Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Lietuva
 
  Kiek nacionalizmo reikia Lietuvai? (54)

Komentarai:

eli, 2012 04 18 10:29
P.S.is komentaru matyti, kad GRUar kas ten, nori LIETUVELE pakeist 'VAKARAIS' (arba parnest mentileliteta)cia jusu nuomone Patriotizmas? Ir jusu nuomone , kas keicia Lietuvos kultura nera antipatriotizmas?

eli, 2012 04 18 10:15
ar gali kas pasakyti skitu banko sask.numeri noreciau jiems vesti 2% nuo pajamu ,nes Tikresniu Lietuviu uz juos tikrai nera!!! kadangi nenoriu plauku nusiskust tai paremsiu:) LIETUVA LIETUVIAMS!!! ir kas raso kitaip tie yra anti LIETUVYBEI!

Žygeivis, 2012 03 20 20:39
nerka, 2012 03 20 20:13
kas del rasybos klaidu tai skubu ir tingiu jas taisyt
---------------------------

O tu neskubėk, ir netingėk. :)

Ir lietuvišką raidyną įsitaisyk.

Lietuvybė ir patriotizmas kaip tik nuo tokių "mažų" dalykų ir prasideda, o ne nuo "aukšto lygio filosofavimų".

nerka, 2012 03 20 20:13
kas del rasybos klaidu tai skubu ir tingiu jas taisyt

Žygeivis - Docentui, 2012 03 20 17:47
Beje, ponas Docente, ar žinote, koks esminis skirtumas tarp docento ir akademiko?

Docentas (ypač jaunas) yra įsitikinęs, kad jis jau viską žino ir išmano, o akademikas jau supranta, kiek dar daug jis nežino.

P.S. Šitą išmintį maždaug prieš kokius 35 metus išgirdau iš akademiko Vytauto Statulevičiaus. O ir jis, matyt, ne pats tai sugalvojo, o taip pat išgirdo iš dar prieškarinių profesorių lūpų.

Žygeivis, 2012 03 20 16:48
Dėl paskaitų lankymo, tai, manau, kad greičiau jau jūs mano paskaitų nelankėte, nes akivaizdu, jog aš už jus gerokai vyresnis. :)

O dėl pačių apibrėžimų, tai gal paprasčiau būtų ne nuorodas pateikinėti, o patį apibrėžimą:

http://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/n/nacionalizmas

nacionalizmas
1. ideologija ir politika, grindžiama tautos didybės, galybės kėlimu, tėvynės ir pačios tautos šlovinimu.
2. judėjimas, kuriuo siekiama suvienyti žmones kalbos, kultūros, etninių ir kt. ryšių pamatu.

Ir kas gi yra šito "apibrėžimo" autorius - ypač pirmosios dalies? :)

Juk tai tipiškas sovietmečio laikų, tik šiek kiek "pataisytas", apibrėžimas, išmetus žodį "buržuazinis" - galima sakyti, jo "pagrindas" paimtas dar iš Stalino darbų "nacionaliniu klausimu".

Siūlau, jums, kaip docentui, paskaityti ir šitą paaiškinimą, kaip tokie nacionalizmo apibrėžimai atsirado "posovietinėje erdvėje" (manau, rusiškai skaityti mokate):

Многозначность понятия «национализм» в русском языке

В современном русском языке наиболее употребительное значение слова «национализм» отличается от описываемой в данной статье идеологии и по смыслу приближается к шовинизму и ксенофобии.

Оно имеет выраженный негативный оттенок и делает акцент на превосходстве своей нации, национальном антагонизме и национальной замкнутости.

Русская языковая традиция также приравнивает понятие «нация» к этничности.

Это связано, с одной стороны, с тем, что Россия в целом слабо знакома с идеологией национализма, а с другой стороны, с намеренным искажением принятого в мире значения этого термина царским и советским режимами.

Следствием является подмена терминов, которую в своих целях используют как противники национализма, так и сторонники национального антагонизма.


Docentas-Žygiui, 2012 03 20 15:45
Nepyk, kad iškreipiau tavo slapyvardę, bet taip geriau tiktų. Matyt, nelankei mano politologijos paskaitų. Nedėstysiu tau vadovėlių apibrėžimų (na žvilgtelk bent į http://www.zodynas.lt/terminu-zodynas/n/nacionalizmas). Neapsimesk: pats žinai, koks nacionalizmas yra netoleruotinas, koks - skatinantis tautiškumą ir patriotizmą. Atrodo, turi proto, lyginant su kažkokiais nerkomis, bet tiesiog tau neduota subręsti iki tokių abstrakčių sąvokų, apibendrinimų ir abstrakcijų (abstrahavimasis - aukšto intelekto bruožas).

Žygeivis - docentui, 2012 03 20 15:35
Visų pirma labai abejoju ar pono "docento" išsilavinimas yra aukštesnis nei mano. :)

Ir antra - kam rašinėjate apie nacionalizmą, apie kurį nieko neišmanote.

Tai juk akivaizdu netgi iš jūsų trumpučio pareiškimo: "Kalba apie nacionalizmą - blogas ir teigiamas jo atšakas mūsų visuomenėje", kuris akivaizdžiai parodo jūsų supratimą, įdiegtą dar sovietinės propagandos ir iki šiol tebesivelkantį jums iš paskos, kaip kokia prie jūsų kojos prikabinta girnapusė...

Apskritai, jei jau kalbate apie "blogas ir teigiamas nacionalizmo atšakas mūsų visuomenėje", tai iš pradžių pateikite nacionalizmo apibrėžimą, kaip jūs jį suprantate.

O po to paaiškinkite, kokias jnacionalizmo "atšakas" jūs laikote "blogomis", kam ir kodėl jos "blogos".

Docentas, 2012 03 20 09:35
vėl tenka kištis į paauglišką diskusiją ir tramdyti "pacanus". Juk straipsnis ne apie pederastija, ar ne? Tad nerka (ypač), žygeivi, GRU ir visokie kitokie, nerodykite savo protelio, jei nemokate lietuviškai rašyti, o ir mintys tėra pirmoko lygio. Kalba apie nacionalizmą - blogas ir teigiamas jo atšakas mūsų visuomenėje. Pirmyn. Tik rašykit ne matais ir lietuviškom raidėm...

GRU pasekejas to Zygeivis, 2012 03 19 22:32
"Juk tavo "geležinė logika" greičiau jau prajuokino - paskaičius tavo "gilias mintis", gaunasi, jog jei mūsų pasekėjai negarbina pederastų, vadinasi jie "dundukai"? :) :) :)"
___________________________________________________
ne del to, o del to kad leidosi buti nuteisti! Tai yra dundukizmo pozymis!

"Todėl akivaizdu, jog Lietuva pakils iš duobės, į kurią ją šitie vagys įstūmė, tik tada, kai galutinai ir labai nuosekliai apsivalys nuo visų šitų ją graužiančių "žydrai - raudonų utėlių", o valdžia Lietuvoje pereis į tvirtų patriotų rankas.

Kaip tik tai ir įvyks per artimiausius kelis metus."
____________________________________________________

Kokiu budu Zygeivi? Balsuoti uz jus niekas nebalsuos! Jus gal ka ginkluojates???
Bet ka jau cia, ne pirmas kartas juk... turbut sausio 13 savus saudet... nenustebciau...
nerka zygeiviui,, 2012 03 19 20:00
nerase mano komentaro demokratijos lopsio vasalineja sali

Žygeivis, 2012 03 19 18:50
Mantas, 2012 03 19 17:51
Žygeivi, didelė imigracija - keistų tautą, bet, tarkim, įsileidžiam 100 suomijos inžinierių.
-----------------------------------

Kaip tu manai, kokia prasmė geram suomių inžinieriui grūstis į Lietuvą?

Deja, bet į Lietuvą jau 22 metus lenda pačios įvairiausios savo tautų atmatos bei šiukšlės, kurios tik apsimeta esančios specialistais.

Man ir pačiam teko susidurti su tokiais apsišaukėliais.

Bet geriau paskaityk straipsnį:

Vladas Terleckas: su nepriklausomybe Lietuvą užplūdo netikri pranašai
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=18&t=7787

Ištrauka:

„Ir TVF atstovai atvažiavę tuos pačius klausimus kėlė. Mums atrodė liūdna, kad mūsų nesupranta. O labiausiai orumą žeidė, kai atvykę patarėjai dėjosi esą įžymiais profesoriais, o paaiškėjo, kad tik kolegijos dėstytojai. Bet jie kalė į galvą, kad mes turėtume atsisakyti idėjos turėti savo centrinį banką, kaip dabar LB, o užtenka komercinių, ir mūsų noras turėti centrinį banką yra atsilikimas. Na, pone Dieve, aš gal jau 22metus dėsčiau kapitalistinių šalių pinigų cirkuliacijos ir kredito kursą, o mus laiko tarsi ką tik iš medžio išlipusiais ir nieko neišmanančiais. Tokius niekučius pradėdavo pasakoti... Sakyčiau, maždaug vidurinės mokyklos ekonomikos pagrindų lygio“.

Žygeivis - nerkai, 2012 03 19 18:44
Visų pirma išmok normaliai lietuviškai rašyti, o po to rašinėk apie Lietuvių Tautos ir Lietuvos Valstybės problemas.

Lietuvą jau 22 metus valdo "persidažę" iš "raudonųjų bolševikų" liberastai - kosmopolitai, o kalbant lietuviškai - vagys ir kyšininkai, tarnaujantys visai ne Lietuvių Tautai, o Rytams arba Vakarams, tiksliau ten įsitvirtinusiems betaučiams kosmopolitams - oligarchams.

Todėl akivaizdu, jog Lietuva pakils iš duobės, į kurią ją šitie vagys įstūmė, tik tada, kai galutinai ir labai nuosekliai apsivalys nuo visų šitų ją graužiančių "žydrai - raudonų utėlių", o valdžia Lietuvoje pereis į tvirtų patriotų rankas.

Kaip tik tai ir įvyks per artimiausius kelis metus.

nerka zygeiviui, 2012 03 19 18:12
srebejau tu srebejau nejuokink pazek kur nuejom per 20 metu ogi i gile subime zemes ukis svetimo ir sporto sistemos sugriautos tapom grynas socialas,,didziuojames emigrantu uzdirbtais ir euro sojuzo skiriamais pinigais, patys praktiskai nieko negaminame.,, o suanglejimas diesnis negu sssr laikais buvo surusejimas,, taip kad pasakas kad jai ne rusai tai gyventum kaip skandinavai pasek bobutei jai ne tie rusai tai kaimuose balanas kurentu kaimieciai nes neturetu babkiu i vienkiemius elektra isivest

Mantas, 2012 03 19 17:51
Žygeivi, didelė imigracija - keistų tautą, bet, tarkim, įsileidžiam 100 suomijos inžinierių. Niekas nepasikeistų? Niekas. Įsileidžiam 1,000? Taip pat niekas nesikeistų.

Vadinasi, yra kažkokia riba, iki kurios galime sau leisti imigraciją ir ji būtų sveika (tiek genetiniam fondui praturtinti, tiek ekonomiškai taptume galingesni ir t.t.).Žygeivis, 2012 03 19 16:59
Mantai, nejaugi nesupranti, kad bet kokia svetimtaučių imigracija į Lietuvą tokiai mažai tautai, kaip Lietuvių Tauta, yra mirtinas pavojus?

Mantas, 2012 03 19 14:21
Žygeivi, kontroliuojama imigracija (kaip sakiau anksčiau: teikiant prioritetą specialistų imigracijai, integracijos programos) yra labai naudinga. Niekada nebuvo "grynos" tautos. Todėl šūkio "lietuva-lietuviams" įgyvendinimas tik pakenktų Lietuvos interesams

Jei reiktų rinktis, tai rinkčiausi kaimyna inteligentišką, įstatymų besilaikantį negriuką, nei budulį lietuvį.

Žygeivis, 2012 03 19 14:07
GRU pasekejas to Zygeivis, 2012 03 18 20:42
Gamaseku nepalaikau, paprasciausiai norejau ikasti! Ikandau, esme tame kad jusu pasekejai dundukai...
------------------------------

Ir kaip gi tu "įkandai"?

Juk tavo "geležinė logika" greičiau jau prajuokino - paskaičius tavo "gilias mintis", gaunasi, jog jei mūsų pasekėjai negarbina pederastų, vadinasi jie "dundukai"? :) :) :)

Ir čia pat giri Rusijos imperiją, kad ten irgi pederastams "nėra saldu". :)

Tai, pagal tave gaunasi, kad ir šią imperiją valdo "dundukai", įskaitant tavo garbinamą Putiną? :)

P.S. O dėl Putino "perrinkimo", tai argi kas nors tuo rimtai abejojo.... :) :) :)

Kartu tai tik dar labiau padidino ir taip įtemptą situaciją Rusijos imperijoje - nes dabar netgi ir Ziuganovo komunistai jau "sienom lipa". :)

Žygeivis, 2012 03 19 13:58
Mantas, 2012 03 19 10:52
Įrodyta, jog visuomenės, kuriose žmonės yra toleruojami turi vidutiniškai laimingesnius gyventojus, geraiu vystosi ekonomika, nes ten važiuoja protingesni imigrantai
-------------------------------

Tai tu manai, jog Lietuvių Tautai labai naudinga, jei į Lietuvą važiuoja svetimtaučiai imigrantai? :)

Tokiu atveju, Amerikos indėnanms ir Australijos aborigenams yra tiesiog rojus - juk ten toleruoja bet ką ir važiuoja protingi imgirantai iš viso pasaulio dešimtimis tūkstančių.

Tik kažkodėl nei indėnai, nei aborigenai tuo visai nesidžiaugia - kaip neseniai TV laidoje pasakė vienas indėnas: "mūsų protėviai ne kalakutais turėjo vaišinti atėjūnus, o visus juos išgalabyti, kai jų dar buvo nedaug"...

ome, 2012 03 19 12:29
Niekiniai argumentai Mantuk.

Mantas, 2012 03 19 10:52
Kiek nacionalizmo reikia Lietuvai? (33)

Komentarai:

ome, 2012 03 18 21:07
Hm... o tarkim Lietuvos pederastizacija nera letas lietuviu tautos genocidas? ar uz tai nera BK straipsnio?

Tai dar tą patį straipsnį taikykim visiems, kurie neturi vaikų, nes nenori ar neturi dėl kitų priežasčių ir jiems jų nereikia.

Esmė yra tokia, kad reikia leisti gyventi visiems. Gėjus tau nieko nedaro, o va tu ant jo varai ir dar net, jei būtųm minioje, turbūt įgautum drąsos ir eitum mušti gėjų.

Įrodyta, jog visuomenės, kuriose žmonės yra toleruojami turi vidutiniškai laimingesnius gyventojus, geraiu vystosi ekonomika, nes ten važiuoja protingesni imigrantai

ome, 2012 03 18 21:07
Hm... o tarkim Lietuvos pederastizacija nera letas lietuviu tautos genocidas? ar uz tai nera BK straipsnio?

GRU pasekejas to Zygeivis, 2012 03 18 20:42
Gamaseku nepalaikau, paprasciausiai norejau ikasti! Ikandau, esme tame kad jusu pasekejai dundukai...

Primityvus kaimynai is rytu pasieke tai ka jus cia taip liaupsinate! Rusiskas nacionalizmas ir tautos apsauga!

Pravalas, argi ne taip? Jus snekate, rusai tvarkosi, nesimato slavu imperijos pabaigos!

http://www.delfi.lt/news/daily/world/sankt-peterburgo-gubernatorius-pasirase-istatyma-pries-gejus.d?id=56582035

Na manau ikandau :) iki kito karto
P. S. Ir kinai nepuola, ir Putina perrinko...

Žygeivis, 2012 03 18 20:23
Papildymas

GRU paeekėjau, tu juk rašei, jog "kurstė tautinę neapykantą" ir už tai buvo nubaustas, o vietoje to pateikei eilinį Delfi "sekmadieninį rašinuką" apie Lietuvos pederastizacijos priešininkų baudimą, to reikalaujant "žydrojo" Jievrosojuzo valdžiai - beje, tai yra viena iš kelių esminių npriežasčių, kodėl mes vienu iš savo strateginių geopolitinių uždavinių laikome šito "žydrojo" Jievrosojuzo likvidaciją ir Tautų Europos sukūrimą. :)

Bet ką tai turi bendro su "tautinės neapykantos kurstymu"?

Žygeivis, 2012 03 18 20:12
GRU pasekejas to Zygeivis, 2012 03 17 22:55
Va Zygeivi, prasom:
http://verslas.delfi.lt/archive/article.php?id=26611681
-------------------------

Tai ko gi pasikuklinai įdėti ir straipsnio pavadinimą: "Teismas konfiskavo gėjus diskriminavusio komentatoriaus kompiuterį"? :)

Beje, nuo kada "GRU pasekėjai" tapo ir "pederastų pasekėjais"? :)

O gal teisūs kagėbistai, kurie savo konkurentus "gruzčikus" ir patį GRU nuo seno vadino "pederastų perykla"?

Bet svarbiausia - ką tai turi bendro su mūsų svarstoma tema?

Nes juk mūsų - nacionalistų - griežtai neigiamas požiūris į "žydrojo" Jievrosojuzo valdančiųjų klerkų finansiškai, propagandiškai bei įstatymiškai aktyviai skatinamą Lietuvos pederastizaciją yra visiems puikiai žinomas ir niekada nuo nieko nebuvo slepiamas.

Ir jokia čia ne paslaptis, kad kai tik valdžia iš dabartinių kosmopolitų pereis į mūsų rankas, visi asmenys, aktyviai prisidėję pederastizuojant Lietuvą ir taip naikinant Lietuvių Tautą bei Lietuvių Tautos dorovę bei moralės normas, turės stoti prieš Tautos Teismą - kaip aktyvūs Lietuvių Tautos genocido organizatoriai.

Nes šiems nusikaltimams senaties terminas nebus taikomas.

ome > ed, 2012 03 18 17:53
O man tai dziugu, kad tau labai skaudu.

Ed, 2012 03 18 00:21
Iš tikrųjų labai skaudu, bet reikia pripažinti, kad Lietuvos visuomenė dar nepasiekė tokio intelektualinio išprusimo lygio, kad sugebėtų priimti ir pripažinti, skirtingų rasių, tikėjimo ir sexualinės orientacijos žmonių. Viliuosi, kad didėjant integracijai šis procesas atneš ir daugiau liberalių vakarietiškų jėgų.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2012 03 17 22:55
Va Zygeivi, prasom:
http://verslas.delfi.lt/archive/article.php?id=26611681

ir cia tik virsunele... bet purvais drabstytis negrazu, tai butu tiek nuo manes... tenoriu pasakyti kad ne viskas graziai yra, taip kaip sakote, paziurekite i savo kiema!

Žygeivis, 2012 03 17 16:17
nerka mantui, 2012 03 17 03:57
Ir kaipgi mes buvome lygiaverčiai partneriai su Rusija? (jei turi omeny TSRS laikus),,,,,,,na taip mes gyvenom sajungoj bet tada ir rusijos nebuvo o toj sajungoj mes buvom pirmaujanti valstybe
--------------------------------

Patikslinu - visai ne valstybė, o "perdažytos į raudoną spalvą" ir klaikiai atsilikusios nuo civilizuoto pasaulio Rusijos imperijos provincijos "Severo-zapadnyj kraj" pakraštys.

Šiek tiek civilizuotesnis, nei beveik visa likusi imperija, bet irgi per tuos okupacijos metus klaikiai atsilikęs nuo Vakarų pasaulio - ką dabar ir "srebiame". :)

nerka mantui, 2012 03 17 03:57
Ir kaipgi mes buvome lygiaverčiai partneriai su Rusija? (jei turi omeny TSRS laikus),,,,,,,na taip mes gyvenom sajungoj bet tada ir rusijos nebuvo o toj sajungoj mes buvom pirmaujanti valstybe

Žygeivis, 2012 03 16 20:14
GRU pasekejas to Zygeivis, 2012 03 16 17:57
Turiu nebloga pastebejima!!!
Pazystu viena vaikina, kuris reiskesi labai toj eisenoj, vienas aktyviausiu PATRIOTU! Asmeniskai, kartu su daugeliu savo pazystamu, skaitem ji ir jo aplinka marozais ir dundukais! Priedo galiu pridurti - vaikinas kurste tautine ir belenkokia neapykanta internete, gavo 2500 lt bauda, neteko kompiuterio! (straipsnis buvo delfi)
---------------------------

Parašyk to straipsnio pavadinimą ir datą. Patikrinsiu.

Žygeivis, 2012 03 16 20:11
Vytenis Žygeiviui, 2012 03 15 22:13
Ar nemanai, kad nuolat prieštarauji pats sau, nes:

1) teigi, kad kovoji prieš kosmopolitizmą;
2) amerikiečių ir rusų konflikte nuolat palaikai amerikiečių pusę, nors JAV šiuo metu yra kosmopolitizmo bastionas?
----------------------

Ir kur gi tu matei, kad aš palaikyčiau JAV kosmopolitus? :)

Gal pateik konkretų pavyzdį....

P.S. Mūsų tikslas yra visų - be išimčių - pasaulio imperijų likvidacija ir tautinių valstybių jų vietoje sukūrimas.

Štai tokius veiksmus (bet kokių valstybių ir politinių jėgų, nežiūrint į tai, kokių būtent tikslų jos pačios siekia) mes ir palaikome. :)

Žygeivis, 2012 03 16 20:07
Mantas, 2012 03 16 11:38
Žygeivi, tu sakai, kad nacionalizmas siekia išlaikyti tautas ir jų tradicijas. Tas tiesa, bet žygiavę Kovo 11 d. ėjo su svastikom ir nacistiniais pareiškimais
----------------------------------

Aš pats dalyvavau visose Kovo 11 Patriotinėse eisenose Vilniuje, pradedant 2009 m.

Ir jokių svastikų bei nacistinių pareiškimų nemačiau.

Taigi, jei jau taip teigi, tai pateik konkrečius įrodymus.

GRU pasekejas to Zygeivis, 2012 03 16 17:57
Turiu nebloga pastebejima!!!
Pazystu viena vaikina, kuris reiskesi labai toj eisenoj, vienas aktyviausiu PATRIOTU! Asmeniskai, kartu su daugeliu savo pazystamu, skaitem ji ir jo aplinka marozais ir dundukais! Priedo galiu pridurti - vaikinas kurste tautine ir belenkokia neapykanta internete, gavo 2500 lt bauda, neteko kompiuterio! (straipsnis buvo delfi) Nacionalistas, fasistas ir t.t. Vat tokie zmones kuria lietuvos ateiti...?!
Zygeivi, gal tu ir turi kazkokiu tauriu ideju, bet tavo pasekejai issigime visiskai...

Mantas, 2012 03 16 11:38
Žygeivi, tu sakai, kad nacionalizmas siekia išlaikyti tautas ir jų tradicijas. Tas tiesa, bet žygiavę Kovo 11 d. ėjo su svastikom ir nacistiniais pareiškimais, o tai jau ir pats laikai nacizmu. O keista tas, kad šituos, ėjusius per Kovo 11 d. gini

Mantas, 2012 03 16 11:36
Nerka: "laimejo tik jav o lietuva ir kitos salys is lygeverciu rusijos partneriu patapo tik jav vasalais o tai as pavadinciau pralaimejimu"

Ir kaipgi mes buvome lygiaverčiai partneriai su Rusija? (jei turi omeny TSRS laikus)

nerka lukui, 2012 03 16 10:31
Pasakysiu tik tiek Sovietų sąjunga sužlugo, Lietuva, kitos okupuotos salys ir JAV laimejo.,,,,,, lukai lukai kas laimejo? laimejo tik jav o lietuva ir kitos salys is lygeverciu rusijos partneriu patapo tik jav vasalais o tai as pavadinciau pralaimejimu .,. kaip ir rusam ,., tik beda tame kad rusai turi isteklius ir galimybes atsistatyti ka jie ir daro o mes nebe,, pazek vien i ukrainos tragedija tokios zemes tokia pramone buvo o dabar salis gali pasididziuoti tik prostituciu eksportu i vakarus o tu tai vadini laimejimu

Vytenis Žygeiviui, 2012 03 15 22:13
Ar nemanai, kad nuolat prieštarauji pats sau, nes:

1) teigi, kad kovoji prieš kosmopolitizmą;
2) amerikiečių ir rusų konflikte nuolat palaikai amerikiečių pusę, nors JAV šiuo metu yra kosmopolitizmo bastionas?Lukas, 2012 03 15 17:55
Pasakysiu tik tiek Sovietų sąjunga sužlugo, Lietuva, kitos okupuotos salys ir JAV laimejo. Rusija dabar sedi pažeminta, praradusi savo teritorijas ir įtaka, o mes džiaugemies vakarietiško pasaulio ir NATO dominavimu. O tokiem Faustam ir Andriam noriu pasakyt - prakisot mielieji, prakisot!

Žygeivis, 2012 03 15 16:39
Visų pirma vertėtų visiems "diskutantams" susitarti, ką jie vadina terminu "nacionalizmas".

Nes Rusijos imperijoje ir vėliau Sovietų imperijoje tyčia šio termino prasmė buvo iškraipyta propagandiniais tikslais, prilyginant nacionalizmą šovinizmui ir net nacizmui.

O trumpai kalbant, nacionalizmo esmė yra visų pasaulyje egzistuojančių tautų, kalbų, kultūrų, religijų, rasių įvairovės išsaugojimas.

O tam pats geriausias "instrumentas" yra sava nepriklausoma valstybė kiekvienai tautai - ko ir siekia visų pasaulio tautų nacionalistai.

Ir kaip tik todėl visi visų rūšių imperininkai taip nekenčia nacionalizmą ir nacionalistus.

Priešingos nacionalizmui ideologijos - kosmopolitizmo - tikslas yra atvirkštinis: visas pasaulio tautas, kalbas, kultūras, rases ir net religijas sunaikinti ir sukurti "vieno tipo mobilų pasaulio pilietį".

Iš tikrųjų tai yra labai elementarus ekonominis tikslas - pasaulį valdantiems oligarchams reikalinga "mobili" kvalifikuota darbo jėga, kurią galima būtų "permetinėti" į bet kurią pasaulio vietą, ir tai nesukeltų jokios "trinties" su vietiniais "autochtonais".

Žygeivis, 2012 03 15 14:44
žygeiviui, 2012 03 15 09:53
nevaryk čia ilgų paklodžių, jei neturi kur dėti savo straipsnių tipo Copy, tai mesk į šiukšlių dėžę...Linkiu visiems konstruktyviai svarstyti nacionalizmo esmę.
------------------------------

Tu, matyt, tinginys, o gal laiko neturi skaityti "ilgas paklodes"? :)

Dėl nacionalizmo esmės, tai viskas labai išsamiai ir nuosekliai jau seniai yra išnagrinėta.

Skaityk dešimtis temų čia:

Nacionalizmas (tautiškumas - pasaulinio daugiatautiškumo išsaugojimas) - istorija ir ideologija, atmainos ir srovės. Nacionalizmas ir kosmopolitizmas.
http://lndp.lt/diskusijos/viewforum.php?f=4

Žygeivis, 2012 03 15 14:36
Faust, 2012 03 15 12:07
Deja tie naciai teršia Kovo 11 minėjimą.
-----------------------

Būtent šitų "nacių" dėka ir įvyko Kovo 11-oji.

O tokie, kaip "faust" ir tada visais įmanomais būdais tam priešinosi ir rėkė TV, radijuje bei visuose laikraščiuose ir žurnaluose apie "prakeiktus buržuazinius nacionalistus", griaunančius "didingą Sovietų sąjungą".

Faust, 2012 03 15 12:07
Deja tie naciai teršia Kovo 11 minėjimą.

žygeiviui, 2012 03 15 09:53
nevaryk čia ilgų paklodžių, jei neturi kur dėti savo straipsnių tipo Copy, tai mesk į šiukšlių dėžę...Linkiu visiems konstruktyviai svarstyti nacionalizmo esmę. Pasigendu tų "protingų" internautų - nerkų, andrių, GRU pasekėjų, kurie taip švaistėsi savo mintimis anksčiau. Gal pabėgo nuo lietuvybės į užsienius? Tai būtų lengviausia išeitis...

Žygeivis, 2012 03 14 14:17
Štai, pvz., ką rašo mūsų idėjinis bendramintis Meksikoje - daug kam girdėtas Komandantė Markosas.

Subkomandantė Markosas: Ketvirtasis pasaulinis karas

Karas baigėsi, karas tęsiasi

Įprasta kalbėti apie du pasaulinius karus. Tačiau jų pabaiga nereiškė taikos įsigalėjimo.

Po Antrojo pasaulinio karo iš karto prasidėjo Trečiasis. Tiesa, jis dažniausiai vadinamas Šaltuoju, tačiau pagal visus požymius tai buvo tokio pobūdžio karas, kaip ir anksčiau vykusieji.

Žinoma, kiekvienas naujas karas yra kitoks, nes keičiasi situacija. Tačiau pasaulinio karo ypatybė – jis pranoksta vienos ar kelių nacionalinių valstybių ribas, jo metu siekiama užimti priešo teritoriją ir ją savaip pertvarkyti.

Trečiasis pasaulinis karas baigėsi sulig Berlyno sienos griūtimi, kai pasaulis tarsi prarado dvipoliškumą. Kapitalizmas ir rinkos ideologija, regis, akivaizdžiai nugalėjo.

Tačiau iš tiesų karas nesibaigė. Vyksta naujas pasaulinis karas. Šį kartą tai karas prieš visą žmoniją.

Kaip ir visi karai, jis siekia pasaulio perdalijimo. Naujas pasaulio padalijimas reiškiasi kaip turtų koncentracija ten, kur yra turtų, ir skurdo koncentracija ten, kur yra skurdas. Kiekviena valstybė, kiekvienas miestas, kiekvienas žmogus tampa mūšio lauku. Vienoje pusėje kovoja neoliberalizmas, naudodamasis sudėtingomis ir galingomis struktūromis, kitoje – žmogus.

Tiesa, yra žmonių, kuriuos tenkina tai, jog jie tapo tik vienu skaičiumi Pinigų Valdžios biržoje.

Yra žmonių, kuriuos tenkina vergo padėtis. Karjeros kopėčios labai primena grandinę, kuria esame pririšti. Yra žmonių, kurie džiūgauja, jog parsiduoda ir gali tenkintis trupiniais nuo šeimininko stalo. Visose pasaulio vietose yra žmonių, kurie patenkinti tuo, kas yra.

Visame pasaulyje yra vyrų ir moterų, kurie nustoja būti žmonėmis ir tampa tik sraigteliais globalioje rinkoje.

Tačiau visame pasaulyje yra ir paprastų vyrų bei moterų, kuriems nėra tas pat, kurie nusiplėšia valdžios pasiūtą konformizmo rūbą ir sako BASTA (gana).

Paradoksalu, kai jau Pinigų Valdžia tarsi pasiekia galios apogėjų, kai niekas nėra toks galingas, kad ją įveiktų, staiga įvairiose pasaulio vietose atsiranda paprastų žmonių, kurie sako „ne“ ir tampa jai nepavaldūs.

Neoliberalizmas ir socialinė neteisybė


Dabar vykstančio pasaulinio karo kitas pavadinimas – globalizacija, o jos ideologinis pamatas, jos religija – neoliberalizmas.

Globalizacija – tai rinkos universalizacija, kuriai žmonija tik trukdo. Visa, kas žmogiška, trukdo rinkos universaliam triumfui ir turi būti pašalinta iš kelio.

Taigi mes visi – indėnai, ne indėnai, žmogaus teisių gynėjai, mokslininkai, menininkai, intelektualai, mokytojai - esame kliūtis. Kiekvienas, kuris teigia esąs laisvas.

Vienas iš neoliberalizmo mitų tvirtina, kad ekonominis augimas skatina geresnį gėrybių paskirstymą ir didina užimtumą. Tai melas.

Lygiai taip pat kaip karaliaus valdžios didėjimas nesuteikia didesnės valdžios jo vasalams. Finansinis absoliutizmas nesukuria daugiau laisvės, nesukuria naujų darbo vietų.

Priešingai, jo padariniai yra skurdas, nedarbas, prastėjančios darbo sąlygos. Galbūt pasaulyje dar niekada nebuvo pagaminama tiek daug prekių, nebuvo sukurta tokių modernių gamybos mašinų, tačiau tikrai galiu pasakyti, kad pasaulyje dar niekad nebuvo tiek skurdo.

XX amžiaus 6-7 dešimtmetyje skurdžiais, pagal Pasaulio banko kriterijus, buvo 200 milijonų žmonių. Paskutiniame XX amžiaus dešimtmetyje tokių buvo jau 2 milijardai.

200 turtingiausių pasaulio firmų valdo turtą, kuris lygus ketvirčiui viso pasaulio turto.

Turčiai turtėja, skurdžiai skursta. Tik turčių darosi vis mažiau, o skurdžių - vis daugiau.

Socialinė nelygybė didėja. Ar tai ir yra rojus, kurį mums paruošė neoliberalizmas?

Globalizacija skatina migraciją. Pastaroji pasiekė nematytą mastą. Daugėja žmonių, kurie neturi šaknų, tik persikėlimo košmarą atmintyje.

Daugėja žmonių, kuriuos visą gyvenimą persekioja svetimumo jausmas, į kuriuos vietiniai, kaimynai žiūri kaip į vagis, atvykusius atimti jų duonos kąsnio. Priešiškumas tik didėja.

Kartu vyksta valdžios ir nusikalstamo pasaulio susiliejimas. Turto valdžia elgiasi kaip nusikalstama grupuotė, jaučiasi esanti aukščiau įstatymų, elgiasi taip, tarsi valstybė būtų jos koncernas.

Valdžia išpažįsta neoliberalizmą ir kliedi apie ekonominį augimą, o valstybė atsisako paskutinių prievolių piliečiams.

Globalizacijos kabarete galime stebėti nacionalinės valstybės striptizą, kurio metu pastaroji nusimeta paskutinius savo įsipareigojimų rūbus. Galiausiai neliko nieko, išskyrus vienintelę funkciją – represyvią.

Valstybė, perdavusi visą savo finansų tvarkymą transnacionalinėms korporacijoms, tarptautiniams fondams, nebeturi net galimybės amortizuoti skirtumų tarp skirtingų grupių.

Natūralu, kad, užuot skyrusi lėšas viešajam gėriui, valstybė vis daugiau lėšų skiria represinio aparato stiprinimui. Nes jos svarbiausias uždavinys – kontroliuoti visuomenę.

Karas su nacionaline valstybe


Pirmoji stambi kliūtis globalizacijos kelyje – nacionalinė valstybė. Reikia sunaikinti viską, kas daro valstybę „nacionalinę“ - kalbą, kultūrą, ekonomiką, politinę struktūrą ir socialinį audinį. Turime pripažinti, kad nacionalinės valstybės šiandien primena kvailį, paleidusį šūvį šarvuotame kambaryje. Šis šūvis – tai globalios tvarkos kūrimas. Dabar kulka atšoka nuo sienų ir naikina patį šaulį. Ji nenurims, kol šis nebus sunaikintas.

Nacionalinės kalbos globalizacijos kuriamam pasauliui jau nereikalingos, būtina įtvirtinti naują universalią kalbą.

Ne, tai net ne anglų kalba, kaip galėtų atrodyti - tai informatika. Visas kalbas reikia suvesti į vieną modelį, kurio pamatas informatika.

Taip pat ir visos kultūrinės ypatybės, kurios daro daną danu, vokietį - vokiečiu, italą - italu, meksikietį - meksikiečiu, turi būti sunaikintos, nes jos trukdo globalizacijai.

Svarstoma jau ne tai, kaip sukurti rinką prancūzams, rinką anglams, bet kaip sukurti bendrą rinką, kurioje visi, nepriklausomai nuo to, kur gyvename, galėtume vartoti tuos pačius produktus, o patys elgtumėmės kaip pasaulio, o ne savo valstybės piliečiai.

Visa tai, kas netinka rinkos ir informatikos logikai, yra naikinama.

Ypač tai drastiška Europoje, kur valstybės turi senas kultūrines tradicijas. Ekonominiai klausimai dabar jau sprendžiami pasauliniu lygiu ir jokios autonomiškos valstybių ekonominės struktūros nebereikalingos.

Ar yra, pavyzdžiui, Europoje likę didžių politikų, kurių nuomonė ką nors reiškia?

Esu įsitikinęs, kad svarbiausi politiniai veikėjai šiandien yra Tarptautinis valiutų fondas, bankininkai.

Karo su nacionaline valstybe metu į draiskalus suyra ir socialinis audinys. Buvusią socialinę pusiausvyrą konkrečios visuomenės viduje keičia atskirų grupių, tokių kaip lesbietės, gėjai, migrantai, gynimas.

Pasaulyje bandoma įtvirtinti tik vieną gyvenimo būdą. Pagrindine pramoga turi tapti informatika. Pagrindine žmogaus vertybe tampa savo kreditinių kortelių skaičiavimas, gamybinės bei vartotojiškos galios didinimas.

Globalizacija ir žmonija


Didysis paradoksas yra tas, kad globalizacija nepaverčia pasaulio viena visuma, tačiau jį suskaldo į daugybę fragmentų.

Užuot atradę vis daugiau bendrybių, žmonės atranda vis daugiau skirtumų. Didėja įvairiausių mažumų skaičius.

Kiekvienas jaunas žmogus turi savo mėgstamą grupę, savo gyvenimo sampratą, pavyzdžiui, kiekvienoje valstybėje yra savų pankų ir skinhedų. Skirtumų dabar tik daugėja.

Blogiausia, kad šiandien jaunam žmogui nesiūloma pažiūrėti į veidrodį ir pamatyti šalia skirtumų bendrumus. Jam siūloma žiūrėti tik į savą veidrodžio šukę. Taip valdžiai lengviau valdyti.

Pasaulinė rinka siekia paversti pasaulio teritorijas ne valstybėmis, bet prekybos centrais. Galima keliauti iš šalies į šalį ir atrasti tų pačių produktų. Jau nėra skirtumo tarp Sen Kristobalio ir Paryžiaus. Niveliavimas ir skaidymasis vyksta vienu metu.

Tai nacionalinių valstybių pabaiga. Ne tik jų. Tai pabaiga ir jas sudarančių žmonių.

Visa, kas tėra svarbu – tai rinkos dėsniai. Jie nustato tavo vertę. Kiek gali pagaminti, kiek gali suvartoti, tiek ir tesi vertas. Orumas, pasipriešinimas, solidarumas – tai trukdo rinkai. Žmogus paverčiamas gamybos ir vartojimo mašina. Jis nenaikinamas tiesiogiai, bandoma sunaikinti bet kokį jo žmogiškumą.

Būtent todėl sakau, kad Ketvirtasis pasaulio karas – tai kova su žmoniją.

Dalis žmonių – skurdžiausiose regionuose – naikinami fiziškai, atimant iš jų pragyvenimo pagrindą.

Kiti – naikinami netiesiogiai, ištrinant iš jų visa, kas savita ir paverčiant juos rinkos sraigteliais, įteigiant, kad viltis, didvyriškumas, orumas – tai praeities dalykai, kurie jau esą seniai pralaimėjo.

Zapatistai dalyvauja Ketvirtajame pasauliniame kare. Jie kaunasi žmogaus pusėje ir yra įsitikinę, kad skirtingose pasaulio vietose dar liko žmonių, kurie nepasidavė.

Tai žinoti labai svarbu. Tai - įkvėpimo šaltinis.

(Šis tekstas paskelbtas "Bernardinų" puslapyje).

Žygeivis, 2012 03 14 14:09
1. Nacionalizmas kaip ideologija nėra susijęs nei su "dešinumu", nei su "kairumu" - tai visai kita politologinė "ašis", o dar tiksliau - "erdvė".

Pvz., indėnų tautos Meksikoje, Gvatemaloje, o ir apskritai visoje Lotynų Amerikoje, kovojančios dėl savo laisvės bei nepriklausomybės, tikrai nėra "dešiniųjų" pažiūrų - o štai jų priešai, visų pirma baltųjų plantatorių palikuonys ir kreolai, kaip taisyklė, yra turtuoliai ir "dešinieji".

2. Manau, kad mes skirtingai suvokiame sąvokas "nacionalizmas" ir "internacionalizmas".

Nacionalizmas ir internacionalizmas nėra jokia priešprieša - visi tikri nacionalistai gerbia visas be išimties tautas, jų kalbas ir kultūras bei religijas.

Kiekvienas tikras nacionalistas yra tuo pačiu ir tikras internacionalistas - pvz., jis visada padės kitoms engiamoms tautoms kovoti už jų laisvę ir nepriklausomybę (žinoma su sąlyga, jog tos tautos nebando užgrobti kitų tautų etnines-istorines žemes - kaip tik todėl kiekvienas nacionalistas turi labai stengtis sužinoti ir savo, ir kitų tautų tikrąją istoriją bei mokėti kuo daugiau kalbų, kad galėtų gauti informaciją iš pačių įvairiausių šaltinių).

Nacionalizmo priešprieša yra ne internacionalizmas, o kosmopolitizmas, tai yra atsisakymas savo tautos, savo kalbos ir savo kultūros vardan "vienos pasaulinės" kalbos, tautos ir kultūros "sukūrimo".

Beje, jei iš tikro būtų "sukurta" tokia "vienoda, globali, tauta, kalba ir kultūra", tai išnyks ir pati sąvoka "internacionalizmas", nes nebeliks pačių tautų. :smile7:

3. Sovietų Sojuzas buvo daugiatautė imperija ir jos ideologai labai gerai suvokė, kokį realų pavojų šiai imperijai kelia bet kurios tautos (įskaitant ir rusų) nacionalistai: juk visų nacionalistų tikslas yra vienas - imperijų naikinimas ir tautinių valstybių kūrimas (visai nepriklausomai nuo tų imperijų socialinių santvarkų ir valdymo formų).

Kaip tik todėl SSSR valdantieji visada - nuo pat bolševikų partijos įsikūrimo - nekentė ir klaikiai bijojo bet kokių nacionalistų - ir "buržuazinių", ir "socialistinių", ir "anarchistinių".

Vienintelis trumpas laikotarpis, kada Stalinas "sužaidė" rusų (o vėliau ir žydų bei kitų tautų) nacionalizmu, buvo WW2, kada realiai pajuto, jog gali prakišti karą.

Tada ir pravoslavų bažnyčią "atkūrė", ir Aleksandro Nevskio kultą sukūrė, ir apie "didžią rusų tautą" prašneko, ir kt. Taip pat įkūrė Žydų komitetą, sudarė įvairius "tautinius" karinius junginius (nors, pvz., 16-oje "lietuviškoje" divizijoje iki pat 1944 m. daugumą karių sudarė visai ne lietuviai, o žydai... :img01: ).

Bet tai tęsėsi labai trumpai - greit visus, kurie rimtai patikėjo tomis kalbomis, arba sušaudė, arba išvežė į lagerius.

Sovietų "lageryje" tyčia pastoviai buvo iškraipomos sąvokos - nacionalizmas buvo tapatinamas su šovinizmu, o internacionalizmas - su kosmopolitizmu.

Ir dabar dar ši propaganda yra labai stipri - tik ją dabar naudoja jau nebe sovietų ideologai, o įvairūs kosmopolitiniai "liberastai" ir imperijų šalininkai.

Žygeivis, 2012 03 14 14:04
Išsami informacija apie Patriotines eitynes čia:

Kovo 11 eitynes
http://www.kovo11eitynes.lt/
http://www.facebook.com/kovo11eitynes

2012 m. Kovo 11 d. Patriotinės eitynės Vilniuje
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=138&t=7360

Žygeivis, 2012 03 14 13:58
Švedijos Tautinių demokratų partijos sveikinimas

2012-03-11

Mano Draugai,

Pirmiausia leiskite man pasakyti, kad būti su Jumis ir švęsti Jūsų Tautinę šventę yra nuostabu! Čia jaučiama fantastinė dvasia, o dar šitiek žmonių!

Prieš kelionę aš pasidomėjau Lietuvos istorija. Jums ne visuomet buvo lengva. Jūs atlaikėte karus, okupacijas ir priespaudą – tai, ko mums, švedams, pasisekė išvengti, tačiau šiandien čia matau tikėjimą ateitimi ir pelnytai užtarnautą pasididžiavimą Jūsų tauta!

Taigi, Lietuvos Nepriklausomybės diena! Tikrai yra ką švęsti! Mums, Švedijos Tautinių demokratų partijos delegacijai, yra didelė garbė būti pakviestiems švęsti su Jumis.

Švedijoje mes neturime jokios nepriklausomybės dienos... Taip, mes turime Nacionalinę dieną... Jei pasiskaitytumėte laikraščiuose apie Švedijos Nacionalinę dieną, sužinotumėte, kad ją švenčiame su kebabais ir rytietiškais pilvo šokiais... „Gerosios“ jėgos, lenktyniaudamos, stengiasi paneigti viską, kas švediška, ne tik per Nacionalinę dieną, bet ir kitomis dienomis. Muzikinei grupei, kuri šią dieną sugrotų Švedijos nacionalinę giesmę, būtų nutraukti kontraktai, o jei apsivilktum marškinėlius su Švedijos vėliava, rizikuotum susilaukti smūgio į veidą...

Nes taip ir yra. Švedija, kuri, pasak istorijos, – pataisykite mane, jei aš klystu, – buvo laikoma Skandinavijos „vyresniuoju broliu“ ir pavyzdžiu kitiems, šiandien tėra gėdingas pavyzdys, kaip NEREIKIA daryti, jei norite turėti laimingą ir veikiančią valstybę.

Mes gyvename šalyje, kur politinis elitas pamiršo, kam jie turėtų dirbti, ir mes matome, kad visiškai nesvarbu, už kurią iš „elito“ partijų nubalsuosime, – jos veikia visiškai vienodai ir pasisako už tą pačią sistemą. Mes, Tautiniai demokratai, esame krislas šio „elito“ akyse, mes esame už politiką tautai ir už tikras demokratines vertybes.

Mes matėme, kaip įvairūs švediški bankai klastingai pripumpavo savo pinigų į Baltijos šalis, o švedų bankininkai besistumdydami tarpusavyje stengiasi apiplėšti kaimyninių šalių išteklius. Mes, Tautiniai demokratai, į tai žiūrime su pasišlykštėjimu! Tai neturi NIEKO bendro su pagalba kaimynams atsistoti ant kojų po ilgų sunkių komunistų valdymo metų. Tačiau tai vyksta korumpuotame pasaulyje, kuriame mes šiandien gyvename!

Taigi, kadangi ši korumpuota sistema dirba nepaisydama mūsų sienų, mes, Tautininkai, taip pat privalome bendradarbiauti. Todėl mums yra dvigubai smagiau būti čia šiandien, nes yra be galo svarbu mums būti gerais draugais ir kartu priešintis globaliam mūsų bendro priešo spaudimui! Visi laisvi – prieš priešą, esantį visur! Veikti kartu mums yra itin svarbu, nes jokia atskira šalis negali pasipriešinti spaudimui, kurį globalus elitas meta prieš visus jam nepritariančius!

Mes privalome suburti grupę šalių (geriausia būtų visa Europa, Rusija ir JAV), kurios kartu pakiltų į sukilimą vardan savo tautų! Mes matėme, kas nutiks priešingu atveju... Melo, intrigų ir šmeižto paradas, kuriuo visas pasaulis viliojamas suduoti laisvoms ir nepriklausomoms šalims, kaip kad nutiko Vengrijai priėmus naujus bankų įstatymus... Arba Libijai... Karas Libijoje yra didžiulė gėda, ir mūsų visų rankos yra suteptos Libijos žmonių krauju, nes mes nesustabdėme šitos piktadarystės! Mes privalome sunkiai dirbti, kad tai nepasikartotų! Karas visuomet yra pragaras, ir mes jam privalome pasakyti ne!

Mes, Tautininkai, žinome kaip tą galime padaryti! Kartu!

Tai ir yra mūsų žinios stiprybė! Aš galiu, bet kuris iš Jūsų galite imti ir persakyti šią kalbą bet kam pasaulyje – ir tai pavyks! Tai pavyks visur, nes žmonės visose šalyse nori būti nepriklausomi ir gyventi harmonijoje su likusiu pasauliu.

Mūsų pasaulio ateities paslaptis yra paprasta: jums yra gera čia, o mums yra gera ten, ir mes visi esame draugai, bendradarbiaujantys geresnio pasaulio vardan.

Su šiurpuliukais viduje tariu nuoširdžiai ačiū!

Björn Lööf

Žygeivis, 2012 03 14 13:57
Įvairūs video iš 2012 m. kovo 11 d. Patriotinių eitynių

Nacionalistų eitynės Vilniuje 2012 metų kovo 11 dieną
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=07nMHRJYmmw

Kovo 11 -osios eitynės Vilniuje [2012-03-11]
http://www.youtube.com/watch?v=Yuq1tQG0lXY&feature=related

Kovo 11-osios eitynės, 2012
http://www.youtube.com/watch?v=R0Y1w3hKPh4

Kovo 11-osios eitynės (Katedros aikšė - Lukiškių aikštė, Vilnius), 2012
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=54Xn7OVxA04

Nacionalistų eitynės Vilniuje 2012 metų kovo 11 dieną
http://www.youtube.com/watch?v=2nlO3px6GcA&feature=related

Tautininkų eitynės Vilniuje
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=B3Gk_yay0KM

Wideo: Marian Paluszkiewicz
Wilno, 11 marca 2012 r.

Przemarsz litewskich nacjonalistów
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=55q63yBgFvg#

Žygeivis, 2012 03 14 13:56
Leidimas buvo išduotas 2000 dalyvių, tačiau realiai, pasak policijos, kolonoje ėjo apie 2500. Ir dar apie tūkstantis, jei ne daugiau, ėjo šalia šaligatviais iš abiejų pusių.

P.S. Eisenos dalyvių skaičių nesunku suskaičiuoti peržiūrėjus video.

O ypač gerai tai matyti, palyginus policininkų skaičių, ėjusių šalia eisenos, jos priekyje ir gale gana skysta grandinėle – o juk jų buvo 350. Taigi, paprastas uždavinukas – kiek gi žmonių ėjo pačioje kolonoje?

——————————————————-

Eitynėse dalyvavo ir svečiai iš užsienio: Lenkijos, Latvijos, Baltarusijos, Italijos, Vokietijos, Švedijos ir Šveicarijos, o taip pat dalyvavo ir kelių Rusijos organizacijų atstovai – iš Karaliaučiaus srities atvyko organizacijos BARS atstovai, iš Karelijos – Rusų katakombinės cerkvės šventikas.


as, 2012 03 14 12:46
Raudonoji armija padarė daugiau nusikaltimų prieš žmogiškumą negu vokiečių SS!

A, 2012 03 14 12:07
Docentas, o ką tie nacionalistai, be pasiūlymo į snukį duoda? Kaip sakoma, ar jie padeda vargstančiai bobutei apsitvarkyti? Gal aktyviai talkose sudalyvauja, aktyviai prisideda prie policijos pagalbininkų ir banditus pasergsti? Gal kultūros renginiuose aktyviai reiškiasi?
Ne, tai marozai, lyg vėžys tautos. Jie savo agresyvumu išbaido net pačius lietuvius, nes bet kuris nesitaikstantis su esama padėtimi, labai lengvai gali būti apšauktas "globalistu", "laisvamaniu".
Vien tai kad savo tautiškumą reiškia per nacizmo prizmę, apsimetinėdami kad jų ženklai tik atsitiktinai sutampa su Hitlerio naudotomis. Visos elgesio manieros artimos. Beveik visi "patriotai" įtartinai žino kaip kalbėti PRIEŠ kažką, o ne už kažką...

Docentas, 2012 03 14 09:52
bičiuli Mantai, nereikia bojoti vad. nacionalistų, jų irgi būna visokių, jais Kremlius tik gasdina, o jie ne tokie baisus, jie padeda Lietuvai išlikti tame globalistiniame balagane, kuriame mes po 50 metų prarasime savo vardą (o gal greeičiau - kaip buvo rašyta, 2040 m. bus įvesta NAUJOJI PASAULINĖ TVARKA). Taigi nedrebink kinkų ir eik į tautinio jaunimo eisenas...

Mantas, 2012 03 14 09:34
Nereikia tik teisinti tos nacionalistų eisenos. Matėm, kokie ten žmonės ėjo. Nuo tokių ir pats dažnai gali gauti į kaulus. Imigracija, pvz., ko bijo šitie nacionalistai, pati savaime yra gerai, tik reikia imigrantams kriterijus taikyti, pvz., aukštasis mokslas, integracija ir pan.

Nerasi nei vieno lietuvio, lenko ar kito žmogaus, kuris būtų "grynas". Su kiekvienu turime kraujo ryšį.

Man per tokius nacionalistus (tai kas kita, kas patriotizmas)nei gera gyventi Lietuvoje, nei kyla ja pasididžiavimas. Diawara, Mamontovas, Didžiulis yra pusiau lietuviai, bet jie apie lietuvą daug geresnį vaizdą sudaro.

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1187)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (256)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (315)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (582)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (147)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras