Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Pietų Sudanas – kūdikis, dar neišmokęs vaikščioti (3)

Komentarai:

enkonungas, 2012 11 04 18:06
O jus VVer nukeliaukit i Pietu Sudana ir ta pati papasakokit juo gyventojems,kad siauries sudaniecei su kureis jie nieka bendra neturi nei kulturiskai nei tautine prasme nei pagal religija,kurie tiek metu pliesi,skerdi,vari i juos vergija per paskutini pilieti kara,dabar butinai tur anot jusu gyvent vienoi valstybei.Siauries sudaniecei apskritai pietieciu kaip nemusulmonu nei zmoniemis nelaika,net oficeliose ju valdzios pareiskimose.O kai diel jusu paminietu vidaus blogybiu tai juos ko puikiausei klestieje ir vieningam Sudane o neatsirada is niekur po juo padalinima.


VVER, 2012 08 08 00:32
"Apibendrinant galima pasakyti, kad kol kas turbūt vienintelis tikras laimėjimas, kuriuo gali džiaugtis Pietų Sudano žmonės – nepriklausomybė."

Na, mano kuklia nuomone, tai nėra jau toks didelis pasiekimas, daug labiau pralaimėjimas. Atleiskit, bet kokia prasmė turėti dvi valstybes, kurios abi vadinasi Sudanas? :)) Kažkaip nelogiška, sakyčiau.

Beje, čia nebūtų pirmas kartas. Jau ir anksčiau pasaulis turėjo arba ir dabar tebeturi rytų ir vakarų Vokietiją, šiaurės ir pietų Korėją, šiaurės ir pietų Jemeną, italų ir britų Somalį, na ir, kaipgi nepaminėti, šiaurės ir pietų Vietnamą. Tokie šalių padalinimai, mano nuomone tarnauja mažiausiai dviem tikslams- įgauti šalyje įtakos zoną, arba tyčia susilpninti valstybę, taip užtikrinant saugumą saviems interesams.

Šiuo atveju, Sudano padalinimas gali būti naudingas mažiausiai keturiem žaidėjam:


1 prancūzam(o gal ir visom Europos šalim, nesu ypač gerai apsišvietęs šiuo klausimu :))), kurie tradiciškai mėgsta reikštis sahelio Afrikos šalyse, todėl jiem konkurentas- stiprus regioninis lyderis (kuriuo Sudanas tikrai galėtų būti, arba bent jau galėjo būti). Beje, verta paminėti, kad tuo regioniniu lyderiu ne taip ir seniai bandė būti Libija, kuo tai baigėsi Kadafiui, manau visi žinome :))


2 Egiptui, kuris su Sudanu nuo senų laikų (6-to dešimtmečio, man atrodo) yra pasirašęs pastarajam visiškai nenaudingą "Nilo vandenų sutartį", pagal kurią Egiptas gauna teisę į, jei gerai pamenu, 80 procentų Nilo vandens, o visom kitom šalim- kas liko :)) Taigi Egiptui naudingas ekonomiškai silpnas regionas, nes kuo žmones skurdesni, tuo mažiau sunaudos vandens asmeniniams poreikiams, pramonei ir agrikultūrai. Ir tuo jo daugiau liks Egiptui :))

3 Vietiniams Jubos vadukams, kurie gauna savo nedidelę karalystę, kurioje gali elgtis kaip tinkami, tai manyčiau užtikrina ,dėl savo tam tikrų asmeninių interesų, Vakarų parama.

4 Įvairioms kasybos, naftos gavybos ir agrikultūros bendrovėms, kurios gali gauti pelningus kontraktus, netgi pasitelkdamos korupciją. Jau gan senokai skaičiau straipsnį, (atsiprašau, jau nebegalėsiu duoti nuorodos) kuriame, skambinamas garsus aliarmas apie tai, kad Pietų Sudane masiškai įvairios kompanijos perka žemę įvairiems ūkinės veiklos projektams. Pavojus tas, kad viskas atrodo lyg ir legalu, bet iš tikrųjų vyriausybė tiesiog pardavinėja savo valstybės teritoriją, o tai jau visai nemaža grėsmė bet kurios šalies suverenitetui.

Apibendrinant, galiu pasakyti, kad tikrai Sudano vadovai per savo kvailą politiką (ir kai kuriom užsienio jėgom padedant) tiesiog suskalde didžiausią ir resursais vieną turtingiausių Afrikos valstybių į tris eilines bananų respublikas (tai yra šiaures ir pietų Sudaną ir Darfūrą). Geriausia jiems patiems būtų jeigu tų regionų atstovai pamirštų nesutarimus ir vel atkurtų vientisą Sudaną, bet kuriuo kitu atveju atsispirti užsienio šalių įtakai bus labai sunku, jei išvis įmanoma.ve, 2012 08 06 11:35
jaja aunu bety kur gi Kinija ? S4di kampuk5 ir tyliai rūko ? pagal wikipedia:
"Sudan has extensive economic relations with China. China obtains ten percent of its oil from Sudan. According to a former Sudanese government minister, China is Sudan’s largest supplier of arms.[89]" ir source nurodytas http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A21143-2004Dec22.html
Kinija turi daugiau motyvų ir susinteresuotumo padėti Šiaurės Suduanui, rusai dabar gakl parduota ginkli, bet jie parduoda visiems kas perka, it`s only bussines. 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (186)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (144)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (5)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras