Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Viktoras Sokyrka. Rusijos Kaliningrado srityje atsirado priešraketinis radaras

2011 12 02

Rusija, atsakydama į JAV planus Europoje sukurti priešraketinį skydą, Kaliningrado srityje pastatė galingą radarą.

Šių metų lapkričio 23 dieną Rusijos prezidentas ir vyriausiasis kariuomenės vadas Dmitrijus Medvedevas pavedė Gynybos ministerijai įtraukti į kovinę sudėtį radiolokacinę stotį, kad būtų sustiprintas strateginių branduolinių pajėgų objektų dengimas. Vėliau apsilankęs už 40 kilometrų į šiaurės vakarus nuo Kaliningrado įsikūrusiame Pionerskio miestelyje, D. Medvedevas nurodė aktyvinti išankstinio perspėjimo sistemą „Voronež DM“. Tai įvyko lapkričio 29 d. po griežtos Rusijos prezidento reakcijos dėl JAV atsisakymo juridiškai garantuoti, kad Europoje kuriama priešraketinės gynybos (PRG) sistema nenukreipta prieš Rusiją.

„Voronež DM“, kaip paaiškino Rusijos gynybos ministerija, yra prevencinės sistemos dalis, skirta užtikrinti veiksmingą informacinį aprūpinimą siekiant išvengti netikėtų raketų antpuolių prieš Rusiją, taip pat prieš svarbius Maskvos valstybinius ir karinius objektus.

Apie amerikiečių planus PRG elementus įrengti Europoje ir visų pirma Lenkijoje ir Čekijoje buvo sužinota 2007 metais. 2010 metais JAV susitarė dėl raketų gaudyklių dislokavimo Rumunijoje.

Rusijos „Voronež DM“ radiolokacinės stoties stebėjimo nuotolis siekia iki 6 tūkstančių kilometrų, ji perspėtų apie raketų antpuolį, kontroliuotų oro ir kosmines erdves vakarų kryptimi, pasak Rusijos oro ir kosminės gynybos kariuomenės vado generolo leitenanto Olego Ostapenkos, stebėtų visą Europą ir Atlanto vandenyną, aprėptų teritorijas nuo Šiaurės ašigalio iki Šiaurės Afrikos. Maskvos tolimojo radijo ryšio mokslinių tyrimų institute sukurtą „Voronež DM“ sudaro vos 23 techniniai vienetai. Naujai sukurtai radiolokacinei stočiai reikia 40 proc. mažiau energijos, ją esant reikalui galima skubiai perkelti ir įrengti kitoje vietoje.

Pagal 2011 m. lapkričio 30 d. „kp.by“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras