Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Euroatlantinės organizacijos
 
  Ar į Europą grįžta geopolitika? (16)

Komentarai:

williams, 2021 01 30 14:27
Pastaruosius 4 metus ir 5 mėnesius kankinausi nuo herpeso, ir nuo to laiko aš gydiausi serijas, tačiau padėtis nepagerėjo, kol nepastebėjau Dr.ogalos liudijimų, kaip jis išgydė skirtingus žmones iš skirtingų ligų visame pasaulyje, tada susisiekiau ir su juo. Po mūsų pokalbio jis man atsiuntė vaistų, kuriuos vartojau pagal jo nurodymus. Kai baigiau vartoti vaistažoles, nuėjau pasitikrinti ir, mano nuostabai, išgydžiau nuo herpeso. Mano širdis tokia pripildyta džiaugsmo. Jei kenčiate nuo herpeso ar kitos ligos, šiandien galite susisiekti su Dr.ogala šiuo el. Pašto adresu: Drogalad02@gmail.com WhatsApp arba paskambinkite jam telefonu +2347049668119

:: JIS taip pat gali jums padėti atliekant šį procesą:
1) DIABETAS ,, 2) JEI NORIU MEILĖS GRĮŽTI ,, 3) ŽIV-AIDS ,, 4) Šlapimo infekcija,
5) B HEPATITAS IR IMPOTENCIJA ,, 6) NETEKIMAS / NETEKIMYBĖ ,, 7) PRIEMONĖ ,, 8) ASTHMA ,, 9) Jei jums reikia vaiko visapusiško bet kokio tipo ligų gydymo, atsiųskite el. Laišką adresu: drogalad02@gmail.com ..
Skambinkite telefonu +2347049668119 ..

victra, 2020 12 02 00:00
Sveiki visi Tai puikus atsiliepimas, kuriuo turiu pasidalinti. Kaip Dr.Ogala išgelbėjo mane ir mano brolį nuo herpeso ligų, jis sprendžia rimtas problemas ir gydo bet kokias ligas. Daktaras Ogala po daugelio metų bandymo išgydė mane nuo herpeso mažiau nei per savaitę, jis puikus ir tikrai žino, ką daro. Aš rekomendavau visiems. Šis burtų metikas yra labai labai geras. Profesionalus, tikslus, nuoširdus ir labai patyręs. Ačiū už jūsų darbą! Dėkoju savo draugui, kad jis mane informavo. Turiu pasikalbėti su jumis apie savo problemas. Aš nesitikėjau momentinių rezultatų ir buvau pasirengęs laukti kelis mėnesius. Mano nuostabai ir nuostabai, po kelių dienų spenelio pradėjau matyti rezultatus. Mano broliui buvo diagnozuotas herpeso virusas. Jis sutvarkė visus įmanomus būdus, kaip išsigydyti, tačiau viskas pasistengė, kad viskas nutrūktų, tačiau po to, kai mes tarnavome dr. per kurjerių tarnybą jis išsiuntė vaistažoles nuo herpeso viruso ir davė žingsnis po žingsnio instrukcijas, kaip jį pritaikyti, kai mano brolis jį pritaikė, nurodydamas, kad jis per 3 savaites nuo gydymo buvo visiškai išgydytas, mes išties šaunu. Dr. Ogala yra labai rekomenduojamas. Tai tikras dalykas. Išbandykite ir nenusivilsite! REIKIA PAGALBOS? Susisiekite +2347049668119 arba paštu: Drogala02@gmail.com
(1) Diabetas, 2) ŽIV AIDS,
(3) Šlapimo takų infekcija,
(4) B HEPATITAS, 5) IMPOTENCIJA,
(6) NETEKIMAS / NETEKIMYBĖ
(7) DIARRHEA, 8) ASTHMA, 9) JEI NORITE VAIKO
(10 JEI NETEKAUJI ILGAI LOVOS ...

ome, 2012 03 23 21:41
Nieko kitko ir nesitikejau is globalistu ruporo.

Ed to ome, 2012 03 23 20:55
Ar aš plaukioju iliuzijoje, ar Jūs plaukiojate? Gal atsiverskite nors kartą International Affairs, International Security, Political Science Quarterly, European Journal of International Relations. Sugebėkite atsirinkti ir kritiškai analizuoti šaltinius, nes kol kas, iš to ką matau, Jums nesuteikia kompetetingai diskutuoti.

ome, 2012 03 23 20:31
Gal bus kiek aiskiau pasiklausius, o tai plaukiojate iliuzijose, nebent toks uzsakymas is virsaus, tada suprantu, reikia atidirbti, kaip gi kitaip.
Lyndon LaRouche on the Alex Jones Show · March 22, 2012
http://larouchepac.com/node/22106

Ed, 2012 03 23 20:21
Akivaizdu, kad neo-konservatorių vedama užsienio politika buvo pasmerkta visiškam fiasko nuo pat jū atėjimo į valdžią, tad nenuostabu, kad tiek Irako tiek Afganistano *"demokratizacijos projektai" nenusisekė. Tačiau lyginant su praėjusiais rėžimais, galime daryti išvadą, kad bent jau demokratinės institucijos ir principai nulieti tolimesniam vystymuisi.

*Vedama JAV užsienio politika nuo Trumano doktrinos pradžios buvo grindžiama, liberaliomis idėjomis, demokratinėmis valstybėmis ir pro vakarietiškais rėžimais. Vystantis amerikietiškams išskirtinumui atsirado nacionalinio intereso apsaugojimas. Kas vėliau diktavo JAV užsienio politiką. Šaltojo karo metu JAV palaikė diktatūrinius rėžimus tais atvėjais kai grėsė sovietizaciją, arba palaikė tik tuo atvėju jei buvo sutinkama dėl tolimesnių demokratinių principų idiegimo.

Kadangi esant tarptautinei anarchijai Amerika turi stipriausią ekonominę ir karinę galią ji kaip hegemonas ir nustato tarptautinių santykių taisykles. Tad nenuostabu, kad JAV imasi intervencijos ten, kur gresia pažeidimas jos partneriams, arba jos nacionaliniams interesams. Reikėtų nepamiršti, kad Libijos atvėju, iškilo grėsmė Prancūzijos ir Anglijos interesams, o ne JAV. Tad JAV atėjo į pagalbą ginti savo sąjungininkų interesų.

Valstybės kurios jungiasi prie JAV ar kitų karinių, ekonominių gigantų neturi kitos išeities, todėl, norint išlikti jos privalo užsitikrinti savo saugumą, bet to jos negali įgyvendinti vienos pačios, dėl to turi kurti ar burtis prie tam tikrų alliancų kurie yra suvedami arba collective security ar interest ar tiesiog idėjų ar normų. Tad nesakyčiau, kad tie aktoriai kurie padėjo JAV yra pastumdėliai ar prisiplakėliai, sakyčiau, valstybės veikia dėl savo interesų, užtikrintas geras bendradarbiavimas su hegemonu užtikrina saugumą ir pagalbą jei jos prireiktų.

Jeigu ne Vakarų idėjos, demokratinės ir liberalios normos tikriausiai šiuo metu vis dar egzistuotų Sovietų Sąjunga, o arabų pavasaris niekada nebūtų įvykęs. Jeigu Jūs manote, kad vakarų idėjos, ant kurių pastatyta yra visa mūsų civilizacija, Jūs pateisinate Sirijos rėžimą jor jos vykdomas represijas.

Aš asmeniškai, manau, kad humanitarinė intervencija yra labai kontraversiška ir dažnai gali būti nelegali. Tačiau žvelgiant iš žmogiškosios perspektyvos aš pritariu, kad tai yra teisingas metodas norint tam tikromis situacijomis išgelbėti žmones.

Taigi, kaip žinia, JAV nori partnerių, nori demokratiškų ar pro vakarietiškų rėžimų, nes tokie rėžimai yra linkę racionaliai bendradarbiauti ir turėti kapitalistinę santvarką. Amerikos tikslas pardavinėti amerikietiška idėją ir kartu amerikietiškus produktus, kurie kartu atneš liberalias idėjas ir ekonominį klestėjimą.

Bahreino rėžimas nėra demokratiškas, tačiau prieš demonstracijas Bahreinas judėjo lėtai demokratijos kelio link. Tačiau prasdėjus represijoms požiūris pasikeitė. Reikėtų nepamiršti, kad demonstrancijos buvo kurstomos Shia judėjimo, tokios jėgos iškilimas Bahreine destabilizuotų regioną ir nustumtų Bahrein į Irano pusę. Būtent dėl tokių priežasčių tai buvo nutylėta.


Taigi, reikėtų nepamiršti, kad JAV yra hegemonas, tad diktuoja tarptautinių santykių taisyklės, reikėtų džiaugtis, bent už tai, kad JAV turi ryžto veltis į užsienio konfliktus ir kartais sėkmingai nedemokratines valstybes atversti demokratinėmis, ar bent jau sustapdyti minimalų skaičių žmogaus teisių pažeidimus.

SS-Mann, 2012 03 23 10:11
>>>>> Ed, 2012 03 22 21:34

Visų pirma Irako ir Afganistano demokratizacija buvo įvykdyta JAV ir jos koalicijos aktorių.
-----------------------------------------------
a) tai Jūsų manymu Irakas ir Afganistanas jau demokratiški ?
b) "koalicijos aktorių" ? . . . labiau jau tiktu pastumdėlių ir prisiplakėlių :)
_____________________________________________________

Libijos atvėju, su Vakarų pagalba
-----------------------------------
Sirijoje tai irgi daroma su Vakarų "pagalba".
____________________________________________________
kad Vakarai neturėtų kištis į arabų valstybių vidaus reikalus. Net kai tose valstybėse yra pažeidžiamos žmogaus teisės. Pagal JTO Chartija, visos valstybės yra įsipareigojusios daryti viską, kad išsaugoti taiką, saugumą ir žmogaus teises.
-------------------------------------------------

Ir kaip tada Jus vertinate revoliucijos numalšinimą Bahreine, kurį įvykdė pati "demokratiškiausia" JAV sąjungininkė Saudo Arabija ?


Ed, 2012 03 22 21:34
Taigi, atėjo laikas ir man įsikišti.


To ome "Puikiai matome kaip skleidziasi vakarietiski idealai Afganistane, Irake, Libijoje, Sirijoje."

Traktuosiu šį pareiškimą kaip sarkazmą ir aš labai abejoju ar pats iš tikrųjų suprantai ką pasakei.

Irako ir Afganistano situacijos radikaliai skirasi nuo Libijos, Sirijos ir kitų arabų pavasario valstybių. Visų pirma Irako ir Afganistano demokratizacija buvo įvykdyta JAV ir jos koalicijos aktorių.
Arabų Pavasario metu, demokratizacija buvo vykdoma pačių arabų, Libijos atvėju, su Vakarų pagalba. Arabai įrodė, kad jiems diktatūriniai rėžimai įgriso. Tai tik dar vienas įrodymas, kad Vakarų pasaulio idėjos ir normos yra vis dar gyvos ir trokštamos.

Aš kaip suprantu, Jūs teigiate, kad Vakarai neturėtų kištis į arabų valstybių vidaus reikalus. Net kai tose valstybėse yra pažeidžiamos žmogaus teisės. Pagal JTO Chartija, visos valstybės yra įsipareigojusios daryti viską, kad išsaugoti taiką, saugumą ir žmogaus teises.

Taigi, savo piliečių žudymas, asmeninės laisvės suvaržymas, represijos yra JTO Chartijos pažeidimas. JTO atspindi Vakarų pasaulio normas ir idėjas, tai geriausia sistema ir už jos laisvesnės ir geresnės nėra - todėl visi piliečiai troktšta to už ką pasisako JTO.

Jeigu jums nereikia šių laisvių, jums nusispjauti į lygbę ir esate linke prie autoritarinio/diktatūrinio rėžimo, Jūs turite pilną teisę apsigyventi Baltarusijoje ar Sirijoje.ome, 2012 03 20 17:03
Ten to karo nebutu jei western world aktyvistai nekistu savo purvinu krauju ispurvintu ranku i ne savo reikalus o augintu savo vaikus savo zemeje, bet matyt kryziaus zygiu, konkistadoru kolonistu mentalitetas yra iauges kur kas giliau, priglaustos ir gebelsines propagandos sistemos pavergiancios uzgrobtu tautu protus.
Libijoje diktatorius ne nuverstas o be jokio teismo nuzudytas, uz ka fasistines jegos kurios tai padare sulauks karo tribunolo.

Žygeivis, 2012 03 20 15:27
O Lietuviškai pasirašyti tu jau nebemoki, "Western World"?

Toks tas tavo "idealios Europos" modelis - kaip sakė dar Suslovas 1945 m. "Lietuva liks, bet be lietuvių"...

Western World, 2012 03 20 13:59
Visų pirma, ten vyksta karas, tai šiuo metu ten gali prigyt tik barbariški idealai (Afganistanas ir Irakas).
Beto dauguma tų šalių gyventojų yra realiginiai fanatikai, juos išmokyt liberalios demokratijos tas pats , kas beždžionę išmokint pilotuot naikintuvą. Todėl gal nevisai demokratiškus NATO veiksmus ten pateisinu, nes jei ten palikt palaidą balą tie fanatikai dar daugiau pradės sprogdintis.

Sirijoje pats šalies diktatorius skredžia savo liaudį bandydamas išlikt savo poste. Žinoma, putinoidai tuoj pradės rėkti, kad jis neva šaliai gera daro - "kovoja su banditais". Kokios tik propagandos nepripūs jie, kad tik išlaikytų savo įtaką Sirijoje.

Libijoje diktatorius jau nuverstas, bet tam, kad susiformuotų liberali europietiška demokratija reikia ne vienos dešimties metų, bet jei bus to siekiama ir jei kokia Rusija ar Kinija nebandys ten įventi savo "Za imperija" tvarkos ji susiformuos.

ome, 2012 03 20 12:44
Puikiai matome kaip skleidziasi vakarietiski idealai Afganistane, Irake, Libijoje, Sirijoje.

Western World, 2012 03 20 11:00
Tikrai nesu tiesiog man patinka JAV ir Europos vakarietiškas pasaulis. Ir negaliu pakęst tokių valstybių kaip Rusija ar Baltarusija, kuriose pilietinės sąmonės lygis toks, koks buvo Europoj 20a. pradžioj.

SS-Mann, 2012 03 20 10:37
>>>>> Western World, 2012 03 19 18:02

Panašu kad esi buves komjaunimo aktyvistas :)

L, 2012 03 19 21:38
Geras essay, lauksiu antros dalies! Taciau idomu kaip autorius mano apie ta teorija, kad EU skirstosi ne tiek vertikaliaja prizme - pasiturinchia siaure ir stabiliai bankrutuojanciais pietais, o horizontaliaja/regionine prasme - siaure, centras, rytai, pietus, balkanai ir t.t

Western World, 2012 03 19 18:02
Reikia stengtis kuo greičiau ES paversti Jungtinėmis Europos valstijomis ir bendradarbiaujant su JAV ginti vakarietiškus pasaulio idealus. Priešingu atveju vėl pusę europos gali nukristi barbariškajai raudonajai meškai į nasrus. Už EUROPĄ, už VAKARIETIŠKĄ PASAULĮ!

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1199)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (263)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (319)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (592)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (151)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras