Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Sudėtinga Graikijos reformų padėtis

2012 02 09

Savo interviu „Spiegel Online“ Euro grupės vadovas ir Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude‘as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) kalba apie ekonomikos reformų poreikį Graikijoje, nes nevykdydama Europos reikalavimų ši šalis gali bankrutuoti jau kovą. Jis yra pavadinęs Graikiją korumpuota valstybe, tačiau tai nereiškia, kad jai nereikia padėti. Visgi tai verta daryti tik tada, jei šalis įdeda daug pastangų, bando pažaboti korupciją. Tiesą sakant, Europos centrinio banko (ECB), Europos Komisijos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) atstovai padarė išvadą, kad iš esmės niekas nepasikeitė viešajame Graikijos sektoriuje, jo padėtis išlieka katastrofiška. Korupcija kenkia valstybės įvaizdžiui net tada, kai siekiama ją sustabdyti.

Europos Sąjunga (ES) kovoja su Graikijos skolų krize jau trejus metus. Tačiau, užuot mažėjusios, problemos didėja. Netgi kyla klausimas, ar reformos šioje šalyje iš viso įmanomos. Visgi J. C. Junckeris įžvelgia ir progreso ženklų – sumažintas biudžeto deficitas, atsakingesnis valdymas, šioks toks progresas struktūrinės reformos srityje. Valstybės ekonomika tampa konkurencingesnė, tačiau jai reikalinga pagalba privatizacijos klausimais, kurią galėtų suteikti kitų Europos šalių ekspertai. Problema ta, kad Graikijos skola ir toliau kaupiasi, o ekonomika traukiasi. Be to, dramatiškai auga nedarbas. Europai reikalinga diskusija, kaip intensyviau panaudoti Europos struktūrinius fondus kovojant su krize.

J. C. Junckeris įsitikinęs, kad kitais metais dabartinės euro zonos narės joje išsilaikys, nors pripažįsta problemų turint ir niekaip ekonomikos atgaivinti negalinčią Portugaliją. Dėl reformų diskutuojama jo vadovaujamoje Euro grupėje. Visgi valstybės sprendimo suverenumo niekas neatima ir pamatuoti veiksmai gali padėti visai euro zonai. Tačiau bėda ta, kad valstybės pasitelkia išskirtines aplinkybes kaip savotišką atsiprašymą dėl traukimosi ir dar didesnių skolų. Šios spragos neišvengė ir naujas fiskalinis paktas, nors J. C. Junckeris nelaiko to spraga, veikiau pagal sutartį taikomu sveiko proto principu. Priešingu atveju nebūtų įmanoma tinkamai reaguoti į krizes, nes biudžeto sunkumus dar labiau pagilintų finansinės bausmės sudėtingoje padėtyje.

Pagal 2012 m. vasario 6 d. „Spiegel Online International“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras