Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vokietija ir visa Europa tikisi sunkių 2012-ųjų metų

2012 01 10

2011 metai Europai buvo sudėtingi ir kupini išbandymų, tačiau Vokietijos kanclerė Angela Merkel įspėja, kad 2012 metai gali būti dar blogesni ir ypač jos valstybei. Tiek kanclerė, tiek Vokietijos finansų ministras Wolfgangas Schauble mano, kad euro krizė labiau palies Vokietiją. Tiesą sakant, panašios perspektyvos laukia viso žemyno. Antroje 2011 metų pusėje buvo pasakojama visai kitokia šios šalies istorija. Vokietijos ekonomika pasirodydavo gerai, nors aplink ją siautė euro krizė. Taigi ekonomika ir toliau augo, privatus vartojimas – taip pat, o eksportas irgi neužleido savo pozicijų.

Prasidėjo 2012 metai, o jų išvakarėse buvo gausu kalbų ir apibendrinimų. 2011 metais maždaug 41 milijonas žmonių Vokietijoje turėjo darbą, daugiausia nuo šalies susivienijimo 1990 metais. Tai 1,3 proc. daugiau negu 2010 metais. Tačiau būtent taip geros naujienos ir baigiasi. Atrodo, kad dauguma žmonių šalyje vedini A. Merkel ir W. Schauble mano, jog būtent 2012-ieji bus metai, kai Vokietija ims jausti euro zonos krizės padarinius. „Vokietija tvarkosi gerai, nors nauji metai, be abejonės, bus daug sudėtingesni nei praėjusieji“, – Naujųjų metų išvakarėse sakė A. Merkel. W. Schauble laikraščiui „Bild“ taip pat teigė, kad 2012-ieji, tikėtina, bus sunkesni nei 2011-ieji, bet vis dėlto Vokietijos ekonomika užima stiprias pozicijas. Jeigu nenutiks nieko nenumatyto, vokiečiai nepraras pasitikėjimo savimi.

Visgi pesimizmo netrūksta. Euro vertė smunka, valstybių skolos didžiulės, sunkiai įveikiami biudžeto deficitai, taupymo programos nuo Portugalijos iki Graikijos, lėtas ekonomikos augimas. Todėl manoma, kad ir Vokietijos ekonomika neparodys ypatingo gyvybingumo. Euro zona yra nestabili, todėl investuotojai labai atsargūs. „Šiandien visi turi sutelkti savo pastangas, kad būtų išvengta visiško finansinio Italijos žlugimo, – sakė Italijos prezidentas Giorgio Napolitano. – Tiek daug praradus sunku atgauti pasitikėjimą finansų rinkose“.

Trumpai tariant, atrodo, kad mažai kas tikisi dosnių metų. Ir blogos naujienos jau prasidėjo. Ispanijos ekonomikos ministras Lusi de Guindosas pirmadienį pranešė, kad jo valstybės 2011 metų biudžeto deficitas galimai perkopė 8 proc. Tai daugiau, negu buvo numatyta.

Pagal 2012 m. sausio 2 d. „Spiegel Online International“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (516)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (64)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (167)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (21)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (26)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras