Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Londonas 2012: olimpinės žaidynės perpildė Angliją bjauriu patriotizmu (1)

2012 08 14

Anglijos dainininkas ir dainų autorius Morisėjus (Morrissey) įžvelgia ir kitą sporto patriotizmo pusę. Jis puola 2012 metų ūžiantį džingoizmą (D. Britanijoje – kraštutinių imperialistų agresyvus šovinizmas) Londono žaidynėse ir klausia: „Ar Anglija kada nors buvo taip persisotinusi patriotizmu?“

Dainininkas pabrėžia, kad Karališkoji šeima savotiškai pagrobė olimpiadą, nes labai jaučiama 1939 metų Vokietijos dvasia, šiuo metu pasklidusi D. Britanijoje ir ypač jos žiniasklaidoje. Žinutėje fanams savo svetainėje buvęs grupės „The Smiths“ lyderis rašė: „Negaliu stebėti olimpinių žaidynių dėl jose ūžiančio džingoizmo, kuris kiaurai persmelkė šį renginį. Tai negatyviai pasireiškiantis patriotizmas. Blizgantys karaliai naudoja žaidynes savo empiriniams tikslams ir tariamai laisvoje spaudoje nebelieka vietos oponuojančiam balsui“.

„Kai Londonas reklamuoja savo didybę ir turtus, likusi Anglijos dalis dreba dėl įvairiausių atlyginimų apkarpymų, žlugdančių gyvenimo sąlygų ir ekonominių nelaimių. Tuo metu britų žiniasklaida 24 valandas per parą informuoja apie spindinčią ir besišypsančią Karališkąją šeimą, kuri esą vienija D. Britaniją. 2012 metais britai neabejotinai vaizduojami kaip neūžaugos pigmėjai, nesugebantys suformuluoti nė vienos bent kiek reikšmingos minties“.

„Neseniai keliavau per Graikiją ir pastebėjau ant daugelio sienų besikartojančius grafičius. Didelėmis mėlynomis raidėmis buvo parašyta: „PABUSKIM PABUSKIM“. Pabusti vertėtų ir D. Britanijai, nes mūsų kultūra – ne tik Beckhamų šeima“.

Morisėjus – ekscentriška asmenybė. Per koncertą Argentinoje jo grupė apsirengė marškinėliais su užrašu „Mes nekenčiame Viljamo ir Keitės“. Savo tinklalapyje muzikos žvaigždė džiaugėsi sėkmingu muzikiniu turu. „Tai buvo neįtikėtina gerbėjų reakcija Stambule, Atėnuose ir Tel Avive, nors dabartinis muzikos pasaulis kvailas ir tuščias“, – užbaigė Anglijos dainininkas ir dainų autorius.

Pagal 2012 m. rugpjūčio 6 d. „The Telegraph“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 1)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (68)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (138)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras