Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Futbolo šventę Ukrainoje temdo ne tik lietaus debesys

2012 06 26

Buvusios Ukrainos premjerės Julijos Tymošenko dukra kreipėsi į Didžiosios Britanijos ministrą pirmininką Davidą Cameroną ir kitus britų pareigūnus, prašydama persvarstyti futbolo rungtynių Kijeve boikotą. Jevgenija Tymošenko anksčiau minėtąjį boikotą rėmė, tačiau paskui pareiškė, kad daug produktyviau būtų britų politikams atvykti į Kijevą ir daryti spaudimą Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui. Ukrainos valdžia taip pat smerkia politinį čempionato boikotą ir laiko jį beprasmišku ir neefektyviu.

V. Janukovyčius sulaukė didžiulės tarptautinės kritikos (ypač aktyvios buvo Europos Sąjungos valstybės) dėl J. Tymošenko, vienos iš Oranžinės revoliucijos lyderių, įkalinimo, turint galvoje, kad kaltinamajai, daugelio ekspertų ir politikų manymu, pareikšti kaltinimai yra politiškai motyvuoti. Dėl šių priežasčių daugelis valstybių, kurių komandos varžosi „Euro 2012“, paskelbė politiškai boikotuosiančios futbolo čempionatą Ukrainoje. J. Tymošenko atvejis tik dar kartą parodo, kaip Ukrainoje trūksta tiek teisės viršenybės, tiek stabilių institucijų, tiek pagarbos žmogaus teisėms.

Jevgenija Tymošenko teigė, kad būtų geriau, jeigu D. Cameronas atvyktų į Ukrainą ir V. Janukovyčiui asmeniškai išsakytų savo poziciją dėl padėties šalyje. „Jis turėtų pasakyti kažką daugiau V. Janukovyčiui į akis, kažką stipresnio, negu tiesiog „jie neatvyks“, – sakė J. Tymošenko dukra. – Sportas turi būti sportas, bet juk atvykę lyderiai gali sėdėti stadione fanų zonoje, aplankyti politinius kalinius ar tiesiog paviešinti pranešimą apie padėtį Ukrainoje, skirtą V. Janukovyčiui.  Tokia kova galėtų būti stipresnė negu paprastas ignoravimas“.

Televizijos kameros parodė V. Janukovyčių, kai jis stovėjo vienišas per rungtynes, kuriose žaidė Ukrainos futbolo komanda. Jį dar labiau neramina, kad finale užsienio lyderiai prie jo taip pat neprisijungs. Vokietijos kanclerė Angela Merkel yra pasakiusi, kad mieliau sėdi prie Vokietijos sirgalių, o ne VIP ložėje.

Įtakinga Vokietijos politikė Rebecca Harms aplankė J. Tymošenko kalėjime ir taip pat kritikavo boikotą, nes mano, kad daug protingiau yra atvykti į Ukrainą ir padaryti pareiškimą, o ne už jo slapstytis.  Ukrainos valdžia žino britų poziciją dėl J. Tymošenko ir jis nepasieks kitokių apčiuopiamų rezultatų, todėl vertėtų tiesiog džiaugtis futbolo švente ir nepainioti jos su politika.

Pagal 2012 m. birželio 23 d. „The Independent“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (182)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (144)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras