Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusijos ginkluotosios pajėgos gaus zenitinių raketų pastiprinimą

2012 03 19

2012 metais Rusijos karines oro pajėgas ir priešlėktuvinės gynybos pajėgas papildys trys С-400 „Triumf“ zenitinių raketų sistemų divizionai, pranešė Rusijos naujienų agentūra ITAR-TASS, cituodama Rusijos karinių oro pajėgų vyriausiojo štabo viršininką generolą majorą Viktorą Bondarevą.

Vienas raketų divizionas įsikurs Rusijos Tolimuosiuose Rytuose esančiame Nachodkos mieste, kitas – Pamaskvėje. Trečias divizionas priklausys Rusijos karinių oro pajėgų ir priešlėktuvinės gynybos pajėgų pirmajai vadavietei, kurios būstinė yra Voroneže.

Šiuo metu Rusija turi du C-400 zenitinių raketų sistemų pulkus, kiekvieną jų sudaro du divizionai (Elektrostalės ir Dmitrovo miestuose, Pamaskvėje). Kaliningrado srityje kuriamas trečias pulkas.

Vakarų karinei apygardai pirmasis С-400 divizionas buvo priduotas šių metų vasarį, kad po mėnesio galėtų prisidėti prie Rusijos Baltijos laivyno kovinės sargybos.

С-400 zenitinės sistemos perkamos vykdant valstybinę 2011–2020 metų ginkluotės programą, jai įvykdyti paskirta apie 23 trilijonus rublių (~ 600 000 EUR). Numatyta, kad Rusijos kariškiai gaus 56 divizionus С-400 „Triumf“ ir kiekviename jų bus po aštuonis paleidimo įrenginius. Gynybos ministerija nurodė zenitinių raketų sistemas pirmiausia įkurdinti pamario ir pasienio vietovėse.

Generolas majoras V. Bondarevas paminėjo, kad artimiausiu metu bus nutraukta „vakar dienos“ С-300 zenitinių raketų sistemų gamyba.

Pagal 2012 m. kovo 14 d. „Lenta.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras