Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  JAV ir Rusija – geopolitinės dvynės? (8)

Komentarai:

VIDMANTAS MAROZAS UK WISBECH, 2012 07 07 16:04
1.SIAME PASAULYJE VISKAS PAPRASTA JEI NAUDOJASI NAUJA EKONOMONE TEORIJA (NET) JI NUMATO 5 ERDVES-RINKAS KUR APLAMAI KAZKAS VYKSTA
POLITIKA
EKONOMIKA
KARAI IR.T.T

STAI JUOS
PIRMA ERDVE RINKA TAI VIENOS VALSTYBES RINKA TARKIME LIETUVOS 3,5 MLN GYVENTOJU

ANTRA KELIU SUSIVIENIJUSIU VALSTYBIU ERDVE RINKA
TARKIME ES- 500 MLN.GYVENTOJU

TECIA PASAULINE ERDVE-RINKA AR DAR VADINAMA MUSU PLANETOS ZEMES ERDVE-RINKA

TAI STAI TOS 3 RINKOS -ERDVES YRA TAKTINES
PRIMINSIU KAS YRA TAKTIKA
STRATEGIJA-REIKIA NUGRIAUTI NAMA
TAKTIKOS
SUSPROGDINTI
NUVERSTI BULDOZERIU
ISARDYTI PO LENTELE IR.TT
TOKIU TAKTIKU TUKSTANCIAI

TAKTIKA UZSIEMA TIK TECIOSIOS SALYS

KETVIRTA ERDVE RINKA MUSU VISATOS RINKA

PENKTA ERDVE-RINKA KITU VISATU RINKOS

TOS DVI ERDVES-RINKOS YRA STRATEGINES IR KAS JAS VALDO TAS VALDO VISA PASAULI

2.SIAM POCESUI NAUDOJAMA NAUJA 3-JU LINIJU GEOPOLITIKA

KAIRE-MOTERISKAS PRADAS RUSIJA
DESINE-VYRISKAS PRADAS JAV
VIDURINE LINIJA UK=ES= ES KARIUOMENE+AFRIKOS KARINIS BLOKAS +IZRAELIS

3.SENA JUROS IR KONTINENTU GEOPOLITIKA TINKA TIK PLANETOS ZEMES ERDVEI-RINKAI IR VISAI NETINKA KOSMOSUI
JUROS IR KONTINENTU GEOPOLITIKA TEIGIA,KAS VALDO EVRAZIJA TAS VALDO PASAULI


JAV ir Rusija – geopolitinės dvynės?
TAIP JUOS DU GEOPOLITINAI PRADAI KURIU SUSIJUNGIMAS BENDRADARBIAVIMAS DUODA TECIA
ARBA TETIS-JAV MYLI MAMA-RUSIJA IR GYMSTA VAIKAS
BERNIUKAS JAV DAUGIAU PRIORITETU
MERGAITE RUSIJOS DAUGIAU PRIORITETU
IR TOS VAIKUS PRIZIURI SENELIAI
DEDUKAS-IZRAELIS
IR BABYTE UK

TOKIA PASAULIO CHARMONIJOS FORMULE DEJA SEIMOS SKIRIAS,VAIKAI AUGA TAI SU TECIU TAI SU MAMA
NA NERA GARMONIJOS

Antanas, 2012 06 04 20:17
"Vašingtonui ir Maskvai reikia pagalvoti....."
Tai tas pat, kas narkomanams sakyti - .....reikia pagalvoti ....
O čia atvejis žymiai, žymiai žiauresnis - dvi blogio imperijos.

Viena iš jų moralinio blogio.


Vytenis to Pukis, 2012 05 18 22:45
Bet juk yra nemažai valstybių, kurios kratosi JAV globos. Karzajus, nepaisydamas Vašingtono finansinės paramos, stengiasi ištrūkti iš JAV glėbio (pasidomėkite Karzajaus komentarais po JAV kario įvykdytų afganų civilių žudynių). Pakistanas (ši valstybė irgi gauna nemažą finansinę paramą iš JAV) stengiasi atsikratyti amerikiečių globos (pakistaniečius aš suprantu - amerikiečiai vykdo karines operacijas Pakistano teritorijoje be Islamabado leidimo [Osamos bin Ladeno numžudymas]). Prancūzai net buvo apriboję savo narystę NATO dėl nesutarimų su amerikiečiais.

2Pukis, 2012 05 15 17:38
O kas tai prieglobsсio? Autorius raso apie geopolitika ir uzsienio politikos. Ir cia jis daugiausia teisus, nes Rusija ir JAV tikrai panasus poziuris i uzsienio politikos.

Mindaugas, 2012 05 15 11:22
geras straipsnis

Pukis, 2012 05 14 19:11
Silpnokai ir paviršutiniškai parašyta. Parodykite man tą šalį, kuri bėgte bėgo iš JAV prieglobsčio. O štai pavyzdžių, kai šalys bėgo iš Rusijos prieglobsčio - apstu. Tai turėtų labai daug ką paaiškinti.

Cezaris, 2012 05 14 18:04
Netradicinis požiūris, kai surandama panašumų: pagrinde, mesianizmas ir panaši teritorinė sklaida - sveika, bet neišskirti ir nepaminėti civilizacinių skirtumų, "imperializmų" (kaip autorius sako)prigimčių ir tikslų, labai silpnina darbo svorį. Neišeita iš savo subjektyvaus, kijevietiško požiūrio, kuris labiau teigia: išgirskit mūsų balsą (ką ir parodo prašymas: leisti išgirsti ir "sąjungininkų" balsą), o ne intelektualiai gilinasi į šių galių panašumus ir sugyvenimo formas.

nerka, 2012 05 14 09:12
gan teisingas straipsnis

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (913)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (124)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (221)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (286)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras