Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  JAV diplomatas interneto erdvėje gyrė Estiją ir peikė savąją šalį

2012 11 02

Maiklas K. Poltas (Michael C. Polt), 35 metų patirtį turintis karjeros diplomatas, nuo 2009 metų buvo JAV ambasadoriumi Estijoje ir pastaruoju metu gyveno šioje šalyje. Tačiau buvusio ambasadoriaus tinklaraščio užrašus paskelbus įtakingam leidiniui The Wall Street Journal ir iš dalies pacitavus InoPressa.ru, jo atvirumas gimtinėje sukėlė sprogusios bombos efektą, mat, pasak M. Polto, grįžęs į JAV, rado vos ne akmens amžių.

M. Poltas dejavo, kad JAV valstybės institucijų teikiamos paslaugos prasilenkia su XXI a. keliamais reikalavimais. Norėdamas gauti automobilio valstybinį numerį, transporto priemonių skyriuje sugaišo dvi valandas, o Estijoje, į specialų įrenginį įdėjęs identifikavimo kortelę, ambasadorius panašius reikalus sutvarkydavo bene per 2 minutes. M. Poltui susidarė įspūdis, kad valdžios ir Estijos žmonių santykiai yra geranoriški, todėl biurokratiniai formalumai neužtrunka per ilgai, dokumentai pasirašomi elektroniniu parašu, beveik visur galima nemokamai pasinaudoti plačiajuosčiu internetu.

Estijoje daugumą reikalų gali sutvarkyti  su nešiojamuoju, planšetiniu kompiuteriu arba išmaniuoju telefonu sėdėdamas namuose patogiame fotelyje ir gurkšnodamas mėgiamą gėrimą, o JAV, sukandęs dantis, privalai mokėti už net geriausiuose viešbučiuose netinkamai sutvarkytą internetą ar telefono ryšį. Diplomatui skaudu, kad taip yra šalyje, išradusioje internetą.

„Žinoma, kad dejuoju ne tik dėl eilių valstybiniuose biuruose, ne dėl brangaus ir lėto interneto. Esmė ta, kad šiose srityse Amerika turėtų pirmauti, tačiau atrodo, kad šiuolaikinės technologijos čia stringa“, – tinklaraštyje dėstė diplomatas.

Vertindamas kibernetinį saugumą, jis pripažino, kad tai gana opi problema ir amerikiečiams. Kitaip nei estams, jiems kelia baimę nacionalinė duomenų bazė. „Mano draugai Estijoje džiaugiasi identifikavimo kortelių, elektroninių pirštų atspaudų teikiamais privalumais, policija taip pat patenkinta“, – palygino M. Poltas.

Ronaldas Reiganas (Ronald Wilson Reagan), 1976 m. kandidatuodamas į prezidentus, JAV regėjo kaip „švytintį miestą ant kalvų“. Amerika yra nepakeičiama valstybė, prieš dešimtmetį tvirtino tuometė užsienio reikalų ministrė Madlena Olbrait (Madeleine Albright) ir teigė, kad Vašingtono dalyvavimas būtinas sprendžiant visas rimtesnes pasaulio problemas.

JAV prezidento rinkimų išvakarėse patyręs diplomatas M. K. Poltas mano, kad Amerika privalo tapti pažangesnė, pasistiebti aukštųjų technologijų, ryšio, švietimo ir prekybos srityje.

Pagal 2012 m. spalio 23 d. „NEWSru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (920)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (128)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (224)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (296)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (79)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras