Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  A. Lukašenka tikisi, kad Baltarusija sukūrė naują europietišką, nuo Rusijos, Lenkijos ir Lietuvos nepriklausomą šalį

2012 06 28

Baltarusija tapo tikrai nepriklausoma valstybė, pareiškė jos prezidentas Aleksandras Lukašenka, birželio pabaigoje susitikęs su jaunuomene  ir žurnalistais. Susitikimas įvyko Baltarusijos šiuolaikinio valstybingumo muziejuje, kuris yra Baltarusijos valstybės istorijos filialas.

Pasak A. Lukašenkos, Baltarusijos valstybė – Baltarusijos Respublika – kūrėsi sunkiomis sąlygomis, pasinaudojus XX amžiaus pabaigoje susiklosčiusiomis aplinkybėmis. „Kartais patirdami sunkiausią išorinį spaudimą sukūrėme iš esmės naująją europietišką šalį, – pasakė A. Lukašenka. – Parodėme, kad net nedidelė valstybė sugeba padaryti taip, kad ją gerbtų, kad vykdytų nepriklausomą užsienio politiką. Matote, kaip į mus žiūri Vakarai, o ir Rytuose mus ne visada supranta. Tačiau nepriklausoma Baltarusija jau egzistuoja. Ir tai anksčiau ar vėliau visi turėtų suprasti“.

Tai, kad nepripažįsta Baltarusijos valstybingumo, šalies vadovo nuomone, yra ne todėl, kad „mūsų ne toks režimas, ne toks prezidentas ar dar kažkas ne taip“. A. Lukašenka mano, kad kai kurios užribio valstybės kuo puikiausiai bendradarbiauja su kai kuriais „režimais“,  nes anie „turi naftos, pinigų ir pan.“

A. Lukašenka toliau  gana arogantiškai pareiškė: „Mat nedidelė Europos centre esanti šalis užsimanė tapti nepriklausoma. Nuo ko? Nuo Rusijos, Lenkijos ar Lietuvos, su kuriomis visada buvome susiję. Mūsų su jumis – jaunesnių, pažengusiųjų, vidurinės kartos, visų, kurie šioje žemėje gyvena, protingų ir nelabai – tikslas sukurti savo valstybę, kuria galėtų didžiuotis ne tik mūsų vaikai, bet kad ir mes ja spėtume pasidžiaugti“.

Pagal 2012 m. birželio 22 d. naujienų agentūros „IA Regnum-Belarus“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (34)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (89)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras