Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Šiaurės Kaukazo įtampos spyruoklė (5)

Komentarai:

Parbus, 2012 09 11 14:25
Ačiū už įdomų straipsnį.

Micius, 2012 09 06 13:25
Reikia suprasti vieną, kad visi kaitimai, užkaitimai ir kitos speratistines nuotaikos, tiek šaiurės kaukaze, tiek, toje pačioje turkijoje yra kelių ar keliolikos asmenų įtakoje kurios manipuliuoja tomis sepratistinėmis nuotaikomis, čia daug mastyt ir aiškintis nereikia, nes viena aišku, čia ne laisvės siekimas, o reikalingas triukšmas,nestabili padėtis, tam kad paskui galimą būtų sukelti sumaištį, įvesti karo padėtį, sukelti karinį konfliktą dėl ekonominės naudos, nekaip kitaip, arba klnaų nesutarimo atveju galimi konfliktai dėl pvz ( narkoitkų kontrolės, kontrabandos kontrolės, žmonių ir jų organų prekiavimo kontrolės ir t.t.t)... o ką mums pateikia žiniasklaida ar kitos informacinės priemonės, tėra smulkus dūmelis, o užkulisiniai žaidimai paprastam žmogui nebuvo ir nebus prieinami.

Žygeivis, 2012 09 05 21:55
Bet kuriuo atveju, padėtis Rusijos imperijos okupuotame Šiaurės Kaukaze )ir Azerbaidžane) kaista kasdien ir vis labiau.

Imperijos valdžia ypatingai bijo,jog JAV puls Iraną, kuris yra valdomas šiitų (o Šiaurės Kaukaze dauguma musulmonų partizanų yra sunitai) ir tada prasidės sunitų azerbaidžaniečių (faktiškai tų pačių turkų) ir kurdų sukilimas šiaurės Irane.

O tada Šiaurės Irano musulmonų sunitų kovotojai azerbaidžaniečiai labai greitai nuverstų ir dabartinę Azerbaidžano valdžią bei suteiktų realią ir nemenką paramą Šiaurės Kaukazo musulmonams-sunitams.

Kaip tik todėl Rusijos imperija taip aktyviai palaiko Sirijos arabus alavitus, kurie yra šiitų sekta, o sukilėliai arabai, remiami Vakarų, yra sunitai, o dar yra ir kurdai, kurie turi savus tikslus.

Turkijos pozicija yra dviprasmė - iš vienos pusės Turkiją dabar irgi valdo musulmonai sunitai. Ir jie labai aktyviai plečia savo įtaką ir arabų šalyse, ir musulmoniškame Kaukaze.

Tačiau turkai labai bijo, kad visi kurdai Turkijoje, Irake, Sirijoje ir Irane gali susivienyti į bendrą frontą, ir tada Turkija neišvengiamai praras jos valdomas kurdų žemes - visą dabartinę Rytų Turkiją.

Yra ir dar vienas labai aktyvus "žaidėjas" - Kinija, kuri veikia tyliai, bet labai ryžtingai.

Tiesą sakant, būtent Kinijos nedviprasmiškas pagąsdinimas jau sustabdė JAV nuo karinės invazijos į Iraną, o dabar sulaiko ir nuo atviro karinio įsikišimo į Sirijos reikalus.

Musulmonai uigūrai jau seniai kovoja su Kinijos imperija dėl Sincziano nepriklausomybės, o karas Irane labai jiems padėtų įsigyti naujos ginkluotės ir mobilizuoti savo tautiečius bei kitus musulmonų savanorius Irane.

Žygeivis, 2012 09 05 21:39
Rugpjūčio pabaigoje Dagestane buvo nužudytas vienas įtakingiausių šios į Rusijos Federacijos sudėtį įeinančios respublikos dvasinių lyderių – šeichas Saidas Afandi.
---------------------------

Šis sufijų sektos lyderis buvo ypatingai aktyvus Rusijos imperijos kolaborantas, ne kartą savo pamoksluose garbinęs Putiną ir "не рушимую Россию".

Į jį jau ne kartą buvo kėsintasi, bet jam vis pavykdavo išsisukti.

Beje, šį kartą mirtininkė buvo rusė-musulmonė, todėl jo apsaugai nesukėlė įtarimo.

Žygeivis, 2012 09 05 21:32
Buvo pranešta, kad į šios valstybės teritoriją, perėjęs Rusijos ir Gruzijos sieną, pateko ginkluotų kovotojų būrys. Kovotojai atėjo iš Dagestano.
----------------------------------------

Kavkaz-center jau gana smulkiai aprašė, kas ten iš tikro įvyko:

Грузия: По следам событий в ущелье Лопота
Время публикации: 4 сентября 2012 г., 22:58

КЦ уже публиковал данные о том, что в действительности произошло в ущелье Лопота со ссылкой на свои источники.

На самом деле отряд новобранцев, скрытно сформированный командованием моджахедов на границе Дагестана и Грузии, двигался к месту назначения на территорию Дагестана для участия в боевых действиях против российских оккупационных войск. У отряда моджахедов не было никаких целей на территории Грузии.

На последнем этапе операции произошла утечка информации о маршруте движения группы. Власти Грузии тут же бросили против отряда новобранцев, которые не имели опыта боевых действий, крупные силы спецназа, поддержанных вертолетами.

Грузинское командование вступило в переговоры с моджахедами и предложило им сложить оружие. Власти Грузии заявили, что появление вооруженного отряда на своей территории расценивают как провокацию, которой может воспользоваться Россия для организации очередного военного вторжения.

В ходе переговоров, которые продолжались больше суток, моджахеды-новобранцы отказались сложить оружие и предложили властям Грузии не обострять ситуацию, разблокировать маршрут их передвижения и позволить им беспрепятственно покинуть территорию Грузии. После того, как переговоры зашли в тупик начался бой.

Отряд моджахедов не захватывал заложников из числа гражданского грузинского населения. Именно потому что новобранцы отпустили пятерых грузин, случайно встретившихся им по маршруту движения и произошла утечка информации после которой случились все последующие трагические события.

Отдел мониторинга
Кавказ-Центр

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1259)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (305)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (344)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (658)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (172)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras