistinės", "pasaulinės pravoslaviškos", "baltosios rasės", "slavų sąjungos" ir panašios ideologijos, bandančios suvienyti tam tikras milžiniškas žmonių grupes pagal kokį nors akivaizdų požymį, ir taip susivienijus sustabdyti pasaulinę islamo ekspansiją.

Tačiau gyvenimo realybė rodo, kad toks problemos sprendimo kelias visada atveda į bendrą pasaulinę konfrontaciją: "siena" prieš "sieną", tai yra į pasaulinį karą.

Todėl 21 amžiuje kaip tik nacionalizmas yra būtent ta ideologija, kuri ne tik pajėgi sustabdyti įvairių religinių ir kitokių pasaulinių totalitarinių ideologijų spartų įsigalėjimą Žemėje, bet ir padės išvengti pasaulinio masto karinių konfliktų, kurie gali apskritai sunaikinti ir civilizaciją, ir pačią Žmoniją.

Priežastis paprasta - įsigalėjęs nacionalizmas be ypatingų pastangų padalina bet kokias milžiniškas žmonių mases į atskiras, natūraliai susiformavusias per daugybę amžių, sąlyginai nedideles, grupes, o ne siekia sukurti milžinišką pasaulinę jėgą, kuri įveiktų visas kitas pasaulines jėgas ir jas sunaikintų (ko būtent ir siekia "pasaulį vienijančios į bendrą imperiją" ideologijos: "komunizmas", "nacizmas", "globalusis imperinis kapitalizmas", įvairūs religiniai ir rasiniai "pasauliniai imperializmai" - ir tai natūraliai atveda į dar vieną eilinį pasaulinį karą tarp dviejų ar daugiau pasaulinio masto jėgų).

Žinoma, ir įsigalėjus nacionalizmui pasaulyje (tai yra sukūrus visame pasaulyje vietoje dabar egzistuojančių daugiataučių imperijų tautines valstybes) karai niekur nedings.

Juk žmonijos istorijoje karai yra vienas iš esminių įvairių konfliktų sprendimo būdų dar nuo beždžionžmogių laikų - netgi dabartinės įvairių beždžionių grupės tarpusavyje retkarčiais "kariauja".

Tačiau šie lokaliniai karai niekada netaps globaliais - dėl paprastos priežasties: nėra bendro globalaus intereso, kuris būtų vienodas vienai įvairiausių tautinių valstybių daliai, ir priešingas - kitai daliai.

ome > Zygeiviui, 2011 11 29 10:47
Gerai, eikim toliau, kaip salims subyrejusioms iki nacionaliniu valstybiu po to (Nesusipykstant)vykdyti projektus globaliu mastu, saules sistemos, kosmoso mastais? man Jusu patriotizmas atrodo griaunantis ir skaldantis, nematau nieko vienijancio isskyrus patriotizma SAVO saliai. Ar nemanot kad savokoje patriotizmas truksta "meiles zemei" turiu omeny planetai?
Manau reikia kazko kito, tik tai gal dar nekristalizavosi zmoniu samoneje?

E, 2011 11 28 17:56
Negalime teigti, kad būtent Kinija žlugs, kaip ir kitos imperijos prieš tai. Nors, asmeniškai, aš pritariu šiai idejai aš turiu abejonių. Imperijos žlunga, nes nesugeba prisitaikyti, tačiau Kinijos atveju aš įžvelgiu jos dinamiškumą. Faktas, kad komunistinė valstybė turi tam tikrą reguliuojamą kapitalistinę ekonomiką rodo tai. Jeigu Kinija sugebės prisitaikyti, ji taps demokratine valstija, o pagal demokratinės taikos teoriją, demokratinės valstijos ir mažai tikėtina, kad eis į karą viena su kita. Taigi, šiuo atvėju matytume, kitokia globalios sistemos raidą.

E, 2011 11 28 17:45
Mano nuomone, per smarkiai kvepia nacionalistinėmis pažiūromis pas gerb. Žygeivį. Išskaidydamas šių tautų į nacionalines valstijas privers prie tautinio identiteto sukūrimo ir stiprinimo, kas priveda dažnai priveda prie radikalių jėgų iškilimo ir fizinių konfliktų. Apskritai nacionalizmas ir tautinis supratimas ir radikalus šlovinimas priveda prie konfliktų ir fizinės jėgos panaudojimo. Tai atgyvenusios idėjos nesugebančios pritapti prie esamos globalistinės sistemos. Nacionalizmas yra neišeitis, o priešas mūsų, kaip po žmonių civilizacijos ateities užtikrinimui.
Šios menkos valstybės nesugebės išgyventi globalioje anarchijoje, kas jas ves ir stums jungtis prie stipresnių jėgų ar formuoti tam tikrą sąjungą. Kam to reikia, kai galima sukurti federaciją, kuri sukurtų sąjungos identitetą ant esamų nacionalinų pagrindų.

Nacionalizmas, esamoje globalioje anarchijoje verčia valstijas elgtis agresyviai ir imtis ekspansinės politikos, kad užtikrinti savo išlikimą. Turime atmesti nacionalistinės idejas ir žengti į priekį, kaip tai padarė Prancūzija ir Vokietija. Nacionalizmas yra sociali konstrukcija, nieko daugiau, neskirkite per daug dėmesio iliuzijai, kuri skiriasi nuo kiekvieno žmogaus suvokimo.

Žygeivis (patikslinimas dėl tautos "balti"), 2011 11 28 16:05
Patikslinimas dėl Pakistane gyvenančios tautos "balti".

Šį tauta kalba Tibetiečių kalbų grupei priskiriama kalba (šiai grupei artimos ir įvairios kinų kalbos).

Tačiau "balti" kalba yra gerokai paveikta įndoeuropiečių kalbų grupei priskiriamų kalbų - senosios iranėnų-indų kalbų grupės (greičiausiai "balti" susiformavo susimaišius ateiviams - senųjų indoeuropiečių iranėnų-indų protėviams, su vietinėmis tibetiečių gentimis).

Ši tauta gyvena teritorijoje vadinamoje Baltistanu - daugiausia šiaurės rytų Pakistane.

Žygeivis, 2011 11 28 15:49
master of puppets, 2011 11 27 13:57
Sprendimas galimas ir santykinai paprastesnis. Reikia atsižvelgint į atskirų afganų etninių grupių interesus. Derėtų išlaikyti Afganistaną federacinio tipo valstybe su didesnės valdžios delegavimu tiurkų etnosui šiaurėje...
----------------------

Afganistane gyvena tautų dalys, kalbančios tiurkų kalbų grupės kalbomis (visų pirma uzbekai ir turkmėnai) bei indoeuropiečių iranėnų kalbomis (visų pirma afganai (puštūnai) ir tadžikai, o taip pat beludžiai ir dar keletas ne tokių gausių tautų).

Pakistane gyvenančios tautos iš esmės visos yra indoeuropiečių iranėnų ir indų grupės kalbomis kalbančios - tiurkų kalbomis kalbančių čia praktiškai nėra.

Tiesa ir tai, kad dauguma šių tautų vis dar gyvena - savo mentalitetu - feodalinėse gentinėse visuomenėse, tačiau vis labiau stiprėja ir tarpgentinis atskirų tautų vidinis solidarumas - tai yra formuojasi bendra tautinė atskirų tautų savimonė (žmonės puikiai žino, kuriai genčiai jie priklauso, bet taip pat supranta ir kokiai tautai priklauso jų gentis - panašūs procesai visą 20 amžių (o kai kuriose tautose ir žymiai anksčiau) vyko sovietinėje Vidurinėje Azijoje, kur šie procesai tęsiasi ir dabar - ypač pas kazachus, turkmėnus, karakalpakus...).

Žygeivis, 2011 11 28 15:28
ome > Zygeiviui, 2011 11 27 20:07
Na visos sugrius, ir kas tada? norite pasakyti, kad visos imperijos is principo blogos, geru negali buti? :)
--------------------------

Būtent taip ir yra - visos imperijos pačia savo prigimtimi turi polinkį užgrobti kitų tautų žemes.

Jau seniai pastebėta, jog tos imperijos, kurios nutraukia savo ekspansiją, po to labai greitai subyra, nes imperijų ekonomika yra iš esmės paremta ekstensyviai plėtra - tai yra vis naujų išorinių resursų "pasiglemžimu".

--------------------

Dėl sąvokų "nacionalizmas", "patriotizmas", "imperinis šovinizmas".

Patriotizmas - meilė savo šaliai, savo Valstybei, savo Tėvynei...

Nacionalizmas - kiekvienos Tautos teisė gyventi savo nuosavoje tautinėje Valstybėje.

Imperinis šovinizmas - siekis užgrobti kitų tautų istorines-etnines žemes ir sukurti iš jų daugiatautę imperiją, visas tas tautas "suliejant" į bendrą imperinę "liaudį" (kaip taisyklė, kartu sunaikinant ir imperiją sukūrusią tautą, jai susimaišant su užkariautomis tautomis) (pvz., Rusija).

"Liberalusis" imperinis šovinizmas - daugiataučių imperijų kūrimas "savanorišku" pagrindu (pvz., Jievrosojuzo "savanoriškas" plėtimas).

"Rasinis" imperinis šovinizmas - imperijos kūrimas, sumaišant įvairias tautas, bet išsaugant vieną rasę (pvz., Kinija).

"Daugiarasis" imperinis šovinizmas - imperijos kūrimas iš įvairių tautų ir rasių, visas jas sumaišant (pvz., JAV).

Todėl kiekvienas nacionalistas yra patriotas, bet ne kiekvienas patriotas yra nacionalistas (pvz., imperinės valstybės patriotas, kurių labai daug Rusijos, JAV ir kitose imperijose).hmmm, 2011 11 28 12:48
Ačiū, žygeivi, už tokį informatyvų atsakymą :) Gerai tai žinoti

ome > Zygeiviui, 2011 11 27 20:07
Na visos sugrius, ir kas tada? norite pasakyti, kad visos imperijos is principo blogos, geru negali buti? :)

Žygeivis - hmmm, 2011 11 27 16:03
Pakistane ir Indijoje gyvena tauta - baltai. Tačiau šis pavadinimas nieko bendro su mumis neturi (išskyrus tai, kad ir jų, ir mūsų protėviai yra senieji indoeuropiečiai).

P.S. Baltų terminą pirmąkart pavartojo vokiečių kalbininkas F. Neselmanas knygoje Die Sprache der alten Preußen an ihren Überresten erläutert (Berlin, 1845).

Terminas padarytas iš Baltijos jūros vardo, kuris gali būti susijęs su šaknimi balt-, nors dėl Baltijos vardo kilmės yra keletas hipotezių.

Žygeivis - ome, 2011 11 27 15:59
Kinija yra tokia pati imperija, kaip ir buvusi SSSR ar dabartinė Indija - šimtai kinų pavergtų tautų jau daugybę metų kovoja už savo laisvę.

Ir anksčiau ar vėliau, ši imperija irgi sugrius, kaip ir kitos pasaulyje dar išlikusios imperijos.

master of puppets, 2011 11 27 13:57
Sprendimas galimas ir santykinai paprastesnis. Reikia atsižvelgint į atskirų afganų etninių grupių interesus. Derėtų išlaikyti Afganistaną federacinio tipo valstybe su didesnės valdžios delegavimu tiurkų etnosui šiaurėje ir vakaruose bei puštūnų gentims pietuose, rytuose. Tiesa, Durando linijos klausimą būtina spręsti intensyviomis dvišalėmis Afganistano - Pakistano derybomis.

ome > Zygeiviui, 2011 11 26 22:39
O kas po to? Leisti visoms valstybems buti prarytoms Kinojos galybes, ar manot kad Kinija ju neliestu?

hmmm, 2011 11 26 20:53
Butų didelis chaosas, kurio tikrai nesuvaldytų menko išsilavinimo "naujų valstybėlių" "politinis elitas" :) Blogai dabar - po tokio sceanrijaus pataptų dar blogiau :P Padėtis be išeities

P.S. Baltų? :)

Žygeivis, 2011 11 26 13:54
Vienintelis teisingas kelias - sukurti vietoje Afganistano ir Pakistano (bei Indijos užgrobtame Kašmyre) "tautinių konglomeratų" normalias tautines puštūnų (afganų), beludžių, pendžabų, sindų, chazarų, aimakų, modžahirų, baltų, dardų, burušų ir kitų vietinių tautų valstybes, istorinėse-etninėse šių tautų žemėse.

Afganistane esančias etnines uzbekų ir tadžikų žemes būtina prijungti prie Uzbekijos ir Tadžikijos.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (913)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (124)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (221)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (286)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (78)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras