Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  EK komisaras apie Europos Komisijos pradėtą koncerno „Gazprom“ veiklos tyrimą: tai jokia Lietuvos provokacija

2012 09 21

„Mes palaikome Lietuvos Vyriausybę, jos siekius ir kartu siūlome griežtai laikytis ES trečiojo energetikos paketo reikalavimų“, – „Verslo žinioms“ pasakė už energetiką atsakingas Europos Komisijos narys Giunteris Etingeris (Guenther Oettinger).

2011 m. rugsėjo pabaigoje Europos Komisijos nariai buvo surengę kratas koncerno „Gazprom“ ir jo asocijuotų bendrovių, esančių Centrinėje ir Rytų Europoje, biuruose. Šiemet pradėtas oficialus tyrimas dėl Rusijos dujų milžino monopolinio dominavimo.

Lietuva šiuo metu už gamtines dujas koncernui „Gazprom“ moka brangiausiai visoje Europos Sąjungoje – 1 578 litus (su galios ir transportavimo mokesčiais) už 1 000 kubinių metrų.

EK nurodė, kad „Gazpromas“ galėjo skaidyti dujų rinką trukdydamas laisvai tekėti dujoms per ES šalių teritoriją, galėjo trukdyti diversifikuoti dujų tiekimą, taip pat susiedamas gamtinių dujų kainas su naftos kainomis galėjo nustatyti neteisingas kainas klientams.

Pasak G. Etingerio, Europos Komisija kontroliuoja įvarius ūkio subjektus, nesvarbu, jie įregistruoti Europos Sąjungoje ar ne. Ir koks bebūtų svarbus „Gazpromo“ veiklos tyrimas, tai tik viena grandis daugelio tyrimų virtinėje, todėl reikia palaukti Komisijos išvadų. Europos komisaras pabrėžė, kad visi ūkio subjektai privalo paisyti ES vidaus rinkos taisyklių ir ekonomikos nemaišyti su politika.

G. Etingeris atkreipė dėmesį, kad Europos Komisija negali daryti įtakos sudaromoms sutartims. Jos siekis – kad  Europos energetikoje viešpatautų konkurencija, kad būtų sukurta daugelio energijos tiekimo šaltinių infrastruktūra.

Pagal 2012 m. rugsėjo 18 d. FINMARKET.RU informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (66)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (137)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras