Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vokietijos kanclerė paramos eurui ieško Kinijoje

2012 02 07

Planuodama vizitus į užsienį, Vokietijos kanclerė Angela Merkel neaplenks ir Kinijos, o darbotvarkėje numatomi kinų paramos euro krizėje atsidūrusiai Europai ir naftos embargo Iranui klausimai. 2012-ieji yra gerų Vokietijos ir Kinijos santykių metai. Prieš keturiasdešimt metų abi valstybės pradėjo plėtoti diplomatinius santykius. Tai, kas tuo metu buvo nedrąsūs ir atsargūs ryšiai, ribojami kultūrinių ir socialinių skirtumų, dabar tapo stabiliu ekonominiu ir politiniu bendradarbiavimu. Vokietija yra svarbi Kinijos verslo partnerė Europoje, o Kinijos rinka reikalinga Vokietijos įmonėms. Dabartiniai planai rodo, kaip Pekinas ir Berlynas vertina vienas kitą. Tai yra institucijų ryšių tobulėjimas, atskleidžiantis ekonominių ir politinių santykių svarbą abiem šalims.

Kertinis diskusijų akmuo yra pasaulio ekonomika ir Europos skolų krizė, dvišalių ryšių plėtra, padėtis Šiaurės Korėjoje, tarptautinis triukšmas dėl Irano branduolinės programos. Europos Sąjunga (ES) kovoja, kad išgyventų euro krizę, ir prašo Kinijos paramos. Europa patiria ne tik finansinę, bet ir pasitikėjimo krizę. Visgi nėra aišku, ar Kinija leis savo pinigus, kad padėtų Europai išeiti iš nuosmukio.

Irano branduolinė programa taip pat yra diskusijų objektas. Sausio 23 dieną ES nusprendė sugriežtinti sankcijas Iranui. Naujas naftos embargas bus veiksmingas jau nuo liepos 1-osios. ES taip pat nusprendė įšaldyti Irano centrinio banko sąskaitas Europoje ir tikisi, kad ir kiti didieji Irano naftos importuotojai palaikys sankcijas Teheranui. Bet Kinijai tokių sankcijų taikymas Iranui nenaudingas. Ji perka daugiau negu penktadalį Irano eksportuojamos naftos. Remiantis Irano šaltiniais, šių dviejų šalių prekyba 2011 metais išaugo 55 proc. Taigi abejotina, ar Kinija palaikys Vokietiją dėl sankcijų, nes jos esą tik dar labiau paaštrintų konfliktus.

Žmogaus teisių padėtis Kinijoje kelia susirūpinimą. Šios valstybės valdžia dar labiau sugriežtino kovą su disidentais. Per masines demonstracijas Tibete neišvengta tibetiečių aukų. Jeigu Vokietijos kanclerė šiuos dalykus pasmerks, ji nuramins vokiečius, nes šie to tikisi, bet žmogaus teisių pažeidinėjimų Kinijoje tai nenutrauks.

Pagal 2012 m. sausio 31 d. „Deutsche Welle“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1255)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (654)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras