Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Kitos šalys
 
  Atimta laisvė ir drąsa prisiminti (4)

Komentarai:

Dėdė, 2012 09 27 16:28
O aš nusivyliau, kad neprisimena to meto sovietų veiksmų ir jų "nuopelnų" žydų tautai.

Vytenis, 2012 09 25 19:48
Truputį susinervinau,kai straipsnyje nacistinę Vokietiją ėmė lyginti su dabartiniu Iranu.Toks palyginimas tėra niekingas Izraelio užsienio politikos triukas siekiant nuteikti tarptautinę bendruomenę prieš Teheraną.Panašumų ten jokių būti negali,nes lyginamos dvi skirtingas istorines patirtis išgyvenusios valstybės.

Micius, 2012 09 25 14:07
Tikrai nuobodokas strapsnis, argumentuosiu kodėl. Taigi holokausto tema nėra galutinai išsemta, tačiau trūksta objektyvumo, visų pirma Europos didžiūnų, kurie buvo užmerkę akis ir pelnėsi iš vokiečių naconalsocializmo sukelto ginklavimosi (4 dešimtmečio antojoje pusėje pasirašyta laivų sutartis su Didažiaja Britanija, Miuncheno suokalbis), Krupu. I.G Farbeno sinteninio kaučiuko ir benzino ir kitų pramonės magnatų suinteresuotumas žydų holokaustu (nemokama darbo jėga). O kas už šitų žmonių stovi?? Beabejo ne tik Vokietijos, bet ir kitų valstybių vadai ir "kunigaikščiai". Kodėl kavailinami žmonės ir nuplaunama viskas vien tik ant nacių munduro?? Kodėl nieks neaprašo kaip infantiliai elgėsi Europos šalys nebenorinčios priimti žydų, tik Australija buvo nuoširdi teigdama:"Kadangi neturime tikros rasinės problemos, nenorime jos importuoti, kad turėtume". Štai kur yra visa esmė, kiekviena Europos šalis nenorėjo sau kelti problemų, tačiau viešai apie tai neskelbė. Visas Europos šalių farsas, dėl jų gailestingumo žydų atžvilgiu dabar tėra akių dūmimas, nebent pripažintų tai, kad vengė gelbėti ir savo juodas dėmes neperkeltų vien tik naciams. Deja gerbiama straipsnio autorė pasikabino ant nestruktūrinio informacinio pavaldumo, kadangi jos nuomonė ir straipsnis suformuotas tų kurie piešia tokiomis spalvomis kokiomis jie nori piešti. Vertėtų gilesnio žvilgsnio į to meto įvykius, kas hitlerį finansuoja, kas pelnosi iš holokausto, kas tie pasipelnytojai, kam naudinga Hitlerio politika tarptautiniu lygiu ir t.t.

LN, 2012 09 24 14:43
Nuobodus straipsnis...

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1094)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (211)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (285)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (508)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (120)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras