Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Vladimiras Matvejevas. Baltarusijos vadovas – už glaudesnį, taip pat karinį bendradarbiavimą su Rusija (3)

2012 11 19

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka siekia, kad bendradarbiavimas su Rusija stiprėtų. Apie tai kalbėjosi su Rusijos vicepremjeru Dmitrijumi Rogozinu ir pasiūlė plačiau susipažinti su Baltarusijos karinio ir pramoninio komplekso galimybėmis.

Pasak A. Lukašenkos, Rusijos gynybos ir Baltarusijos karinio ir pramoninio komplekso plotmėje susikaupė nemažai spręstinų klausimų. Juos, susitikę Sočyje, buvo aptarę dviejų šalių vadovai. Rusijos vicepremjerui  Aliaksandras Lukašenka priminė, kad Baltarusija ir Rusija turi „praktiškai bendrą kariuomenę“, kad tai, „kas šiuo metu vyksta pasaulyje, ir esantys iššūkiai Jums kuo puikiausiai žinomi.“

Vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas pabrėžė, kad svarbu aukšto lygio kooperacija, ne tik prekybos santykiai pirk–parduok: „Yra didžiulis poreikis kooperuotis intelekto, pramonės srityje. Tada industrinė aukšto lygio mūsų santykių kapitalizacija naujai nušvies įprastą strateginę partnerystę.“

„Mes dabar Rusijos prezidento pavedimu pradėjome vykdyti didžiulius valstybinės programos darbus, kuriais užtikrinsime Rusijos ir jos sąjungininkų gynybinį pajėgumą, taip pat tuos darbus laikome kaip naują šalies industrializaciją. Šiame pasaulyje negali būti silpnas. Tačiau silpnybė – tai ne tik ginklų, karinės technikos stoka, o ir priklausomybė nuo rinkos konjunktūros. Todėl vienintelė garantija – industrinė galia. Ir mes čia įžvelgiame nemažus rezervus, kaip antai galimybes bendradarbiauti Rusijos Federacijai ir Baltarusijos Respublikai“, – sakė Rusijos vyriausybės vadovo pavaduotojas Dmitrijus Rogozinas.

Pagal 2012 m. spalio 23 d. Baltarusijos naujienų agentūros BELTA informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  (Skaityti komentarus: 3)
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (106)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras