Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Germanas Napolskis. Lietuvos prezidentė priėmė Monako valstybės vadovą

2012 10 19

Spalio 15 d. prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė iš Monako atvykusią karališkąją porą  kunigaikštį Albertą II ir princesę Charlene. Tai pirmasis Monako vadovo vizitas mūsų šalyje, pranešė Lietuvos prezidentės spaudos tarnyba.

Monako vadovas, į Lietuvą atvykęs oficialaus vizito, dėstė: „Pernai mūsų šalys užmezgė dvišalius santykius. Būtent dėl tęstinumo esu čia. Mūsų šalys nori viena kitą dar labiau pažinti, pagilinti bendradarbiavimą daugelyje sričių“.

Buvo aptarti dvišaliai santykiai, bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose. Viena svarbiausių pokalbio temų buvo Lietuvos pasirengimas pirmininkauti Europos Sąjungai 2013 m.

A. Grybauskaitė su Albertu II svarstė atominių elektrinių įrengimą ir  pabrėžė, kad privalu laikytis tarptautinių standartų statant AE kaimyninėje valstybėje. Lietuvos vadovė paminėjo, kad labai užteršta yra Baltijos jūra ir jos ekologinės pusiausvyros atstatymas turėtų rūpėti aplinkinėms valstybėms, taip pat pasaulio bendruomenei.

„Aplinkosauga – dar viena tema, kuri domina abi mūsų šalis. Ypač jūsų srityje. Yra Viduržemio, Baltijos jūra. Abi šalys rūpinamės šių jūrų ekosistema. Man ši tema ypač jautri, esu įsitraukęs į kovą su vandens užterštumu“, – tikino Albertas II.

Pasak D. Grybauskaitės, šalia Prancūzijos įsikūręs Monakas yra glaudžiai susijęs su ES. Ši valstybė yra įsivedusi eurą, yra Muitų sąjungos ir Šengeno narė, todėl ES viduje vykstantys politiniai ir ekonominiai procesai daro didelę įtaką ir Monakui.

Vizito metu įvyko valstybinių apdovanojimų įteikimo ceremonija.

Pagal 2012 m. spalio 16 d.  „Argumenty.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (921)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (297)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras