Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Lietuva aukščiausiu lygiu palaiko Ukrainą

2012 05 19

„Ukrainai gresia izoliacija dėl Tymošenko situacijos“, – sakė Lietuvos prezidentė D. Grybauskaitė, grįžusi iš Charkovo, ir pažymėjo, kad perdavė V. Janukovyčiui ES nuomonę apie esamą padėtį, kaip ją vertina Europoje.

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Evaldas Ignatavičius Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime paragino padėti Ukrainai likti europietiškame kelyje, užuot pasirinkus lengviausią izoliacijos kelią, aktyviau įsitraukti į Europoje vykstančius procesus. E. Ignatavičius priminė, kad pernai parengta ir šiemet parafuota ES ir Ukrainos asociacijos sutartis yra svarbiausia paskata Ukrainai vykdyti reformas.

Pasak Lietuvos viceministro, šiandienos ekonominės krizės ir finansinio nestabilumo iššūkiai ES viduje turi poveikį ES plėtros procesams, tačiau šie neturi būti stabdomi.

D. Grybauskaitė, apsilankiusi Charkove, minėjo, kad „Ukrainai reikia kuo greičiau atsikratyti posovietinių represinės teisės reliktų“. Seimo pirmininkė Irena Degutienė prieš prezidentės viešnagę sakė: „Su ukrainiečiais turime palaikyti draugiškus santykius, jiems padėti taisyti klaidas, kurių pasitaiko žengiant į ES, tačiau negalime pro pirštus žiūrėti į žmogaus teisių pažeidimus“.

Lietuva 2012 metais tapo Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo koordinatore, o 2013 metais pirmininkaus ES.

Lietuvos prezidentė, paklausta žurnalistų, apie ką kalbės su V. Janukovyčiumi, pasakė, kad pirmiausia kalbės apie susitikimo Jaltoje boikotą. „Jaltos susitikimo boikotas gali peraugti į rimtą pasitikėjimo krizę tarp ES šalių ir Ukrainos. Aš nenoriu leisti, kad taip atsitiktų, kad sniego gniūžtė netaptų sniego lavina. Mes negalime leisti, nei ES, nei Ukraina, kad ši krizė taptų kliūtimi Ukrainai pasirašant asociacijos sutartį“, – sakė D. Grybauskaitė.

Pagal 2012 m. gegužės 15 d. naujienų agentūros „IA Regnum“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1257)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (303)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (343)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (655)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (171)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras