Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusijos kariniai pirkiniai glumina NATO nares

2012 05 16

Parengtoje ataskaitoje JAV Kongreso tyrimų tarnyba analizavo, kokios galėtų būti NATO narės Prancūzijos ir Rusijos 2011 metais pasirašytos sutarties, pagal kurią Rusijos karo laivynas gautų universalių karo laivų „Mistral“, pasekmės.

Minėta ataskaita parengta prašymu senatoriaus respublikono Ričardo Lugaro (Richard G. Lugar), kuris nuogąstavo, kad „Mistral“ puolamoji ginkluotė galėtų būti panaudota prieš JAV sąjungininkes NATO. Ataskaitoje teigiama, kad laivų pardavimo sandoris parodė „įtampą Aljanse dėl NATO santykių su Rusija“, sukėlė didelį Baltijos šalių bei kitų NATO narių susirūpinimą dėl galimo „Mistral“ laivų dislokavimo Baltijos jūroje ir saugumo padėties destabilizavimo. Priminta, kad JAV prezidento Barako Obamos administracija priešinosi šiam sandoriui, tačiau Vašingtonas šio pardavimo nepasmerkė, nes pirmenybė buvo teikiama ryšiams su Maskva gerinti.

JAV Kongreso tyrimų tarnybos pranešimai rengiami tik siekiant informuoti įstatymų leidėjus, jie neatspindi oficialios JAV politikos. Seniausias JAV Kongreso senatorius R. Lugaras, kuris atkreipė dėmesį, kad Maskvai taip pat parduodama Vokietijos ir Italijos šarvuotoji technika, jau baigė savo kadenciją Kongrese, nes pralaimėjo rinkimus.

Rusijos kariai jau nuo 2014 metų mokysis valdyti „Mistral“. Pasak naujienų agentūros „RIA Novosti“, prancūzų laivas „Mistral“ – modernus kovinio puolamojo potencialo ginklas.  Šios klasės laivai puikiai pritaikyti vykdyti užduotis tiek jūroje, tiek sausumoje, į krantą išlaipinus net 450 desantininkų. Galingojo laivo ilgis iki 210 metrų, vandentalpa siekia 21 tūkst. tonų, didžiausias greitis – 18 mazgų, plaukimo nuotolis – 20 tūkst. mylių, laivo komandą sudaro 160 žmonių. „Mistral“ gali plukdyti 13 kovinių tankų (batalioną) arba 70 automobilių. Laivo sraigtasparnių grupę sudaro 16 orlaivių (8 desantiniai ir 8 smogiamieji koviniai), vienu metu kilimo denyje gali tilpti 6 sraigtasparniai. Esant reikalui galima laive įrengti 69 lovų ligoninę. Visuose „Mistral“ būtų įdiegtos naujausios Rusijos gynybos ir smogiamosios sistemos, taip pat hipergarsinių sparnuotųjų raketų.

Pagal 2012 m. gegužės 10  d. „Postimees.ee“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1250)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (299)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (649)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras