Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Gruzijos diplomatijos vadovas apsilankė keliose Europos valstybėse

2012 10 17

Po šį mėnesį Gruzijoje įvykusių parlamento rinkimų, kaip pranešė Gruzijos URM, spalio 7–9 d. užsienio reikalų ministras Grigolas Vašadzė apsilankė Čekijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Lenkijoje ir Lietuvoje ir susitiko atitinkamai su Čekijos užsienio reikalų ministru Karelu Švarcenbergu, Slovakijos vicepirmininku, URM vadovu Miroslavu Laičaku, su Austrijos užsienio reikalų ministru Michaeliu Špindelegeriu. Užsienio diplomatai parėmė Gruzijos vientisumą, jos europinės, euroatlantinės integracijos siekius ir pasisakė už bendradarbiavimą.

Lietuvoje ir Lenkijoje G. Vašadzė apsilankė spalio 9 d. Vilniuje jis su užsienio reikalų ministru Audroniumi Ažubaliu aptarė Gruzijos parlamento rinkimų tarptautinių stebėtojų vertinimus ir konstatavo, kad Gruzija žengė dar vieną žingsnį demokratijos link.

Lietuvos URM vadovas pažymėjo, kad Lietuva inicijavo ir kartu su Bulgarijos, Čekijos, Latvijos ir Rumunijos kolegomis išsiuntė laiškus Gruzijos prezidentui Michailui Saakašviliui ir koalicijos „Gruzijos svajonė“ lyderiui Bidzinai Ivanišviliui, kuriuose išsakytas pageidavimas, kad abi į parlamentą patekusios partijos paisytų rinkėjų pareikštos valios, kad valdžios perdavimas vyktų konstruktyviai ir taikant demokratines, konstitucines normas.

A. Ažubalis užtikrino, kad Lietuva pasirengusi tęsti paramą Gruzijai, ir vylėsi, kad reformų procesas Gruzijoje nelėtės, kad Gruzija atsakingai rengsis deryboms su ES ir NATO, skirs tam pakankamai administracinių resursų. Buvo paminėtas Gruzijos indėlis į Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (International Security Assistance Force, ISAF) misiją Afganistane.

Gruzijos parlamento rinkimų išvakarėse G. Vašadzė ir tuometis parlamento pirmininkas Davidas Bakradzė buvo Tbilisyje susitikę su Bulgarijos, Čekijos, Latvijos, Rumunijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrais, kurie pareiškė remiantys Gruziją.

Pagal 2012 m. spalio 10 d. naujienų agentūros „Regnum“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras