Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Kazachiškasis fenomenas: laviravimo menas (4)

Komentarai:

Žygeivis, 2012 01 19 15:06
Visų pirma patariu nedaryti jokių rimtų išvadų, remiantis bet kokių rinkimų rezultatais, kai kalbama apie Vidurinės Azijos valstybes - jų gyventojų mentalitetą mums europiečiams suvokti yra labai sunku.

O rinkimai jiems yra tik valdžios vykdomas žaidimas, kuriuo niekas ten nesidomi. Svarbu, ką pasakys klanų "vyriausieji".

Vidurinėje Azijoje ir sovietmečiu feodalizmo liekanos buvo visiškai akivaizdžios - "mano senelis buvo chanas, mano tėvas - pirmas sekretorius, o aš irgi pirmas sekretorius", kaip man tada tose vietose pasigyrė vienas ne tai kirgizas, ne tai uzbekas...

Kaip tik todėl ten rinkimai ir jų rezultatai visada vienodi - valdžioje sėdintieji visada surenka nuo 80 iki 105 procentų balsų. :)

Faktas - valdantieji gali triuškinamai laimėti rinkimus, o kitą dieną gali prasidėti eilinis maištas arba ir revoliucija. Kaip jau ne kartą buvo.

Panašu, kad ir Kazachstanas šiuo metu yra "nitroglicerino pilna statinė", kurią spardo daug įvairių ir skirtingų jėgų - pradedant islamo partizanais, ypač "besisunkiančiais" į šalį iš Afganistano, bei baigiant vietinių gentinių klanų vadais ir Rusija, JAV, Kinija.

Jei, pvz., Nazarbajevas netikėtai numirtų, tai ten iš karto "užvirtų tokia košė", kad ją labai ilgai niekas neišsrėbtų.

Apskritai, visa Vidurinė Azija gali bet kada "plykstelėti".

Iš tikrųjų tai tik masinė darbingo amžiaus vyrų emigracija į Rusijos imperiją dar kiek stabdo šį "plykstelėjimą".

Kaip tik todėl Rusijos valdžia ir nesiima jokių ryžtingų priemonių prieš šią nelegalią iš esmės milijoninių musulmonų jaunimo masių "infiltraciją" į Rusijos imperijos teritoriją (visų pirma į stambiuosius miestus).

Nors tai kelia milžinišką pavojų ir pačiai Rusijos imperijai - juk, kaip nustatė neseni sociologiniai tyrimai, atlikti Sankt-Peterburge, gana nemaža dalis šio musulmoniško jaunimo jau turi kovinę patirtį, kurią jie įgijo kariaudami prieš savo vietines valdžias arba ir Afganistane.

kada?, 2012 01 18 16:06
kada jau iskauskui gedos atsiras nekept straipsnių is wiki ir kt autoriu rasinių ?!

SIM, 2012 01 18 09:21
tai tame ir bajeris, kad Kaspija yra ne jūra...Kas neaišku? Jeigu rimtai, tai tas Nazarbajevas turi ir azijietiško, ir europietiško kraujo. Reikia sugebėti šitaip įtikti " i našim, i vašim". Lietuvai reikia tokių lyderių...

as, 2012 01 18 08:14
pradzioje paraso kad kazakstanas neturi priejimo prie juros,o po to nusiraso,kad ribojasi su kaspijos jura.visi zinome,kad kaspija,tai ezeras.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1205)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (267)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (322)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (597)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (154)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras