Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Užsienio spaudos apžvalgos
 
  Rusija pasirengusi branduoliniam ginklui išleisti apie 100 milijardų rublių

2012 11 26

Rusijos 2013–2015 m. karinio biudžeto išlaidos sudarys apie 100 mlrd. rublių, pranešė laikraštis „Komersant“. Pagal parengtą biudžeto projektą, kurį Rusijos Valstybės Dūmai pateikė gynybos ministras Anatolijus Serdiukovas, numatyta 2013 metais pirkti branduolinių ginklų už 29,28 mlrd. rublių, 2014 metais – už 33,3 mlrd. rublių, 2015 metais – už 38,57 mlrd. rublių.

2012 metais Rusijos branduolinės ginkluotės išlaidos sudarė 27,4 mlrd. rublių. Šio biudžeto straipsnio detalizacija nebuvo pateikta. Pagal turimą informaciją, Rusijos gynybos ministerijos specialistai atnaujina strateginės paskirties šachtinius raketų „Topol-М“ komplektus ir mobiliuosius „Jars“ komplektus, modernizuoja turimų raketų elementus, taip pat kuria naujas raketas nešėjas, siekia padidinti branduolinių ginklų naudojimo terminus.

Pagal Rusijos laikraštį „Vedomosti“, 2015 metais gynybos išlaidos pasiektų aukščiausią, 3 trilijonų rublių, ribą. Pirkimui, taisymui ir naujos ginkluotės kūrimui numatyta išleisti atitinkamai 1 trilijoną rublių, 1,2 ir 1,7 trilijono rublių.

Daugiausia kainuotų naujų strateginių branduolinių povandeninių laivų „Borej“ statyba, taip pat daugiatikslis projektas „Jasen-885“, dyzelinių povandeninių laivų projektas „Varšavianka-636.3“, korvečių ir fregatų, naikintuvų Su-30SМ ir Su-35S, bombonešių Su-34, įvairių rūšių sraigtasparnių pirkimas. Pagal 2011–2020 m. Rusijos valstybinę programą numatyta šalies ginkluotąsias pajėgas per dešimtį metų atnaujinti bene 75 proc.

Rugsėjo pradžioje Strateginių raketų padalinio vadas generolas leitenantas Sergejus Karakajevas žurnalistams pareiškė, kad iki 2018 m. bus sukurta naujų sunkiųjų tarpžemyninių balistinių raketų, kurių naudingosios apkrovos masė bus keturiskart didesnė nei kietojo kuro „Jars“ ir „Topol“, komplektų.

Pagal 2012 m. spalio 25 d. „Lenta.ru“ informaciją parengė Geopolitinių studijų centras.


   Versija spausdinimui
 
  Straipsnis komentarų neturi
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (12)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (37)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (105)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (9)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras