Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos bendradarbiavimo svarba

2012 03 20

Antrojo pasaulinio karo akivaizdoje dar premjeras Vinstonas Čerčilis (Winston Churchill) vyko į Vašingtoną koordinuoti bendrų veiksmų, o pergalės mūšio lauke įrodė, kad britai ir amerikiečiai, dirbdami ranka rankon, gali daug pasiekti. Ir jeigu ši istorijos pamoka bus išmokta, o šios valstybės susitelks, jos įstengs išspręsti sudėtingas karo ir taikos pasaulyje problemas. Tiek Jungtinėms Valstijoms, tiek D. Britanijai svarbu ne tik kariauti, joms rūpi tarptautinę taiką ir saugumą palaikančių institucijų kūrimas. Šių valstybių bendradarbiavimas paremtas partneryste, jas sieja istorija, vertybės ir panašūs tikslai, todėl bendradarbiavimas grindžiamas abipusiu pasitikėjimu. Šių valstybių ekonomikos vis dar vaidina svarbų vaidmenį pasaulyje, šalys siekia žmonėms kurti darbo vietas, išlaikyti šiokį tokį jau pasiektą ekonomikų atsigavimą, spręsti skolų krizę. Jos įsipareigoja plėtoti prekybą ir investicijas.

Jungtinių Valstijų ir D. Britanijos vadovai didžiuojasi savo indėliu į tarptautinę misiją Afganistane, „Al Qaedos“ išardymu, Talibano susilpninimu, afganų pajėgų mokymais. Visgi paskutiniai įvykiai rodo, kad ši misija išlieka sudėtinga, tačiau D. Britanijos ir Jungtinių Valstijų lyderiai gerbia savo karių pasiaukojimą, o aukos tampa tarsi stimulu sėkmingai užbaigti misiją žuvusiųjų ir sužeistųjų vardu. Be to, siekiama užtikrinti, kad „Al Qaeda“ niekada nebepultų taikių piliečių. Minėtosios galingos šalys yra aktyvios tarptautinės bendruomenės narės, vieningos dėl griežtų sankcijų Irano režimui, nes šis nesilaiko tarptautinių įsipareigojimų. Būtent čia ir dabar atėjo laikas ir vieta suderinti sankcijų klausimus su Kinija, Prancūzija, Vokietija ir Rusija, taip pat požiūrį į embargą Irano naftai.

Tiek Jungtinės Valstijos, tiek D. Britanija gerbia žmogaus teises ir orumą, todėl jos ir toliau rems drąsius piliečius ir Artimuosiuose Rytuose, ir Šiaurės Afrikoje, reikalaujančius savo visuotinių teisių. Jungtinių Valstijų ir Didžiosios Britanijos kariai ir piliečiai dar kartą įrodo, kad dirbdami kartu gali tikrai daug nuveikti, o tai naudinga ne tik bendradarbiaujančioms valstybėms, bet ir visam pasauliui. Todėl tokie ryšiai, pasak šių valstybių vadovų, bus ir toliau puoselėjami, nes yra paremti pasitikėjimu ir pagarba svarbiausioms vertybėms.

Pagal 2012 m. kovo 13 d. „The Guardian“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1251)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (650)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras