Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija sėkmingai išbandė atnaujintą raketų gaudyklę

2011 12 22

Rusijos kariškiai gruodžio 20 d. Kazachstane esančiame poligone „Sary-Šagan“ išbandė priešraketinės gynybos sistemos artimojo nuotolio antiraketą. Bandymų tikslas buvo patvirtinti priešraketinės gynybos sistemos antiraketų taktines ir technines charakteristikas, pranešė agentūra „Interfax“, kuri rėmėsi karinės žinybos šaltinio informacija.

Lapkričio pabaigoje Rusijos prezidentas ir vyriausiasis kariuomenės vadas Dmitrijus Medvedevas pavedė Gynybos ministerijai sustiprinti strateginių branduolinių pajėgų objektų dengimą, jei JAV ir toliau kurtų PRG sistemą Europoje, ir Amerikai pagrasino deramu atsaku. Po bandymo Kazachstane karinės oro ir kosmoso gynybos pajėgų vado pavaduotojas generolas leitenantas Sergejus Lobovas patvirtino, kad antiraketos 53T6 paleidimas vyko sklandžiai – ji nustatytu laiku pasiekė sąlyginį taikinį.

Kaip skelbiama Rusijos gynybos ministerijos pranešime, išbandyta antiraketa yra „iš esmės nauja tėvyninės karinės pramonės produkcija“, beveik visi jos elementai „naudojami pirmą kartą“. Taip pat  teigiama, kad raketa gali pasiekti „rekordinį greitį“. Pasak generolo leitenanto S. Lobovo, Rusijos oro ir kosmoso gynybos pajėgos turi gerą techninį ir technologinį įdirbį kuriant ir taikant gynybos priemones.

Buvęs Rusijos strateginės paskirties raketinių pajėgų vyriausiojo štabo viršininkas generolas pulkininkas Viktoras Jesinas Kazachstane galėjo vadovauti A-135 sistemos kietojo kuro raketos kontroliniam paleidimui, pranešė RIA „Novosti“.

Priešraketinę А-135 sistema pradėta kurti 1971 metais siekiant užtikrinti Maskvos ir pramoninio centro gynybą nuo galimo artimo nuotolio branduolinio smūgio. Raketų gaudyklių 53T6 veikimo nuotolis ir aukštis – iki 350 km ir iki 50 km. Paskutinį kartą A-135 sistema išbandyta 2007 metais. Be 68 antiraketų 53Т6 šiai sistemai priklauso 32 raketos 51Т6 ir radiolokacinė stotis „Don-2Н“, pranešė „Lenta.ru“.

Pagal 2011 m. gruodžio 20 d. „NEWSru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras