Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Baltijos jūroje vyko žmonių paieškos ir karinės gelbėjimo pratybos

2012 08 24

Rugpjūčio 15–17 d. Kaliningrado jūrų gelbėjimo koordinavimo centras Rusijos Federacijos išskirtinės ekonominės zonos vandenyse Baltijos jūroje surengė tarptautines pratybas, per kurias buvo ieškota neva dingusio iš Lenkijos Gdansko į Klaipėdą išplaukusio laivo (taip buvo sumanyta pagal pratybų scenarijų) ir gelbėti keleiviai. Kaip pranešė Rusijos Baltijos laivyno pareigūnas, pratybose dalyvavo Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centrai, devyni laivai ir du orlaiviai.

Be Rusijos Baltijos laivyno, pratybose taip pat dalyvavo RF Federalinio saugumo biuro Kaliningrado regiono pasienio valdybos sargybinis laivas, specialūs Kaliningrado jūrų gelbėjimo koordinavimo centro bei Ypatingųjų situacijų likvidavimo ministerijos regioninių valdybų laivai, muitinės padaliniai. Lenkijai atstovavo du gelbėjimo laivai, Lietuvai – laivas „Šakiai“.

Radęs „dingusį laivą“, jo koordinates gelbėjimo operacijos dalyviams perdavė Rusijos jūrų aviacijos orlaivis „An-26“. Operacijai vadovavo pratybų žygio štabas iš Baltijos laivyno gelbėjimo vilkiko „Loksa“.

Baltijos jūros regiono valstybės pagal HELCOM (Baltijos jūros aplinkos apsaugos komisijos) konvenciją yra suskirstytos į 8 bendros paieškos ir gelbėjimo regionus. Lenkija, Lietuva ir RF Kaliningrado sritis, kurios sudaro vieną iš subregionų, kasmet pakaitomis organizuoja trišales pratybas, siekdamos praktiškai pritaikyti žinias ir techniką, gerinti tarpusavio sąveiką.

Pagal 2012 m. rugpjūčio 17 d. naujienų agentūros „Regnum-Belarus“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (366)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (54)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (159)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (14)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (18)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras