Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Dujos Lietuvai (3)

Komentarai:

Vytenis, 2012 03 13 22:24
Kubilius yra teisus sakydamas, kad SDT atsipirks net ir tuo atveju, jei SDT bus tik pastatytas, bet neeksploatuojamas. Vien pats SDT egzistavimo faktas privers GAZPROM sumažinti dujų kainą. Dabartinė Lietuvos padėtis yra apgailėtina. Mes esame įsipareigoję suvartoti milžinišką dujų kiekį - veikia "take or pay" principas. Ką reikėtų daryti, jei GAZPROM pareikalautų mokėti netesybas už nesuvartotą kiekį? Lietuvai tai būtų tragedija. Reikia būtinai statyti SDT, nes tik taip galima sumažinti priklausomybę nuo GAZPROM.

Rimvydas, 2012 03 13 13:42
Na, aš manau, kad nieko nėra juokingiau už kategoriškas išvadas. Galima daryti kokio nori kategoriškumo išvadas, bet finale gyvenimas apvalina. Juo labiau kategoriškas išvadas daryti reiškia turėti 100 proc. informacijos. Yra daug klaustukų energetikoje ir tai neturi nieko bendro su prorusiškumu. Visi nori alternatyvų, tai faktas, bet kaip kažkada rašiau kyla rimta SDT rentabilumo problema (ypač jeigu atsiras regioninis SDT) ir mano manymu daug svarbiau būtų turėti dujų jungtį su Lenkija (įsijungti į bendrą ES sistemą)... Bet žinoma, Lenkija partneris slidus, todėl kas žino, gal geriau žvirblis rankoj. Bet gal viskas į gerą ir turėsime abudu projektus...

egidijus, 2012 03 13 13:06
Straipsnis neduoda kategoriškos išvados, todėl jo vertė patariamoji, apžvalginė, tačiau ne geopolitiškai strateginė. Nesant kategoriškos išvados - nėra ir valinės pozicijos.Straipsnio apibendrinimai prorusiški - tarkimės su Gazpromu, derėkimės arba neutralūs, nedrąsūs - reikia statyti SDT, kad sustiprinti poziciją.O kur nacionalinė pozicija? Aš sakau taip- statyti reikia SDT ir tuo metu konsoliduoti vietines politines jėgas maksimaliai eliminuojant prorusiškas tokio terminalo statybai.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (913)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (124)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (221)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (286)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras