Apie mus     Veikla     Skelbimai     Kontaktai     Norintiems paremti     RSS 
 Lietuva
 Euroatlantinės organizacijos
 Rusija
 Kitos šalys
 Saugumas ir grėsmės
 Energetika
 Užsienio spaudos apžvalgos
 Leidiniai   Rekomenduojame:   Mus remia: 
Saugumas ir grėsmės
 
  Kodėl nesibaigia konfliktas Sirijoje? (I) (17)

Komentarai:

Žygeivis - Kombinatoriui, 2013 01 14 21:24
Labai menkai žinote dabartinę padėtį Rusijos imperijoje. :)

Geriau jau pasiskaitykite pačių Rusijos žiniasklaidininkų reguliariai skelbiamą informaciją.

Pvz. čia:

http://www.regnum.ru/dossier/28.html

Šiuo metu Totorijoje, Baškirijoje, Udmurtijoje, Čiuvašijoje, Mari-El, netgi Kalmukijoje, o taip pat Jakutijoje ir Tuvoje tereikia tik menkos kibirkšties, jog ten prasidėtų tokie patys įvykiai, kokie jau seniai vyksta Čečėnijoje, Ingušetijoje, Dagestane, Kabardino-Balkarijoje, Adygėjoje, Krasnodaro ir Stavropolio kraštuose - apskritai jau visame Šiaurės Kaukaze.

Plačiau čia:

Idel Uralo imaratas ir Bulgaristano imaratas (Totorija)
http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=84&t=6968

Kombinatorius, 2013 01 13 23:47
Apie kokią Rusijos Imperiją, Žygeivi, kalbate? Nebėra imperijos nuo 1991 metų. Yra keletas nedidelių kraštų Š. Kaukaze, kuriuos rusai išlaiko apipildami vietinius sultonus naftos doleriais ir tiek. Pačiai Rusijai būtų didžiulis postūmis į priekį pagaliau išeiti iš to Gordijaus mazgo ir paleisti Dagestaną, Čečėniją, Ičkeriją kurti savas talibaniškas nuskurdėlių valstybes. Kalbos apie tai, kad Rusija po Š. Kaukazo atsiskyrimo visai subyrės yra niekuo nepagrįstos, nes kitos tautinės mažumos (totoriai, baškirai, jakutai, kalmukai ir t.t.) yra labai smarkiai nutautėję, surusėję ir nestipriai religingi. Jųjų net ir procentas daugeliu atveju nesmarkiai viršija tuos, kurie save vadina "rusais".

Žygeivis, 2013 01 12 22:41
Kalbant apie sunitus ir šiitus irake, būtina suvokti, kad iš tikro situacija ten daug sudėtingesnė, nei šis primityvus skirstymas į dvi grupes.

Visų pirma ten yra dvi didžiosios tautinės grupės - arabai ir kurdai.

Dauguma kurdų yra sunitai.

Arabai savo ruožtu dalinasi ne tik į sunitus ir šiitus, bet yra taip pat ir įvairių krikščionių atšakų.

Be to arabų tarpe yra vadinamieji "pelkių arabai", kurie save laiko faktiškai atskira tautine grupe.

Taigi, visi tie įvairūs sunitų-šiitų pasiskirstymo procentai mažai ką reiškia, jei aiškiai nenurodoma kieno atžvilgiu tie skaičiavimai buvo atliekami.

Nes, pvz., sunitai arabai ir sunitai kurdai toli gražu nėra dideli draugai.

Tiesa tik ta, kad Huseinas palaikė arabus sunitus.

O šiitai arabai, dabar faktiškai valdantys nemažą dalį Irako, šiuo metu palaiko labai gerus santykius su šiitišku Iranu.

Vytenis to Jonis, 2013 01 12 16:23
S. Huseino valdymo laikais mažuma (sunitai) buvo primetę savo valią daugumai (šiitams). Nors formaliai Huseinas deklaravo, kad yra pasaulietis, kad Irake pasaulietinė valdžia yra atskirta nuo religinės, de facto jis gynė sunitų interesus, malšino šiitų sukilimus prieš jo valdžią. Jis gerbė sunitų religinius lyderius, sutiko su jų prašymu Irako vėliavoje įrašyti žodžius: "Alachas yra didis". Negalima pasikliauti 1997 m. surašymo duomenimis, nes greičiausiai jie buvo suklastoti sunitų naudai. Aš pasitikiu The World Factbook, niekada joje neradau suklastotų faktų.

Jonis, 2013 01 12 15:06
Duomenys apie šiitus ir sunitus Irake yra gana prieštaringi. Vikipedija, nors ir nėra patikimas šaltinis, su tam tikra išlyga (teigdama, kad yra ir kitokių duomenų) nurodo, kad 1997 m. gyventojų surašymo duomenimis, kurie perduoti į JT organizaciją, sunitai Irake sudarė 66% musulmonų, o šiitai - 34%.

Žygeivis - Vyteniui, 2013 01 12 14:59
1. Kalbu visai ne apie rusus, o apie Rusijos imperiją. Tai du labai skirtingi dalykai.

2. Pasaulinės istorijos daugybę kartų patvirtintas nepaneigiamas faktas - kiekviena imperija pamažu, bet neišvengiamai, "suvalgo" ją sukūrusią tautą - imperijos pavergtų tautų žmonės palaipsniui užplūsta, prisidaugina ir galų gale nutautina pačią "imperinę tautą" ir visų pirma jos istorinius centrus.

Pasižiūrėkite, pvz., kaip atrodo Paryžius, Londonas, ir ta pati Maskva - kokių būtent žmonių ten vis daugėja (ir labai sparčiai)...

Beje, lietuviai ir Lietuvos Imperija (13-18 amžiuose) čia irgi jokia ne išimtis - prisiminkite, kas dar visai neseniai sudarė absoliučią daugumą gyventojų Vilniuje, Kaune ir kituose etninės Lietuvos centruose.

3. Kaip tik todėl, siekiant išsaugoti pasaulio tautų, kalbų ir kultūrų įvairovę, visos pasaulyje dar likusios imperijos turi būti likviduotos ir išdalintos į tikras tautines valstybes.

4. Tik laiku sukurta tikra tautinė valstybė pajėgi išsaugoti ją sukūrusią tautą, jos kalbą ir kultūrą.

5. Ir rusai, kaip tauta su savita sena indoeuropietiška kalba bei savo kultūra, yra pasmerkti asimiliacijai bei išnykimui, jei nebesuspės sukurti savo nuosavą tautinę valstybę rusų senosiose istorinėse-etninėse žemėse.

Vytenis straipsnio autoriui, 2013 01 12 14:43
Jūs pasiskaitykite, kokių "cirkų" prirašėte:

"Dabartinis Irakas, kurio 65 procentus gyventojų sudaro sunitai, o kitą dalį – šiitai, taip pat yra ant pilietinio karo ribos."

Duomenys iš The World Fact Book:

Iraq religions:

Muslim (official) 97% (Shia 60%-65%, Sunni 32%-37%)...

Taigi, Irake šiitai [ne sunitai] sudaro 65 procentus...

ome, 2013 01 12 11:12
Keisti Zygeivio prognozavimai, mano matymu dabar formuojasi gan rimti procesai, paziurekit Fiodorovo interviu, Kurginiano judejima, keliu metu begyje Rusija labai pasikeis.
Nebent Zygeivis ziuri i simtmeciu perspektyvas ar tukstantmeciu... Labai jau nori visas nacijas isskirti. O kaip po to joms gyventi ne po imperiju dariniais nemaciau kad siulytu.

Vytenis to Žygeivis, 2013 01 11 21:13
Pastebėjau, kad Jums būdinga viena patologija: visur ir visada reikšti savo priešiškumą rusams. Dirbtinai ieškot argumentų, kurie paneigtų rusų poziciją. Jei tarkim kas nors nufilmuotų Rusijos prezidentą, kuris prieš atlikdamas gamtinius reikalus nusimautų kelnes, tai tikriausiai jį išvadintumėt asilu argumentuodamas, kad reikia varyt tiesiai i kelnes, bus šilta, o kelnes paskui bus galima išsiplaut :) Ar pačiam nejuokinga, kad taip vaikiškai elgiatės? :) Sovietų invazijos į Afganistaną metu amerikiečiai rėmė islamo fanatikus, kurie kovojo prieš sovietus. Vienas iš remiamų asmenų buvo Osama bin Ladenas. Viskas baigėsi ne tik tuo, kad sovietai buvo išvyti iš Afganistano, bet ir tuo, kad amerikiečiams patiems teko okupuoti Afganistaną, taip sumažinant islamo fanatikų keliamą grėsmė JAV saugumui. Suprask, kad islamo fanatikai kelia grėsmę ne tik Rusijai, bet ir Vakarams. O sakydamas "mums" aš turėjau omeny Lietuvą, kuri JAV prašymu ir vėl siųs savo karius į islamo fanatikų kontroliuojamas teritorijas (pvz., Siriją, jei ten pergalę pasieks religiniai fanatikai).

Žygeivis, 2013 01 11 16:20
Vytenis, 2013 01 10 20:21
Aš tai Vakarų ir Rusijos nesusikalbėjime dėl Sirijos palaikau Rusijos pusę.Manau,kad al Asado režimas yra mažesnė blogybė,nei galima islamo fanatikų diktatūra.Vietoj Kadafio Libijoje, Mubarako Egipte,Asado (jei jis būtų nuverstas) Sirijoje į valdžią ateis islamo fanatikai.Turėsime dar tris talibų valstybes.Ar mums tokių reikia?
-----------------------------------------

Mums - tai kam, patikslink, "Vyteni"? :)

P.S.

1. Dabartinio Sirijos režimo žlugimas atvers kelią sukurti Kurdų Valstybę, kada susijungs Irako ir Sirijos kurdai.

2. Galima neabejoti, jog sekantis "žingsnis" bus karas su Iranu - ir tai be jokių abejonių destabilizuos padėtį Kaukaze ir Vidurinėje Azijoje.

Kaip to išdava - Rusijos imperijos tolimesnis likimas bus nulemtas, nes po to labai greitai susikurs musulmoniškų valstybių "juosta" nuo Kaukazo ir Vidurinės Azijos iki Šiaurės Uralo.

Po to Rusijos imperija neišvengiamai "susitrauks" iki savo etninių-istorinių 15 amžiaus Moskovijos kunigaikštystės sienų.

___, 2013 01 11 00:57
Taigi autorius dave suprast, jog antroje straipsnio dalyje bus kalbama apie kitu zaideju interesus siame regione...

Vytenis, 2013 01 10 20:21
Aš tai Vakarų ir Rusijos nesusikalbėjime dėl Sirijos palaikau Rusijos pusę.Manau,kad al Asado režimas yra mažesnė blogybė,nei galima islamo fanatikų diktatūra.Vietoj Kadafio Libijoje, Mubarako Egipte,Asado (jei jis būtų nuverstas) Sirijoje į valdžią ateis islamo fanatikai.Turėsime dar tris talibų valstybes.Ar mums tokių reikia?

nerka miciui, 2013 01 10 19:02
100 proc tavo tiesa

Micius, 2013 01 10 16:38
Beabejonės Rusija turi savo siekių Sirijos koflikto akivaizdoje, tačiau koks vakarų šalių tikrasis motyvas, juk kone visi "maištininkai" puikiai kalba anglų kalba, kažkoks keistas sutapimas. Užtenka paklausyti ar pažiūrėti BBC, aišku šviečia ji viena spalva ir iš ten tiesos bei teisingų įžvalgų negeneruosi, bet kažkaip keistas momentas. Buvo apklausiami sukileliai visi iki vieno puikiai kalbėjo angliškai, o A.Assado kariai vienetai kurie šį bei tą išvebleno, ar ne keistas sutapimas?? Deja sukiliamai Afrikoje tėra vakaraų valstybių žaidimas, susipynęs į bankinius, ekonominius, naftos pramoninius reikalus. Todėl nenuostabu, kad eilinį kartą kalbama iš Rusijos pozicijos taško apie tai. Atsakymas paprastas, priklausome Angliosksiškai žiniasklaidos (ir ne tik žinaisklaidos) buferiniai zonai, Būtumėm Rusijos buferinej zonoj čiulbetumeme kitaip, aš šitą garantuoju. Gaila tieisog kad taip yra, nes matosi iš straipsnių, kad juose nėra individualaus požiūrio ( nebent stipriai pasiduodama maisntreamui), aišku kalbėdami ir analizuodami netaip kaip reikia, mes kažką aukojame, šiuo atveju geaopolitika.lt, bet taip galime iki valstybės lygio nueiti.

reader, 2013 01 10 15:26
Sitas visai neblogas :)

home, 2013 01 09 16:03
o pirmoji - antraja, tai žymiai pagerintų straipsnį:)

ome, 2013 01 09 15:48
Galejo antroji straipsnio dalis buti pirmaja dalimi:)

 
 
 
Vardas:
El. paštas:
Komentaras:


Įveskite kodą:  

Redakcija pasilieka teisę išimti neetiškus komentarus.
 
 
Paieška


Iššūkių aplinkai geopolitika (1252)

2017 03 08


Pasaulio ekonomika ir politika išgyvena iššūkių kupinus laikus. Tai – Vakarų šalių santykiai su Rusija, NATO aljanso ateitis, pilietinis karas Sirijoje ir pabėgėlių krizė, auganti populizmo banga bei artėjantis Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES). Šiomis temomis diskutuojama nuolat, tačiau nepelnytai pamirštama aplinkos ir jos apsaugos tvarumo tema.Vokietijos biudžeto perteklius – rekordinėse aukštumose (300)

2017 03 01


Vokietijos biudžeto perteklius 2016 metais pasiekė rekordines aukštumas ir sudarė beveik 24 mlrd. eurų, o tokius rezultatus lėmė geresnis mokesčių surinkimas ir išaugęs užimtumas. Tai – jau treti metai, kai Vokietijos vyriausybės pajamos viršijo išlaidas. Tiesa, padidėjo išlaidos, susijusios su būsto rinka ir pabėgėlių integravimu. Remiantis oficialiais patvirtintais duomenimis, Vokietijos ekonomika praėjusiais metais augo 1,9 proc., o prie to prisidėjo vartotojų ir vyriausybės išlaidos.Azija siekia stiprinti ryšius su Europa (341)

2017 02 22


Didžiulė nežinomybė, gaubianti Jungtinių Valstijų užsienio, saugumo ir prekybos politikos ateitį, atveria naujus horizontus Europos Sąjungai (ES) bendradarbiaujant su Azija. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini tiki, kad šiame kontekste Europa gali imtis lyderystės. Vis dėlto kyla klausimas, ar Bendrija įstengtų pasinaudoti tokia galimybe, kai naujojo JAV prezidento Donaldo Trumpo politika tampa vis mažiau nuspėjama.Kinijai reikalinga nauja strategija (652)

2017 02 15


Šaltasis karas baigėsi 1991 metais, kai žlugo Sovietų Sąjunga. Era po Šaltojo karo baigėsi 2016-ųjų lapkritį, kai Donaldas Trumpas laimėjo Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus. Sudėtinga nuspėti, ką pasauliui atneš D. Trumpo valdymas, o dėl šių priežasčių pradeda nerimauti Kinija. Toliau vykstant ekonominei globalizacijai, Kinija plėtoja artimus komercinius ryšius su Vakarų valstybėmis. Tai yra palanku šios šalies ekonomikos augimui ir plėtrai. Be to, minėti ryšiai stiprina Kinijos įtaką užsienyje. Graikija bando žengti nuo taupymo prie atsigavimo (167)

2017 02 08


Atėnų ir jų kreditorių požiūris į Graikijos finansinės pagalbos programą skiriasi, o nežinomybę Europoje kursto artėjantys rinkimai Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Graikijos kreditoriai akcentuoja reformas darbo ir energetikos sektoriuose bei išlaidų apkarpymus. Tikimasi, kad Graikija ir tarptautiniai skolintojai susitarimą gali pasiekti šių metų vasario 20 dieną, kai numatomas euro zonos finansų ministrų susitikimas. Atėnai viliasi grįžti į obligacijų rinkas iki 2017 metų pabaigos. Tiesa, nerimą kelia Graikijos skolos tvarumas.


 

Autorinės teisės: būtina nurodyti www.geopolitika.lt kaip šaltinį perspausdinant ar kitaip naudojantis www.geopolitika.lt medžiaga!

© 2005-2017 Geopolitinių Studijų Centras