Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Baltarusija su ES žaidžia katę ir pelę

2012 10 02

37-erių metų vyras praleido daugiau negu metus Baltarusijos kalėjimo kameroje už tai, kad 2010-aisiais iškėlė opozicijos vėliavą ant Kalėdų eglutės. Šių metų rugsėjo 26-ąją, trečiadienį, jis buvo paleistas. Bado streikas Baltarusijos kalėjime – tiesiausias kelias į karcerį, nes tai – tariamas tvarkos pažeidimas. Vienuolika politinių kalinių dar lieka už grotų. Vienas iš jų yra Dmitrijus Daškevičius, Baltarusijos „Jaunojo fronto“ lyderis. Ši opozicijos grupė stengiasi pažadinti savo valstybės visuomenę. Jo laikas nelaisvėje buvo pailgintas, nes aktyvistas atsisakė pritarti valdžios institucijoms. 2012 m. rugpjūčio 28-ąją D. Daškevičius nuteistas dar metus kalėjimo už nepaklusimą administracijai. Jis pradėjo ir bado streiką.

Kita „Jaunojo fronto“ aktyvistė Nasta Palažanka pabrėžia, kad Baltarusijos jaunimas gyvena bijodamas arešto. Pasinaudodami socialine žiniasklaida, jauni žmonės išliejo savo pyktį dėl režimo organizuodami koncertus ir susibūrimus slaptose vietose. „Paskutinį kartą buvau areštuota ir įkalinta be jokios priežasties“, – sakė N. Palažanka. Baltarusijos kalėjimų sąlygos baisios ir nehumaniškos.

Baltarusijos prezidentas A. Lukašenka šiais klausimais bando Europos Sąjungai (ES) apdumti akis ir turi savo strategiją. Svarbiausia, kad būtų sušvelnintos sankcijos, o geriausia visai jų atsikratyti. Jos kaip tik turėtų būti peržiūrimos spalio 15-ąją. Juodajame sąraše yra galingiausių Baltarusijos žmonių pavardės, tai – oligarchai, ginklų magnatai, į kuriuos remiasi režimas. Spėjama, kad gana greitai A. Lukašenka atkurs dialogą su ES, juk Baltarusija yra geopolitinėse sūpynėse tarp Rusijos ir Vakarų. Jau dabar pelningi prekybos kontraktai tarp Baltarusijos ir Europos lieka galioti, nežiūrint į griežtą ES poziciją.

Lietuva, viena iš didžiausių A. Lukašenkos kritikių, yra vienas iš pagrindinių tranzito taškų Baltarusijos eksportui, ypač kalbant apie kalį ir naftos produktus. Be to, Baltarusija siekia kitos Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskolos, kurios svarstymas taip pat artėja.

Pagal 2012 m. rugsėjo 28 d. „EU Observer“ informaciją parengė Irma Baranauskaitė.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (66)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (47)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (137)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (3)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (12)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras