Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Dalia Grybauskaitė ir JAV senatorius kalbėjo apie demokratiją ir saugią Lietuvos kaimynystę

2012 05 10

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužės 2 d. priėmė į Vilnių atvykusį JAV senatorių Džoną Makeiną (John McCain). Buvo kalbėta apie Rytų Europos valstybių demokratizacijos perspektyvas, ypatingas dėmesys skirtas šio regiono politiniams įvykiams, taip pat tarptautinės integracijos iššūkiams.

Respublikonų partijos atstovas, buvęs kandidatas į JAV prezidentus Dž. Makeinas teigė, kad su Lietuvos vadove jis turi daug bendrų požiūrio taškų ir tik „mažyčių nesutarimų“, kurių neįvardijo.

Dž. Makeinas dalyvavo Demokratijų bendrijos parlamentinio forumo konferencijoje „Parlamentarų vaidmuo stiprinant Rytų Europos demokratines valstybes: kelias į demokratinę visuomenę“. Konferencija prasidėjo gegužės 3 d., tai tapo priminimu apie vadinamąją Gegužės 3-iosios Konstituciją, pirmąją Europos rašytinę konstituciją, 1791 m. priimtą Dviejų Tautų Respublikoje (Žečpospolita).

Konferencijoje buvo pareikštas susirūpinimas dėl Lietuvai ir Lenkijai kaimyninės  Rusijos Kaliningrado srities papildomo militarizavimo. Pareiškimą šiuo klausimu pasirašė Lietuvos ir Lenkijos Seimų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai Emanuelis Zingeris ir Grzegorzas Schetyna. „Europos Sąjunga, NATO ir jų valstybės narės Rusijos Federacijai nekelia jokios grėsmės ir nelaiko Rusijos Federacijos priešu“, – tvirtinama šiame pareiškime.

Tarptautiniame renginyje dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos ir Gruzijos parlamentarai, Rusijos ir Baltarusijos opozicijos atstovai.  E. Zingeris priminė: „Nuo Lietuvos sostinės Vilniaus tik 30 kilometrų iki diktatūros“. Tai buvo užuomina į pasienį su nedemokratine Baltarusija.  JAV senatorius Dž. Makeinas dvišaliuose susitikimuose su delegacijų nariais aptarė bendresnius valstybių interesus, taip pat padėtį Baltarusijoje, laisvės bei žmogaus teisių vertybes.

Pagal 2012 m. gegužės 2 ir 3 d. „Regnum Belarus“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras