Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Sankcijos Sirijai ir Iranui: kas išloš? (4)

Komentarai:

E, 2011 12 06 20:59
Karas su Kinija dėl Irano? Jūs ir vėl tikriausiai juokaujate? Dvi JTO Saugumo Tarybos narės, turinčios veto teisę, turinčios neatskiriamų finansinių ryšių, stos į karą dėl Irano? Kažkaip, mažai tikėtina. Nors ir Kinija importuoja daugiausiai iš Irano naftos, Kinijos karinė jėga yra silpna, ji tik dar kyla. Case Study -> biudžeto išlaidos drąstiškai skiriasi JAV ~500mlrd Kinija ~100mlrd. Kinija nesugebėtų kovoti su JAV ir tai būtų visiška savižudybė Kinijai ekonomine prasmė. Į skolas įklimpusi JAV yra Kinijai, o Kinijos ekonomika yra pagrįsta eksportu, o ne vartojimu. Tad santykių suprastėjimas globaliu lygiu būtų tragiškas Kinijai. Jau dabar Kinija ieško būdų plėsti eksportą, mat užsitęsusi krizė Europoje ir JAV mažina vartojimą. O dar jei karas Irane.. Kiltų NAFTOS kainos, kiltų produktų kaina.. Pasėkmės didelės. Plius tokio konflikto įžiebimas trauktų Rusija arčiau Kinijos.

Aš tikiu, kad Izraelis vienas imsis tvarkyti Irano klausimo, nes UN Security Council su Rusijos ir Kinijos veto, niekada nesankcionuos leidimo atakai. Tikėtina, kad vėliau ir Amerikiečiai prisijungtų gelbėti Izraelio. Bet tai priklausys labai nuo JAV prezidento rinkimų. Jeigu atsiras stiprūs kandidatai, kurie drąstiškai grasins Obamos perrinkimui, aš remdamasis Chano or Safrano tyrimu, argumentuoju, kad Obama nedrįstų rizikuoti prisijungti prie atakos, dėl to didintų riziką pralaimėti rinkimus. Tačiau jeigu neatsiras stiprios opozicijos Obamai, ir rizikos beveik nebus, kaip Safran teigia, tokie vadai linksta daugiau įtraukti valstybės į konfliktus.

Žygeivis (papildymas), 2011 12 04 19:35
Akivaizdu, jog JAV karu su Kinija labiausiai suinteresuota yra Rusijos imperija - juk tai labai nusilpnintų abu jos pasaulinius priešus.

Apskritai, dabartinė geopolitinė pasaulinė situacija nepaprastai primena WW2 pradžią - vėl trys tarpusavyje aršiai nesutariančios ir turinčios kardinaliai priešingus geopolitinius interesus jėgos pretenduoja valdyti pasaulį.

Tik dabar Vokietijos vietą jau užima Kinija, o ginklai - branduoliniai, termobranduoliniai ir biologiniai gali lengvai išnaikinti visą žmoniją ir pačią Žemę.

Žygeivis, 2011 12 04 19:27
Panašu, kad planuojama Vakarų (visų pirma JAV) bei Izraelio invazija į Iraną gali susidurti su labai aršiu Kinijos pasipriešinimu (įskaitant ir karinį: iki branduolinio ginklo panaudojimo imtinai - apie tai jau atviru tekstu perspėjo oficialūs Kinijos aukšto rango pareigūnai, o Kinijos armija perdislokuojama į pietus).

Ne be reikalo JAV staiga puolė sparčiai kurti bei stiprinti savo karines bazes ir armiją Australijoje bei Okeanijoje.

A., 2011 11 30 10:37
Verta dėmesio pastaba iš Balso: "va -
Šalies užsienio reikalų ministras Alainas Juppe pasiūlė sukurti „humanitarinį koridorių“, kuriuo būtų tiekiama pagalba gyventojams. Cia turima omeny tiekti ginklus gyventojams :D

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras